Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 80

Θέμα: καίγονται συνέχεια οι λαμπτήρες

  1. #71
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.618

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOUN Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... λάμπες οικονομίας ... οι Ε14 πρέπει να είναι πολύ "άσχημο" φορτίο τουλάχιστον στο ξεκίνημά τους
    Νομίζω ότι "δεν υπάρχει χώρος και χρήμα" για "ευγενικά" εξαρτήματα στις "μικρές" E14.
    G

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #72
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOUN
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    2.995

    Προεπιλογή

    ΣΩΣΤΑ!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  3. #73
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeVita Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντός του 2011 είναι 11 καταχωρήσεις, κυρίως λόγω του πειραματισμού με μC και αρκετές στις 26/1/2011. Να τις "αναφέρω";
    Εεεεε, 26-1-2011 ήταν ...Τετάρτη!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #74
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -nikos- Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα γιατι κατα την γνωμη σου καιγωνται οι λαμπες ???
    ολα μας τα ειπες εκτος απο αυτο.
    Μα φυσικά επειδή ο γείτονας απέναντι έχει μουστάκι. Τι άλλο μπορεί να φταίει;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FILMAN : 18-05-11 στις 11:20

  5. #75
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosg Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.Αν δεν καταλαβαίνεις την πλάκα, να σου βάζω και χαμογελαστές φατσούλες άλλη φορά στο μηνύμα!

    (Καλά θα κάνεις. Η πλάκα ποια ακριβώς ήταν; )

    1α. Ξέρω γω.Για να σου πω την αλήθεια, ΟΥΤΕ και γω κατάλαβα την πλάκα μου!


    (Α)

    2.Απλά δεν έχω καταλάβει, ποιός είναι ο ρόλος σου εδώ μέσα?

    (Έλα μου ντε! )

    2α. θα πρέπει να το το ψάξεις λίιιιγο παραπάνω.Η αυτογνωσία,ειναι μέγιστη αρετή!

    (Ναι!!!! Το Α πάνω το είδες; )

    3. Μήπως είναι να μοιράζεις ειρωνικές γνώσεις στους άσχετους σαν και μένα?

    (Και ποια ακριβώς ήταν η "ειρωνική γνώση"; )

    3α. η κάθε είδους εμπεριστατωμένη γνώση ,με συνοδεία μια ευχάριστης ειρωνικής νότας, προς κάθε αμόρφωτο(σαν και μένα), που τολμά να εκφέρει άποψη σ' αυτό το forum.

    (Ακριβώς γι αυτό το κάνω, για να μη σου προσφέρω τη γνώση με δυσάρεστη νότα...)

    4.Κάθε μέρα 10 το πρωί (νταν), "χτυπάς κάρτα" στο forum!

    (Λάθος, στις 9:30.)

    4α. Μπα, δεν το ήξερα ότι ξυπνάς ΤΟΟΟΟΣΟ νωρίς.Τα τεχνικά συνεργεία ξεκινουν δουλειά από τις 07:00...αλλά, ζητώ συγνώμη, γιατί ξέχασα, ο mr FILMAN ανήκει στην κατηγορία Τσακ Νορρις: δεν ξυπνάει ποτέ, γιατί πολύ απλά "κοιμάται" με το ένα μάτι ανοιχτό

    (Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, δεν δουλεύω σε τεχνικό συνεργείο. Και επίσης σε περίπτωση που δεν ξέρεις βασικά μαθηματικά (καθόλου απίθανο αυτό στην περίπτωσή σου), 17:00 - 9:00 = 8 ώρες...)

    5.Εν μέρη , σε καταλαβαίνω, υπάρχει πολύ ανεργία.

    (Για σένα ίσως. Για μένα όχι. Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, είμαι στο φόρουμ όσο είμαι στη δουλειά. Απλώς επειδή πολλή ώρα δεν έχω κάτι να φτιάξω, για να περάσει η ώρα ώσπου να σχολάσω, γράφω και διαβάζω. Για δες πόσα ποστ έχω εκτός 9:30 - 17:00 τις καθημερινές ή τα Σαββατοκύριακα και κρίνε.)

    5.α Ένας FILMAN δεν έχει κάτι να φτιάξει??... βαριέται???...και η μόνη του ασχολία-τις ατελίωτες ώρες απραξίας στον χώρο "εργασίας" όπου με μόχθο "εργάζεται"- είναι να την λες στους άσχετους(σαν και μένα) αυτού του forum?(είδες...τελικά μπορω και γω να ειρωνευτώ...δεν έχεις ΜΟΝΟ εσύ αυτό το προνόμιο)

    (Μάλιστα! Όταν στο service που δουλεύει δεν του φέρνουν κάτι να φτιάξει, όχι, δεν έχει κάτι να φτιάξει! Ναι, δεν χαλάει κάτι για να το ξαναφτιάξει, ώστε να μην κάθεται! Ναι, βαριέται! Και ναι, τη λέει στους άσχετους σαν κι εσένα! Αυτογνωσία είπαμε! )

    6. Θα σου πρότεινα, να ζητήσεις τακτικές αποδοχές από τους διαχειρηστές του forum.
    Eίναι κρίμα, τόσος κόπος, κάθε μέρα, να πάει χαμένος!

    (Άμα βαριόμουνα ήξερα και να μην το κάνω. Όσο για τα λεφτά, άμα αποφασίσω να γίνω ζητιάνος θα σε ειδοποιήσω. Πραγματικά άμα αυτό το έβλεπε κάποιος που με ξέρει θα έσκαγε στα γέλια - είμαι ίσως ο μόνος άνθρωπος στον κόσμο που δεν δίνει δεκάρα για τα λεφτά! )

    6α. Άμα αποφασίσεις να γίνεις ζητιάνος, θα με ειδοποιήσεις?
    Η "ζητιανιά" προυποθέτει εργασία στην οικοδομή...ξέρεις τι είναι η οικοδομή...έτσι???, ...είναι εκείνο το πράγμα που έχει ορόφους...στην αρχή ειναι κοκκινο με γκρι(τούβλα- μπετά), και μετά γίνεται ως δια μαγείας ΑΣΠΡΟ(μετά τον ψιλό σοβά)
    Αλλά τι λέω ο μα....., δεν σου πάει η "ζητιανιά"...κάτσε εκεί στο γραφιάκι σου...ελπίζω να χει aircondition..μην "ιδρωκοπάς" μες το καλοκαίρι!

    (Το τι είναι οικοδομή το ξέρω από τα 12 μου χρόνια, αφού το πας έτσι, καθότι πατέρας οικοδόμος... Το "γραφειάκι" μου είναι ένας πάγκος επισκευών. Όχι, δεν έχω Α/C, έχω ανεμιστήρα.)

    6.Χρόνος μου λείπει, όχι λεφτά.

    6α. Τελικά...με μπερδεύεις
    ΕΧΕΙΣ ή ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ χρόνο τις ατελίωτες ώρες που "βαριέσαι" μοναχός σου στο γραφειάκι???

    (Έχω χρόνο στη δουλειά... Άχρηστο χρόνο, που μου απαγορεύει να είμαι στο εργαστήριό μου ή με τους φίλους μου, ή οπουδήποτε αλλού...)

    Από λευτά...πως πας?Κονομάς τόσα πολλά απ' το γραφειάκι,ή μήπως στηρίζεσαι σε "αποθεματικά τρίτων"

    (Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες ακόμα μετά από ότι ήδη σου είπα, δεν κυνηγάω τα λεφτά! Ο μισθός μου μου φτάνει για όλα μου τα έξοδα.)

    7.Εκτός αν μου προτείνεις να ζητήσω από το αφεντικό να μ' αφήσει να φύγω την ώρα της δουλειάς για να πάω να φτιάξω κάτι άσχετο.

    7. Δεν το πιστεύω... ο dr FILMAN έχει αφεντικό?!?!?Με τον βασικό...σ' έχει?
    Πάντως καλά θα ήταν, να "δραπετεύεις" που και που από το γραφειάκι, καλό θα σου κάνει...εκπληρώνοντας κάποια πολλαπλής τεχνικής φύσεως μέρέμέτία, έτσι απλά για να συνδιάζεις τις όποιες γνώσεις έχεις...με πρακτική(εκτός forum) εξάσκηση!

    (Ναι για φαντάσου! Έχω αφεντικό! Δεν είμαι αυταπασχολούμενος! Γιατρέ, είναι θανατηφόρο; )

    8.Εκτός δουλειάς ελεύθερος χρόνος δεν υπάρχει.

    8α. Δηλαδή τι εννοείς μ' αυτό."Δουλεύεις" μήπως "υπερωρίες''...ή μήπως εννοείς λόγο προσωπικής ζωής??
    Υποθέτω το Νο 2!
    Κατάλαβα... είσαι της κατηγορείας "μόλις χτυπήσουμε την κάρτα, "ρίχνουμε άγκυρα"...δεν πα να πέφτουν τα ρελλέ στα σπίτια των πελατών,...δεν πα να υπάρχουν βλάβες(τι είναι αυτό),...εσύ θα λες: σxόλασα για σήμερα!!!!

    (Κάτι σαν το δημόσιο ένα πράμα! )

    9. Τελικά εσύ γιατί στράβωσες;

    9.α. "Τραβούσα" απ' το πρωί κάτι παροχές μέσα σε φρέατια...τι στα λέω, αφού ξέρεις από παροχές, και από φρεάτια(το Google...είναι θησαυρός γνώσεων)

    (Περαστικά! Αλλά έτσι είναι, άμα είσαι άσχετος από ρεύματα, ή άνεργος θα είσαι, ή ο χαμάλης της υπόθεσης! )

    10.Α, ναι, θυμήθηκα, σου προσβάλαμε το μέντορα...

    10α. Μέντορας...ωραία λέξη!!
    Το αφεντικό σου έτσι το προσφωνείς-καλοπιάνεις, όταν σε "συλλαμβάνει" να μοχθείς,ιδρωκοπάς,τυραννιέσαι,ταλαιπωρήσαι, μπροστά στο pc τις ατελείωτες και αφόρητες ώρες "εργασίας" στο γραφειάκι?

    (Δίπλα μου τον έχω! )

    ...ή μήπως όταν σε πλήρώνει, και από την χαρά σου χρησιμοποιείς υψήλου επιπέδου λέξεις...όπως το μέντορας!

    (Ποτέ! )

    Μια τελευταία απορία dr FILMAN, μου επιτρέπεις??
    Πως γίνεται να βρίσκεσαι στην "σκιά" του αφεντικού σου, μ' όλες αυτές τις γνώσεις που σε διακατέχουν?
    Πιθανολογώ πως θα είναι τραυματική και ψυχοφθόρα εμπειρία!
    Όχι, γιατί πολύ απλά είμαι το ακριβώς αντίθετο από σένα! Εγώ είμαι μετριόφρων και γνώστης, ενώ εσύ φουσκωμένος και άσχετος!

    Καλή συνέχεια στη σταδιοδρομία σου!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #76
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Ιούνιε, οι επαφές των χρονοδιακοπτών και των ρελέ φαίνεται ότι έχουν ένα θέμα όταν στο φορτίο υπάρχουν πυκνωτές, οπότε κατά την ενεργοποίηση οι πυκνωτές αυτοί (που είναι άδειοι) ισοδυναμούν με στιγμιαίο βραχ/μα. Οι ηλεκτρονικές λάμπες έχουν πυκνωτές εξομάλυνσης μετά την ανόρθωση. Με πολλές λάμπες παράλληλα η χωρητικότητα αυτή μπορεί να γίνει πολύ μεγάλη! Έχεις δει ρελέ που να αναφέρεται ότι η μέγιστη χωρητικότητα που μπορεί να υπάρχει παράλληλα με το φορτίο είναι π.χ. 100μF; Αν η κάθε λάμπα οικονομίας έχει 4.7μF, τα 100μF σημαίνουν μόνο 21 λάμπες! Και αυτό παρόλο που οι 21 λάμπες μπορεί να τραβάνε 1Α και το ρελέ να έχει επαφές 25Α! Δεν επιτρέπεται να βάλεις περισσότερες, όχι λόγω του ότι θα υπερβείς το μέγιστο ρεύμα λειτουργίας, αλλά λόγω του ότι υπερβαίνεις τη στιγμιαία αντοχή της επαφής! Το arc που δημιουργείται κατά το ακούμπημα των επαφών μπορεί να τις συγκολλήσει όπως συμβαίνει με μια πόντα ή μια ηλεκτροκόλληση! Η πλατίνα λιώνει πολύ εύκολα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #77
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Δωδεκάνησα
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    Γεια σου dr FILMAN...βλέπω πως με το που μπήκες στο γραφειάκι,και έπιασες "δουλειά"(που λέει ο λόγος δηλαδή)...τσουπ...,να και τα πρώτα μηνύματα!
    Ηρέμησε,μην αγχώνεσε,... εδώ είναι το forum...δεν πάει πουθενά!!!
    (για όσους δεν το κατάλαβαν, το forum για τον FILMAN...είναι, ό,τι το οξυγόνο για τα κύτταρα.Χωρίς οξυγόνο, το κύτταρο παύει να υπάρχει!!)
    Πάμε λοιπόν εν τάχει...γιατί δεν έχω και πολύ χρόνο(με τον όρο χρόνο εννοώ την ακαθόριστη κίνηση της ύπαρξης και των γεγονότων στο παρελθόν, το παρόν, και το μέλλον, με μονάδα μέτρησης το second,...και ΟΧΙ τον χρόνο όπως τον αντιλαμβάνεσαι εσύ, τις ατελίωτες ώρες "εργασιακής νοθρώτητας" στο γραφειάκι...έτσι dr FILMAN??

    1α. Ξέρω γω.Για να σου πω την αλήθεια, ΟΥΤΕ και γω κατάλαβα την πλάκα μου!

    (Α)

    1β. Καλά ξεκίνησες...η γνώση της Ελληνικής Αλφάβητος, είναι το ήμισυ των γνώσεων...ακολουθεί η προπαίδια!!

    2α. θα πρέπει να το το ψάξεις λίιιιγο παραπάνω.Η αυτογνωσία,ειναι μέγιστη αρετή!

    (Ναι!!!! Το Α πάνω το είδες; )

    2β. ...φυσικά και το είδα...περιμένω να φτάσεις στο Ω,...ακόμα να μάθεις την αλφάβητο????
    Αααα....κατάλαβα προσπαθούσες να σου βγει σε χιούμορ,...αλλά τζίφος, καλύτερα ανέβασετo στο YouTube...όλο και κάποιος ταλαίπωρος θα γελάσει.Ουγκ!!!

    3α. η κάθε είδους εμπεριστατωμένη γνώση ,με συνοδεία μια ευχάριστης ειρωνικής νότας, προς κάθε αμόρφωτο(σαν και μένα), που τολμά να εκφέρει άποψη σ' αυτό το forum.

    (Ακριβώς γι αυτό το κάνω, για να μη σου προσφέρω τη γνώση με δυσάρεστη νότα...)

    3β. Εεε τότε, πρόσφερε την γνώση στον εαυτό σου για να ικανοποιηθείς!!!
    Πάντα με μέτρο, έτσι??Γιατί πιθανολογώ πως μπορεί να σου αφήσει κουσούρι...

    4α. Μπα, δεν το ήξερα ότι ξυπνάς ΤΟΟΟΟΣΟ νωρίς.Τα τεχνικά συνεργεία ξεκινουν δουλειά από τις 07:00...αλλά, ζητώ συγνώμη, γιατί ξέχασα, ο mr FILMAN ανήκει στην κατηγορία Τσακ Νορρις: δεν ξυπνάει ποτέ, γιατί πολύ απλά "κοιμάται" με το ένα μάτι ανοιχτό

    (Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, δεν δουλεύω σε τεχνικό συνεργείο. Και επίσης σε περίπτωση που δεν ξέρεις βασικά μαθηματικά (καθόλου απίθανο αυτό στην περίπτωσή σου), 17:00 - 9:00 = 8 ώρες...)

    4β. το χω καταλάβει πως δεν δουλεύεις σε τεχν. συνεργείο...είπαμε πως δουλεύεις σε γραφειάκι!!!
    Μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και ίδια και γινόμαστε κουραστικοί εις το κοινό!!!
    Απ' τα "βασικά μαθηματικά" που μου παραθέτεις πιο πάνω...αχ με μπερδεύεις πάλι...από τις 8 ώρες αφαίρεσε και τον άγνωστο Χ
    (όπου Χ είναι ο χρόνος απραξείας,ενασχόλησης με τo forum,καφές,τσιγάρα,τουαλέτα(ψιλό ή χοντρό),διάβασμα,...και ξανά μανά forum), για να γίνει πιο ολοκληρωμένη η εξίσωση....δηλαδή να δούμε πόσο χρόνο καθαρής "εργασίας" προσφέρεις στον εργοδότη σου,...ωχ συγνώμη, λάθος διατύπωση,...εννοώ στο αφεντικό σου

    5.α Ένας FILMAN δεν έχει κάτι να φτιάξει??... βαριέται???...και η μόνη του ασχολία-τις ατελίωτες ώρες απραξίας στον χώρο "εργασίας" όπου με μόχθο "εργάζεται"- είναι να την λες στους άσχετους(σαν και μένα) αυτού του forum?(είδες...τελικά μπορω και γω να ειρωνευτώ...δεν έχεις ΜΟΝΟ εσύ αυτό το προνόμιο)

    (Μάλιστα! Όταν στο service που δουλεύει δεν του φέρνουν κάτι να φτιάξει, όχι, δεν έχει κάτι να φτιάξει! Ναι, δεν χαλάει κάτι για να το ξαναφτιάξει, ώστε να μην κάθεται! Ναι, βαριέται! Και ναι, τη λέει στους άσχετους σαν κι εσένα! Αυτογνωσία είπαμε! )

    5β. Service?!?!Δουλειά με μέλλον δηλαδή...,τώρα ειδικά που η τιμές ενός καινούριου προιόντος είναι χαμηλότερες από την επισκευή τους...
    Αααα , τώρα ίσως εξηγείται ο συχνά άδειος πάγκος "εργασίας" σου!!Αλλά δεν ανησύχω...στον πάγκο "εργασίας" του Ο.Α.Ε.Δ.(εν καιρό),κάτι ενδιαφέρον θα βρεις , π.χ. μια επιταγή ταμείου ανεργίας ίσως?
    Είμαι θετικό και αισιόδοξο άτομο.Αν σου προσφέρει ευχαρίστηση στο να την λες σε άσχετους,χαίρομαι πραγματικά που συμβάλω σ' αυτό!
    Άλλωστε δεν νομίζω πως έχεις άλλου είδους ικανοποιήσεις εκτός forum!!

    (Το τι είναι οικοδομή το ξέρω από τα 12 μου χρόνια, αφού το πας έτσι, καθότι πατέρας οικοδόμος... Το "γραφειάκι" μου είναι ένας πάγκος επισκευών. Όχι, δεν έχω Α/C, έχω ανεμιστήρα.)

    Από 12 χρονών στην οικοδομή?Δηλαδή εννοείς πλάκες, μπετά,σίδερα,καλούπια,δοκάρια,κολώνες,τούβλα,σινάζ ια,λαμπάδες,κλάπες,μαδέρια,σκαλωσίες,χοντρούς-ψιλούς σοβάδες,...που τα χεις δει αυτά...σε κάνα παραμύθι για 12χρονα??

    Όχι, δεν έχω Α/C, έχω ανεμιστήρα

    ...να βάλεις και ένα inverter στο ανεμιστηράκι,μην αρρωστήσεις όταν θα σαι ιδρωμένος(αν ιδρώσεις ποτέ)!!

    Ναι για φαντάσου! Έχω αφεντικό! Δεν είμαι αυταπασχολούμενος! Γιατρέ, είναι θανατηφόρο; )

    Καλά κάνεις και δεν βγαίνεις στο επαγγέλμα μόνος σου...χρειάζεται να χεις και μια Α συμπεριφορά προς τους πελάτες, που φυσικά εσύ δεν έχεις.
    Οι σοβαρότεροι ελεύθεροι επαγγελματίες της ειδικότητας σου, θα σε "καταπίνανε αμάσητο"...άραξε λοιπόν στην ασφάλεια που σου προσφέρει το γραφειάκι!!!(όσο αυτό αντέξει,ετσίιι)

    (Περαστικά! Αλλά έτσι είναι, άμα είσαι άσχετος από ρεύματα, ή άνεργος θα είσαι, ή ο χαμάλης της υπόθεσης! )

    ..ο χαμάλης χαίρεται να κονομάει από κάτι επιστημονάκια σαν και σένα...που για να καρφώσουν 5 ρόκα στον τοίχο, φοράνε κράνος,γάντια,γυαλιά,ωτασπίδες,...και στο τέλος θα χτυπήσουν 5 φορές το δάχτυλο...στο τέλος τα παρατάνε και φωνάζουν τον χαμάλη...και φυσικά εκεί θα πέσει "ξεβράκωμα" !

    (Δίπλα μου τον έχω! )

    ...εγώ σε λίγο δίπλα μου θα έχω μια ρωσίδα.


    Μια τελευταία απορία dr FILMAN, μου επιτρέπεις??
    Πως γίνεται να βρίσκεσαι στην "σκιά" του αφεντικού σου, μ' όλες αυτές τις γνώσεις που σε διακατέχουν?
    Πιθανολογώ πως θα είναι τραυματική και ψυχοφθόρα εμπειρία!

    Όχι, γιατί πολύ απλά είμαι το ακριβώς αντίθετο από σένα!
    Εγώ είμαι μετριόφρων και γνώστης,

    Aαα ρε μορφωμένε dr FILMAN... !!Όταν λες..."είσαι μετριόφρων"..., δεν ταιριάζει με την αμέσως επόμενη "έκρηξη μετριοφροσύνης" που λες πως "είσαι γνώστης"

    ενώ εσύ φουσκωμένος και άσχετος!

    Σωστά μάντεψες, η ασχετοσύνη μου έχει "φουσκώσει" την τσέπη

    Καλή συνέχεια στη σταδιοδρομία σου!

    Επίσης.

    Αν υπάρξει περίπτωση(μετά από ανακαίνηση ξενοδοχείου) να πέσουν στα χέρια μου τίποτα παλιές τv σε μεγάλες ποσότητες θα στις στείλω για επισκευή, για να χεις να ασχολήσε στο γραφειάκι σου!!!

    Σου φτιαξα την μέρα δεν μπορείς να πεις!Τέτοια "διαφήμιση" είμαι σίγουρος πως δεν σου έχει κάνει κανένας!εεε???
    2153+ επισκέψεις στο συγκεκριμένο θέμα!

    ...λοιπόν την κάνω τώρα γιατί με περιμένει η ρωσίδα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #78
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Ρε Κώστα, με συγχωρείς κιόλας, αλλά πας καλά ; τι σε νοιάζει εσένα αν δουλεύει σε service ή σε γραφειάκι; Αν έχει χρόνο ή όχι, αν έχει λεφτά, τι λέει το αφεντικό του, αν θα μείνει άνεργος.
    Αν καπνίζει και πίνει καφέ.
    Έλεος ποια. Ούτε 12χρονα δεν κάνουν έτσι.

    Η μήπως για τους παραπάνω λόγους καίγονται οι λάμπες ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #79
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά μάντεψες, η ασχετοσύνη μου έχει "φουσκώσει" την τσέπη
    ...λοιπόν την κάνω τώρα γιατί με περιμένει η ρωσίδα.
    Μα λέω κι εγώ, πώς γίνεται να αντέχουν οι τσέπες και να μη σκίζονται!
    Είσαι τόσο καλός που πρέπει να πληρώσεις για να το έχεις!

    Άχρηστος σε όλα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #80
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.088

    Προεπιλογή

    Κωνσταντίνε μάζεψες 3 infraction όσα και τα ανάλογα post. Θα πρέπει να μάθεις να αυξάνεις το ποσοστό χρήσιμων μηνυμάτων στο σύνολο που έχεις. Αν φτάσεις και το προκαθορισμένο όριο infraction παίρνεις και δώρο.

    Φίλιππε το θέμα σταματάει εδώ, το πρόβλημα βρήκα ποιο είναι, πρέπει να φωνάξει εναν καλό ηλεκτρολόγο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον leosedf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    FILMAN (19-05-11)

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8

Παρόμοια Θέματα

  1. Raspberry pi 2 συνέχεια
    By info@kalarakis.com in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-16, 21:08
  2. συνέχεια θέματος που κλειδώθηκε
    By nikknikk4 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-15, 15:20
  3. συνέχεια στο ρεζίλι της FORTHNET
    By gcostas in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 17:44
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-12, 18:22
  5. μετασχηματιστής 12v (συνέχεια..)
    By lucky13 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-10, 01:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας