Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 32

Θέμα: αντιβαριους

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη popeye68
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αθήνα / Παραλιακή
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fm344 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα.
    εχω το avast για ελενχο ιων.
    υπαρχει καπιο αλλο προγραμμα πιο ελεφρυ να κατεβασω?
    To Avira Free το δοκίμασες;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Για Free, απο τα καλύτερα (σχετικό) Avira Antivir Personal. Απλά
    επειδή το χρησιμοποιώ απο το 2004 περίπου, χωρίς προβλήματα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 20-03-11 στις 01:19
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη jim.ni
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    θα γίνω μετανάστης
    Μηνύματα
    481

    Προεπιλογή

    δεν θα συμφωνησω με αυτα, τα καλυτερα ειναι κατ εμε τα kaspersky και το nod32. To 1 σταματησα να το δουλευω γιατι μας "πεθανε" με τα κλειδια (keys) , φυσικα μιλαμε για τον περιβοητο θειο.
    Το NOD32 smart security απεναντιας εχει πολλα κλειδια που μου τα στελνει κ μενα ο θειος.

    Ενω ολοι οι Η/Υ με τα free antivirus φαινονται καλα, αλλα π.χ. στο autorun του windows επιτρεπουν να μπουνε διαφορα exe που με το καιρο διαλυουν την εγκατασταση των windows.

    Για μενα καλυτερα τα Free antivirus AVG Avira κτλ ΜΟΝΟΝ αν ειστε τεχνικος Η/Υ και θελετε πελατες......Πελατες Μουυυυ!!!!! (ΒΕΓΓΟΣ)
    επειδή λοιπόν είμαι τεχνικός H/Y και δεν θέλω πελάτες (δεν εχω μαγαζί) και επειδή με προσβάλλεις με αυτά που λες θα σε προσβάλω και εγώ, σου λέω οτι όλα αυτά που λες είναι απλά ασυναρτησίες και τίποτα παραπάνω. Που τα ξέρεις ολα αυτά τα δοκίμασες ή στα είπε κανένας ξερόλας φίλος σου?
    Οσο για το kaspersky, ναι είναι ή ήταν το καλύτερο ή απ τα καλύτερα (προσωπική άποψη) αλλα δεν είναι free και όταν τα free avira, avast και AVG σε προστατεύουν 1000% (δοκιμασμένα απο εμένα σε σελίδες που ούτε τολμάτε να πλησιάσετε απ έξω)
    τότε δεν υπάρχει λόγος να πληρώνουμε ή να "σπάζουμε" νομίζω.......

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Δημήτρη θα συμφωνήσω μαζί σου. Αν και εγώ δεν είμαι πληροφορικάριος αλλά η επαφή μου με τους υπολογιστές μετρά αρκετα χρόνια και θα πρέπει να πω ότι έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με θέματα που αφορούν την ασφάλεια των υπολογιστών.
    Έχω δοκιμάσει όλες τις ελεύθερες εκδόσεις αντιβιωτικών, αλλά και κάποιες εμπορικές. Αυτό που είδα στην πράξη όλα αυτά τα χρόνια, είναι ότι οι μόνες αξιόπιστες και πιο ολοκληρωμένες λύσεις δωρεάν αντιβιωτικών είναι αυτές των: Avast, AVG, Avira. Tα τελευταία χρόνια έχουν προκύψει και αρκετές άλλες δωρεάν που όμως δεν θα τις πρότεινα γιατί αποτελούν ημιτελής λύσεις και θα αναφέρω μερικές από αυτές που είναι λόγου χάρη της pc tools ή του comodo. Να σημειώσω ότι αναφέρομαι πάντα για τις εκδόσεις antivirus και όχι της λεγόμενες pc suites.
    Κάτι άλλο σημαντικό, είναι ότι εξαιτίας της τελευταίας μόδας που επικρατεί με τις σουίτες, όλες οι εταιρίες προγραμμάτων προστασίας προωθούν αυτές ως τις καλύτερες λύσεις. Αυτό είναι λάθος και αρκεί να ρίξετε μια ματιά σε ανεξάρτητες υπηρεσίες δοκιμών προγραμμάτων ασφάλειας π.χ ( matousec.com). H καλύτερη λύση είναι ο συνδυασμός ένος antivirus με ένα εξίσου καλό πρόγραμμα τειίχους (firewall). Επικουρικά θα πρότεινα και ένα τρίτο πρόγραμμα antispyware.
    Απο κει και πέρα και σε ότι αφορά εμπορικά antivirus θα πρότεινα όπως επιπώθηκε το kaspersky και ακόμα καλύτερα το Dr Web. To τελευταίο αν και άγνωστο στους πολλούς είναι το αρχαιότερο αντιβιοτικό που κυκλοφορεί και τρομερά αποτελεσματικό, μετά από δοκιμές μπορώ να πω ότι ίσως είναι το κορυφαίο. Αυτά που θα έλεγα να μην τα σκέφτεστε καν είναι το Mc afee και τα προϊόντα της Symantec βλέπε (Norton).

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    μην τσατιζεσαι φιλε μου, δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλλω, ουτε κ κανεναν αλλο εδω μεσα, απλα να λεμε τη αποψη μας φαρδια-πλατια χωρις περιορισμους.

    Αν σε προσβαλλω καπου , συγνωμη.

    Δεν εχω μαγαζι, αλλα με τιμολογιο παροχης υπηρεσιων. Και οχι απλα τα δοκιμασα, αλλα 2000 Η/Υ θα σε φανουν υπερβολη.

    Αυτα τα free, επιτρεπουν πολλες background κινησεις, στις οποιες τα kaspersky και το NOD32 Suite (οχι απλα antivirus edition) σε εκεινη την απειλη ειτε θα

    κολλησουν τον Η/Υ , ειτε θα τον κανουν να αργει χαρακτηριτικα.

    Στα free αν θες, o ioς παιρνει admin δικαιωματα πανευκολα, κ ας μην εχουμε βαλει κωδικο στον συγκεκριμενο account, και 1000 αλλα δυο.

    Και ναι μπορεις να μην πληρωνεις, και να μην σπαζεις, παιρνοντας τα δωρεαν κλειδια που θα βρεις απο εναν θειο σου.

    αρα καλυτερο προιον , και παλι δωρεαν.

    πριν 3 μερες 1 laptop asus x58le εβγαλα το δισκο, το εβαλα σε αλλο PC, και δεν ειχα δικαιωμα να κανω τιποτα πανω του. Τα δικαιωματα ολων των αρχειων ηταν του

    ιου μονο.

    επισης πως εφτασαν καμια 20 .exe αρχεια autorun στο root dir ? Εχει 1 προγραμμα με το οποιο παιρνω καποια attributes πισω, αλλα παλι δεν τα κανει ολα.

    Αναγκαστηκα διαγραφη των partitions, αφου εχω μεταφερει τα αρχεια που χρειαζεται ο χρηστης, και μετα ξανα εγκατασταση.

    Παλι το λαπτοπ απο ανθρωπο που ξερει απο Η/Υ και εβαλε το ΑVG.

    Σαν να βαζω απλα ορυκτελαια, σε μοτερ με υδραυλικες βαλβιδες. Αργα - γρηγορα θα τα γεμισω μουργα! τοσο απλα!

    Α, και για το ξερολα φιλος μου!!! μαλλον εννοεις εμενα, γιατι ολα τα εκανα εγω.

    Σε ευχαριστω αλλα ποτε δεν ειπα οτι ξερω τιποτα, μονο οτι δουλεψα.

    και δεν ειμαι aggressive στο ποστ, παντα φιλικα, μιας και πολλοι ανθρωποι εδω με εχουν δωσει απιστευτες απαντησεις , που ουτε σκεφτομουν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Σάββα κανένα εμπορικό ή δωρεάν πρόγραμμα δεν μπορεί να μας προσφέρει απόλυτη προστασία. Αυτό θα πρέπει να το κρατήσουμε ως συνθήκη. Εγώ αυτό που θα πω είναι ότι τον πρώτο λόγο της ασφάλειας του υπολογιστή μας τον έχουμε εμείς και η διαδικτυακή συμπεριφορά μας. Στην τελική αν θέλουμε να σερφάρουμε σε κακοτοπιές φτιάχνουμε ένα 2ο partition περνάμε και μια διανομή Linux και τελειώνει το πράγμα. Με αυτό τον τρόπο έχουμε ένα λειτουργικό για να βλέπουμε τα απαγορευμένα και τα windows για να κάνουμε όλα τα υπόλοιπα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη gorgos
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ESET NOD32 επισης πολυ ελαφρυ
    pedia kai egw eixa to avast pro kai itan poli varh evala to eset alla pistew oti den me kalibei arketa kai ektos auto exw psaxei na brw "keys" gia poli kairo alla den bwrw na brw xwreis parexizeisei mixali auto pisteuw!!!!1

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη gorgos
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από popeye68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Avira Free το δοκίμασες;
    simfwnw poli elafree

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη gorgos
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fm344 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα.
    εχω το avast για ελενχο ιων.
    υπαρχει καπιο αλλο προγραμμα πιο ελεφρυ να κατεβασω?
    gia dokimase to AVG EINAI NOMIZW FREE

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σάββα κανένα εμπορικό ή δωρεάν πρόγραμμα δεν μπορεί να μας προσφέρει απόλυτη προστασία. Αυτό θα πρέπει να το κρατήσουμε ως συνθήκη. Εγώ αυτό που θα πω είναι ότι τον πρώτο λόγο της ασφάλειας του υπολογιστή μας τον έχουμε εμείς και η διαδικτυακή συμπεριφορά μας. Στην τελική αν θέλουμε να σερφάρουμε σε κακοτοπιές φτιάχνουμε ένα 2ο partition περνάμε και μια διανομή Linux και τελειώνει το πράγμα. Με αυτό τον τρόπο έχουμε ένα λειτουργικό για να βλέπουμε τα απαγορευμένα και τα windows για να κάνουμε όλα τα υπόλοιπα.
    100% σωστο.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας