Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: θερμοσυσωρευτες....η.....???

  1. #1
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη roadrunner
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή θερμοσυσωρευτες....η.....???

    καλημερα φιλοι μου θα ηθελα οποιος μπορει και 3ερεια να μου λυσει μια απορια....για θερμανση (διαμερισμα) εχω θερμοσυσσωρευτες της ταξης των 2kw 4kw και 6kw στους χωρους του σπιτιου μου....τελευταια ειδα κατι σωματα υπερυθρης θερμανσης(ακτινοβολιας) σκευτομαι να κανω αντικατασταση των θερμοσυσωρευτων με αυτου το ειδους τα σωματα....μπορει καποιος να μου πει εαν συμφερει να γινει αυτο? αν υπαρχει καποιος κυνδυνος για την υγεια μιας και εχω μικρα παιδια και αν ειναι πιο αποδοτικα σε σχεση με τους θερμοσυσωρευτες...???
    ευχαριστω πολυ!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη tiger135
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Φίλε Πέτρο, επειδη ειδα οτι εισαι στην Φλώρινα και τα κρύα ειναι πολλά, η γνώμη μου ειναι να κάνεις ενα καλό σέρβις στους θερμοσυσσωρευτές(έλεγχος για καμμενες αντιστάσεις, ανεμιστηρακια, θερμοστάτες φόρτισης, ακόμα και τις μονώσεις για διαρροές ειδικά στο πανω καπάκι). Βάζοντας σώματα υπέρυθρης ακτινοβολίας, οταν δεν θα καλυπτεσαι απο το νυχτερινο τιμολόγιο τι θα κάνεις? θα καις ημερήσιο? δεν νομίζω να σε συμφέρει. Βάλτα κάτω με οικονομικά κριτήρια ( κόστος αντικατάστασης,πόσες ωρες θα τα καις, ποσες ωρες θα λειπεις απο το σπιτι) και απο οτι κατάλαβα επειδη τα παιδια σου ειναι μικρα σίγουρα θα ειναι ολη μέρα στο σπίτι και οι καιροί ειναι δυσκολοι οικονομικά η γνωμη μου ειναι να παραμείνεις με τους θερμοσυσσωρευτές. Επίσης το 2κw αν μπορούσες να το κάνεις 3αρι ( δεν ξερω απο χωρο πως πας, θα χρειασθει περίπου + 20 εκατοστα σε μήκος) θα κάλυπτες πολυ πιο ευκολα τις ανάγκες σου σε θερμανση. Το 2αρι αδειάζει πολύ ευκολα. Αν ψάξεις στις αγγελίες σιγουρα θα βρεις μεταχειρισμένους ειδικά τωρα το καλοκαίρι απο αλλάγες που κάνουν γιατί βαζουν φυσικό αέριο η αλλου ειδους θερμανση

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tiger135 : 29-05-11 στις 23:27
    WATCH FOR FLYING TOOLS !! KEEP YOUR MOUTH SHUT WHEN I M WRENCHING!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον tiger135 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mrelectro (29-05-11)

  4. #3
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη roadrunner
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    ευχαριστω πολυ φιλε Γιαννη για την απαντηση, πολυ σωστα καταλαβες οτι τα παιδια ειναι μικρα οποτε και ειναι απαραιτητη η θερμανση ολες τις ωρες , οσο για την αντικατασταση εχς ηδη ενα σωμα ετοιμο να το αντικαταστησω, απλα σκευτηκα τα σωματα υπερυθρης θερμανσης και για εξοικονομιση χωρου αλλα και οικονομιας που οπως καταλαβα πως δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο... σε ευαριστω και παλι για την απαντηση σου
    φιλικα
    Πετρος

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη ikaros1978
    Όνομα
    Βαγγελης
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.983

    Προεπιλογή

    αν αποφασισεις παντως να αλλαξεις τα σωματα...τα πυροτουβλα μην τα πεταξεις! κανεις πολυ σουπερ τζακι μ αυτα!!!! ετσι εκανα ενα εγω απο παλιους θερμοσυσσωρευτες!! ειναι πολυ καλης ποιοτητας πυροτουβλο

    0 Not allowed! Not allowed!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας