Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: Συνθετικά Κουφώματα Compact

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη savnik
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    844

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρίν πέντε περίπου χρόνια άλλαξα όλα τα κουφώματα του σπιτιού μου με αυτά της Compact. Όλα καλά μέχρι πρίν περίπου 2 μήνες, με τα τυχόν μικροπροβλήματα που μπορεί να παρουσιάσει ένα κούφωμα.
    Μέσα στις γιορτές για κακή μου τύχη έτυχε να σπάσει ο μηχανισμός (πλαστικός) που ανεβάζει το ρολό μέσα στο κουτί. Και από τότε αρχίζει ο γολγοθάς μου και η αδιαφορία της Compact.
    Έχω πάρει ένα σωρό τηλέφωνα στην εταιρεία που βρίσκεται στην Λάρισα , έχω μιλήσει ένα σωρό φορές στο τηλέφωνο, τους έχω στείλει φωτογραφίες με τον σπασμένο μηχανισμό, και εκτός της αδιαφορίας που δείχνουν, η απάντηση ήταν ότι η εταιρεία έχει προβλήματα και περνάει πολύ δύσκολα αυτόν τον καιρό και αν μπορώ να βρώ μόνος μου από αλλού τον μηχανισμό.
    Να σημειώσω ότι το κούφωμα είναι σε μπαλκονόπορτα και από τα Χριστούγεννα είναι κλειστό. (Δύο μήνες τώρα)
    Και επειδή δεν μπορώ να βρώ τον μηχανισμό από αλλού, όπως καταλαβαίνετε πρέπει να αλλάξω όλο το κούφωμα με άλλο άλλης εταιρείας.
    Στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή είχα στείλει το παραπάνω κείμενο στις 14/4.
    Μετά από 4 μήνες και μετά από μεσολάβηση της Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή έδωσαν σημείο ζωής. Και η ουσία ΜΗΔΕΝ.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Banned
    Όνομα
    -nikos-
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    hlektronika gr.
    Μηνύματα
    1.782

    Προεπιλογή

    φιλε νικο μια λιση σου εχει μινει,,,,,,,,,,,
    να ξεμπροστιασεις τον ενλογο μαστορα,,,αφου ειστε στην μυτιληνη που
    ειναι μικρη κοινωνια σιγουρα τον νιαζει η υστεροφυμηα του και αν αρχισουν να τον
    κατηγωρουν για ψευτη και μη συνεπη δεν θα ειναι και το καλυτερο για αυτον........
    παρτον τηλεφωνο και πες του οτι αν δεν εμφανιστει για τα μερεμετια θα ακολουθησεις την
    πιο πανω τακτικη οπου σταθεις και οπου βρισκεσαι.Καντο εχεις το δικιο με το μερος σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη leeperik
    Όνομα
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    235

    Προεπιλογή

    Στην απαντηση της εταιρειας στο μονο που επιμενουν και αναφερουν ειναι οτι λογω του περας της 5ετιας ειναι εκτος εγγυησης και αν θελεις να στον αλλαξουν με δικη σου χρεωση (το οποιο θεορω λογικο εφοσον εχει ληξη η εγγυηση που δινουν) αλλά δεν αναφερουν καθολου αυτο που εγραψες οτι σου ειπαν τηλεφωνικα " η απάντηση ήταν ότι η εταιρεία έχει προβλήματα και περνάει πολύ δύσκολα αυτόν τον καιρό και αν μπορώ να βρώ μόνος μου από αλλού τον μηχανισμό. ". Στην ουσια απαντουν εν μερη στην καταγγελια σου και λενε οτι δεν εχουν προβλημα να στο αλλαξουν. Εσυ τι τους ζητησες;να στο αλλαξουν μεσω εγγυησης ή με καποια χρεωση που μπορει να εχει;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη savnik
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    844

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leeperik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην απαντηση της εταιρειας στο μονο που επιμενουν και αναφερουν ειναι οτι λογω του περας της 5ετιας ειναι εκτος εγγυησης και αν θελεις να στον αλλαξουν με δικη σου χρεωση (το οποιο θεορω λογικο εφοσον εχει ληξη η εγγυηση που δινουν) αλλά δεν αναφερουν καθολου αυτο που εγραψες οτι σου ειπαν τηλεφωνικα " η απάντηση ήταν ότι η εταιρεία έχει προβλήματα και περνάει πολύ δύσκολα αυτόν τον καιρό και αν μπορώ να βρώ μόνος μου από αλλού τον μηχανισμό. ". Στην ουσια απαντουν εν μερη στην καταγγελια σου και λενε οτι δεν εχουν προβλημα να στο αλλαξουν. Εσυ τι τους ζητησες;να στο αλλαξουν μεσω εγγυησης ή με καποια χρεωση που μπορει να εχει;
    Φυσικά και θα τους πλήρωνα αλλά αυτοί με έγραψαν. Ποτέ δεν τους ανέφερα την λέξη εγγύηση.
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως υπάρχουν τέτοιες εταιρείες που δουλεύουν τον κόσμο και τους τα παίρνουν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη leeperik
    Όνομα
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    235

    Προεπιλογή

    τοτε προφανως ειδαν τα σκουρα και αλλαξαν πορεια προσπαθωντας να ριξουν το φταιξιμο σε εσενα,οπως και να εχει εχεις 2 επιλογες η το δεχεσαι και στο επισκευαζουν ή το συνεχιζεις και οτι βγει λογω εγωισμου και ψυχικης γαληνης εφοσον ησουν εξαρχης ξεκαθαρος μαζι τους και δεν ζηταγες εγγυησεις και διαφορα τετοια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΑΝΝΑ
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ

    Αγαπητέ κύριε.

    Κατανοώ την αγανάκτησή σας αλλά εξαιτίας του ότι εργάζομαι στην εν λόγω Εταιρία, θα ήθελα να σας ενημερώσω για κάποια πράγματα.

    Δουλεύω στην Εταιρία αυτή τα 2 τελευταία χρόνια και ποτέ δεν έκλεισε για κανένα χρονικό διάστημα.

    Ο λόγος που μπορεί να μην εξυπηρετηθήκατε είναι ίσως γιατί την περίοδο που προσπαθήσατε να επικοινωνήσετε και να καταθέσετε το πρόβλημά σας, στην Εταιρία μας γινόταν αρκετές διαρθρωτικές αλλαγές. Αποχώρησαν αρκετοί Συνάδελφοι και προσλήφθηκαν νέοι. Γι ' αυτό και ίσως το πρόβλημά σας δεν μεταφέρθηκε στον αρμόδιο Συνάδελφο.

    Σε κάθε περίπτωση ο πρώτος αρμόδιος στον οποίο έπρεπε να απευθυνθείτε είναι ο αντιπρόσωπός μας στην περιοχή σας με τον οποίο έχετε συνεργαστεί κατά την αγορά των κουφωμάτων.

    όπως και να έχει εμείς δουλεύουμε κανονικά καταβάλλοντας κάθε δυνατή προσπάθεια να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες μας και προσβαλλόμαστε από τέτοιου είδους σχόλια.

    Μπορείτε να επικοινωνήτε με την COMPACT Α.Ε. ΣΤΑ ΤΗΛΈΦΩΝΑ 2410-286601 & 2410-541026

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Banned
    Όνομα
    -nikos-
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    hlektronika gr.
    Μηνύματα
    1.782

    Προεπιλογή

    εσφιξε η κριση και πεσαν οι δουλειες..........
    μεχρι προτινος τον ειχατε γραμμενο τον ανθρωπο.

    Τελικα εχει και η κριση εχει και τα καλα της.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΑΝΝΑ
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    εγω σημερα είδα το σχόλιο και σήμερα απάντησα με μόνο σκοπό την εξυπηρέτησή του...επομένως δεν τον θυμηθήκαμε λόγω κρίσης..άλλωστε πόσο κέρδος μπορεί να μας φέρει ένας μηχανισμός??

    εγώ ίσως και κακώς ανακατεύτηκα. η εταιρία δεν είναι δικιά μου. εγώ και κάποιοι άλλοι συνάδελφοι τυχαίνει να βγάζουμε το ψωμί μας σε αυτή την Εταιρία. Δεν θα απολογηθώ για κανέναν. εγώ απλά ήθελα να ενημερώσω ότι το εργοστάσιο λειτουργεί κανονικά...από εκεί και πέρα δεν έχω κανένα λόγο να ασχοληθώ περεταίρω με το θέμα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.008

    Προεπιλογή

    αρα να επικοινωνησει με εσας κατ ευθειαν ο ανθρωπος. με την εταιρεια σας εννοειται. παντως το αν γινονται αλλαγες σε μια εταιρεια η αποχωρουν ή προσλαμβανονται υπαλληλοι αυτο δεν ενδιαφερει τον τελικο καταναλωτη. φανταστειτε λογω μαζικης αποχωρησης ή λογω μαζικης προσληψης απο μια αυτοκινητοβιομηχανια αυτη να σταματουσε να υποστηριζει τον στολο των αυτοκινητων της και να συνιστουσε......... υπομονη. εχουμε δουλεψει και εμεις σε τεχνικη εταιρεια και υπηρξαν παρομοια προβληματα, μονο που δεν αντιμετωπιστηκαν με αυτον τον τροπο. ο πελατης δεν πρεπει ποτε να παιρνει ειδηση το μπαχαλο που υπαρχει πισω. και φυσικα αφου σας τιμησε με την αγορα των προιοντων σας οφειλετε και εσεις να του ανταποδωσετε τουλαχιστον με την σωστη υποστηριξη των ανταλλακτικων και την παροχη τεχνικων συμβουλων απο μερους σας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον xsterg για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    savnik (04-05-12)

  11. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη savnik
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    844

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΓΙΑΝΝΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ κύριε.

    Κατανοώ την αγανάκτησή σας αλλά εξαιτίας του ότι εργάζομαι στην εν λόγω Εταιρία, θα ήθελα να σας ενημερώσω για κάποια πράγματα.
    Εσύ μπορεί αλλά η εταιρεία που εργάζεσαι όχι.

    Δουλεύω στην Εταιρία αυτή τα 2 τελευταία χρόνια και ποτέ δεν έκλεισε για κανένα χρονικό διάστημα.
    Αυτό εμένα δεν με αφορά γιατί έλυσα το πρόβλημα μου μόνος μου.

    Ο λόγος που μπορεί να μην εξυπηρετηθήκατε είναι ίσως γιατί την περίοδο που προσπαθήσατε να επικοινωνήσετε και να καταθέσετε το πρόβλημά σας, στην Εταιρία μας γινόταν αρκετές διαρθρωτικές αλλαγές. Αποχώρησαν αρκετοί Συνάδελφοι και προσλήφθηκαν νέοι. Γι ' αυτό και ίσως το πρόβλημά σας δεν μεταφέρθηκε στον αρμόδιο Συνάδελφο.
    Τότε είχα πάρει άπειρα τηλέφωνα και φωτογραφίες του μηχανισμού είχα στείλει όπως μου είχε ζητηθεί από την εταιρεία.

    Σε κάθε περίπτωση ο πρώτος αρμόδιος στον οποίο έπρεπε να απευθυνθείτε είναι ο αντιπρόσωπός μας στην περιοχή σας με τον οποίο έχετε συνεργαστεί κατά την αγορά των κουφωμάτων.
    Ήταν ο πρώτος που επικοινώνησα αλλά και σε αυτόν δείξατε τότε την ίδια αδιαφορία.

    όπως και να έχει εμείς δουλεύουμε κανονικά καταβάλλοντας κάθε δυνατή προσπάθεια να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες μας και προσβαλλόμαστε από τέτοιου είδους σχόλια.
    Αυτό μέχρι τώρα μετά από ενάμιση χρόνο δεν το είδα.
    Να είστε σωστοί με τούς πελάτες σας και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα με αυτούς.

    Μπορείτε να επικοινωνήτε με την COMPACT Α.Ε. ΣΤΑ ΤΗΛΈΦΩΝΑ 2410-286601 & 2410-541026
    Όπως είπα και πιό πρίν, είχα επικοινωνήσει τότε άπειρες φορές.
    ........

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-21, 15:45
  2. Εγκατάσταση Συναγερμού σε Κουφώματα
    By koslyr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 11:03
  3. LG LX -221d compact HiFI
    By avgoustisp in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 09:35
  4. κατασκευή ενεργού subwoofer για hifi(compact type)
    By electrodoctor in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-15, 18:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας