Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή σήμερα απελπίστηκα θέλω να σας γράψω την ιστορία μου:

Πριν 1,5 μήνα περίπου (και κάτι παραπάνω) παρήγγειλα κάποια προιόντα απο το PC1. Έκανα ανακαίνιση το σπίτι και χρειαζόμουν κυρίως καλώδια και σύντομα γιατί είχα "πληγές ανοικτές". Μετά την παραγγελία μου και αφού περίμενα 1 εβδομάδα περίπου άρχισα να τηλεφωνώ και να ρωτάω για τα πράγματα μου. Για να μην τα πολυλογώ τα προιόντα από τις 16/05 που τα παρήγγειλα μου ήρθαν 30/05 και αφού πρώτα ακύρωσα ένα καλώδιο οπτικής ίνας "γιατί αυτό με καθυστερούσε". Τα πράγματα ήρθαν αλλά για κακή μου τύχη το ένα το καλώδιο το HDMI 5μ ήταν ελαττωματικό. Μου είπαν ότι θα ερχόταν κάποιος από τη VFS να το παραλάβει και αφού επιστρεφόταν και το τσεκάραν θα μου στέλνανε καινούριο επιβαρύνοντας με μόνο με 5€ τα έξοδα αποστολής.
Από τις 31/05 μέχρι και σήμερα όσο τους είδατε εσείς άλλο τόσο του είδα κι εγώ. ΤΟ καλώδιο το έχω ακόμη και περιμένω να έρθει η VFS (ταχύτητα, ποιότητα, εγγύηση !!!) και ενώ τους ξαναπήρα τηλέφωνο για να έρουν τουλάχιστον 5 φορές.
Το πρόβλημα μου όμως ήταν ότι δεν είχα το καλώδιο για να τελειώσω με τις δουλειές, έτσι λοιπόν τους ζήτησα να μου στείλουν τα καλώδια (To Hdmi μαζί με την οπτική ίνα που είχα ακυρώσει και τώρα την είχαν) επιβαρύνοντας με επιπλέον έξοδα αποστολής αλλά τους παρακάλεσα την προηγούμενη Τετάρτη να μου τα στείλουν έως την Παρασκευή για να τα συνδέσω το ΣΚ. Με πήραν τηλέφωνο την Παρασκευή και μου είπαν ότι λόγω κάτι δεν μπορούσανε να μου τα παραδώσουν και θα πήγαινε Δευτέρα. Λέω άντε καλό καιρό έχει να πάμε για κανα μπανάκι το ΣΚ. Σήμερα Τετάρτη 22/06 τους παίρνω το πρωί με τα νεύρα στο ταβάνι και ζήτησα να μάθω τι γινόταν. Με πήρανε πίσω και μου είπαν (ότι δικαιολογία μπορείς να ακούσεις) και ότι δυστυχώς δεν γνώριζαν πότε θα μου τα δίνανε. Φυσικά ακύρωσα την παραγγελία και πήγα και τα αγόρασα από ένα μαγαζί σε καλύτερη ποιότητα με τα ίδια περίπου χρήματα!
Είμαι φαν της τεχνολογίας, και είμαι υπέρ σε ότι αφορά το ηλεκτρονικό εμπόριο και τα συναφή. Αυτοί όμως ρε παιδιά είναι η δυσφήμιση του ηλεκτρονικού εμπορίου και όχι μόνο! (έχω παραγγείλει προϊόντα απο κάθε γωνιά του πλανήτη και πάνω από 5 ημέρες ποτέ δεν αργήσαν).

Αυτά από μένα για να γνωρίζετε την ιστορία μου!
Την παραγγελία θα την είχα ακυρώσει προ πολλού αλλά ήμουν περίεργος να δω πόσο μπορούσαν να με δουλέψουν! Τελικά ήταν ΠΟΛΥ!