Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: Θερμαινομενο τζαμι

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    κρητη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή Θερμαινομενο τζαμι

    Θελω να κολλησω εναν ακροδεκτη πανω στο πισω θερμενομενο παρμπριζ του αυτοκινητου μου που ξεκολλησε. Το καλαι δεν πιανει με τιποτα! Καμια λυση? Οι ηλεκτρολογοι λενε δεν κολλαει και να αλλαξω ολο το τζαμι! Εχω βρει μια wire glue αλλα δεν κολλησε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    καστορια
    Μηνύματα
    338

    Προεπιλογή

    Αν εριξες αρκετο καλαϊ και σε μεγαλη διαρκεια τοτε εχεις καταστρεψει την νησιδα που εχει επιστρωση χρωμιονικελινης...Δυστυχως φιλε για αλλαγη πας...ειναι πολυ ντελικατο...Θελει κολληση με περισσοτερο κασσιτερο για χαμηλοτερη θερμοκρασια τηξης(...και ταχυτατα...)

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    κρητη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Δεν εκατσε καθολου καλαι πανω. Επεσε κατευθειαν κατω απο το κολλητηρι. Δεν νομιζω να εχω προκαλεσει ζημια, γιατι δεν επεμενα μολις ειδα οτι δεν καθεται πανω σταματησα.. Μια κολλα καλη αγωγιμη ψαχνω οπως αυτη http://www.zorzosae.gr/index.php?tar...oduct_id=29848 και θα γινει δουλεια πιστευω. Αλλα δυστηχως δεν την βρισκω...και αυτη που δειχνω στο λινκ δεν ειναι διαθεσιμη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθηνα - Σαμος
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    Loctite είχα δει παλαιότερα στο praktiker όπου ήθελα μια για σπειρώματα ,δές μήπως έχει και αγώγιμη.Θυμάμαι ειχε μία σειρά της loctite με κόλλες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Κοπρίτης
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    Καλά σου λένε πάει για αλλαγή.
    Δοκίμασε κάτι πριν, σήκωσε στο σημείο του καψίματος τις δύο κομένες λωρίδες περίπου 1 εκατοστό από κάθε πλευρά, κάν'τες βυρίνα και πρέσαρε γερά μέσα τους ένα λεπτό ατσαλόσυρμα ώστε να κάνεις γέφυρα με αυτό, πάτησέ τα μετά όλα μαζί ώστε να μικρύνει το ύψος. ΑΝ σου πετύχει στερέωσε τη γέφυρα με λίγη σιλικόνη ή ακρυλική κόλα.
    Μην δοκιμάζεις ότι υλικά νάναι, ελάχιστα αντέχουν πάνω από 150 βαθμούς. Για να σου φύγει η περιέργεια, υπάρχουν δύο κόλες που υπάρχουν παντού και είναι αγώγιμες, μια διπλή σύριγγα με ασημένιο χρώμα που είναι κόλα 2 συστατικών και ένα μπαστούνι-κόλα που χρησιμοποιούν οι υδραυλικοί, κόβουν ένα κομάτι, το ζυμώνουν και μετά τυλίγουν τη σωλήνα, αυτό γίνεται σαν σίδερο μετά.
    Νομίζω υπάρχει ένα μαγαζί ακόμα στην πλατεία Καρύτση με κάθε είδους κόλα, ρίξε μια βόλτα μπας και επέζησε της κρίσης

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη anamprox
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    η κολλα των υδραυλικων που λεει ο φιλος λεγεται εποξικος στοκος. δεν κανει για τετοιες κολλισεις. αστο καλυτερα. προσπαθεισε να ξεκολλισεις αγωγο απο το τζαμι και κανε συνδεση στον αερα...οχι πανω στο γυαλι. και ξεχνα τις κολλισεις. οταν ζεσταθει θα λιωσει παλι. γλυστραει η κολλισει απο το συγκεκριμενο υλικο. καλυτερα τεχνικη συσφιξης. η φυσα που παει στο θερμενομενο την μασας με την πενσα και πιανεις τον αγωγο...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη taxideytis
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    περιφερόμενος
    Μηνύματα
    483

    Προεπιλογή

    δοκίμασε με tabing wire. Υλικό σύνδεσης φωτοβολταικών κυψελών. Το πιο μαλακό που έιναι για Φ/Β για λίγα watt.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Neuraxia
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Νορβηγία
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοπρίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω υπάρχει ένα μαγαζί ακόμα στην πλατεία Καρύτση με κάθε είδους κόλα, ρίξε μια βόλτα μπας και επέζησε της κρίσης
    Υπάρχει ακόμα μέσα στην στοά ,είσοδος απο Καρύτση ή Ανθιμου Γαζή.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Εγώ είμαι Πόντιος, εσύ τι δικαιολογία έχεις?

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη teo_GR
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αιγαλεω
    Μηνύματα
    619

    Προεπιλογή

    Για πάρε τηλ στο 2106911733 είχε μια τις loctite και αν την έχει ακόμα αν μπορεί να στη στείλει.
    μακαρι να κανεις δουλεια

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη thelegr
    Όνομα
    Ανδρεας
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    353

    Προεπιλογή

    Με αγωγιμη μπογια δοκιμασες; Ειναι ενα μικρο (λεω μικρο γιατι αυτο το μια σταλιτσα κανει πανω απο 10 ευρω!) μπουκαλακι με ασιμενια μπογια. Ο Πατερας μου ειχε το ιδιο προβλημα και ετσι λυθηκε!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Φιλικά,
    Ανδρέας

    _______________________

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας