Καλημέρα φίλοι μου,
Ονομάζομαι Αλέξης Κοντηβέης και φυσικά δεν εχω σχεση με το χώρο των ηλεκτρονικων και το μονο που ξερω ειναι να κολλάω με κολλητιρι και να συνδεω καλωδια.... Επομένως συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου.
Τι ζητώ απο σας και φυσικά θα γελάτε που τα εχω βρει παλουκια!!!

Είμαι μοντελιστής και θέλω να ενσωματώσω σε ενα στατικο μοντελο ένα κύκλωμα με ηχο, οπτικες ινες και μοτερ μινιον.

Το κυκλωμα ειναι το παρακατω:


Uploaded with ImageShack.us

Με λιγα λόγια, θελω να μου πειτε ΠΟΥ θα απευθυνθώ να βρω τα υλικά που απαιτουνται και ΠΩΣ τα ζηταω!

Χαρακτηριστικά κατασκευης:

1. Πηγή τροφοδοσιας (3 μπαταριες ΑΑ)
2. Μαγνητικος διακοπτης

Ανοιγοντας το διακόπτη, το κυκλωμα πρεπει να δινει κινηση στο μοτερ το οποιο θα περιστρεφεται με βάση ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ηχο που θελω να εγκαταστησω...Ταυτοχρονα θα πρεπει να αναβοσβηνουν οι τρεις οπτικες ινες

Διαθέτω ΗΔΗ:

Οπτικες ινες (υπαρχουν και εγχρωμες ή πρεπει να βαψω με μαρκαδορο τις ακρες ωστε να εχω πρασινο και κοκκινο φως)?
Διαθετω επίσης και μοτερ ΜΙΝΙΟΝ.

Τι λειπει?

Το sound board το οποιο θα πρεπει να περάσω μεσα ΗΧΟ μεσω PC, το φωτορυθμικο (ειναι αυτο που σημείωσα με (?) στην εικονα) αν το λεω καλα ωστε να γυριζει το μοτερ με βαση τον ηχο (συγκεκριμενα ηχος μηχανής), κονεκτορς για οπτικες, speaker 2 inches, μαγνητικος διακόπτης.

Παιδιά... βοηθήστε σεις που ξέρετε διότι έχω απελπιστει και δεν ξερω που να κοιταξω και πως να τα ζητησω...

Ευχαριστω για το χρόνο σας και την βοηθεια σας.