Σελίδα 20 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 10 18 19 20 21 22 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 191 έως 200 από 274

Θέμα: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

  1. #191
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Λοιπον Κωστα τι να πω!
    Τωρα το εχω βουλωσει τελειως....
    Καπνιζω Καπνο golden virginia 1 σε 2 μερες...
    Λοιπον δεν αντεξα να περιμενω αλλο καθως ημουν πολυ ψημενος και ψωνισα για να το δοκιμασω....
    Ετσι και αλλιως με 40 ευρω τα παιρνεις ολα...
    Σε ευχαριστω παντως για τη προσκληση....
    Μπορει να σε ενοχλησω για καμια γευση....
    Πηρα το σταρτερ κιτ μαζι με το smooth flavour pack.

    Παρακατω παραθετω την παραγγελια:

    volt-standart starter kit.jpg

    Σε ρυχαριστω για ολα.
    Μεσα σε 1 μερα εβγαλα ακρη με κατι που ουτε καν ηξερα περι τηνος προκητε...
    Μακαρι να πανε εξισου καλα και οι δοκιμες...
    Ευχαριστω για ολα...
    Νομιζω σε καμια βδομαδα θα ερθουν και θα επιστρεψω για εντυπωσεις....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  2. #192
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Α βλέπω πήρες βασικό κιτ με κανονικές μπαταρίες και με 18άρα νικοτίνη, σωστή επιλογή. Τα smooth που πήρες είναι όλα καπνικά. Ακόμα πιο σωστή επιλογή είναι η 78 χιλιοστών μπαταρία, είναι καλύτερη από την 65 γιατί κρατάει αρκετά σε σχέση με τη μικρή, εμένα π.χ. μια μπαταρία μου κρατάει από τις 8 το πρωί μέχρι τις 4 στη δουλειά, αν και μου έχει τύχει να βάλω και δεύτερη. Γι αυτό πάντα αρχικά παίρνουμε 2 μπαταρίες.
    Δοκίμασε και πες μας ποιο σου αρέσει πιο πολύ, αν σου αρέσει κάποιο απλά παίρνεις ένα αντίστοιχο πακέτο με cartomizer (π.χ. RY4, Cowboy 18mg) μαζί με ένα μπουκάλι.
    Μπορεί κάποιες γεύσεις να μη σου αρέσουν αρχικά, μετά από μια εβδομάδα να σου φαίνονται τελείως διαφορετικές και να σου αρέσουν, αυτό συνήθως συμβαίνει λόγω του ότι οι γευστικοί κάλυκες αρχίζουν να λειτουργούν κανονικά όπως προ καπνίσματος και αντιλαμβάνεσαι αλλιώς τις γεύσεις. Οπότε μην απογοητεύεσαι.

    Η θεία μου π.χ. από την πρώτη μέρα που το πήρε δεν ξανά κάπνισε όπως κι εγώ. Ξεκινάς με κάτι φτηνό και αν θες πας σε mod αν και εγώ ακόμα έξω κυκλοφορώ με το VOLT και με καλύπτει πλήρως, στο σπίτι παίζω κλαρίνα και πατάω κουμπάκια πολλές φορές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #193
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Ναι για τις μπαταριες σκεφτηκα οτι για 1 εκατοστο περιπου δεν αξιζει να παρεις την μικρη.
    Το χρωμα καθαρα για να εχει οψη τσιγαρου.
    Τις γευσεις για καθαρα θεμα γουστου αν και νομιζω για το παιχνιδι των γευσεων θα ερθει αργοτερα...
    Το κουμπι (manual battery) γιατι διαβασα πως αν κανεις επαναγωμωση το αυτοματο δεν κανει.

    Ξανα ευχαριστω....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  4. #194
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Κοίτα παλιότερα που οι αυτόματες είχαν τρύπα ναι τώρα πλέον είναι πιο κλειστές οι αυτόματες οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος να μπει υγρό μέσα στην αυτόματη και να τη χαλάσει. Απλά όταν γεμίζεις το cartomizer θα το έχεις εκτός μπαταρίας και θα κοιτάς η επαφή στη μπαταρία να είναι καθαρή. Ακόμα και να μπει υγρό μέσα ο αισθητήρας πίεσης βρίσκεται στο κάτω μέρος που είναι το led μαζί με το asic οπότε και πάλι δεν έχεις πρόβλημα. Μετά από δυο μήνες και με πολλές φορές λόγω πειραμάτων να έχει γίνει μούσκεμα είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Οι αυτόματες σου δίνουν την αίσθηση πραγματικού τσιγάρου μιας και δεν πατάς κουμπάκια κλπ.
    Με δύο μαύρες αυτόματες ξεκίνησα με μπλε και άσπρο led και τώρα έχω άσπρη, πορτοκαλί, δυο πράσινες αποχρώσεις, μαύρο, κίτρινο και σκέφτομαι και silver που είναι γυαλιστερές σαν χρώμιο και πολύ ωραίες επίσης και κόκκινη μπλε κλπ

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #195
    Μέλος Το avatar του χρήστη ts0gl1s
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    katerini
    Μηνύματα
    485

    Προεπιλογή

    Σήμερα παρέλαβα από την flavourart 20 μλ τσιλι με 8.50 ευρώ αλλά δεν πολλή ενθουσιάστηκα http://www.flavourartexpress.biz/ind...product_id=131

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #196
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Ναι κι εγώ όσα δοκίμασα η τα πέταξα ή τα έδωσα από εδώ και από εκεί. Τα έτοιμα υγρά δεν είναι και τόσο καλά σε γεύση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #197
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Αστεία συμβουλή, ποτέ μη δοκιμάζετε/μυρίζετε/αγγίζετε συμπυκνωμένα χημικά κλπ κλπ όσο περίεργα και αν είναι..

    Σήμερα παρέλαβα ένα γλυκαντικό σε μορφή σκόνης καινούριου τύπου το οποίο σε σχέση με άλλα γλυκαντικά είναι πολύ δυνατό.
    Συγκριτικά:
    Ασπαρτάμη: 200 φορές πιο γλυκιά από τη ζάχαρη.
    Stevia: 250 φορές πιο γλυκιά από τη ζάχαρη.
    Αλιτάμη: 2000 φορές πιο γλυκιά από τη ζάχαρη.
    Σουκραλόζη: 600 φορές πιο γλυκιά από τη ζάχαρη. (και πιο κατάλληλη για γλυκαντικό σε τσιγάρα αλλά λίγοι το χρησιμοποιούν λόγω κόστους)
    κλπ κλπ

    Αυτό που παρέλαβα είναι 13.000 φορές πιο γλυκό από τη ζάχαρη (omg),250 γραμμάρια αντικαθιστούν 2 τόνους ζάχαρη, ήρθε ο κούριερ μαν μου το παρέδωσε, μπαίνω στο σπίτι το ανοίγω.
    Ωραία λέω για να ανοίξω το βαζάκι τώρα, το ανοίγω και κοιτάω την άσπρη σκόνη (έκσταση).
    Χμ για να μυρίσω λίγο, βάζω λίγο κοντά τη μύτη και παίρνω λίγο, μου έρχεται κάπως γλυκό, αλλά μια γλυκάδα περίεργη χωρίς μυρωδιά απλά ΕΝΟΙΩΣΑ τη γλύκα.

    Προβληματισμός...


    Λέω ας κουνήσω το βαζάκι να δημιουργηθεί μικρό νέφος ώστε να μυρίσω καλύτερα μιας και "έμπειρος" με χημικά, ΜΕΓΑ λάθος. Το νέφος που δημιουργήθηκε ήταν πολύ μικρό αλλά και αόρατο τελείως.
    Με ένα μικρό σνίφ που έκανα (δεν πρόλαβα και πολύ) ΓΜΗΘΗΚΑ! Από τα δάχτυλα των ποδιών μου μέχρι τα μαλλιά ήταν λες και ήμουν φτιαγμένος από ζάχαρη, τέτοια γλύκα δεν υπάρχει τρόπος να την περιγράψεις.
    Έβριζα και έφτυνα ταυτόχρονα και όλα αυτά κάτω από τη βρύση..

    Πάντως θα κάνει ίσως από τα καλύτερα γλυκαντικά για τις γεύσεις μου. Το σκέφτομαι και εμπορικά επίσης.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον leosedf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ts0gl1s (16-05-12)

  9. #198
    Μέλος Το avatar του χρήστη ts0gl1s
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    katerini
    Μηνύματα
    485

    Προεπιλογή

    πως ονομαζεται?

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #199
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Καλημερα ...

    Λοιπον η αρχη εγινε εχθες....
    Μπορω να πω πως δυσκολευτηκα λιγο στην αρχη....
    Παντως μεχρι σημερα το πρωι δεν καπνισα κανονικο....

    Απο τις γευσεις του καπνου το RY4 νομιζω ειναι το καλυτερο.
    Το 555 στην αρχη δεν μαρεσε καθολου αλλα τωρα το βαζω 2ο.
    3ο το desert jo και τελος.

    Απο τα φρουτα καλο ειναι το πεπονι και μετα η βανιλια.

    Κωστα μερικες πληροφοριες ακομα:
    Τετοια καρτομαιζερ μπορεις να χρησιμοποιησεις και απο αλλου η μονο απο το σαιτ?
    Εσυ τι αλχημιες κανεις ρε αδερφε με υγρα?
    Παιρνεις απο εδω ?


    Ο φορτιστης ο ευρωπαικος ειναι 500 μιλι και ο αμερικανικος 1500 μιλι?????????
    Η μπαταρια Χ2 πως φορτιζει?

    Επισης πως γινεται οι καινουργιες μπαταριες να ειναι 2πλασιας χωρητικοτητας?
    Μηπως ειναι πιο χοντρες?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katmadas : 18-05-12 στις 12:33
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  11. #200
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Σόρυ για την καθυστέρηση αλλά είμαι λίγο εκτός λόγω κούρασης.
    Θάνο θα σου πω όταν καταλήξω λίγο στην ασφάλεια και σε άλλα θέματα που έχει μη καθαρίσουμε κανέναν. Θέλει διάβασμα και θα σιγουρευτώ σύντομα.

    Φάνη πάντα είναι δύσκολο και περίεργο στην αρχή αλλά πολύ εύκολα το συνηθίζεις, πίνε νερά αρκετά η χυμούς κλπ και θα επιστρέψεις στο κανονικό.
    Μερικές φορές άνθρωποι έχουν κάποια μικρά συμπτώματα λόγω του ότι έχουν κόψει τον καπνό (και τα αλκαλοιδή που περιέχει τα οποία επίσης είναι περίεργα) Μπορεί δηλαδή στην αρχή να έχεις κανένα πονοκέφαλο κλπ αλλά δεν οφείλονται αυτά στο ηλεκτρονικό αλλά στον καπνό που έκοψες.
    Επίσης κάποιες γεύσεις μπορεί να μη σου αρέσουν τώρα αλλά να σου αρέσουν μετά από μια δυο εβδομάδες και αυτό γιατί είπαμε θα αρχίσεις να μυρίζεις και να γεύεσαι κανονικά. Αν το συνεχίσεις θα δεις ότι πλέον δεν θα ξανά καπνίσεις τσιγάρο (αναλογικό).

    Εννοείς το καρπούζι και τη βανίλια, καλά είναι αλλά και η σοκολάτα θα σου αρέσει (ίσως αργότερα τα υπόλοιπα) πάντως αν θες πεπόνι έχω.

    Τα cartomizer αυτά έχουν αντίσταση περίπου 2.8Ωμ και σίγουρα θα βρεις και εδώ αλλά no name μάρκας περίπου στα 2 ευρώ το ένα. Τα cartomizer της εταιρίας όμως έχουν την καλύτερη απόδοση στην κατηγορία τους, δύσκολο να βρεις κάποιο που θα ταιριάζει και θα βγάζει τόσο ατμό και γεύση όσο της Smokelessimage. Όλοι όσοι χρησιμοποιούν αυτό και έχουν δοκιμάσει και άλλα τελικά παίρνουν μόνο της ίδιας εταιρίας.

    Υγρά μπορεί να φτιάξει ο καθένας με λίγο διάβασμα και τα κατάλληλα υλικά, βάσεις, αρώματα και πρόσθετα που υπάρχουν στο εμπόριο, βέβαια προχώρησα λίγο παραπάνω και φτιάχνω μόνος μου. Ίσως αν μπεις λίγο ακόμα στο παιχνίδι σε λίγο καιρό να δοκιμάσεις κι εσύ. Αν τύχει να βρεθούμε θα σου βάλω να δοκιμάσεις διάφορα που έχω η κάνω.

    Υπάρχει και Ευρωπαϊκός και Αμερικάνικος 500mA και είναι μια χαρά για να φορτίσεις όλες τις μπαταρίες, ο 1500 είχε βγει για μια passthrough που ήταν σκέτο καλώδιο με cartomizer και κουμπάκι ώστε να μη χρησιμοποιείς μπαταρία.

    Η Χ2 μπαταρία φορτίζει από τον πάτο της (έχει βιδωτό καπάκι στον πάτο) με miniUSB και έρχεται και με καλώδιο οπότε απλά το συνδέεις στο pc σου η στο 500mA τροδοφοτικό που έχεις.
    Όλες οι Χ2 είναι περίπου διπλάσιες σε πάχος και ανάλογα με τα mA που έχουν έχουν και το ανάλογο μήκος, π.χ. η 1300mA που έχω τώρα είναι σαν παπάρι.

    Έκλεισε το PC και ΕΥΤΥΧΩΣ λειτούργησε το restore του φόρουμ αλλιώς θα αυτοκτονούσα πριν τα ξαναγράψω..

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 20 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 10 18 19 20 21 22 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ηλεκτρονικο τσιγαρο
    By γιωρυος in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-11, 00:36
  2. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟΣΠΙΤΟ
    By JOHNY+ in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-11, 16:52
  3. ηλεκτρονικο παπαγαλακι
    By nicksia in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-10, 14:06
  4. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΚΙ...!!!
    By johnkanello in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-06, 19:12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας