Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: παραξενο προβλημα μετα απο downgrade σε iphone4

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αλκης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή παραξενο προβλημα μετα απο downgrade σε iphone4

    Καλησπερα παιδια. Επεσε στα χερια μου ενα iphone4 απο Αμερικη στην εκδοση ios 4.3.5. Εκανα επιτυχως downgrade σε 4.3.3 και παρουσιαζεται το εξης προβλημα. Μετα απο 10 λεπτα το κινητο μπαινει αυτοματα σε dfu mode. Εχω κανει jailbreak με το redsn0w. Ξερει κανεις πως μπορει να διορθωθει το προβλημα?

    Ευχαριστω!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Τι μανία είναι αυτή βρε παιδιά, η τεχνολογία βαδίζει μπροστά με iOS5. Μου φαίνεται αδιανόητο, ή τραγικό
    αν θες, να βάζουμε iOS4.3.3 (δεν έχει βγεί καταξιωμένο jail για 4.3.5), μόνο και μόνο για να γλυτώσουμε
    10-20ε που κάνουν οι εφαρμογές μας, αλλά παράλληλα να θέλουμε κινητό αξίας >600ε.

    Σε έπιασα απο τα "μούτρα" το ξέρω, αλλά δεν το γράφω για σένα. Μιας και εσύ, δεν το αγόρασες
    κανονικά απο Ελλάδα με 600+ε, αλλά σου "έπεσε" στα χέρια απο Αμερική. Το πρόβλημα σου λύνεται με
    "κατέβασμα" του iTunes στον υπολογιστή σου, και μετά "restore". Θα πάρει και την έκδοση iOS5 .

    Και για να μην λες οτι είμαι "στριμμένος" , έχω και εγώ ένα iPad. Κοίταξα ποιες (λογικές) εφαρμογές
    ήθελα. Τις άθροισα, και είδα οτι μου βγήκαν 38ε. Ε χωρίς δεύτερη σκέψη τις αγόρασα (δεν ήθελα να το
    "σπάσω" με τίποτα). Απο τις 187 εφαρμογές (σύνολο) που έχω, η 10-12 είναι αγορασμένες κανονικά.
    Δεν έχει "φταρνιστεί" καν, έκανε UpDate απο 4.3.5 σε iOS5, είναι ανοιχτό stby πάνω απο 2 μήνες, και
    δουλεύει ρολόι. Βλέπω λοιπόν μερικούς φίλους μου που το έχουν JailBreak-αρισμένο και παιδεύονται
    μέρα νύχτα με αυτό ...

    ΕΛΕΟΣ !!! υπάρχει και το surf-άρισμα με αυτό, εκτός το μόνιμο set-άρισμα αυτού ...

    Άλκη απλά την γνώμη μου είπα, και εννοείται δεν στην επιβάλω. Όμως να ξέρεις οτι σε αυτό το forum
    δεν μιλάμε για "σπαστήρια" ή οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό(ά). Αυτό που λεω αναφέρεται στους
    Κανόνες
    (παράγ 5), του site/forum.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αλκης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    φιλε Γρηγορη συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα οπως θα διαβασες το τηλεφωνο επεσε στα χερια μου και δεν ειναι δικο μου!το θεμα δεν ειναι να εχει ενα ακριβο κινητο αλλα να δουλευει και σαν τηλεφωνο.Η προσπαθεια ειναι να κατεβει σε firmware που να ενεργοποιει την ελληνικη καρτα!Και κατι τετοιο με το ios 5 δεν γινεται.Οποτε ειναι μονοδρομος το dowgrade,εστω και αν πρεπει να δουλεψει με gedey card.Οποτε μηπως ξερεις πως γινεται να ξεπερασω το προβλημα που μπαινει σε dfu mode καθε 10 λεπτα εχοντας παλαιοτερες εκδοσεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη takisegio
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlKhS_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε Γρηγορη συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα οπως θα διαβασες το τηλεφωνο επεσε στα χερια μου και δεν ειναι δικο μου!το θεμα δεν ειναι να εχει ενα ακριβο κινητο αλλα να δουλευει και σαν τηλεφωνο.Η προσπαθεια ειναι να κατεβει σε firmware που να ενεργοποιει την ελληνικη καρτα!Και κατι τετοιο με το ios 5 δεν γινεται.Οποτε ειναι μονοδρομος το dowgrade,εστω και αν πρεπει να δουλεψει με gedey card.Οποτε μηπως ξερεις πως γινεται να ξεπερασω το προβλημα που μπαινει σε dfu mode καθε 10 λεπτα εχοντας παλαιοτερες εκδοσεις?
    gevey card ......Α ΡΕ ΕΛΛΗΝΑΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ......ΣΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ.........!!!!!)

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Άλκη πραγματικά δεν γνωρίζω αυτό που λες ..., οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Καλύτερα η gevey pro! Είναι συμβατή με πιο πολλούς carriers. Φυσικά όλα αυτά για εκπαιδευτικούς λόγους. Το λογισμικό που διαθέτει η Apple είναι απίστευτα φτηνό και είναι κρίμα να στερούμε από τους προγραμματιστές την ευκαιρία να βγάλουν τίμια το ψωμί τους και να κάνουν ακόμα καλύτερα προγράμματα για μας.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-14, 12:21
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-13, 21:20
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 16:32
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-13, 13:37

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας