Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: προβλημα με cctv cam

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή προβλημα με cctv cam

    εχω εγκαταστηεμνω ενα εσωτερικο κυκλωμα με 8 καμερες στο σπιτι μου,ολα λειτουγουν κανονικα,τισ βλεπω απο τον υπολογιστη,απο την τηλεωραση αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να τις δω απο μακρυα.εχω σταθερη ip,φτανω να βλεπω απο μακρυα μεχρι στην σελιδα που μπαινω στο καταγραφικο με τον κωδικο μου ομως οταν παταω στο βιντεο δεν μου βγαζει εικονα.ειναι κατι ευκολο ποθ μπορω να το κανω?η υπαρχει καποιο ατομο που με ενα λιγικο κοστοσ μπορει να μου το σεταρει?βρισκομαι περιχωρα της θεσσαλονικης.επισης ψαχνω για καποιον που μπορει να εγκαταστησει συναγερμο bosch easy serie τον οποιο τον εχει αγορασμενο η αδερφη μου,εχει προεγκαταση καλωδιων φυσικα παλι με ενα ευλογο λογικο κοστος,ευχαριστω προκαταβολικα για οποιεσδηποτε απαντησεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη dalai
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    1.309

    Προεπιλογή

    o ιδιος υπολογιστης ,μπορει να δει εικονα, μεσα απο εσωτερικο δικτυο (δηλ απο 192.168.1.χχ) ?
    αν η εικονα εμφανιζεται απο Η/Υ απο ΙΡ του εσωτερικου δικτυου ,αλλα οχι απο την εξωτερικη ΙΡ (internet) ,μπορει να συμβενουν τα εξεις:
    1)Δεν εχεις κανει σωστο port forward στο καταγραφικο (εκτος απο την 80 μπορει να θελει και αλλη πορτα ,ανακατευθυνση)
    2)Δεν εχεις εγκαταστησει coders στον απομακρυσμενο Η/Υ. Βαλε το CD της εταιριας στο απομακυσμενο PC ,και περνα τους coders.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalai Εμφάνιση μηνυμάτων
    o ιδιος υπολογιστης ,μπορει να δει εικονα, μεσα απο εσωτερικο δικτυο (δηλ απο 192.168.1.χχ) ?
    αν η εικονα εμφανιζεται απο Η/Υ απο ΙΡ του εσωτερικου δικτυου ,αλλα οχι απο την εξωτερικη ΙΡ (internet) ,μπορει να συμβενουν τα εξεις:
    1)Δεν εχεις κανει σωστο port forward στο καταγραφικο (εκτος απο την 80 μπορει να θελει και αλλη πορτα ,ανακατευθυνση)
    2)Δεν εχεις εγκαταστησει coders στον απομακρυσμενο Η/Υ. Βαλε το CD της εταιριας στο απομακυσμενο PC ,και περνα τους coders.
    και οι 2 υπολογιστεσ βλεπουν εικονα στο εσωτερικο δδικτυο,μαλλον ενα απο τα δυο θα συμβαινει,μπορω να κανω port forward στο καταγραφικο μεσα απο το pc μου?(δεν ειναι ιδιαιτερα προσβασιμο το καταγραφικο, ,coder τι ειναι?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    πραγματι με το προγραμμα παιζουν απομακρυσμενα κανονικα,με τον εχπλορερ δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη dalai
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    1.309

    Προεπιλογή

    Nai υπαρχει.
    Πρεπει να μπεις στο modem adsl που εχεις συνδεσει το καταγραφικο , και να κανεις port foward την πορτα 80 προς την ΙΡ που εχει το καταγραφικο.
    Αν ειναι δυσκολο πες μαρκα απο ρουτερ να σε βοηθησουμε ,ή ακομη πιο γρηγορα παρε τον provider σου ενα τηλ και ζητα τους βοηθεια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    εχω το modem level one, sto single port forwarting φανταζομαι οτι πρεπει να βαλω κατι ,εχει εxternal port ( ? ) -internal port (edv bazv th 80?) - portocol (udp h tcp ?) kai ip adress οπου φανταζομε βαζω την εσωρερικη ip του dvr

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    μηπως εχεις πακετο του ΟΤΕ φιλε? αν εχεις πες μου, γιατι το εχω κανει ουκ ολιγες φορες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savvaske35 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως εχεις πακετο του ΟΤΕ φιλε? αν εχεις πες μου, γιατι το εχω κανει ουκ ολιγες φορες.
    nai του οτε εχω,το conex

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    2.902

    Προεπιλογή

    Πάνε εδώ http://my.otenet.gr/ και πατα αλλαγή κωδικου.
    Μετα βάλε τα στοιχεία σου και πατα επιβεβαίωση. Επέλεξε την σύνδεση σου και μετά πάτα αλλαγή.
    Εκεί που λεει "Πατήστε εδώ για να αλλάξετε τον βαθμό προστασίας σας" πάτα αλλαγή και αν είναι "ναι" κάντο όχι και πάτα επιβεβαίωση.

    Η πόρτα που θα ανοίξεις στο router πρέπει να είναι αυτή που θέλει το dvr. Μπορεί να μην είναι η 80 και λογικά μπορείς να την αλλάξεις. Η 80 μπορεί να είναι τοπικά. Για μεσω ιντερνετ μπορεί να θέλει άλλη πόρτα. Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Dvr και να δεις ποια πορτα ζηταει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PCMan : 08-03-11 στις 21:02

  10. #10
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    ευχαριστω παιδεια,θα το δοκιμασω

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-14, 22:33
  2. προβλημα με cctv τροφοδοτικο
    By stinger in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-12, 19:07
  3. προβλημα με ηχο σε cctv
    By diagoras in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-12, 20:50
  4. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-11, 11:18
  5. WEB-CAM
    By Επιστήμων in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-05, 12:33

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας