Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 210

Θέμα: βρηκα πομπο και λινεαρ στα 600 watt

  1. #201
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PARKER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά τα κατάφερα, κι έφτειαξα και το "τρομπόνι".
    Παρεμπιπτόντως, τώρα που καλοκαιριάζει λέω να το ξαναδοκιμάσω, έπειτα από ανάπαυση σχεδόν 2 ετών!!
    Σταθη, ριξε καμια φωτο απο το μηχανημα και απ την κεραια

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #202
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpanic Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια πιραματα κανω δεν εχω κανενα σκοπο να κανω εκπομες.ετσι και αλιος ι ισχιη ειναι μηδαμινη.και βολτα με ενα ραδιακι να κανεις και οχι με ραδιογονομετρο φτανεις στο σημειο οπου εκπεμπεις.η διευθηνση μου ειναι @@ χαχαχα.και μην λεμε τωρα κουτα πραματα.αν καποιος ψαχτει να σε βρει σε βρισκει σε 5 λεπτα.ποια ειναι η διευθυνση ip μου.α αυτη?ωραια!!!!!!σε 5 ειναι κατω απο το σπιτι μου.και μεσω ιντερνετ καθηστει σε βρισκουν.ξεκολατε ντε.ειπαμε να βοηθηθουμε τωση ωρα μιλαω και λεω τους προβληματισμους μου και καποιοι καθονται και κοροιδευουν.
    Ατυχές το σχόλιό σου... αλλά αφού ξέρεις εσύ όντως τόοοοσα... στην ουσία δεν υπάρχει και λόγος να ασχολείται κανείς να σε 'προφυλάξει' από ατοπήματα!
    Δυστυχώς υπάρχει μια αρχή από παλαιά...
    Όσο λιγότερα ξέρουν & όσο δεν προκαλείς ανοιχτά φωνάζωντάς τους 'είμαι εδώ' τόσο λιγότερο θα ασχοληθούν κάποιοι μαζί σου!
    Το πόσο 'εύκολα΄σε 'βρίσκουν' άστο, είναι κάτι που δεν έχει να κάνει ούτε με IP ούτε με με ραδιάκια! Κανείς δεν χάνει τον χρόνο του να σε βρεί αν εσύ η κάποιος τρίτος δεν τους πει που είσαι!!!
    Εκπληκτικό το να ξέρεις τόσα και να ζητάς τόση βοήθεια για να στήσεις έναν έτοιμο μάλιστα πομπό!!!
    Καλές εκπομπές...

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  3. #203
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ατυχές το σχόλιό σου... αλλά αφού ξέρεις εσύ όντως τόοοοσα... στην ουσία δεν υπάρχει και λόγος να ασχολείται κανείς να σε 'προφυλάξει' από ατοπήματα!
    Δυστυχώς υπάρχει μια αρχή από παλαιά...
    Όσο λιγότερα ξέρουν & όσο δεν προκαλείς ανοιχτά φωνάζωντάς τους 'είμαι εδώ' τόσο λιγότερο θα ασχοληθούν κάποιοι μαζί σου!
    Το πόσο 'εύκολα΄σε 'βρίσκουν' άστο, είναι κάτι που δεν έχει να κάνει ούτε με IP ούτε με με ραδιάκια! Κανείς δεν χάνει τον χρόνο του να σε βρεί αν εσύ η κάποιος τρίτος δεν τους πει που είσαι!!!
    Εκπληκτικό το να ξέρεις τόσα και να ζητάς τόση βοήθεια για να στήσεις έναν έτοιμο μάλιστα πομπό!!!
    Καλές εκπομπές...
    ειπα οτι ξερω τοσα πολλα?μηπως το λες εσυ αυτο?καλο θα ηταν να διαβαζουμε τα μηνυματα ποιο πανω λεω οτι δεν ξερω τοσα.βαση λογικης μπορουν να σε εντοπισουν σε δευτερολεπτα και μεσω ιντερνετ.δεν καταλαβενω λοιπον για ποιο λογο εισαι επιθετικος.εγω ρωταω καποια πραγματα και το μονο που περνω ειναι σχολια κοροιδιας.ε δηλαδη ενταξει τωρα μπορει να μη μου ξανα μιλησεις κανεις γιατι φενετε καπως ετσι οπως γραφω αλλα δε νωμιζω οτι το φορουμ αυτο ειναι για να ρωταω εγω κατι να να απανταει καποιος οτι ναναι.βεβαια οποιος θελει απανταει.εχω πει και ποιο πανω σεβομαι τους παλαιοτερους του ιδους.και τους σεβομαι γιατι εχουν κατασκεβασει και εχουν κανει απειρες μετρισεις κατι που δεν εχω κανει εγω.αρα εχουν εμπιρια.δηλαδη ρε παιδια τοσο παραλογος ειμαι οταν ρωταω κατι και περνω κοροιδια.οκ ζωτω συγνωμη σε ολους και δεν ξανα ζηταω βοηθεια αν ειναι τοσο δυσκολο θα θα ανοιξω 500 βιβλια και θα μαθω μονος μου καλη συνεχεια..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #204
    Μέλος Το avatar του χρήστη diwattos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpanic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειπα οτι ξερω τοσα πολλα?μηπως το λες εσυ αυτο?καλο θα ηταν να διαβαζουμε τα μηνυματα ποιο πανω λεω οτι δεν ξερω τοσα.βαση λογικης μπορουν να σε εντοπισουν σε δευτερολεπτα και μεσω ιντερνετ.δεν καταλαβενω λοιπον για ποιο λογο εισαι επιθετικος.εγω ρωταω καποια πραγματα και το μονο που περνω ειναι σχολια κοροιδιας.ε δηλαδη ενταξει τωρα μπορει να μη μου ξανα μιλησεις κανεις γιατι φενετε καπως ετσι οπως γραφω αλλα δε νωμιζω οτι το φορουμ αυτο ειναι για να ρωταω εγω κατι να να απανταει καποιος οτι ναναι.βεβαια οποιος θελει απανταει.εχω πει και ποιο πανω σεβομαι τους παλαιοτερους του ιδους.και τους σεβομαι γιατι εχουν κατασκεβασει και εχουν κανει απειρες μετρισεις κατι που δεν εχω κανει εγω.αρα εχουν εμπιρια.δηλαδη ρε παιδια τοσο παραλογος ειμαι οταν ρωταω κατι και περνω κοροιδια.οκ ζωτω συγνωμη σε ολους και δεν ξανα ζηταω βοηθεια αν ειναι τοσο δυσκολο θα θα ανοιξω 500 βιβλια και θα μαθω μονος μου καλη συνεχεια..

    μη τρελενεσαι ρε φηλος! βοηθεια να ζητας απλα μην ανοιγεις παραπανω το στομα σου γιατι υπαρχουν και ατομα που δε καταλαβαινουν ποιος εισαι. η εσυ δε καταλαβαινεις αυτους μεσα απο εναν υπολογιστη. μετριμενες λεξεις και ολα καλα

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #205
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diwattos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μη τρελενεσαι ρε φηλος! βοηθεια να ζητας απλα μην ανοιγεις παραπανω το στομα σου γιατι υπαρχουν και ατομα που δε καταλαβαινουν ποιος εισαι. η εσυ δε καταλαβαινεις αυτους μεσα απο εναν υπολογιστη. μετριμενες λεξεις και ολα καλα
    σωστος απλα αν θελει καποιος να με κοροιδεψει υπαρχει και το προσοπικο μυνημα.ενταξει αν ειναι ετσι να βρω και γω κατι που ξερω καλυτερα απο καποιον αλον και να αρχιζω το δουλεμα.ευχαριστω παντος για ολη τη βοηθεια μεχρι τωρα και αναφερομαι σε επιλεγμενα ατομα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #206
    Μέλος Το avatar του χρήστη diwattos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpanic Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστος απλα αν θελει καποιος να με κοροιδεψει υπαρχει και το προσοπικο μυνημα.ενταξει αν ειναι ετσι να βρω και γω κατι που ξερω καλυτερα απο καποιον αλον και να αρχιζω το δουλεμα.ευχαριστω παντος για ολη τη βοηθεια μεχρι τωρα και αναφερομαι σε επιλεγμενα ατομα.
    ρε φηλε μερικοι σε δουλευουν μονο και μονο για να σε δουλεψουν
    προχτες πηγα στο μουτσιουλη να παρω ενα αμπερομετρο 60ρι και ο πωλητης με υφος (ο τα ξερω ολα δε μου ξεφευγει τιποτα)
    μου εδωσε και μια ειδηκη αντισταση του αμπερομετρου για να δουλεψει σωστα.και των ρωταω τον πολητη ευγενικα φυσικα πως συνδεεται αυτη η αντισταση στο αμπερομετρο? και η απαντηση του ξερεις πια ηταν ρε φηλε? παλικαρι μου παρε καλητερα εναν τεχνικο στο σπητι να στο σηνδεσει
    του απανταω φηλε μου αν ηθελα τεχνικο θα επερνα τεχνικο. και εγω ηλεκτρονικος σπουδασα μπορω να βαλω μια αντισταση. σε ρωτησα να μου πεις πως σηνδεεται με το αμπερομετρο.

    και ο τυπας μπαινει στο κομπιουτερ ντεμεκ για να μου δηξει τα χαρακτιριστηκα της αντιστασης και μετα μου λεει σηνδεεται εν σειρα.

    παω λοιπων σπητι μου το σηνδεω σε σειρα και χαλαει το αμπερομετρο (10 ευρο αμπερομετρο) βαρεσε κοφτες.


    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #207
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOUN
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    2.995

    Προεπιλογή

    Η αντισταση συνδεεται σε σειρα με το φορτιο και το αμπερομετρο παραλληλα με την αντισταση.Το αμπερομετρο ουσιαστικα ειναι ενα μιλιβολτομετρο που μετραει την πτωση τασης επανω στην αντισταση..Αν γι κατι τετοιο πρεπει ο πωλητης να ανοιξει το κομπιουτερ για να σου πει πως συνδεεται..βραστα..

    Υ.Γ Ψαξε για shunt resistor.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  8. #208
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diwattos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φηλε μερικοι σε δουλευουν μονο και μονο για να σε δουλεψουν
    προχτες πηγα στο μουτσιουλη να παρω ενα αμπερομετρο 60ρι και ο πωλητης με υφος (ο τα ξερω ολα δε μου ξεφευγει τιποτα)
    μου εδωσε και μια ειδηκη αντισταση του αμπερομετρου για να δουλεψει σωστα.και των ρωταω τον πολητη ευγενικα φυσικα πως συνδεεται αυτη η αντισταση στο αμπερομετρο? και η απαντηση του ξερεις πια ηταν ρε φηλε? παλικαρι μου παρε καλητερα εναν τεχνικο στο σπητι να στο σηνδεσει
    του απανταω φηλε μου αν ηθελα τεχνικο θα επερνα τεχνικο. και εγω ηλεκτρονικος σπουδασα μπορω να βαλω μια αντισταση. σε ρωτησα να μου πεις πως σηνδεεται με το αμπερομετρο.

    και ο τυπας μπαινει στο κομπιουτερ ντεμεκ για να μου δηξει τα χαρακτιριστηκα της αντιστασης και μετα μου λεει σηνδεεται εν σειρα.

    παω λοιπων σπητι μου το σηνδεω σε σειρα και χαλαει το αμπερομετρο (10 ευρο αμπερομετρο) βαρεσε κοφτες.

    ο πολητης θελει να σε ξεφορτοθει οταν λεει κατι τετοιο ειναι προφανες.γιαυτο που γω ροταω διαφορα πραγματα εδω μεσα.αν ηθελα τεχνικο θα επερνα καποιον θα τον πληρωνα αδρα και θα ερχοταν.ομως νωμιζω οτι ειναι πολυ ποιο ωραια να μαθενεις κατι απο το να στο κανουν ετοιμο.ειπα σεβομαι αλα δεν ανεχομαι κοροιδιες φιλε μου.ειμαι ασχετος οχι κοροιδο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #209
    Μέλος Το avatar του χρήστη diwattos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOUN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αντισταση συνδεεται σε σειρα με το φορτιο και το αμπερομετρο παραλληλα με την αντισταση.Το αμπερομετρο ουσιαστικα ειναι ενα μιλιβολτομετρο που μετραει την πτωση τασης επανω στην αντισταση..Αν γι κατι τετοιο πρεπει ο πωλητης να ανοιξει το κομπιουτερ για να σου πει πως συνδεεται..βραστα..

    Υ.Γ Ψαξε για shunt resistor.
    το να εισαι πωλητης το καταλαβαινω. το να το παιζεις ειδηκος μεσα στο μαγαζι και να λες πραγματα για τα οποια δεν εισαι σιγουρος ειναι να παιρνεις αναπωδες κανωνικα ομως... απλα απαξιω να το σηνεχισω .. ειναι για τα μπαζα τελειως

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #210
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpanic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειπα οτι ξερω τοσα πολλα?μηπως το λες εσυ αυτο? καλο θα ηταν να διαβαζουμε τα μηνυματα ποιο πανω λεω οτι δεν ξερω τοσα.βαση λογικης μπορουν να σε εντοπισουν σε δευτερολεπτα και μεσω ιντερνετ. δεν καταλαβενω λοιπον για ποιο λογο εισαι επιθετικος. εγω ρωταω καποια πραγματα και το μονο που περνω ειναι σχολια κοροιδιας. ε δηλαδη ενταξει τωρα μπορει να μη μου ξανα μιλησεις κανεις γιατι φενετε καπως ετσι οπως γραφω αλλα δε νωμιζω οτι το φορουμ αυτο ειναι για να ρωταω εγω κατι να να απανταει καποιος οτι ναναι.βεβαια οποιος θελει απανταει. εχω πει και ποιο πανω σεβομαι τους παλαιοτερους του ιδους.και τους σεβομαι γιατι εχουν κατασκεβασει και εχουν κανει απειρες μετρισεις κατι που δεν εχω κανει εγω.αρα εχουν εμπιρια.δηλαδη ρε παιδια τοσο παραλογος ειμαι οταν ρωταω κατι και περνω κοροιδια. οκ ζωτω συγνωμη σε ολους και δεν ξανα ζηταω βοηθεια αν ειναι τοσο δυσκολο θα θα ανοιξω 500 βιβλια και θα μαθω μονος μου καλη συνεχεια..
    ΟΚ! Δυστυχώς πιστεύεις ότι αν σου πει κάποιος ότι δεν χρειάζεται να λες τόσα πολλά για το που είσαι & τι κάνεις ακριβώς, για σε ΒΟΗΘΗΣΕΙ στο να 'προφυλαχτείς' έστω λίγο, κατά τις "δοκιμές" σου, αυτός είναι είτε επιθετικός, είτε σε κοροϊδεύει!!!
    Δεν βλέπω να σε κορόϊδεψε κανένας σε όσα σου λέγαμε... αφού αν είχε συμβεί αυτό, ούτε καν λειτουργικό μηχάνημα δεν θα είχες τώρα, για να κάνεις δοκιμές, δίνοντας μέχρι και σχεδόν το το τετράγωνο που είσαι εγκατεστημένος!!!
    Σε απαντήσεις εδώ οφείλεις ότι ΔΕΝ το έκαψες, με την μία, και ότι αυτό συνεπάγεται!
    Κάνε όπως νομίζεις... λέγε/γράφε ότι θέλεις, μέχρι και εικόνα χάρτη βάλε να δείχνεις ακριβώς που ακούγεσαι, από ποιούς δρόμους περνάς ακούγοντας καλά τις "δοκιμές" σου, και ότι άλλο πιστεύεις ότι είναι ασφαλές ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ (όχι αυτούς που σου λένε "κρύβε λόγια" έστω)!!!
    Με αυτά που γράφεις και την αντιμετώπισή σου, με τρομάζει η ιδέα του τι θα λες όταν πιάσεις & κανέναν "δοκιμαστικό" μικρόφωνο!!!

    Συγγνώμη που κατ'εσέ σε "κορόϊδευα" η σου επιτίθεμαι κιόλας!!! Λυπάμαι για εμένα που ασχολήθηκα κιόλας! Τουλάχιστον εγώ, ΟΝΤΩΣ δεν θα ξανασχοληθώ καθόλου μαζί σου!
    Οι άλλοι θα κάνουν ελεύθερα ότι εκείνοι κρίνουν!!!

    Καλή τύχη... στις "δοκιμές" σου!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21

Παρόμοια Θέματα

  1. Θελω να φτιαξω λινεαρ FM 6 watt
    By MitsoulasFm in forum Ενισχυτές
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-12, 01:31
  2. 600 Watt Ενυσχητής?
    By Yiannisd in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-10, 01:11
  3. κεραια FM για πομπο 600 watt
    By crown in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-06, 11:47
  4. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-05, 15:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας