Σελίδα 21 από 112 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 1114

Θέμα: 504:Ο ΜΥΘΟΣ ΤΩΝ "FM".

  1. #201
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Smile

    Φίλε Άθικτον
    Φαντάζομαι ότι εννοείς ότι δεν είχα διαβάσει αυτό εδώ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αθικτον Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εκανα λαθος διατυπωση εδω ,εξηγω το σημειο αυτο παλι και λεω οτι το "LC" δεν γινεται διαιρετης τασης ,αλλα λειτουργει ως φορτιο στην ανοδο (σαν αντισταση δηλαδη) οποτε μειωνεται το ρευμα που διαρρεει λαμπα και πηνιο ,με αποτελεσμα την πτωση της ισχυος εξοδου.

    Μιλησα για διαιρετη ,γιατι αν μπορουσαμε να μετρησουμε την ταση στην ανοδο θα ηταν αισθητα μικροτερη απο αυτην στο σημειο συνδεσης του "rfc".

    Το διιευκρινιζω, γιατι καποιος φιλος δεν μπορεσε να καταλαβει τι γραφω, λογω της λανθασμενης (εν μερει) διατυπωσης.

    φιλικά , Γεώργιος (άθικτον).

    Όταν έγραφες σε απάντηση μου τα κάτωθι


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αθικτον Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να πεταξουμε τα οργανα φιλε Γιωργο (srf).

    Η λεξη "πεταξουμε" δινει βαρυτητα στο λογο σου ,οτι δηλαδη εχεις τεραστια γνωση πανω στο θεμα ,δεν βλεπω ομως να εγραψες ουτε μια γραμμη για να αιτιολογησεις την αποψη σου πανω σ'αυτα που εγω γραφω, (δεν μπορει να μην τα διαβασες) αλλα,επεκτεινεις την αναλυση σου σε βαθος στην τεχνικη των μετρησεων, χωρις να μου λες ομως, σε ποιο σημειο της αναλυσης μου εχω κανει λαθος.

    Λες οτι η πτωση τασεως το πολυ να ειναι μερικα "μV",συμφωνω και'γω ,οτι σε πομπο με τρανζιστορ η πτωση θα "φαινεται" πραγματι μερικα "μV" (χαμηλη ταση αλλα μεγαλο ρευμα).

    Σου θυμιζω ομως οτι το κυκλωμα εξοδου εχει διαφορες γιατι οι μηχανικοι εχουν φροντισει ο συντονισμος να εχει ακριβεια,γιατι στα μεγαλα "watt" καιγονται στο δευτερολεπτο,ενω η λαμπα αντεχει,οποτε δεν χρειαστηκε κανεις να βελτιωσει το
    κυκλωμα συντονισμου,

    το οποιο στηριζεται σε επαγωγικους μετ/στες οι οποιοι πρεπει να λειτουργησουν ως φορτιο (αρα μεγαλη πτωση τασεως) αλλιως η ενεργεια δεν θα μπορει να μεταφερθει στο επομενο σταδιο.

    Η διαφορα λοιπον απο λαμπα σε "τρανζιστορ" ειναι μεγαλη. αλλο να τροφοδοτεις ενα πηνιο με χαμηλη ταση και πολλα "ampere" κι αλλο με υψηλη ταση και λιγα "miliampere" η συμπεριφορα του πηνιου θα εχει τεραστια διαφορα σε πτωση τασης.

    Εμεις δουλευουμε λαμπες φιλε Γιωργο (srf)
    και γι'αυτες γραφουμε ,εσυ δουλευεις τρανζιστορ οπως δειχνει το λογοτυπο σου αλλα και τ'ονομα σου.

    Αν μου επιτρεπεις, το γεγονος οτι προφανως δεν κατανοησες την αναλυση που εκανα, δεν σημαινει οτι ειναι και λαθος, με αγαπη στο λεω χωρις να εχω διαθεση να σε στεναχωρεσω.

    φιλικα , Γεωργιος (αθικτον).
    Η έκφρασης, "πετάξετε" ήταν απόλυτα ουσιώδης!!! Στην ουσία έγραψα παραπάνω από δέκα γραμμές, αιτολογώντας ΑΠΟΛΥΤΩΣ την άποψή μου επ'αυτού, αλλά δυστυχώς αποδεικνύεται ότι η μη καταννόησή της αναλύσεως επί όσων ισχυρίζεσαι πιό πάνω, δεν οφείλεται σε αδιαφορία η αδυναμία μου να στο τεκμηριώσω!!!

    Όμως ας δούμε όσα επεξηγείς τελικώς, λίγο καλύτερα...

    Δυστυχώς όσα αναφέρεις περί "τρανζίστορ" επίσης δεν ισχύουν! Ευχαριστώ για την υπενθύμιση του πως οι "μηχανικοί" έχουν φροντίσει να κάνουν συντονισμό με ακρίβεια... !!! για αυτά, και επειδή οι λάμπες δεν καίγονται, εξ'αυτού δεν χρειάστηκε κανένας τους (μηχανικοί) να βελτιώσει αντιστοίχως για τις λυχνίες τα ίδια κυκλώματα!!!
    Θεωρείς επίσης ότι μόνο στις λάμπες το κύκλωμα συντονισμού βασίζεται σε επαγωγικές συζεύξεις (διαβ. μετ/στές στο κείμενό σου) που στις λυχνίες λειτουργούν ως φορτίο, ενώ (υποθέτω απ'όσα φαίνεται να υποστηρίζεις με αυτήν την πρότασή σου) στα τρανζίστορ δεν λειτουργούν ως φορτίο επίσης... !!! αλλά ως κάτι άλλο, ως κατ'εσέ ίσως το άγνωστο "Χ" !!! ???
    Και στις δύο εφαρμογές (λυχνίας & τρανζίστορ) θα εμφανιστεί ακριβώς το ίδιο! Θα είναι το φορτίο είτε ανόδου, στις λάμπες, είτε συλλέκτη, στο τρανζίστορ μας!
    Επίσης απ'όσα αναγράφεις διαπιστώνω ότι έχεις μια ασάφεια ως προς το τι θεωρητικά προσπαθείς να πεις και στο τι πρακτικά προσπαθείς να μετρήσεις! θεωρητικά τα συνφραζόμενά σου τείνουν να αναφέρονται σε μεγέθη AC ενώ οι αναφορές σου στις μετρήσεις ακριβείας που επιχείρησες με τα 'κατάλληλα' κατ'εσέ όργανα ενδεικτικών μετρήσεων βασικών μεγεθών, αναφέρονται σε DC! Όλα όσα αναφέρεις με πτώσεις τάσεως, πάνω σε στοιχεία αυτεπαγωγής & χωρητικότητας είναι δεδομένο ότι εμφανίζονται σε AC αφού σε καθαρά DC συνιστώσες οι αναλύσεις πέφτουν εξ'ορισμού σε θεωρητικό αλλά & ΠΡΑΚΤΙΚΟ κενό!
    Λίγη μελέτη βασικών θεμελειωδών ηλεκτρικών θεωρειών(πχ ηλεκτροτεχνίας συνεχούς - εναλλασομένου, στοιχείων αντιστάσεως, αυτεπαγωγής, χωρητικότητος που χρησιμοποιούνται επί ηλεκτρικών κυκλωμάτων) θα σε βοηθήσει να διασαφηνήσεις πότε & πως συμπεριφέρεται το κάθε υλικό σε ένα δικτύωμα (κύκλωμα) και πότε, πως και τι αντιστοίχως μετράμε με τα ΑΝΑΛΟΓΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ που απαιτούνται κατά περίπτωση!!!
    Εδώ έρχεται λοιπόν το "πετάξτε" τα όργανά που είδατε πτώση τάσεως 20 & 30V σε DC μέτρηση, συγκριτικώς της μίας και της άλλης πλευράς του LC ανόδου!!! Είτε πρίν είτε μετά, του RFC, είτε στο κεφαλάκι της 504, είτε στην κόλληση στο πηνίο, αερόφυλλο... κλπ!
    Αυτό με το RFC είναι διευκρίνηση προς το ΗΒ που θεωρεί ότι δεν διαβάζουμε ίσως καλά τα ποστ, και βιαζόμαστε κιόλας... γιατί με το RFC μαζί, θα δικαιολογείται σαφέστατα να έχουμε άλλη μέτρηση σε DC!!! Δεν μας αρκεί μόνο η πτώση τάσεως σε DC ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ !!! συνιστώσα, πάνω στο LC, όπως βεβιασμένα παραννόησα ίσως ότι ελέχθει... για την μέτρηση διαφοράς ακόμα & της τάξεως των 30V! Το RFC προστιθέμενο σε σειρά με το LC βεβαίως και θα αποδείξει τόσο θεωρητικώς όσο και μετρητικώς (πρακτικώς) ότι το "φαινόμενο" είναι αληθές, και αυτό δείχνουν τα όργανα που χρησιμοποιείσατε για την ακριβέστατη & αναλυτική αυτή μέτρησή σας!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από itta-vitta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι βιάζονται και δεν διαβάζουν καλά τα ποστς. Η μετρήσεις γίνονται στο σημείο πριν από το τσοκ και στην άνοδο. Ενδιάμεσα παρεμβάλεται το τσοκ και το λς. Δεν είναι η πτώση τάσης στο λς μόνο.Όπως είπαμε και το τσοκ δεν πρέπει να κάνει μεγάλη πτώση τάσης. Καλές και οι θεωρίες αλλά κάν 'τε και καμμιά μέτρηση ρε παιδιά; Μηχανήματα έχετε, μη τα έχετε για να τα βγάζετε μόνο φωτογραφίες και τα δείχνετε.

    Απλά για την... ιστορία, έχεις δίκιο Άθικτον... ότι εσείς 'φτιάχνετε' με λυχνίες!
    Είναι αλήθεια, γιατί όντως τελευταία φορά που έφτιαξα πομπούς ραδιοφωνίας με λυχνίες χαμηλής ισχύος, ήταν το 1981-82, ενώ το τελευταίο αυτοταλάντωτο που έφτιαξα για έναν φίλο ήταν τέλη του 79, η τον Γενάρη του 80 γιατί θυμάμαι ότι δεν είχε σχολείο και ήθελε να ανοίξει να τα λέμε!!!
    Μιλάω για FM, καθότι στα ΑΜ δούλευα πάντα λυχνίες το 76-77 και όχι αυτοταλάντωτες... οπότε ίσως κατ'εσάς δεν μετράει!

    Τι συνέβη όμως το 82 και τέλος οι μικρές λυχνίες για εμένα?
    Αγόρασα γεννήτρια 1GHz (μιά υπέροχή HP8640B που πούλησα στο Ηράκλειο το 1993) & παλμογράφο 100MHz (που επίσης πούλησα το 1992 σε έναν φίλο στην Ιντρακόμ) !!!

    Με τον παλμογράφο διαπίστωσα ότι υπάρχει ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ!!! Είδα πράγματα που υποψιαζόμουν ότι ίσως υπάρχουν (λόγο θεωρείας) αλλά που ΔΕΝ έβλεπα μέχρι τότε! Διαπίστωσα & έλυσα όσες απορίες είχα, για θέματα όπως αυτά που ρωτάτε εδώ, το 2011! Πέταξα πολύμετρα στην άκρη, και έμαθα να χρησιμοποιώ έκτοτε, το κάθε κατσαβίδι για την βίδα που έχει φτιαχτεί, και το κάθε όργανο μετρήσεων για την σωστή μέτρηση των μεγεθών που μπορεί να μετρήσει! Επειδή ήμουν ακόμα "τυφλός", λίγο αργότερα αγόρασα και έναν αναλυτή φάσματος, όχι κάτι σπουδαίο, ένα ενδεικτικό όργανο (όχι μετρητικό, δηλαδή πραγματικό αναλυτή ακριβείας) που είχε ως πρόσθετο η HAMEG για παλμογράφους! Και εκεί είδα απίσης έναν άλλον "κρυμμένο" κόσμο!
    Συμπέρασμα? Έμαθα ότι χωρίς τα σωστά εργαλεία, όντως καλώς μάστορας δεν γίνεσαι!
    Και από τις λυχνίες που λες ότι δουλεύετε εσείς, πέρασα σε FET & MOSFET ταλαντωτές, τρανζίστορ ισχύος, και κράτησα την λατρεία μου για τις λυχνίες στο επίπεδο των 4-250, 4-65, 4CX250, 500, και βεβαίως της 800, 1500, & ακόμα και της 5000!!!
    Εκεί έμαθα και... υδραυλικά επιπλέον!!! Και αγόρασα επίσης τα κατάλληλα εργαλεία 'υδραυλικής' τέχνης!!!

    Ίσως πάλι κάνω λάθος... και μιλάτε για AC!!! μετρήσεις με DC βολτόμετρα (βλ. πολύμετρα χειρός)! Αλλά πάλι να κάνω τόσο λάθος, της τάξεως 100MHz ???
    Ποτέ δεν ξέρεις... τελικά! Δίκιο θα έχεται μάλλον!
    Αφήστε, μην πετάτε τίποτα! Θα πετάξω μάλλον εγώ τελικά το εργαστήριο μου των >300.000 Ευρώ οργάνων, και θα πάω να πάρω καλύτερα ένα πολύμετρο χειρός!
    Τι μάρκα συστήνεται, που να τα μετράω όλα, όπως τα δικά σας?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 03-09-11 στις 20:44
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  2. #202
    Μέλος Το avatar του χρήστη savnik
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    844

    Προεπιλογή

    Τα είπες πάρα πολύ δυσνόητα για μας τούς άσχετους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μάρκα συστήνεται, που να τα μετράω όλα, όπως τα δικά σας?
    Γι' αυτό θα ρωτήσεις τον Κυριάκο που είναι ειδικός στα πολύμετρα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #203
    Μέλος Το avatar του χρήστη Νίκος-Λάρισα
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    για να χαλαρώσετε (παιδια) από τις αντιπαραθέσεις σας ...εγω σας παραπέμπτω στην ιστοσελιδα του (συναδέλφου) άδονι
    http://www.adwnisfm.gr/mhxan.html ή http://www.adwnisfm.gr/index.html ή http://www.adwnisfm.gr/erasitex.html
    http://station-no-name.blogspot.com/2011/04/fm-80.html



    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #204
    Μέλος Το avatar του χρήστη jdm
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Κεντρική Ελλάδα
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Kαλησπέρα σε όλους. Για την ιστορία [μιλάμε πάντα για τα βόρεια του νομού Λάρισας] καλοκαίρι του 1988 πρέπει να ήταν, ντάλα μεσημέρι, ο George με το ράδιο Monaco σε φουλ εκπομπή, αφιερώσεις κ.λ.π. ξαφνικά σβήνουν όλα. Εγώ που έμενα σχετικά κοντά και εκτελούσα και καθήκοντα service παιρνώ το ποδήλατο φτάνω στο σπίτι του ενλόγο ραδιοπειρατή και τον βλέπω στην αυλή με μαλί ''άφρο'' να τον κυνηγάει η μάνα του, με δίαφορα επιφωνήματα και κοσμιτικά επίθετα να του πετάει παντόφλες, σφουγγαρίστρες και ότι άλλο εύρισκε μπροστά της. Τι είχε κάνει ο αθεόφοβος, το μηχάνημα του ''έφευγε'' λίγο κάπου - κάπου από την συχνότητα και είχε ένα μαχαίρι μυτερό με πλαστική λαβή για να συντονίζει τον μεταβλητό, του γλυστράει το μαχαίρι κάνει σώμα ο αξόνας του μεταβλητού με το σασσί καίγόνται η ασφάλειες του πίνακα ο george τσίμπησε κάποια volt και τα γεμιστά της μάνας του μείναν στην μέση. Μέτα από αυτό αναγκάστηκε και πήρε δοκιμαστικό κατσαβίδι.
    Φίλε Γίωργο όμορφο και με αναμνήσεις το θέμα που άνοιξες, το δικό μου μηχάνημα είχει έναν ψιλό βόμβο και δεν το είχα ψάξει ιδιαίτερα τότε για βελτίωση. Να πώ την αμαρτία μου μέχρι πριν από μερικά χρόνια αργά τα βράδια έβγαινα για λίγο
    στον αέρα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον jdm για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    αθικτον (18-09-11)

  6. #205
    Μέλος Το avatar του χρήστη αθικτον
    Όνομα
    γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    625

    Προεπιλογή

    Λες οτι προφανως δεν γνωριζω καλα θεωρια.

    Θα ειναι λαθος απο μερους σου να βγαλεις τετοιο
    συμπερασμα απο μερικες γραμμες.

    Το θεμα μου το'χουν διαβασει περισσοτεροι απο

    9500 ανθρωποι φιλε "srf", γι'αυτο γραφω με απλα

    λογια ,για να γινομαι κατανοητος απο ολους και να

    ειμαι ταπεινος. Γιατι αν μη τι αλλο δεν ειναι ταπεινο

    να γραφεις οτι εχεις οργανα 300 χιλιαδων ευρω

    ,ετσι δεν ειναι;

    Ειδη ενας φιλος εγραψε οτι δεν σε καταλαβαινει,
    ας αφησουμε λοιπον τις πολυπλοκες θεωριες,τα

    πραγματα εναι απλα:ενα κι'ενα κανουν δυο:

    εφοσον λες οτι εχει μηδενικη αντισταση τοτε γιατι
    παρουσιαζει 25ν διαφορα;

    Το ιδιο δεν επρεπε να δειχνει κι απο τις δυο μεριες; (εγω μιλαω για μετρηση μονο στο πηνιο,χωρις το "rfc")

    Ακομα κι'αν επιδρα η "RF" αφου το πηνιο

    λειτουργει σαν συρμα ,τα ιδια δεν επρεπε να δειχνει;

    Γιατι δεν καταλαβαινεις οτι εφοσον το επηρεασμενο απο "rf" πολυμετρο δειχνει διαφορα,τοτε το πηνιο δεν λειτουργει σαν συρμα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρείς επίσης....ενώ στα τρανζίστορ δεν λειτουργούν ως φορτίο επίσης... !!! αλλά ως κάτι άλλο, ως κατ'εσέ ίσως το άγνωστο "Χ" !!! ???
    Το λαθος που εκανα το ειδες και ετσι μονος σου

    τωρα, επιβεβαιωνεις οτι προκειται για φορτιο
    αλλα πιο πριν (ποστ 172) εγραψες οτι εχει πτωση

    μονο μερικα "μV" ,τοτε πως ειναι φορτιο;

    Δεν θελω να συνεχισω να σε στεναχωρω, θελω να'μαστε φιλοι, οποτε Θα σε παρακαλεσω αν εχεις καποια ιστορια ή φωτο απο την παλια εποχη της 504 να μας δωσεις ,να εισαι βεβαιος οτι θα χαρουμε ολοι να την δουμε.

    φιλικα ,Γεωργιος (αθικτον).

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη αθικτον : 05-09-11 στις 02:39

  7. #206
    Μέλος Το avatar του χρήστη αθικτον
    Όνομα
    γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    625

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    QQE03-12.JPG
    τυπικώς αυτός είναι απλός ένας πολυδονητής!!!
    Ο πολυδονητης δεν εχει "LC" ,πως εσυ εκανες τετοιο λαθος;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη αθικτον : 04-09-11 στις 06:22

  8. #207
    Μέλος Το avatar του χρήστη αθικτον
    Όνομα
    γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    625

    Προεπιλογή

    Μ'εκανες και γελασα φιλε Δημητρη (jdm).

    Και το'χα αναγκη πιστεψε με..

    Αν εχεις κι'αλλες τετοιες ιστοριες καλοδεχουμενες.

    Βαλε 100nf/680v mkt στις ΒΥ127.
    Βαλε και δυο ηλεκ/κους ακομα και θα σταματησει ο βομβος.

    φιλικα,Γιωργος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #208
    Μέλος Το avatar του χρήστη kiros
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    315

    Προεπιλογή

    Πως το αντέχουν οι συντονιστές και προπαντός ο διαχειριστής με τόσες ανακρίβειες που έχουν γραφτεί εδώ μέσα.
    Ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι το γράφει και ισοπεδώνει τα πάντα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #209
    Μέλος
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αιγαλεω
    Μηνύματα
    106

    Προεπιλογή

    καλά ρε παιδιά τέτοιο post και ο ένας είναι μάστορας από τον άλλο!!!δείξτε λίγο αξιοπρέπεια σε όλους και ρίχτε τα φώτα σας σε παιδιά που αγαπάνε τα ηλεκτρονικά και ασχολούντε παρά να αναλώνεστε σε κοκορομαχίες του τύπου εγω βγάζω kw με τρανζίστορ και εγώ MW με λάμπα.Και μιας και περνάω σε ρόλο πυροσβεστικής να θέσω μια απορία σε θέμα λάμπας!!!!QUIZ:Τι διαφορά έχει η EL504 σε σχέση με την E504L?Ρωτάω εγώ!είναι ίδιες?εχουν διαφορετικά χαρακτηριστηκά?είναι η δεύτερη εξέλιξη της πρώτης?????????Έλα για πάμε!

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #210
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως το αντέχουν οι συντονιστές και προπαντός ο διαχειριστής με τόσες ανακρίβειες που έχουν γραφτεί εδώ μέσα.
    Ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι το γράφει και ισοπεδώνει τα πάντα.
    \
    Έλα ντέ! Έγώ προσωπικά πίνω, ήπια 3 μπουκάλια ώς τώρα για να σας αντέξω..

    Φίλε Γιάννη γίνεται συζήτηση, και λάθος και σωστό πρέπει να γραφτεί, δεν είναι οδηγίες κατασκευής κλπ. Σίγουρα ο καθένας μπορεί να διαβάσει και να βγάλει τα συμπεράσματα του η και να ψάξει αλλού για να διασταυρώσει στοιχεία.
    Δεν υπάρχει λόγος δηλαδή να επέμβει κάποιος, ίσα ίσα και διαφωνίες να υπάρχουν γίνεται συζήτηση.
    Το συγκεκριμένο θέμα αναφέρεται περισσότερο σε ιστορία και θεωρία παρά σε κατασκευές.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 21 από 112 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Radiotron Designer's Handbook (Η "βιβλος" των λυχν
    By triplex in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-15, 14:36
  2. Audiophile Audiophoolery - το "παραμύθι" των διασυνδέσεων κτλ
    By BillGeo in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-11, 22:33
  3. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-08, 21:48

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας