Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28

Θέμα: Επιλογη δραπανοκατσαβιδου.

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Εγώ θέλω να κάνει την δουλειά και οχι για καθημερινή βαριά χρήση απο μπαταριά δεν εχω θέμα αν κρατήσει 2-3 ώρες στην χρήση δεν εχω θέμα αλλά αυτό το μικρο μακιτα τον 120€ ποσό μικρή μπαταριά θα έχει

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.078

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από j kalai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο!!!!!!!
    Παω να παρω πεντε...
    το συγκεκριμένο στα 12ν θα σε απογοητέυσει αφάνταστα !
    καλά είναι να μήν το πάρεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο e-shop έχει ένα κατσαβίδι σε προσφορά των 9€ τι λέτε σαν μούφα το βλέπω αλλα είναι black&deker http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=TLS.020206

    Εχω ένα μπλε αγνώστου μάρκας δουλεύει μια χαρά αρκετα χρόνια αλλα ο φορτιστής τα φτύσε και για βίδωμα με χέρι ειναι κουραστικό και τα μεγάλα δραπανα σκίζουν
    καλό είναι αλλα δεν είναι βολικά τα κατσαβίδια αυτού του τύπου για απλά βιδώματα σε συσκευές !
    δεν βολέυουν στο πιάσιμο !
    τα καλύτερα είναι αυτό που είναι σαν να κρατάς πιστόλι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xrhstosmp Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να καταλαβω....υπαρχει κανεις που θεωρει την μπλακ εντ ντεκερ εν ετη 2011 επαγγελματικη μαρκα? απο τοτε που συγχωνευτικε με την Dewalt βγαζει τα "φτηνα" της δευτερης.
    ούτε εγώ πλέον την θεωρώ επαγγελματική την Black&Decker έχει καταντήσει να βγάζει συμπαθητικά ΟΙΚΙΑΚΑ εργαλεία !!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θέλω να κάνει την δουλειά και οχι για καθημερινή βαριά χρήση απο μπαταριά δεν εχω θέμα αν κρατήσει 2-3 ώρες στην χρήση δεν εχω θέμα αλλά αυτό το μικρο μακιτα τον 120€ ποσό μικρή μπαταριά θα έχει
    υπάρχουν brands 2ής κατηγορίας που βγάζουν αξιόλογα εργαλεία !
    προσωπικά έχω έναν Δραπανοκατσάβιδο στα 18ν της Enheil που έχει τραβήξει τα πάνδινα !
    έχει φτιάξει ατέλειωτα γραφεία για νετ καφε , 3-4 μεγάλες ντουλάπες , ολόκληρη αναικήνηση σπίτι με γυψοσανίνιδες , έχει ανακατέψει χαρμάνι για κόλα πλακιδίων....
    εχει εχει εχει εχει....κάνει απόσβεση πάνω απο 60 φορές πλέον !
    με μόνο πρόβλημα την πτώση τον μπαταριών πλέον στο 50% της διάρκειας τους !
    και μιλάμε για ένα εργαλείο που αγοράστηκε κάπου στα 60€ !!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη j kalai
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    Οντως τα κατσαβιδια σαν αυτο της black&decker δεν βολευουν.
    Για καθημερινη χρηση εχω αυτο http://www.omarket.gr/ergaleia/ilekt...-00016633.html.
    Το πρωτο που ειχα αγορασει η μπαταρια του κραταγε καμια 15αρια μερες με καθημερινο δουλεμα για λυσιμο συσκευων. Μετα απο κανα χρονο ξαναπηρα το ιδιο αλλα η μπαταρια του κραταγε για 3-4 μερες και απογοητευτικα.
    Ετσι πηρα τεσσερις μπαταριες philips http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=4943 και σωθηκα.
    Συνολο μου στοιχησε οσο αυτο http://www.mrtool.gr/catalog/product...4/category/148 βεβαια αλλα το ειχα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από navar Εμφάνιση μηνυμάτων
    το συγκεκριμένο στα 12ν θα σε απογοητέυσει αφάνταστα !
    καλά είναι να μήν το πάρεις


    καλό είναι αλλα δεν είναι βολικά τα κατσαβίδια αυτού του τύπου για απλά βιδώματα σε συσκευές !
    δεν βολέυουν στο πιάσιμο !
    τα καλύτερα είναι αυτό που είναι σαν να κρατάς πιστόλι



    ούτε εγώ πλέον την θεωρώ επαγγελματική την Black&Decker έχει καταντήσει να βγάζει συμπαθητικά ΟΙΚΙΑΚΑ εργαλεία !!!



    υπάρχουν brands 2ής κατηγορίας που βγάζουν αξιόλογα εργαλεία !
    προσωπικά έχω έναν Δραπανοκατσάβιδο στα 18ν της Enheil που έχει τραβήξει τα πάνδινα !
    έχει φτιάξει ατέλειωτα γραφεία για νετ καφε , 3-4 μεγάλες ντουλάπες , ολόκληρη αναικήνηση σπίτι με γυψοσανίνιδες , έχει ανακατέψει χαρμάνι για κόλα πλακιδίων....
    εχει εχει εχει εχει....κάνει απόσβεση πάνω απο 60 φορές πλέον !
    με μόνο πρόβλημα την πτώση τον μπαταριών πλέον στο 50% της διάρκειας τους !
    και μιλάμε για ένα εργαλείο που αγοράστηκε κάπου στα 60€ !!!
    (τα γράφω ξανά γιατί το αποτυχημένο chrome αποφάσισε να κάνει refresh και χάθηκαν όλα οσα έγραψα πριν)

    1) Πως είσαι τοσο σίγουρος ??
    2)Και τα απλά κατσαβιδια είναι ιδιου στυλ , οκ δεν λέω το γωνιακό είναι ποιο βουλευτικό σε κάποιες καταστάσεις εχω τραβήξει πολλή βίδωμα ιδικά στο μπετό που θέλει και δύναμη.
    3) Αφού ήταν επαγγελματική και τώρα είναι απλά εχει κακή περίοδο

    4) Η Einhell είναι Γερμανική αρα ,τι έκανε λέει ανακάτεψε χαρμάνι ελπίζω σε 15κιλο κουβά με μικρο μίξερ γιατί το μεγάλο το ζορίζεις άσχημα.

    Εχ μπαταριές είναι εφιάλτης μου τρολαρο αγρία όταν δεν βρίσκω ανταλλακτικό.

    Εγώ είχα πάρει το συγκεκριμένο απο το αφεντικό του πατέρα μου το είχε πολλά χρόνια και εγώ εκανα αρκετά ακόμα και 14 τρυπάνι για μπετό έκανα το κακό είναι ο πατέρας μου έκανε μλκ και πέταξε τον φορτιστή μου έμεινε η βάση μόνο αλλά απο την έλλειψη χρονου ξεχάστηκα και τώρα με την συζήτηση το θυμήθηκα ευτυχώς η μανά που δεν το πέταξε
    17072011330.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    582

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θέλω να κάνει την δουλειά και οχι για καθημερινή βαριά χρήση απο μπαταριά δεν εχω θέμα αν κρατήσει 2-3 ώρες στην χρήση δεν εχω θέμα αλλά αυτό το μικρο μακιτα τον 120 ποσό μικρή μπαταριά θα έχει
    α εχει πολυ μικρη μπαταρια (σε ογκο και βαρος) .βολευει δλδ αφανταστα.αν το βρικες 120ε να παρω εγω 5 να εχω 6

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    αγορασα και εγω ενα βιδολογο μιας και μου χρειαζεται για πολλες εργασιες στο σπιτι διαλεξα to Einhell BT-SD 3,6/1 Li αυτο κυριως λογο

    οικονομικα ηταν συμφερουσα τιμη 19.60euro σε προσφορα.

    http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID...r=plusergaleia




    να πω εδω οτι βιδωθηκαν 15 βιδες νοβοπανοβιδες 4χ40 σε ξυλο μελαμινη 18χιλ. πριν ειχαν ανοιχτη τρυπες με τριαρι τρυπανι στης 5 ζοριστηκε κοντα στο τελος και της συνεχεισα με το ηλεκτρικο που εχω.

    ξεβιδωθηκαν αλλες 15 φορες για να δω την αντοχη του η μπαταρια λιθιου ειναι μια χαρα ακομα για τα λεφτα του μια χαρα.

    ενα βιντεο ετσι για να το δειτε την ωρα που δουλευει.
    http://www.youtube.com/watch?v=z2QKD...eature=related

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paul333 : 11-08-11 στις 16:49

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη j kalai
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    Τελικα κατεληξα στα ergaleia της bosch για την τριετη εγγυηση που δινει αλλα απο οτι διαβασα για το κατσαβιδι τουλαχιστον δεν ισχυει.
    Το τρυπανι της ειναι καλο, δεν εχει τυχει ακομα να εχω και το makita στα χερια μου που ειναι ιδιο για να το συγκρινω αν και τα χαρακτηριστiκα του ειναι ιδια με το makita .
    Το κατσαβιδι ομως μπορουσε να ηταν και καλυτερο, και το λεω αυτο γιατι το κουμπι που κανει την αλλαγη φορας με το παραμικρο ακουμπημα κινειται και δεν πατιεται η σκανδαλη.
    Μια αλλη παρατηρηση ειναι οι τρεις σχισμες που εχει στο επανω και προς τα πισω μερος του. Εκει εχει μια πλακετουλα που ας πουμε οτι ειναι εκτεθημενη.
    Το καλο βεβαια ειναι η γρηγορες στροφες που εχει. Δεν εχουν την δυναμη για να ξεσφυξουν, αλλα για να ξεβιδωσουν μια μεγαλη σε μηκος βιδα ειναι οτι πρεπει.

    http://www.bosch-professional.com/gr/el/ocs/τα εργαλεία/101327/24639/δραπανοκατσάβιδο-μπαταρίας/gsr-mx2drive/

    http://www.bosch-professional.com/gr...gsr-10-8-2-li/

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Ανώνυμος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Σαμοθράκη
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    Συγγνώμη για αυτό τι γνώμη έχετε; http://www.e-shop.gr...t?id=TLS.050850 και μάλιστα με 46,90€ με έναν κωδικό έκπτωσης που έχω.


    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-16, 02:41
  2. αγορα δραπανοκατσαβιδου
    By ababapanos in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-15, 17:08
  3. ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΛΩΔΙΩΝ
    By DimitrisHlek in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-13, 18:09
  4. ΦΟΡΤΙΣΗ ΔΡΑΠΑΝΟΚΑΤΣΑΒΙΔΟΥ
    By PIPERIAS in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-13, 13:43
  5. Επιλογη Κινητου ?
    By jeik in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-10, 00:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας