Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 89

Θέμα: 6l6 2X33W TUBE AMPLIFIER

  1. #71
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    ηθελα να σας ευχαριστησω ολους εσας πραγματικα για τα καλα σας λογια
    τωρα δεν πιστευα ποτε οτι αυτοι θα το βαζανε γιατι το ειχα στειλει απο τον μαρτιο
    ομως η απαντηση τους εχθες ηταν για μενα συγκινιτικη περασαν και τις τρεις φοτο που συνηθως περνουν μια γιατι ηταν δυσκολο να απορριψουν καποια ειπαν
    και μου ζητησαν εαν εχω να προσθεσω η να αναφερω κατι αλλο συμπληρωματικα γιατι τους ενδιαφερει
    εγω εχω δοσει και τον φακελο με ολα τα σχεδια και τις ανφορες ελεγχου που τους αρεσαν
    τωρα για τον χαρη να πω οτι ο λαμπατος προενισχυτης για πικαπ ειναι λιγο δυσκολο και θα ανοιξω ενα νεο θεμα για αυτο εαν μπορω σημερα να το συζητησουμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #72
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    329

    Προεπιλογή

    Παναγιωτη συγχαρητηρια και απο εμενα για την πολυ ωραια σου κατασκευη ( αν και πολυ αργα αλα ξερεις οτι τωρα προσφατα γραφτηκα στο φορουμ ) .
    Σχετικα με το σχεδιο να πω κατι που δεν ειπωθηκε απο κανεναν αλλον , και συγκεκριμενα για το phase splitter που ειναι τυπου paraphase , αυτου του ειδους αναστροφεις δεν ειναι οτι καλυτερο για ενισχυτη ηχου ( ξερω προκειται για ενισχυτη κιθαρας οπως προαναθερθηκε πριν απο αλλο μελος ) τετοιου ειδους αναστροφεις εχουν μαγαλες διαφορες στις αντιστασεις εξοδου των δυο τριοδων που των αποτελουν ( της V2 12AX7 στο σχεδιο στο ποστ #2 ) επισης εχουν και διαφορες transient time μεταξυ τους , διοτι η κατω τριοδος του αναστροφεα παιρνει το σημα της μειωμενο απο την εξοδο της πανω τριοδου μεσω του διαιρετη τασης που αποτελειται απο τις αντιστασεις 470Κ και 510Κ και το ενισχυει , αρα το σημα για να φτασει στην κατω λυχνια εξοδου V4 6L6 περναει απο ενα σταδιο παραπανω που ειναι αυτο της κατω τριοδου του αναστροφεα .
    Να πω οτι πολυ καλα εκανες και εβαλες το τριμερ 50Κ στον αναστροφεα για να μπορτεσεις να τον ρυθμισεις ( να εχεις δηλαδη ιδιο πλατος τασης στις δυο εξοδους του αναστροφεα ) .
    Μικραινοντας το Volume απο 1Μ σε 250Κ κανεις ζημια στα μπασα διοτι ετσι η συχνοτητα αποκοπης του φιλτρου RC ( volume + 0,01μF ) μετατοπιζεται πιο ψηλα , μπορεις να αυξεισεις την τιμη του πυκνωτη μεχρι τα 220nF και λιγο παραπανω εαν θελεις , επισης κατι αλλο που θα εκανα εαν ειχα φτιαξει εγω αυτον τον ενισχυτη , ειναι να καταργησεις τελειως το πρωτο σταδιο ( θα πρεπει ομως να διατηρησεις την ταση τροφοδοσιας του δευτερου σταδιου στα 316V ) διοτι κατα την γνωμη μου μονο ζημια κανει στο ηχο για πολλους λογους , θα πεσει λιγο το gain του ενισχυτη , αλα βλεπω οτι το εχεις αυξησει πολυ βαζοντας πυκνωτες στις καθοδους των δυο πρωτων σταδιων .

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #73
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  HPIM4634.jpg Εμφανίσεις:  789 Μέγεθος:  139,0 KB


    Δημητρη

    Ευχαριστω για τις παρατηρησεις ,
    Αυτες ειναι που μας κανουν να μαθαινουμε κατι παραπανω, καθως και να ξεσκονιζουμε τα βιβλια ωστε να δοσουμε μια σωστη απαντηση

    ΑΠΟΛΟΓΙΑ

    Κατ αρχην ουτα και εγω ειμαι παλιος ,πριν ενα περιπου χρονο γραφτηκα εδω. Εδειξα αυτον με τις 6V6 που ειχα τελειωσει και μετα με τις 6L6 που ειχα ηδοι ξεκινησει
    Στο διαστημα αυτο του ενος ετους πολλα εμαθα εδω.
    Εκανα ομως μεγαλο λαθος στην παρουσιαση λογω απειριας...πιστευα οτι θα ρωτηθουν πραγματα και θα απαντουσα
    Για τον λογο αυτον δεν τα εδωσα και σωστα και αναλυτικα

    Παμε τωρα σε οσα μου σημειωσες

    Οταν ξεκινησα αυτο που με απασχολουσε περισοτερο ηταν κατα ποσο θα ταιριαξει ο μ/τ εξοδου.απο κει και περα τιποτα δεν με φοβιζε Η επιλογη να φτειαχνεις τον ενισχυτη με κοσσες σου δινει το πλεονεκτημα να κανεις οτι θελεις

    Αφου λοιπον εφτιαξε το σταδιο εξοδου και τον αναστροφεα το δοκιμασα και πηρα πραγματικα καλλυτερα αποτελεσματα και απο αυτα που περιμενα

    Τωρα για το ποτεσιομετρο που μου λες το γνωριζω
    Εαν αφηνα την τιμη αυτην 1 ΜΩΜ εχουμε αισθητη πτωση στις υψηλες λογω της χωριτικοτητας του οδηγου πλεγματος
    Το φαινομενο αυτο ηταν πολυ αισθητο, ειδικα οταν το volume ειναι χαμηλο, μιας και προστιθεται σε σειρα μεγαλη αντισταση
    Για να το αντιμετωπισουν αυτο, παλαιοτερα βαζαν ενα πυκνωτη 500pf στο επανω ακρο του ποτεσιομετρου και στην μεσαια ληψη
    Αυτο δεν το ηθελα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  HPIM4517.jpg Εμφανίσεις:  1583 Μέγεθος:  145,3 KB


    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΖΕΥΤΙΚΟ ΣΩΣΤΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 100n

    Στις αντιστασεις καθοδου του προενισχυτη , εχει προστεθει πυκωτης μονο 3,9 n κατι που ενισχυσε τις υψηλες πανω απο 10 κηζ γιατι στους 20 ημουν κατω απο 4 db
    Ολα λοιπον πηγαν καλα και αυτο οφειλεται στις δοκιμες και στις μετρησεις
    .................................................. .........................
    Να δειξω ξανα την καμπυλη αποκρισης οπου υπηρχε μια πτωση 2db στις μεσαιες

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  frequ responce.jpg Εμφανίσεις:  733 Μέγεθος:  108,6 KB

    .................................................. .........................

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  overdrive 1k-13v-anal.jpg Εμφανίσεις:  672 Μέγεθος:  133,1 KB

    τον ψαλιδισμο στο φουλ και τις αρμονικες που δημιουργουνται
    και στα δυο καναλια .και οπως βλεπεις ειναι ιδια

    .................................................. ..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  παραμορφωση.jpg Εμφανίσεις:  709 Μέγεθος:  82,6 KB
    Το γραφημα αυτο που γινεται ανεβαζοντας απο πολυ μικρη σταθμη το σημα εισοδου, εως οτου ο ενισχυτης αποκτησει την μεγιστη ισχυ
    Το αποτελεσμα αυτης της μετρησης σου διχνει ,ποσο γραμμικος ειναι ο ενισχυτης και ποσο ταιριασμενο ειναι το ματσινκ
    ΑΠΟ ΤΑ 30 ΜΙΛΙΒΑΤΤ ΕΩΣ ΤΑ 30 ΒΑΤΤ ειναι σχεδον κατω του 1%

    .................................................. ..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  thd anala 1khz-11v.jpg Εμφανίσεις:  671 Μέγεθος:  84,3 KB

    Και την αναλυση παραμορφωσεων ολων των αρμονικων

    Να πω τελος οτι ολα αυτα τα γραφημματα τραβηχτηκαν σε διαφορετικες στιγμες της κατασκευης και διορθωθηκαν ακομα περισσοτερο

    ΠΡΕΠΕΙ να κανεις αρχειοθετηση σωστη ,καθ την ολη διαρκεια των ελεγχων
    .................................................. ..

    Ολες ομως αυτες οι μετρησεις ειναι αρκετα δυσκολες , πρεπει να ξερεις τι ζητας , να μπορεις να ερμηνευσεις και να αναλυσεις την καθε μετρηση


    Αυτο ειναι που θα σε σπρωξει ,και θα σε οδηγησει να τον βελτιωσεις

    Εχω ομως ξαναπει οτι δεν ειναι απολυτως σωστες ,αλλα σιγουρα ομως εχεις ενα μετρο συγκρισης

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη p.gabr : 29-02-12 στις 22:17

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον p.gabr για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    moutoulos (01-03-12)

  5. #74
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    329

    Προεπιλογή

    Παναγιωτη , μου αρεσει που πηρες ενα σχεδιο και το παιδευσες και εκανες καποιες τροποποιησεις ετσι ωστε να πετυχεις καλυτερο ηχο , και οχι απλα να φτιαξεις ενα σχεδιο οπως ειναι και μονο , αυτο δειχνει οτι εισαι εξυπνος , οτι το ψαχνεις αρκετα και εχεις θεληση να μαθεις .

    Μερικες φορες ομως καποιος που το κανει αυτο πεφτει σε καποια λαθη , ας πουμε στις καθοδους που εβαλες πυκνωτες 3,9nF ναι μεν αυτοι αυξανουν την ενισχυση στα πριμα ( που εαν θελεις την γνωμη μου τετοιες λυσεις ειναι λαθος τις θεωρω ολιγον τι "αλχημειες" ) αλα δεν το εψαξες παραπερα να βρεις γιατι ο ενισχυτης δεν ειχε καλη αποδοση στα πριμα πριν βαλεις αυτους τους πυκνωτες , ο λογος ειναι απλος διοτι αυτος ο ενισχυτης προοριζοταν για κιθαρα και ετσι δεν ενδιεφεραν τον σχεδιαστη πολυ τα πριμα οπως και αλλες παραμετρους στον ενισχυτη .

    Εννοω οτι καλυτερα ειναι να καταπολεμας το κακο στην ριζα του και οχι να καταφευγεις σε τετοιες λυσεις , λεγοντας στο προηγουμενο μου ποστ να καταργησεις το πρωτο σταδιο το ειπα διοτι αυτο το σταδιο εχει πολυ υψηλη αντισταση εξοδου ( εχει και αυτο το δικτυωμα 100Κ//5nF στην εισοδο ) , διοτι οχι μονο απο τον σχεδιασμο του φαινεται αυτο , αλα και το οτι παιρνει την εξοδο απο το πανω ακρως της 220Κ και οχι απο την ανοδο με συνεπεια να μεγαλωνει ακομα παραπανω η αντισταση εξοδου ( αυτο το κανει για να μην εχει πολυ gain o ενισχυτης ) , με αποτελεσμα να μην μπορει να οδηγησει το επομενο σταδιο καλα ( γενικα σταδια ενισχυσης με πολυ μεγαλη αντισταση εξοδου καλο ειναι να αποφευγονται διοτι γονατιζει η αποδοση τους στα πριμα απο τις χωρητικοτητες εισοδου και Miller του επομενου σταδιου ) , μετα απο αυτο ακολουθει το ποτενσιομετρο 1ΜΩ που ενω οπως ειπες εχει αρνητικη επιδραση στα πριμα ( λογο χωρητικοτητων εισοδου αλα και Miller του επομενου σταδιου ) απο την αλλη ομως δεν ζοριζε την υψηλη αντισταση εξοδου του προηγουμενου σταδιου , μικραινοντας το ομως στα 250Κ ζοριζεις το προηγουμενο σταδιο , δηλ καταφερες να φτιαξεις κατι ενω "χαλασες" κατι αλλο , γιαυτο θα ηταν καλυτερα να φυγει αυτο το σταδιο παντελως ( αυτο φυσικα εαν θελεις να πειραματιστεις παραπερα με αυτον τον ενισχυτη ) να βαλεις ενα ποτενσιομετρο 100Κ για volume και εναν πυκνωτη εισοδου 470nF και μετα θα δεις οτι δεν χρειαζεται και ο πυκνωτης 3,9nF στην καθοδο του δευτερου σταδιου .

    Δεν ακουσα την γνωμη σου για τον αναστροφεα φασης Paraphase , επισης να πω οτι καλα εκανες και προσθεσες την αντισταση 270Κ απο την μεσαια ληψη του Bass προς την γη .

    Οσο για τις μετρησεις καλα κανεις και μετρας τις παραμορφωσεις και αυτο σε βοηθησε να τις μειωσεις , ας πουμε εγω δεν μετραω καθολου παραμορφωσεις αλα ξερω ποια κυκλωματα - τοπολογιες εχουν χαμηλες παραμορφωσεις και εφαρμοζω σε αυτα διαφορα κολπα για να μειωθουν περαιτερω οι παραμωρφωσεις ( βασιζομαι σε αυτα ) και το αποτελεσμα το ελεγχω ακουστικως μετα απο πολλες ωρες ακροασεων , οσο για την αποκριση συχνοτητας καλυτερα θα ηταν να γινοταν με μια γενητρια και εναν παλμογραφο .

    Υ.Γ. πριν τον ψαλιδισμο ( σε πιο χαμηλη ταση εξοδου ) πως ειναι οι αρμονικες του ενισχυτη ? εχει παλι υψηλο ποσοστο 5ης αρμονικης ?

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris AR : 01-03-12 στις 16:29

  6. #75
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Αυτο ειναι!!!!

    ΜΠΡΑΒΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ

    Εξηγησα οτι αυτα τα ειχα ξεκινησει πριν γραφτω στο φορουμ
    Απο εδω εμαθα πολλα πραγματα ΔΕΝ ΝΤΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ
    Για το phase splitter δεν το ειχα ψαξει σιγουρα δεν ειναι οτι καλλυτερο ,αλλα αφου εκρινα οτι δεν εχει προβληματα το αφησα Το ειχα τεσταρει μεχρι και στα 30 βολτ rmς και πηγαινε καλα
    Ενδεχομενως να εχουν και διαφορετικο Ζ ΕΞΟΔΟΥ ,γιατι ασχετα αν η εξοδος και τα φορτια ειναι ιδια, η μια δεχεται και την αναδραση
    Για το θεμα του transient time θα δημιουργουσε προβληματα, σε διαφορες συχνοτητες κυριως στις υψηλες πραγμα που δεν καταλαβα κατι τετοιο
    Εξ αλλου αμα κοιταξεις στο 2 ποστ αναφερω αυτο ακριβως ¨¨¨¨ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ¨¨¨¨

    Να σου δωσω λοιπον ξανα τις μετρησεις οπως τις ειχα τοτε παρει

    .................................................. .......
    Στα 10 w 1,9κηζ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  10w  2kz.jpg Εμφανίσεις:  657 Μέγεθος:  154,8 KB

    Στο τελος αν προσεξεις υπαρχει ανεβασμενος θορυβος πανω 10 khz
    Αυτος ομως δεν ηταν υπαρκτος προερχοταν απο το καλλωδιο μεταφορας και την καρτα
    Αυτο μου χαλουσε και την σωστη ενδειξη του sinand

    ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΕΣ

    η επικρατεστερη αρμονικη ειναι η τριτη παντου
    .................................................. .......
    ΣΤΟΝ 1 ΚΗΖ με εξοδο 11βολτ rms περιπου 25 βαττ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  1k-11v-anal.jpg Εμφανίσεις:  632 Μέγεθος:  139,3 KB


    .................................................. .......

    Εδω ειναι με 25 βαττ στους 600ηζ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  analyz 25w 600hzi.jpg Εμφανίσεις:  637 Μέγεθος:  149,8 KB


    .................................................. .......

    Και αυτη ειναι σημαντικη στους 70 ΗΖ.... αλλα δεν ειχα σημειωσει με τι ισχυ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  70 hz.jpg Εμφανίσεις:  672 Μέγεθος:  156,1 KB


    .................................................. .......

    Στους 10 κηζ . Εδω βλεπεις μια διαφορα στα δυο καναλια ,γιατι δεν ειχα βαλει τους ιδιους πυκνωτες στην καθοδο
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  anal 10 k.jpg Εμφανίσεις:  662 Μέγεθος:  152,4 KB

    .................................................. .......

    Και αυτη ηταν μια απο τις τελευταιες οταν τον ειχα τελειωσει .....οπου με τις διορθωσεις η ισχυς εφτανε τα 34 βαττ


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  34 batt.jpg Εμφανίσεις:  717 Μέγεθος:  138,8 KB


    Τελος να πω αυτο βγηκε και ειμαι ικανοποιημενος, χωρις να θελω να κρυψω κατι
    Αν κατι θα διορθωσω ,ειναι να φταιξω συναιχη ταση για τα νηματα, γιατι υπαρχει λιγο ham, οταν εχεις τα μπασα στο φουλ
    Αυτο φαινεται εξ αλλου και σε ολα τα γραφηματα οτι οι 50 ηζ ειναι ψηλα
    Δεν ειναι θεμα εξωμαλυνσης της υψηλης ,γιατι εαν προερχοταν απο εκει θα ειχαμε στους 100ΗΖ ,επειδη υπαρχει η διπλη ανορθωση


    ΑΥΤΑ ΔΗΜΗΤΡΗ ....ευχαριστω για την συζητηση

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη p.gabr : 01-03-12 στις 23:43

  7. #76
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    329

    Προεπιλογή

    Παναγιωτη δεν θα πω τιποτα αλλο , αφου εισαι ικανοποιημενος απο τον ηχο του τοτε μπραβο σου , παω πασο , απλα εγω εχω συνηθησει να ακουω τον ενισχυτη μου με χαμηλοτερες παραμορφωσεις , στην τελικη ειναι και θεμα γουστου .
    Για τον αναστροφεα πιστευω οτι φταιει και αυτος για την αποδοση του ενισχυτη στα πριμα ( ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα του Paraphase ) επισης η δευτερη τριοδος ( η κατω ) του αναστροφεα εχει πιο χαμηλη αντισταση εξοδου ( απο την πρωτη ) διοτι δεχεται τοπικη αναδραση μεσο του πυκνωτη 0,022μF , αυτα , συγχαρητηρια και παλι και καλες ακροασεις .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris AR : 02-03-12 στις 02:43

  8. #77
    Μέλος Το avatar του χρήστη dinos.liaskos
    Όνομα
    κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    βολος
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή

    καλημερα και απο εμενα! πραγματικα χωρις να θελω να υποβαθμισω αλλα project's αυτο το μηχανημα ειναι οτι καλυτερο εχω δει οπτικα εως τωρα στη κοινοτητα! φυσικα διαθετω και φαντασια για το πως ακουγεται! παλιος και γω με τις λυχνιες οχι ομως σε επιπεδο ενυσχητων! δεν το συζητω οτι μπηκα για τα καλα στην μπριζα να υλοποιησω και εγω εναν δικο μου ενυσχητη με τις μαγικες el34 ! προς το παρον μελετω σχεδια διαφορα απο αλλα μελη και σχεδον εχω καταληξει σε πρωτη φαση σε κατι απλο ωστε να αρχισω σιγα σιγα να μαθαινω το πως δουλευουν και ανταποκρινονται οι λυχνιες σε διαφορες τασεις πολωσεις κτλπ. θα αρχισω με εναν single preamplifire με την ecl82 και μετα θα ξεκινησω με το el 34 σαν ποιο ολοκληρωμενο συνολο! σ αυτη τη φαση ειμαι σε διαδικασια συγκεντρωσης υλικων οποτε ελπιζω συντομα να μπορεσω να φτιαξω κατι ωστε να αξιζει να δειξω και να χαρω μαζι σας! και παλι συγχαρητηρια για την κατασκευη και καλη συνεχεια σε ολους φυσικα και ολο και καλυτερες ακουστικα και οπτικα κατασκευες!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #78
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Κάλως ήρθες Κ.Κωνσταντίνε.
    Ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια αλλά πολλά παιδιά ΕΔΩ έχουν κάνει πολύ όμορφες κατασκευές, και θα χαρούμε να χουμε και από εσάς κάτι.
    Καλή συνέχεια και μην κολλάτε στα πολλά βαττ, 10 βαττ με κατάλληλα ηχεία βγάζουν ήχο ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #79
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΣΠΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Συγχαρητηρια

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #80
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΣΠΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p.gabr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 19353Συνημμένο Αρχείο 19354Συνημμένο Αρχείο 19355Συνημμένο Αρχείο 19356Συνημμένο Αρχείο 19351Συνημμένο Αρχείο 19352
    Προσπάθησα για μια παραδοσιακή κατασκευή χαμηλού κόστους Τα αποτελέσματα έλεγχου ληφθηκαν σε dummy load 5ωμ με την ιδιοσσυκευή συνδεμένη στο line in του computer με κάρτα ήχου creative και ανάλογο software ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
    Θα ηθελα να επισυναψω τον φακελο με τις μετρησεις αλλα ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΒ οποιος τον θελει μπορω να τον στειλω με email . ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
    Συγχαρητηρια Παναγιωτη
    Ειναιωραια κατασκευη επιστημονικα καταρτισμενη.
    Στον δικο μου ενισχυτη που εφτιαξα(L6L PUSH PULL) σκεπτομαι τις μετρησεις να της κανω με το audio tester 3.0;
    Ποια ειναι η γνωμη σου;
    Υπαρχει και καποιο αλλο προγραμμα;
    Ευχαριστω.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 807 P-P tube amplifier 2x25w
    By ikaros1978 in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-15, 18:23
  2. ΟTL Circlotron Tube Amplifier
    By Dimitris AR in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-13, 18:02
  3. Tube amplifier 2X35W
    By papline in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-13, 18:40
  4. 813 σε tube amplifier
    By xazopartalos in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-09, 22:02
  5. TUBE AMPLIFIER 2XEL-34
    By crown in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-09, 15:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας