Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Προβλημα με SE.τι γινεται?

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη dant3
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή Προβλημα με SE.τι γινεται?

    Καλημερα.η κοπελα μου εχει εδω και κανα 2μηνο ενα sony ericsson w100(spiro) και απο την αρχη της εκανε διαφορα κουλα.της εβγαζε ανεπαρκης μνημη οταν εστελνε μηνυματα της κολλαγε κτλ.τους το πηγε εκει που το πηραμε και το εστειλαν για αναβαθμιση ομως τα προβληματα παρεμειναν.το θεμα ειναι οτι δεν οφειλονται σε καποιο συγκεκριμενο προβλημα της συγκεκριμενης συσκευης αλλα γενικα αυτο το μοντελο εχει προβληματα.δεδομενου οτι μιλαμε για προβληματικο μοντελο τι μπορει να κανει(δηλαδη εγω γιατι εγω θα το παω)?μπορω να ζητησω τα λεφτα πισω η αλλο μοντελο και να καλυφθει η διαφορα απο εμας πχ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη rep
    Όνομα
    Χρυσοστομος
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Μακροχωρι Βεροια
    Μηνύματα
    1.331

    Προεπιλογή

    Γιασου Γιωργο.απο την σειρα αυτη τις SE δεν εχω πολλες βλαβες, ελαχιστες και στρωνουν με αναβαθμηση.εκει που το πηγες το καναν σιγουρα αναβαθμηση?το κινητο δεν μπορει να γινει αντικατασταση με αλλο μοντελο παρα μονο οταν παει τρεις φορες για επισκευη και μονο τοτε και φυσικα αν το μοντελο καταργυθηκε και δεν υπαρχει διαθεσιμο στο service ,μεχρι τοτε θα σου το κανουν επισκευη και θα στο αλλαξουνε με ιδιο τηλεφωνο.χρηματα δεν μπορεις να διεκδικισεις απο το καταστημα γιατι απλα το καταστημα δεν ειναι η SE και η εγγυηση ειναι θεμα τις μαμας.θα υποστεις τις πρωτες τρεις επισκευες και αν δεν στρωσει παρνεις αλλη ιδια συσκευη.Η ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΟΥΣΙΟΤΗΜΕΝΟ SERVICE 'H TO ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη dant3
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    Το πηγε η κοπελα μου και της ειπαν οτι της εκαναν αναβαθμιση...τωρα της ελεγα να της την κανω εγω με το λογισμικο της se που εχει.θα δοκιμασω να της κανω και εγω και βλεπουμε.τωρα λεω για προβληματα στο συγκεκριμενο μοντελο γιατι διαβασα κατι ψιλα σε διαφορα αλλα φορουμ αλλα και γιατι το εχει και φιλη της και εχει τα ιδια θεματα.δεν μπορω να πω οτι ειναι ελαττωματικο και να διεκδικησω τα λεφτα πισω σε περιπτωση βεβαια που μετα και απο αλλη αναβαθμιση δεν γινει τιποτα(απο το καταστημα,γιατι θεωρητικα αυτο σου πουλαει το προιον)?γιατι νομιζω οτι υπαρχει σχετικος νομος...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη rep
    Όνομα
    Χρυσοστομος
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Μακροχωρι Βεροια
    Μηνύματα
    1.331

    Προεπιλογή

    τα καταστηματα ειναι μεταφορεις εγγυησης δεν εχουν δικαιωμα να κανουν αντικατασταση παρα μονο σε 7 ημερες τα λεγομενα DOA.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη grglaz
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    271

    Προεπιλογή

    φιλε Γιωργο εχω προσωπικα το Spiro εδω και κανα 6μηνο και δεν εχω κανα ιδιαιτερο προβλημα...
    κανα δυο σκαλωματακια εχει φαει απο τοτε που το πηρα τα οποια με ενα on-off λυθηκαν...
    αν υπηρχε καποιο γενικοτερο προβλημα με την συγκεκριμενη συσκευη θα το χε βγαλει ανακοινωση πρωτη πρωτη η ιδια η SE και ειτε θα ελεγε στους κατοχους του συγκεκριμενου μοντελου να πανε για free αναβαθμιση ειτε θα σταματαγε εστω προσωρινα την παραγωγη του....

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη dant3
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    Αρα θα κανω καμια αναβαθμιση εγω.αν δεν αλλαξει τιποτα τους το παω μεχρι να παω στις 3 φορες...μπορει παντως να ειναι το συγκεκριμενο η να θελει καποια συγκεκριμενη χρηση για να τα εμφανισει αυτα.γιατι δεν νομιζω να ειναι τυχαιο σε 2 περιπτωσεις να βγαζει ακριβως τα ιδια προβληματα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη dant3
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    Επαναφερω το θεμα γιατι ειχα κανει αναβαθμιση και δυστυχως προσωρινα ειχε λυθει το προβλημα.αρχισε παλι τα ανεπαρκης μνημη κτλ.θα το παω στο service μπας και γινει τιποτα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Banned Το avatar του χρήστη leeperik
    Όνομα
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    Ποσο συχνα το κανει;Αν το χρησιμοποιει με καρτα μνημης εχει δοκιμασει να το λειτουργησει χωρις καρτα μνημης;Αν το κανει πιο συχνα απο 1-2 φορες την μερα ας το λειτουργησει για κανα 24ωρο χωρισ καρτα μνημης,να δει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη dant3
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    Τωρα ειδα την απαντηση.ναι με καρτα μνημης το εχει.θα της πω να την βγαλει και να δοκιμασει.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Γινεται στα HF??
    By PALIARMOTHS in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-13, 08:31
  2. Πως γινεται να αντεχει?
    By TSAKALI in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-11, 13:29
  3. Γινεται????????
    By kelek13 in forum Συστήματα Επικοινωνίας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-11, 17:30
  4. ΓΙΝΕΤΑΙ? (προγραμματισμός μΕ)
    By ventouza6969 in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-09, 14:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας