Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 71

Θέμα: ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ

  1. #41
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή GROBOT - ΔΕΘ

    Για να αναφέρουμε τίποτα ποιο ουσιώδες ελάτε όλοι μέχρι την Κυριακή στην ΔΕΘ (Θεσσαλονίκη) στο περίπτερο 15 να δείτε τις κατασκευές της κοινότητας μας GROBOT.GR.

    Είμαστε όλοι εκεί.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TSAKALI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν καταλαβα, γιατι θα πρεπει να με ενδιαφερει το ΦΠΑ, το τελωνειο , η εφορια,
    τελος παντων ολα τα εξοδα που επιβαρυνουν τον εμπορο..στο τελος να επιβαρυνουν εμενα.
    Κατι σαν ταμειο αλληλεγγυης ??
    Φιλε το τελικο κοστος με ενδιαφερει (αυτο που θα πληρωσω) και η ποιοτητα,
    δεν με ενδιαφερει αν εσυ τα εχεις κλεμμενα η αγορασμενα.
    Ωραία αγόρασε από εμένα, γιατί θα έχει κάποιον να μιλήσεις απευθείας μαζί του εάν πάει κάτι στραβά στην αποστολή ή με το προϊόν.

    Γιατί έχεις εγγύηση για ένα χρόνο σε όλα τα προϊόντα με άμεση αντικατάσταση.

    Γιατί θα έχεις σε 24 ώρες άμεση απάντηση για οποιαδήποτε πρόβλημα με την κατασκευή σου. Θα σου βοηθήσουμε και θα σου προτείνουμε λύσεις.

    Δεν είναι κατάστημα που κάνει απλά μεταπώληση.

    Το ξέρουν όσοι έχουν αγοράσει από εμάς.

    Εάν αυτά πιστεύεις ότι πρέπει να το πληρώσεις τότε αγόρασε από εμάς και πλήρωσε κάτι παραπάνω.

    Εάν και πιστεύω ότι αυτό έχει να κάνει με ένα μικρό μέρος των προϊόντων του καταστήματος μας.


    robotstore.gr

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη TSAKALI
    Όνομα
    Σαββας
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    2 Mountain
    Μηνύματα
    712

    Προεπιλογή

    Τελος παντων σου ευχομαι καλη επιτυχια , και πιστευω η καλυτερη διαφημιση ειναι
    η ενεργος συμμετοχη στα θεματα που αφορουν το αντικειμενο που ασχολεισαι.
    ...και βαλε στην υπογραφη σου το σαιτ σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον TSAKALI για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    giwrgosss (13-09-12), nikknikk4 (12-09-12), picdev (12-09-12)

  5. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    nikknikk4
    Μπορείς να ανοίξεις ένα κατάστημα και να τα δίνεις όλα δωρεάν… είναι ο πρώτος που θα αγοράσω….
    νομίζω οτι μας κάνεις πλάκα ...ολα τα παραπάνω post ειναι γραμμένα σε απλά ΕΛΛΗΝΙΚΑ

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  6. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη perithess
    Όνομα
    Περικλής
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αναφέρουμε τίποτα ποιο ουσιώδες ελάτε όλοι μέχρι την Κυριακή στην ΔΕΘ (Θεσσαλονίκη) στο περίπτερο 15 να δείτε τις κατασκευές της κοινότητας μας GROBOT.GR.

    Είμαστε όλοι εκεί.
    Επειδή αναφέρεις ότι πρέπει να έρθουμε στο περίπτερο της ΔΕΘ που υπάρχουν τα προϊόντα σου, θέλω να αναφέρω ότι χθες βρισκόμουν εκεί σαν απλός περαστικός και δεν μου δώσατε αυτήν την τέλεια εμφάνιση που παρουσιάζεις εδώ. Πιό συγκεκριμένα υπήρχαν μερικοί άνθρωποι στο περίπτερο που καθόταν και όλοι έκαναν κάτι στον υπολογιστή ή μιλούσαν μεταξύ τους. Καθόμουν και παρατηρούσα πολύ ώρα τα ρομποτάκια και τα λοιπά μηχανήματα που υπήρχαν εκεί και δεν μου έδωσαν καμία σημασία. Τα δεν μηχανήματα μου φάνηκαν πολύ παλιομοδίτικα και κακοκατασκευασμένα σαν να ήταν μουσείο αντικειμένων της δεκαετίας το 90. Γενικότερα κακή εντύπωση και αδιαφορία από μέρους σας. Συγνώμη για τα άσχημα λόγια αλλά αυτό αντιμετώπισα. Ελπίζω να βελτιωθείτε στο μέλλον.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη dikos
    Όνομα
    Δήμος
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    319

    Προεπιλογή

    Περικλή κάποια ρομποτ ήταν παλαιοτερα απο την δεκαετια του 90, προφανως εισαι μικρος και δεν γνωριζεις. Αλλα γιατι να ασχοληθει καποιος μαζι σου στο περιπτερο αν εσυ δεν εχεις να ρωτησεις κατι, δεν πηγες σε καταστη
    μα σε εκθεση πηγες, θα μπορουσες να ρωτησεις τους εκθετες για οτι αποριες ειχες. Τωρα αν δεν σου αρεσαν τα ρομποτ ειναι δικαιωμα σου αλλα αν εσυ εχεις κατι καλυτερο να παρουσιασεις περιμενουμε να το δουμε του χρονου!

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΥΛΗ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ
    http://www.GRobot.gr

  8. #47
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω τον τρόπο που σκέφτονται διάφοροι!

    Γκρινιάζουν για χρόνια πως δεν υπάρχουν καταστήματα Ελληνικά να αγοράζουν τα προϊόντα που θέλουνε.

    Όταν όπως γίνει μια προσπάθεια δεν κάνουν τίποτα να βοηθήσουν αλλά είναι και εναντίον.

    Κύριοι γνωρίζετε πόσο κόστος έχει να εκτελωνίσεις προϊόντα στην Ελλάδα.

    Θα σας πω εγώ μαζί με τα μεταφορικά είναι +30% στην αξία εισαγωγής.

    Γνωρίζεται ότι το ΦΠΑ είναι 23%.

    Γνωρίζεται ότι η ισοτιμία που βλέπεται από το google δεν είναι αυτή που εμείς αγοράζουμε από τον προμηθευτή μας.

    Εάν τα βάλετε κάτω θα καταλάβετε γιατί τα προϊόντα είναι ακριβά στην Ελλάδα.

    Ο Κινέζος δεν πληρώνει τελωνείο – δεν πληρώνει ΦΠΑ και πληρώνει εξευτελιστικά έξοδα αποστολής.

    Όπως ο κινέζος δεν θα μας δώσει δουλειές, ο κινέζος δεν θα δώσει ούτε ένα euro στο κράτος για φόρους.

    Και εγώ στην θέση σας ήμουν πριν ασχοληθώ με το εμπόριο.

    Συγνώμη για το ξέσπασμα μου αλλά υπάρχει και η άλλη πλευρά.
    Συγνωμη εχω μια απορια γραφεις οτι το καταστημα ειναι
    κατι σαν αντιπροσωπος στην ελλαδα η λογικη λεει οτι στον αντιπροσωπο πουλαει
    πιο φτηνα και οχι πιο ακριβα γιατι τον διευκοληνει να πουλησει τα προιοντα και να εχει πελατεια, δηλαδη
    εσυ μας λες οτι ο αντιπροσωπος δινει τα ιδια λεφτα με εναν πελατη που αγοραζει απευθειας απο sparkfun?!!.
    Για τα υπολοιπα συμφωνο για φορους,εκτελωνισμο,λειτουργικα εξοδα και το κερδος του καταστηματος.

    Επισης προς ενημερωση πολλα απο τα προιοντα της sparkfun ειναι απο κινεζους εμπορους η τουλαχιστον ετσι φαινονται
    πχ μπαταριες.

    Υ.Γ
    Επειδη εχεις ban και δεν μπορεις να απαντησης οκ το σεβομαι .

    Κατι ξεχασα εκτος απο pololu να φερεται και απο adafruit.com γνωμη μου εχει καλα προιοντα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paul333 : 13-09-12 στις 01:58

  9. #48
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    καλαμαρια
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    θα μπορούσε να αναρτήσει στο ανάλογο θέμα , ας πουμε οτι εκανε λαθος , ( την διαφήμιση με τον τροπο του την πίρε ) κακά και καλά τα ψεματα παιδια , ειναι γνωστό όταν ενα κατάστημα παίρνει απ τον προμηθευτή του 3 ευρό χωρίς το ΦΠΑ θα το δώσει χ2 με το ΦΠΑ , δηλαδή 6 ευρό με το ΦΠΑ , σε παλαιότερες εποχές ισως ο έμπορος να προσθετέ σε αυτο ενα +5% η +10% , αναλόγως και το προϊών , ακόμα και σημερα ενας έμπορος αυτού του είδους και των παρεμφερούς ( ναι μιλάω και για τις γνωστές μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων λευκών-ηλεκτρονικων συσκευών ) μπορεί να δουλέψει ενα είδος με 40-50% κέρδος χωρις φπα αν θέλει , τωρα αν πουμε για τίποτα πλυ εξειδικευμένα υλικά ? ε θα σε χρεώσει οσο % πάνω γουστάρει και αν θες το παίρνεις , να πούμε και για τα στοκαρια εξειδικευμένα υλικά ? ε εκει ειναι που θα σε γαμ...εεε να σε δώσει ενα 1000% πανω και αν θες το παίρνεις, ( αν το εχεις αναγκη θα το πάρεις ) ο άλλος το κρατούσε η του ξέμεινε 15-20 χρόνια στην αποθήκη του , και θα σου κόψει και απόδειξη , εξάλλου το εμπρειο ειναι ελεύθερο , οσο αφορά τους αντιπροσώπους μιας ταδε μάρκα , ενα και βασικό ο αντιπρόσωπος δεν ασχολείται με την λιανική ( ειdo sto eladα εχουμε mperdefτει λιgo ) κανονικά ο αντιπρόσωπος εξυπηρετεί τα καταστήματα λιανικής , συνήθως δουλεύει με το 70-80% ( πάντα μιλάμε για το είδος μας ) κέρδος , τραβάει ολόκληρα κοντέινερ στα λιμάνια , θα σας αναφέρω ενα πραγματικό γεγονός που γνωρίζω , η den-on πρόπερσι ζήταγε 90,000 μπραφ για να γίνεις αντιπρόσωπος! ( προϊόντα - ανταλλακτικό ) για την αρχή ενω υπήρχε παλαιότερα συνεργασία με την εταιρία , ο νοών νοητό , παιδιά ολα τα παραπάνω δηλαδή δεν τα γνωρίζατε ? μερικοί μου δώσατε την εντύπωση του ελληναρα του στυλ " εγω τα ξέρω αυτά περνώ απ την πηγή φθηνότερα και εσείς είστε κουτορνίθια " απαντώ , ναι κουτορνίθια μου , δεν ειμαι χιμπιστας είμαι επαγγελματίας και ούτε επαγγελματίας χομπστας,το τιμολόγιο μου όμως θα το πάρω απ τους επαγγελματίες εμπόρους απ το εμπει δεν πρκτε να πάρω τιποτα, σέβομαι την ελλαδα τουλάχιστον και τους ελληνες πωλητές τ πελάτες μου , παιδιά δηλαδή ανακαλύψατε την σελήνη τώρα ? μου κάνει εντύπωση οσοι είστε μες τον χώρο δεν τα γνωρίζατε πέραν τους χομστες που ελευθερα περνουν και αοπ εμπει , σ προκείμενη περίπτωση δεν μιλάμε για ραπανάκια ντοματακια απ το χωράφι του παραγώγου το ειδος τελευταίας ανάγκης

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giwrgosss : 13-09-12 στις 04:38

  10. #49
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    κοιτάω στην rs τώρα και δίνει το rasberry 27.66e
    http://gr.rsdelivers.com/product/ras...b/7568308.aspx

    και εδώ το έχει 50ε, κανονικά οι αντιπρόσωποι θα έπρεπε να παρέχουν μία διευκόλυνση, όπως κάνει η RS , ίδια τιμή με την αγγλία.
    εδώ ο φανό που φέρνει μονος του απο farnel το καπέλο που βάζει είναι πολύ μικρό και δεν ειναι καν αντιπρόσωπος , απλά μαζεύει παραγγελίες και τα φέρνει με μεταφορική
    http://robotstore.gr/raspberrypi/

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #50
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.618

    Προεπιλογή

    Τα robot-άδικα ΔΕΝ είναι καταστήματα ηλεκτρονικών εξαρτημάτων!
    Ακόμη και τα arduin-άδικα πουλάνε έτοιμα modules για υλοποίηση εφαρμογών με λίγο προγραμματισμό.

    Αρα, robot-άδικα και arduin-άδικα είναι "off topic" (ίσως και spam) σε αυτό το θέμα "Internet-ικά καταστήματα ηλεκτρονικών" (εξαρτημάτων). Στο γενικότερο όρο "ηλεκτρονικά" χωράει και ο Κατσε-βαλος...

    Οπως συνήθως, επειδή οι ασχολούμενοι με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια εθίζονται ίσως έχουν παραισθήσεις και νομίζουν ότι τα LEGO mindstorms είναι για τα εργαστήρια των T.E.I. ηλεκτρονικής! (άσχετα αν σε μερικά σχολεία του εξωτερικού τα έχουν συμπεριλάβει για εμπορικούς σκοπούς)
    gV

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GeorgeVita για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (13-09-12)

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. καταστηματα
    By OBIVAN in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-14, 01:21
  2. καταστηματα πομπων και κεραιων
    By fm344 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-11, 07:38
  3. Καταστηματα στο κεντρο
    By dal_kos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-09, 10:21
  4. καταστηματα στη θεσ/νικη
    By OMADA X12 in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-06, 01:39
  5. ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ RF ΛΑΜΠΕΣ
    By electronic in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-05, 23:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας