Σελίδα 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 225

Θέμα: ΥΠΕΡΥΘΡΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ

  1. #101
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.555


    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #102
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Για να μην πάθει έγκαυμα κανείς είναι εύκολο να βάλει κάποιος ένα θερμόμετρο επάνω στην επιφάνεια τους και να μας γράψει την θερμοκρασία που δείχνει;

    Θα ήθελα και μια ακόμα απάντηση στην παρακάτω ερώτηση:
    Γιατί να προτιμήσει κάποιος που θέλει να προμηθευτεί θερμαντικά σώματα υπέρυθρης εισαγώμενα προϊόντα που έχουν παρόμοια απόδοση με αυτά που κατασκευάζουν στην Ελλάδα; Διαφέρουν βέβαια στα υλικά κατασκευής, αλλά από αισθητικής άποψης κάποιοι προτιμούν αυτά με την μαρμάρινη επιφάνεια.

    Κάνοντας αναζήτηση με "Θερμαντικά σώματα μαρμάρου" μπορεί να βρει κάποιος αρκετές επιλογές με διαφορετικές τιμές.

    Οι έμποροι ισχυρίζονται πως τα προϊόντα τους έχουν καλύτερη απόδοση απο άλλα που όμως έχουν την ίδια κατανάλωση-βαττική ισχύ.
    Παρουσιάζουν μετρήσεις που κανείς δεν επαληθεύει όταν πάει να αγοράσει αυτά τα προϊόντα και τα στοιχεία μπορούν να διαφέρουν από την πραγματικότητα όπως για παράδειγμα ένα λάθος σε δεκαδικό ψηφίο σε έντυπο ή διαφήμιση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  3. #103
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    καβαλα
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Το υλικό κατασκευής είναι τέτοιο που δεν πεθαίνεις έγκαυμα.
    Και φυσικά δεν τίθεται θέμα ασφάλειας για τα παιδιά (το έχω στης κόρης μου το δωμάτιο που είμαι 2,5 χρονών )
    Το ακουμπάς χωρίς φόβο είτε το Γερμανικό ειτε αυτό που έρχεται από Αυστρία.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #104
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    καβαλα
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι το πόσα watt χρειάζεσαι με κάθε σώμα για να έχεις απόδοση στον χώρο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #105
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kambog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ακουμπάς χωρίς φόβο είτε το Γερμανικό ειτε αυτό που έρχεται από Αυστρία.
    Πολύ διαφήμιση πέφτει εδώ μέσα. Τα εισαγώμενα δεν είναι τα καλύτερα για την τσέπη σας, είναι πολύ καλά γι αυτούς που τα πωλούν.

    Δεν θα τα αγόραζα. Θα έκανα έρευνα αγοράς εάν τα ήθελα (που δεν τα θέλω).

    #102 Κάνοντας αναζήτηση με "Θερμαντικά σώματα μαρμάρου" μπορεί να βρει κάποιος αρκετές επιλογές με διαφορετικές τιμές.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  6. #106
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kambog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το υλικό κατασκευής είναι τέτοιο που δεν πεθαίνεις έγκαυμα.
    τι ειναι αυτα που λες??? χαχαχ.... για γελια ειναι...δηλαδη η επιφανεια του πανελ ειναι στους 100βαθμους αλλα δεν καιγεσαι λογο υλικου... ΤΡΑΓΙΚΟΣ... στο ειπα και πιο πριν... γραφεις ανακριβειες που απλα μπερδευουν τους αλλους.. το οτι αναπτισει το πανε ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ του 80-120βαθμους δεν σημαινει οτι τοση ειναι η θερμοκρασια που εχει στην επιφανεια του... (φανταζομαι δεν διαβασες εκει που εξηγω για ποιο λογο ΠΡΕΠΕΙ να ειναι κρυα(οσο ειναι δυνατο)τα πανελ) ασε που εχεις κολλησει και με αυτο το αθλιο site που μας δειχνεις και ξανα δειχνεις... το οποιο γραφει "Χαμηλότερη κατανάλωση από τον συμβατικό τρόπο θέρμανσης το λιγότερο κατά 50% και από το Α/C 80%(οικονομία)" εαν αυτο εσυ το διαβασες και το δεχτηκες επειδη απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ δεν ειναι αναγκη να ωθεις και αλλους σε αυτη την παραπληροφορηση.... οσο για τον "ενδεικτικο υπολογισμο εξοδων" που εχει το site ειναι και αυτος απλα τραγικος... κανει μια "μελετη" χωρις να μας δειχνει τα βασικα... τι μονωση εχει το σπιτι?? τι "χειμωνα" εχει η περιοχη?? και πολλα αλλα... αλλα τη να λεμε?? σε ελληνες δεν τα πουλαν... προφανως ειναι αρκετες οι 10μλκιες για να πουλησουν...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  7. #107
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kambog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι το πόσα watt χρειάζεσαι με κάθε σώμα για να έχεις απόδοση στον χώρο.
    το θεμα ειναι να μαθεις τη αναγκη εχει ο χωρος σου σε watt... τα αλλα μετα ειναι ευκολα... πχ εστω οτι ο χωρος σου θελει 3kw θερμανσης... απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις τι θα καψεις
    α) πετρελαιο με αγορα 1€ το 1L=12kw αρα θα καψεις 0,25€
    β) πανελ υπερυθρα 3kw = 3*0,08 = 0,24€ (δεν εχουν cop που λες εσυ ετσι στην ΚΑΛΗΤΕΡΗ περιπτωση θερμανση θα παρεις οσο ρευμα καψεις)
    γ) κλιματισμος που με ενα πολυ μετριο μηχανημα με COP 3 εχουμε 3kwθερμανσης/3cop = 1kw καταναλωσης = 0,08€

    σημασια δεν εχει ποσο ρευμα καιει κατι (το λεω γιατι θα πεις οτι τα σωματα ειναι 300-400W) σημασια εχει ΠΟΣΟ θα καψουν οι διαφορες μεθοδοι για να εχουν το ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  8. #108
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τασος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    καλησπερα φιλοι μου και παλι....δυστυχως λογω φορτου εργασιας ελειψα πολλους μηνες απο εδω και θα συμφωνησω με τον Νemmesis, οτι οφειλω μια απαντηση.....Δυστυχως η απουσια , επιβεβαιωσε , την παροιμια.....οταν λειπει η γατα χορευουν τα ποντικια.....και πως αλλιως να απαντησω στον φιλο μας τον Nemmesi, οταν 1) ειρωνευεται 2) ειρωνευεται ενω ειναι ανωνυμος (πολυ ασχημο για την κουλτουρα μου), 3) χρησιμοποιει εκφρασεις καφενειου και μαλιστα οχι και τοσο ευγενικες ....δεν τον παρεξηγω βεβαια , διοτι μια χαρα κρυβεται στην ανωνυμια του...και το κανει δωρεαν και τζαμπα.....εγω , λοιπον επωνυμα απαντω , οτι μεσα απο τις ιδιοτητες του μαυρου σωματος -σε συνδυασμο με τα διαγραμματα Stefan Boltzman , οπου υπαρχει σχεση εμβαδου επιφανειας και θερμοκρασιακης επιφανειας , συναγεται οτι για επιφανειες που εκπεμπουν 100% ακτινοβολια , αποδιδεται διπλασιο θερμικο φορτιο , απο την καταναλισκομενη ενεργεια ........Επειδη ομως εδω ειναι φορουμ και οχι συγγραμα για δεκαδες σελιδες , καλω οποιον θελει , να του στειλω το εγχειριδιο που εγραψα για την Αυστριακη εταιρεια που εκπροσωπω , τα διαγραμματα και τις αποδειξεις....Αλλωστε , το Α.Π.Θ, στην μελετη του συστηματος μας το αναφερει σαφως....για αμονωτα κτιρια , συντελεστης αξιοποιησης 1,55 και για τα μονωμενα , 1, 80.....Βεβαια απο τη πλευρα μου , ο συντελεστης αυτος πιστευω ειναι μεγαλυτερος , διοτι δεν εγινε ο συσχετισμος , για στεγνα κτιρια , τον δευτερο χρονο λειτουργιας , οπου η αποδοση ανεβαινει κατακορυφα , λογω απουσιας υγρασιας, στα δομικα στοιχεια.....Εκεινο ομως που μπορω να σας δωσω ευκολα να καταλαβετε και να απαντησω στο δευτερο θεμα του Νεμεση ειναι για το Μαρμαρο......Λοιπον φιλτατε Νεμεσση , ανατρεξε , στην σελιδα εταιρειας , με θερμανση μαρμαρου και δες ποσα Watt καταναλωνει βασει ονομαστικης ισχυος , ενα πανελ μαρμαρου , διαστασεων 100χ60.....Θερμοκρασια επιφανειας , αν δεν το γραφει τηλεφωνησε να σου πουν γυρω στους 90 βαθμους....Υστερα ανατρεξε στο αυστριακο συστημα υπερυθρης με τον βερμικουλιτη και δες ποση ονομαστικη ισχυ εχει το πανελ ιδιας διαστασης 100χ60 .....και λιγο παραπανω θερμοκρασιας 95 βαθμςων.....Ως εκθαυματος για σενα , οχι για μενα , θα εχει ονομαστικη ισχυ , περιπου την μιση απο οτι το μαρμαρο , ενω εχει ιση επιφανεια σ εμβαδον και θερμοκρασια επιφανειας.....Με λιγα λογια ιση αποδοση...αλλα την μιση καταναλωση......οταν θα προβληματιστεις απο αυτο, τοτε στειλε μου ενα μαιλ...να σου εξηγησω τα παντα....αλλα θα μου πεις επιτελους και το ονομα σου.....Φιλοι μου και κατι τελευταιο....προσοχη στιςα απομιμησεις απο αλεξιπτωστιστες , που βαπτιζουν αυστριακα η γερμανικα , κινεζικα υπερυθρα ...Να ζητατε επιμονα το τηλεφωνο του εργοστασιου κατασκευης....

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #109
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tassos Zachariadis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα φιλοι μου και παλι....δυστυχως λογω φορτου εργασιας ελειψα πολλους μηνες απο εδω και θα συμφωνησω με τον Νemmesis, οτι οφειλω μια απαντηση.....Δυστυχως η απουσια , επιβεβαιωσε , την παροιμια.....οταν λειπει η γατα χορευουν τα ποντικια.....και πως αλλιως να απαντησω στον φιλο μας τον Nemmesi, οταν 1) ειρωνευεται 2) ειρωνευεται ενω ειναι ανωνυμος (πολυ ασχημο για την κουλτουρα μου), 3) χρησιμοποιει εκφρασεις καφενειου και μαλιστα οχι και τοσο ευγενικες ....δεν τον παρεξηγω βεβαια , διοτι μια χαρα κρυβεται στην ανωνυμια του...και το κανει δωρεαν και τζαμπα.....εγω , λοιπον επωνυμα απαντω , οτι μεσα απο τις ιδιοτητες του μαυρου σωματος -σε συνδυασμο με τα διαγραμματα Stefan Boltzman , οπου υπαρχει σχεση εμβαδου επιφανειας και θερμοκρασιακης επιφανειας , συναγεται οτι για επιφανειες που εκπεμπουν 100% ακτινοβολια , αποδιδεται διπλασιο θερμικο φορτιο , απο την καταναλισκομενη ενεργεια ........Επειδη ομως εδω ειναι φορουμ και οχι συγγραμα για δεκαδες σελιδες , καλω οποιον θελει , να του στειλω το εγχειριδιο που εγραψα για την Αυστριακη εταιρεια που εκπροσωπω , τα διαγραμματα και τις αποδειξεις....Αλλωστε , το Α.Π.Θ, στην μελετη του συστηματος μας το αναφερει σαφως....για αμονωτα κτιρια , συντελεστης αξιοποιησης 1,55 και για τα μονωμενα , 1, 80.....Βεβαια απο τη πλευρα μου , ο συντελεστης αυτος πιστευω ειναι μεγαλυτερος , διοτι δεν εγινε ο συσχετισμος , για στεγνα κτιρια , τον δευτερο χρονο λειτουργιας , οπου η αποδοση ανεβαινει κατακορυφα , λογω απουσιας υγρασιας, στα δομικα στοιχεια.....Εκεινο ομως που μπορω να σας δωσω ευκολα να καταλαβετε και να απαντησω στο δευτερο θεμα του Νεμεση ειναι για το Μαρμαρο......Λοιπον φιλτατε Νεμεσση , ανατρεξε , στην σελιδα εταιρειας , με θερμανση μαρμαρου και δες ποσα Watt καταναλωνει βασει ονομαστικης ισχυος , ενα πανελ μαρμαρου , διαστασεων 100χ60.....Θερμοκρασια επιφανειας , αν δεν το γραφει τηλεφωνησε να σου πουν γυρω στους 90 βαθμους....Υστερα ανατρεξε στο αυστριακο συστημα υπερυθρης με τον βερμικουλιτη και δες ποση ονομαστικη ισχυ εχει το πανελ ιδιας διαστασης 100χ60 .....και λιγο παραπανω θερμοκρασιας 95 βαθμςων.....Ως εκθαυματος για σενα , οχι για μενα , θα εχει ονομαστικη ισχυ , περιπου την μιση απο οτι το μαρμαρο , ενω εχει ιση επιφανεια σ εμβαδον και θερμοκρασια επιφανειας.....Με λιγα λογια ιση αποδοση...αλλα την μιση καταναλωση......οταν θα προβληματιστεις απο αυτο, τοτε στειλε μου ενα μαιλ...να σου εξηγησω τα παντα....αλλα θα μου πεις επιτελους και το ονομα σου.....Φιλοι μου και κατι τελευταιο....προσοχη στιςα απομιμησεις απο αλεξιπτωστιστες , που βαπτιζουν αυστριακα η γερμανικα , κινεζικα υπερυθρα ...Να ζητατε επιμονα το τηλεφωνο του εργοστασιου κατασκευης....
    εγω διαβασα...
    ανωνυμος... μπλα μπλα μπλα.... μαρμαρο...
    ειρωνικος ναι... λογια του καφενειου ναι.. αληθεια αυτα ειναι επιχηρηματα σου??

    λοιπον... ας τα παρουμε απο την αρχη... λες οπου υπαρχει σχεση εμβαδου επιφανειας και θερμοκρασιακης επιφανειας , συναγεται οτι για επιφανειες που εκπεμπουν 100% ακτινοβολια , αποδιδεται διπλασιο θερμικο φορτιο , απο την καταναλισκομενη Θα με ενδιαφερε πολυ να μαθω απο που προερχεται το ΔΙΠΛΑΣΙΟ θερμικο φορτιο... οχι απο λογια σου... αλλα απο τις μελετες και τα αλλα που αναφερεις ... γιατι μολις μαθω και εγω ο ασχετος, θα φτιαξω το αεικινητο με βαση τα δικα σου σωματα 1kw θα καιω 2kw θα παιρνω σε θερμοτητα το 1.5 απο αυτα θα το δουλευω για να συντηρω την θερμοτητα και το 500w θα τα κανω οτι θελω... γενικα δωσε οτι χαρτικο εχεις.. συγγραματα, εγχειριδια κλπ κλπ κλπ... αλλιως δεν πιστευω λεξη.. (θελω να διαβασω πιο σημειο παρερμηνευετε παλι)
    αυτο με το μαρμαρο... μαλλον τα μπερδεψες.. διαβασε καλητερα πιος μιλησε για το μαρμαρο... δεν ημουν εγω... κατα τα αλλα τα υπολοιπα λιγο πολυ τα εχεις γραψει και πιο πριν σχεδον αυτουσια
    "το Α.Π.Θ, στην μελετη του συστηματος μας το αναφερει σαφως....για αμονωτα κτιρια , συντελεστης αξιοποιησης 1,55 και για τα μονωμενα , 1, 80.....Βεβαια απο τη πλευρα μου , ο συντελεστης αυτος πιστευω ειναι μεγαλυτερος , διοτι δεν εγινε ο συσχετισμος , για στεγνα κτιρια , τον δευτερο χρονο λειτουργιας , οπου η αποδοση ανεβαινει κατακορυφα , λογω απουσιας υγρασιας, στα δομικα στοιχεια"
    ειμαι σιγουρος οτι αυτο το λες και στον καθενα που μπαινει στο μαγαζι σου...


    οσο για το ανωνυμος θα σου πω μονο οτι εγω δεν προσπαθω να πουλησω τιποτα... απο εκει και περα οποιος θελει στελνει pm

    αναφερες το καλο κυριο Stefan Boltzman, ο νομος του νομιζω αναφερει οτι η ενεργεια που εκμπεμπει ενα μελανο σωμα ειναι αναλογη με την απολυτη θερμοκρασια του υψομενη στην τεταρτη επι την σταθερα Στεφαν-Μπολτσμαν σωστα??? αναφερει πουθενα οτι η ενεργεια που θα χρειαστει ενα μελανο σωμα για να φτασει σε μια θερμοκρασια ειναι η μιση απο την ενεργεια που θα εκπεμψει σε αυτη θερμοκρασια?? ααα ...μια και το εφερε η κουβεντα.. μπορεις να μας πει τι ειναι ενα μελανο σωμα?? μπορει να υπαρξει στην φυση??? το εφτιαξε η εταιρια σου???
    σε αυτην εδω την εξισωση μπορεις να μου πεις τι τιμη εχει το ε για τα υπερυθρα σωματα σας?? Rτ = σ*ε*Τ^4


    οσο για τα σχολια που εκανα για το υπεροχο site δεν εχεις να πεις τπτ?? 80% οικονομια απο τα κλιματιστικα??

    υγ. και αυτο το 100% ακτινοβολια βρε παιδακι μου τοσο καιρο το αφησα ασχολιαστο... πες μου αφου ειναι 100% γιατι τα σωματα σας οταν τα πιανεις ειναι ζεστα?? αυτη η θερμοτητα δεν ειναι χαμενη ενεργεια που δεν εγινε υπερυθρη???...


    τελος θελω να πω οτι εγω δεν εχω κατι με την υπερυθρη θερμανση... εγω εχω με τα διαφορα που λεγονται για να τραβανε θυματα αγοραστες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nemmesis : 09-02-12 στις 01:35
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  10. #110
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Δάφνη
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    πολύ ωραια guys.
    Μπραβο σας.... τωρα μπερδευτηκα περισσότερο.
    Εγω προσωπικά σαν πανάσχετος με τα παραπάνω που λέτε τόση ώρα, δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να αγοράσω ή όχι.
    θεωρώ πως σε αυτην την τοποθεσία βρίσκονται άνθρωποι με γνώσεις που μπορούν να δώσουν μια κατεύθυνση σε μας τους αδαείς.
    Το σίγουρο είναι ότι πετρέλαιο και γκάζι μάλλον "τελείωσαν" στην Ελλάδα ως ασύμφορα (το ένα λογο τιμής και το δευτερο λόγο χαζομάρας)

    Μπορούμε να επανέλθουμε λίγο???? Ο δίνει ο κύριος παραπάνω δοκιμαστικά σώματα??? αν είναι μια δοκιμή θα μας ψήσει!!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. απορειες για θερμανση
    By kleima in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-15, 23:40
  2. Τι λετε για θερμανση με υγραεριο.
    By antiprosopos in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-15, 23:18
  3. προβλημα με κεντρικη θερμανση
    By Sky in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-13, 23:53
  4. θερμανση με ρευμα συνεχες
    By giannis.serres in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-12, 20:19
  5. ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΣΠΟΡΕΙΟΥ
    By aze in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-11, 23:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας