Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 113

Θέμα: RADIO AUTOMATION SOFTWARE

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη FOTIS 1525
    Όνομα
    ΦΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    180

    Προεπιλογή

    Κατ αρχην και τα 2 laptop [των παιδιων μου] ειναι super-dooper wooaou με πανω απο 3 gb ram και πολυ γρηγορους επεξεργαστες.Δεν θελω ομως να τα χρησιμοποιω και τα 2.... ας γινει η δουλεια με 1.
    Γιωργο Joun γνωριζω οτι εχω delay σχεδον 1 sec αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα μου.
    Θεοδωση, εσενα σε βρισκω λιγο περισσοτερο διαβασμενο απ οτι αρχικα ειχα καταλαβει
    πραγμα που σημαινει οτι την πατησες γιατι εχω για σενα τα εξης:
    1. Που βρηκες το 0.9.0.69? Μην μου πεις απ τον chat chitto [και το pirate bay] γιατι αυτο ειναι full virussed και δεν δουλευει κιολας.
    2. Το airomate το βρηκα απ το demonoid, φυσικα το θελω μονο για το rds.Ειναι demo?Are you sure?
    3. Για το stereo tool των win amp δεν ξεκινησα καν διαδικασια ενασχολησης γιατι διαβασα μεσα στο forum αυτο οτι ειναι τρομερα πολυπλοκο αλλα και οτι κλεινει μονο του αν κλεισει ο ηχος και διαφορα αλλα.
    4. Οντως το bpm ειναι ετσι οπως τα λες.Το jazler το βρηκα στο demonoid, ειναι με crack αλλα φαινεται να δουλευει.Απλα εχασα μια νυχτα υπνου για να καταλαβω την φιλοσοφια του οταν κατα λαθος στο τελος βρηκα στο internet, video που τα εξηγουσε ολα αυτα.Το μουτζωσα το εκανα unistall και καποια στιγμη οταν μου φυγει το γινατι θα το ξαναδω.ΟΜΩΣ το θεμα mic mixing παραλληλα με την μουσικη δεν μου το λυνουν τα προηγουμενα.Το λυνει το radioboss?Κι αν ναι σε ποιο "μαγαζι" θα το βρω, καθαρο και αψογο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη FOTIS 1525
    Όνομα
    ΦΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    180

    Προεπιλογή

    Λοιπον,βρηκα το radioboss.Ειναι παρομοιο με το zara με μικρες διαφοροποιησεις και λιιιιιγο υποδιαιστερο.Οσον αφορα το κουμπι του mic, κανει οτι και στο zara,δηλ. ριχνει πολυ την σταθμη της εντασης για να "μιλησεις".Οταν ομως μετα υπαρχει το breakaway με το πολυ δυνατο agc το αποτελεσμα ειναι τζιφος.Παμε γι αλλα.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakhs75
    Όνομα
    ΘΕΟΔΟΣΗΣ
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Φωτη γεια σου και παλι.Πραγματι το 0.9.0.69 ειναι απο το chat chitto.Το θεμα ειναι οτι δεν εχει virus, τα περισοτερα antivirus αναγνωριζουν τα patch exe.και τα crack σαν virus για ευνοητους λογους. Το συγκεκριμενο δουλεβει στο λεω με σηγουργια το χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο περιπου. Αν δεν μπορεσες να το εγκαταστησεις σωστα κοιταξε το how to use εκει εχει και σειριακο αριθμο.Για το airomate στο demonoid που αναφερθηκες βρηκα μονο την v1.30 που ειναι μονο stereo coder και ειναι free.Οποια αλλη εκδοση και αν δοκιμασα ακομη κι αν ειχε σειριακο αριθμο ηταν demo και αν και δεχεται οσες λεξεις βαζεις στο rds δεν μεταδηδει πανω απο 2.Τo stereo tool ειναι πραγματι λιγο πολυπλοκο, το οτι κλεινει ειναι θεμα ρυθμισεις για χαμηλοτερη χρηση cpu.To jazler που βρηκες αν ειναι το radio star 1 θα δουλευει, αν ειναι καποια νεωτερη εκδοση σηγουρα θα εχεις προβληματα.Την σταθμη στο radioboss μπορεις να την ρυθμισεις απο settings/prefeneces/microfone.line in/music level,κατα ποσο θα χαμηλωνει ο ηχος οταν πατας το mic. H ιδια ρυθμιση υπαρχει και στα jingles.Κατι αλλο που θα μπορουσες να δοκιμασεις ειναι καποιο directx plugin οπως το blue line 2 ειναι compressor limiter equalizer κτλ, δεν ξερω κατα ποσο τα υποστηριζει το zara το radioboss δεν τα υποστηριζει το raduga ναι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη FOTIS 1525
    Όνομα
    ΦΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    180

    Προεπιλογή

    Θεοδωση καλησπερα
    Για το breakaway πιστευω οτι και η .0.49 μια χαρα ειναι, δουλευει σωστα και απροβληματιστα για πολλες ωρες συνεχομενα.
    Το airomate που εχω ειναι το 2.1.1.146.Αν θελεις γραψε mail να στο στειλω.
    Το καλο με τα 2 παραπανω ειναι οτι εδω...http://www.claessonedwards.com/index...d=58&Itemid=75 εξηγει πως σε 1 pc με 1 καρτα και με 1 προγραμμα αυτοματισμου [jazler,zara,bpm,radioboss οπως θελεις πεστο] μπορεις να
    εχεις τα παντα.Για να ειμαι ειλικρινης τελικη δοκιμη εστω και σε dummy load δεν εχω κανει γιατι 1.την ημερα δουλεια και μετα παιδια και 2.την νυχτα το ρημαδι το blues κανει φασαρια λογω blower.Πολυ συντομα ομως.......
    Και οταν φτιαξει και ο καιρος, περιμενει [απο πριν τα Χριστουγεννα] και η j pole στην ταρατσα για ρυθμιση.
    Ακομα, ομως, ρωτω: στο ιδιο αυτο παραπανω 1 pc ,στην εισοδο του mic,συνδεοντας 1 η 2 μικροφωνα, ποιο ειναι αυτο το προγραμμα που
    ειτε ειναι απο μονο του και radio automation ειτε θα μπει καπου "παραλληλα" με τα αλλα, και με μιξη θα μιλησει ο ποιητης και θα ακουστει
    στον αερα???

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakhs75
    Όνομα
    ΘΕΟΔΟΣΗΣ
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Tο radioboss θα κανει τη δουλεια σου γιατι περναει και το mic απο το brekaway ετσι οταν μιλας λειτουργει σαν talkover

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη FOTIS 1525
    Όνομα
    ΦΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    180

    Προεπιλογή

    Θεοδωση ειχες δικιο.Επρεπε να "φωναξεις" για να ψαξω για το παραξενο.Τελικα: radioboss 4.4.0.541 advanced.
    Και αναθεωρω τα γραφομενα μου: το zara ειναι σαφως υποδιαιστερο του radioboss και σε δυνατοτητες και σε ευκολιες.
    Το θεμα που με μπερδευε ειναι οτι το κουμπι mic στο zara δεν συνδεοταν με καποιο μικροφωνο απλα εριχνε την ενταση
    ενω στο radioboss ολα δουλευουν οπως πρεπει.Thanks a lot.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη FOTIS 1525
    Όνομα
    ΦΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    180

    Προεπιλογή

    Θεοδωση και κατι αλλο αν δεν γινομαι πολυ κουραστικος
    Λες πως...... Το συγκεκριμενο δουλεβει στο λεω με σηγουργια το χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο περιπου.....[το breakaway]
    Διαχωρισμο εχει καλο?
    Για rds τι του εχεις?
    Ρωτω γιατι στην πρωτη μου προσπαθεια στο blues ειχα αστοχια
    μονο λαμπακι stereo χωρις διαχωρισμο και το airomate τιποτα.Μαλλον ισχυει αυτο που ειπες καποια στιγμη...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOUN
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    2.995

    Προεπιλογή

    Φωτη οσο καλο λαπτοπ και να εχεις η καρτα ηχου του δεν κανει.Δες εδω http://www.claessonedwards.com/index...d=50&Itemid=56 ποιες προτεινουν.Εγω εχω την ESI MAYA44 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εχει φοβερο διαχωρισμο και ποιοτητα ηχου.Φυσικα δουλευει κανονικα και το RDS.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  9. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakhs75
    Όνομα
    ΘΕΟΔΟΣΗΣ
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Εχει καλο διαχωρισμο.Προηποθεση για να δουλεψει σωστα ειναι η καρτα ηχου να ειναι HD και να την ρυθμισεις στην μεγιστη αποδοση της 192khz.Το ιδιο πρεπει να κανεις και στο breakaway χρησιμοποιοντας σαν εξοδο το mpx out.Για rds εχω το stereo tool.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakhs75
    Όνομα
    ΘΕΟΔΟΣΗΣ
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Φιλε joun οι καρτες που εμφανιζονται εκει λεει απλα οτι εχουν δοκιμαστει.Ακριβως απο πανω λεει οτι καθε καρτα που υποστιριζει 192khz ειναι συμβατη.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. SDR Tranceiver (Software Defined Radio)
    By Kostas375 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-12, 10:28
  2. software defined radio
    By fuzz in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-12, 09:36
  3. Free Radio Frequency Software !!!
    By KOKAR in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-09, 19:58
  4. ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ Automation Studio 5
    By katestramenos in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-07, 22:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας