Σελίδα 14 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 224

Θέμα: Ρολόι "Ν Ι Χ Ι Ε"

  1. #131
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Μηνύματα
    632

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε ΝΟΕ για τα καλά σου λόγια.
    Είδες Αντώνη! Εσύ βοήθησεςεμάς και εμείς ‘’βοηθήσαμε’’ εσένα για να κάνεις τις κατασκευές σου ναι φαίνονταιακόμα πιο ωραίες


    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #132
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Μηνύματα
    632

    Προεπιλογή

    Παιδιά έχω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις πάνω στις λυχνίες. Μουδώσανε μαζί με τις λυχνίες και το manual τους.Όμως επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ ξανά τέτοια πράγματα και δεν θέλωκαι να τα κάψω, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ!!!! Απ ότι κατάλαβα τα στοιχεία της λάμπαςείναι η κουκίδα που δείχνει στο σχέδιο… το πρόβλημα το έχω με την ενδεικτικήλυχνία που δεν γράφει τίποτα επάνω…… http://tubehobby.com/show_det.php?det=9, http://tubehobby.com/show_det.php?det=23, http://tubehobby.com/show_det.php?det=3. μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε….?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #133
    Banned Το avatar του χρήστη leeperik
    Όνομα
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    Πραγματικα πολυ ωραιες κατασκευες και με το καταληλο κουτι φαινονται καταπληκτικες.Μπραβο σε ολους που τις φτιαχνουνε.Με πεισατε και μενα,παρειγγειλα τις in-12b σκευτομαι να το κανω επιτοιχιο κρεμαστο,αλλα ασ ερθουν πρωτα και το κουτι ειναι τελευταιο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #134
    Μέλος Το avatar του χρήστη antanas
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    176

    Προεπιλογή

    [QUOTE=kobi;462496]Παιδιά έχω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις πάνω στις λυχνίες. Μουδώσανε μαζί με τις λυχνίες και το manual τους.Όμως επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ ξανά τέτοια πράγματα και δεν θέλωκαι να τα κάψω, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ!!!! Απ ότι κατάλαβα τα στοιχεία της λάμπαςείναι η κουκίδα που δείχνει στο σχέδιο… το πρόβλημα το έχω με την ενδεικτικήλυχνία που δεν γράφει τίποτα επάνω…… http://tubehobby.com/show_det.php?det=9, http://tubehobby.com/show_det.php?det=23, http://tubehobby.com/show_det.php?det=3. μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε….?

    Πες μας που ακριβώς είναι το πρόβλημά σου με την ενδεικτική και τι ήθελες να γράφει επάνω?Μιά απλή λαμπίτσα ΝΕΟΝ είναι που δουλεύει στα 65V και 0,5 ma.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #135
    Μέλος Το avatar του χρήστη antanas
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    176

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leeperik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα πολυ ωραιες κατασκευες και με το καταληλο κουτι φαινονται καταπληκτικες.Μπραβο σε ολους που τις φτιαχνουνε.Με πεισατε και μενα,παρειγγειλα τις in-12b σκευτομαι να το κανω επιτοιχιο κρεμαστο,αλλα ασ ερθουν πρωτα και το κουτι ειναι τελευταιο.
    Άντε Περικλή,ξεκίνα και συ την κατασκευή και με το καλό να την.... κρεμάσεις .

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #136
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Μηνύματα
    632

    Προεπιλογή

    Αντώνη το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω ποια είναι η άνοδοςκαι ποια η κάθοδος…. Από πού θα το ξεχωρίσω?


    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #137
    Μέλος Το avatar του χρήστη antanas
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    176

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kobi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντώνη το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω ποια είναι η άνοδοςκαι ποια η κάθοδος…. Από πού θα το ξεχωρίσω?
    Δεν εχω δει ζωντανή τέτοια ΝΕΟΝ.Δεν έχει στα ποδαράκια αριθμούς 1-2?Για δες αυτό μήπως σε βοηθήσει.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  INS-1.jpg Εμφανίσεις:  68 Μέγεθος:  57,1 KB

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη antanas : 24-09-11 στις 10:57

  8. #138
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Μηνύματα
    632

    Προεπιλογή

    Αντώνη αυτό το χαρτί το έχω, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη… τολαμπάκι όμως δεν έχει ούτε γράμματα αλλά ούτε αριθμούς. Το μόνο που μπορώ να διακρίνωείναι ότι το ένα ποδαράκι πάει στον εξωτερικό φλοιό και το άλλο ποδαράκι στο εσωτερικότης λυχνίας. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  DSC03463.jpg Εμφανίσεις:  47 Μέγεθος:  154,1 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  DSC03464.jpg Εμφανίσεις:  59 Μέγεθος:  154,1 KB

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #139
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Μηνύματα
    632

    Προεπιλογή

    Μάλλον βρήκα την λύση…. Για δείτε την επόμενη φωτογραφία. Κάτωαριστερά στην φωτογραφία έχει μία γυάλινη τελεία. Μήπως είναι η κουκίδα που δείχνειτο σχέδιο?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  lamp.jpg Εμφανίσεις:  71 Μέγεθος:  158,4 KB

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #140
    Μέλος Το avatar του χρήστη antanas
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    176

    Προεπιλογή

    Έτσι πρέπει είναι. Εκεί που είναι η γυάλινη κουκίδα είναι η κάθοδος.Εξ άλλου και απο την κατασκευή της όπως δείχνει η φωτο η άνοδος είναι με την μαύρη και μεγάλη επιφάνεια.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 14 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 14:51
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 17:35
  3. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-14, 17:32
  4. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-06, 15:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας