Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: προβλημα με το Yahoo mail

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή προβλημα με το Yahoo mail

    Για σας φίλοι μου, ήθελα την βοήθεια σας για το yahoo email ενος γνωστού.
    Προχθές μου τηλεφωνησε και μου είπε οτι το yahoo email του στον ένα υπολογιστή του είναι μπλε και στον άλλο μωβ. Σε αυτόν που είναι μωβ βλέπει όλα τα email αλλά σε αυτόν που είναι μπλε υπάρχει μόνο ένα email. Μου είπε τους κωδικούς του μπήκα από τον υπολογιστή μου και σε μένα φαινόταν μπλε και οντως ήταν άδειο email. Στέλνω ένα email σε αυτό το λογαριαμό και το έλαβε μόνο στον μπλε και όχι στον μωβ που είχε τα πολλά email.
    Έριξα μια ματία στις ρυθμίσεις του yahoo και τελικά στο Pc μου έγινε μωβ και εμφανίστηκαν τα email του (εκτός από το ένα που είχα στείλει).
    Σήμερα πάω να δω τους υπολογιστές του ο ένας μπλε ο άλλος μωβ. βλέπω τις ρυθμίσεις σε αυτόν με την μπλε εμφάνιση και χωρίς να πειράξω κάτι εκτός από το χρόνο αποσύνδεσης γίνεται μπλε ο λογαριασμός και σε αυτόν που είχε την μωβ εμφάνηση και μαζί φυσικά δεν δείχνει τα email.

    Έχει δει κάποιος κάτι τέτοιο? Και πως αντιμετωπίζεται? Φαίνεται να έχει κάποια σχέση με αναβάθμιση του λογαριασμού από classic σε new yahoo email
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Aπο οτι φαινεται μαλλον σχετιζεται με την αναβαθμιση του yahoo.Δοκιμασε να καθαρισεις την cache και τα cookies του browser και να ξαναμπεις ή μπες με αλλο browser.Δες επισης αν ειναι ενεργοποιημενη η javascript.Στα παρακατω links δες πως μπορεις να περασεις απο το νεο yahoo email στο παλιο (αν και μαλλον στην περιπτωση σου συμβαινει το αντιθετο) :http://www.technogadge.com/how-to-sw...-mail-classic/ και http://www.techtip.org/how-to-switch...-classic-mail/
    Δες τι θα σου πουν και τα αλλα μελη του φορουμ αλλα δεν χανεις και τιποτα να επικοινωνησεις με το yahoo..

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα αποστολής mail απο καταγραφικό hikvision 7208
    By pan1gr in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-16, 00:47
  2. windows live mail και yahoo.gr
    By billtech in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-12, 19:53
  3. προβλιμα με yahoo
    By giannis - IKARIA in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-12, 03:54
  4. Προβλημα με τα E Mail
    By Κωστης in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-09, 20:08
  5. Πρόβλημα με Yahoo
    By fkdpbpar in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-07, 12:15

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας