Σελίδα 1 από 21 1 2 3 11 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 210

Θέμα: βρηκα πομπο και λινεαρ στα 600 watt

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή βρηκα πομπο και λινεαρ στα 600 watt

    παιδια μολις βρηκα απο ενα φιλο στην κρητη πομπο pll 20 watt και linear 600 watt στην τιμη των 350 euro.δεν τον πιστεψα στην αρχη η τιμη μου φανηκε πολυ χαμηλη.εβγαλε φοτο αλλα δεν διακρινω και πολυ καλα μπορητε να μου πειτε τι ακριβως ειναι?εχω ανεβασει φοτο.μηπως παει να με πιασει κοροιδο?μηπως η τιμη ειναι πολυ καλη και πρεπει να τα αρπαξω?206281_1668070390466_1498514977_1557462_8326184_n.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Συγνώμη φίλε Παναγιώτη αλλά και κάποιοι τύποι πουλάνε στα φανάρια τις λεγόμενες ευκαιρίες και μετά πας και βρίσκεις ένα τεράστοιο κομμάτι τσιμέντο μέσα στο κουτί.Η τιμή ναι είναι δελεαστική αλλά...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη φίλε Παναγιώτη αλλά και κάποιοι τύποι πουλάνε στα φανάρια τις λεγόμενες ευκαιρίες και μετά πας και βρίσκεις ένα τεράστοιο κομμάτι τσιμέντο μέσα στο κουτί.Η τιμή ναι είναι δελεαστική αλλά...

    οχι το παληκαρι ειμασταν μαζι φανταροι.δεν ξερει γρι απο αυτα φαντασου με ρωταγε που συνδεω την καιρεα[δυπολο].η τιμη αυτη εγω του την ειπα.ισως να πευτει κιαλο.αυτα τα μηχανηματα επεσαν στα χερια του μετα απο κλησημο ραδιοφονικου σταθμου πειρατικου βεβαια στο ηρακλειο της κρητης.και αυτος δεν ξερει καν τι μαρκα ειναι.γιαυτο ανεβασα τη φοτο που μου εδωσε για να μου πειτε αν γνωριζετε τι ειναι τελικα.ειναι 600?με 600 watt τι εμβελια προσφερει ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    148

    Προεπιλογή

    Το πανω κομματι ειναι το pll GTELETRONIKA τουλαχιστον 20ετιας Ιταλικης σχεδιασης αλλα ελληνικο μονταρισμα.Το κατω που ειναι το linear δεν μπορω να το αναγνωρισω.Πολλα απο τα υλικα του pll ειναι λιγο δυσευρετα ειδικα το prescaler αλλα και καποια απο τα ολοκληρωμενα του συχνομετρου.Τα display που γραφουν την συχνοτητα μπροστα ειναι κανονικο συχνομετρο για αυτο οταν θα βαζεις διαμορφωση αυτα θα παιζουν.Σχεδιο παντως για αυτο δεν νομιζω να βρεις για την περιπτωση που σου παθει κατι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πανω κομματι ειναι το pll GTELETRONIKA τουλαχιστον 20ετιας Ιταλικης σχεδιασης αλλα ελληνικο μονταρισμα.Το κατω που ειναι το linear δεν μπορω να το αναγνωρισω.Πολλα απο τα υλικα του pll ειναι λιγο δυσευρετα ειδικα το prescaler αλλα και καποια απο τα ολοκληρωμενα του συχνομετρου.Τα display που γραφουν την συχνοτητα μπροστα ειναι κανονικο συχνομετρο για αυτο οταν θα βαζεις διαμορφωση αυτα θα παιζουν.Σχεδιο παντως για αυτο δεν νομιζω να βρεις για την περιπτωση που σου παθει κατι.
    μαλιστα....το θεμα μου ειναι ο πομπος στα ποσα βατ ειναι.ειπες οτι το αναγνωρισες.ειναι συγουρα αυτο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Με 600 watts μπορείς να καλύψεις τη μισή Αττική τουλάχιστον αν πχ εκπέμπεις από βουνό και σε κενή συχνότητα +-300 khz.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 600 watts μπορείς να καλύψεις τη μισή Αττική τουλάχιστον αν πχ εκπέμπεις από βουνό και σε κενή συχνότητα +-300 khz.
    μενω κυπουπολη περιστερι ειμαι αρκετα ψηλα απο την ταρατσα μου φενονται ολλα....οσο για κενη συχνοτητα εδω γελαμε εδω που ειμαι 106,7 που ηταν ο παλιος ο digital δεν ακουγετε τιποτα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    125

    Προεπιλογή

    μενω περιστερι συνορα με κυπουπολη θα βγενω ανετα μεχρι φιλαδελφεια?

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    148

    Προεπιλογή

    Για το pll φιλε μου ειμαι απολυτα σιγουρος γιατι εχω ακομα καμμια δεκαρια φατσες απο αυτα οπως και και καποια αλλα υλικα που ηρθαν στα χερια μου.Τωρα για το αν το αλλο κομματι βγαζει 600 βαττ τι νασου πω.Αν μπορεις να μας βαλεις καμμια πιο καλη φωτο η αν μας πεις τι τρανζιστορ και ποσα φοραει θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    106,7 mhz εκπέμπει αναμεταδότης της ΕΡΤ το πρόγραμμα του Φιλία από Πάρνηθα.Δοκίμασε με κάποιο δέκτη ποιότητας έστω και κινητού τηλεφώνου θα δείς ότι το σήμα υφίσταται.Η συχνότητα συνεπώς δεν είναι κενή.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

Σελίδα 1 από 21 1 2 3 11 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Θελω να φτιαξω λινεαρ FM 6 watt
    By MitsoulasFm in forum Ενισχυτές
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-12, 01:31
  2. 600 Watt Ενυσχητής?
    By Yiannisd in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-10, 01:11
  3. κεραια FM για πομπο 600 watt
    By crown in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-06, 11:47
  4. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-05, 15:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας