Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: ΠΩΣ ΕΜΦΑΝΙΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΛΑΚΕΤΑ! ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΦΤΗΝΑ!

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris285
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    1.637

    Προεπιλογή

    Μπα μαλοχ flux ειναι αυτο που λες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη 1kostasa50
    Όνομα
    Gus
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    Buenos Aires
    Μηνύματα
    67

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris285 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το βιντεο


    Και μοντελισμο λεμε.........Μπραβο φιλε................αρχηγος εισαι.........

    0 Not allowed! Not allowed!

    Αν δεν παιδευτείς δεν μαθαίνεις....

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο? http://www.youtube.com/watch?v=_DGUU...eature=related Πιθανόν να θέλει μελάνια γνήσια που δεν είναι υδροδιαλυτα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.750

    Προεπιλογή

    Βασικά τις τρύπες με τι τρυπάνια τις ανοίγετε?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Εγώ σε κανονικό δραπανο πάγκου 2750 στρ/λεπτο με τον ανταπτορα για ψιλά τρυπανακια και κοπτικό φρέζας 0,8 ή 1 χιλ. και στέλεχος 3 χιλιοστά. Είναι ακριβά αλλά για να το σπάσεις θέλει προσπάθεια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον PanagiotisHlektrlogos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Danza (13-12-11)

  7. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα! Έκανα την διαδικασία του φίλου μας απο εδώ για την εμφάνιση με το tuboflo εβαλα λιγότερο κιόλας απο ότι ανέφερε αλλά μιας που βγήκαν οι διάδρομοι και μια που χάθηκαν! Προφανώς έπρεπε να το αφήσω λιγότερο στο διάλυμα αλλά έχω να κάνω την εξής ερώτηση διότι πρώτη φορά εμφανίζω και δεν ξέρω και όσα και να διάβασα δε μπόρεσα να το καταλάβω σίγουρα!

    Όταν εμφανίζονται μεσα στο tuboflo οι δρόμοι της πλακέτας άμα την βγάλουμε αμέσως και την πλύνουμε δε θα "ξεβάψει"; Διότι η δικιά μου ξέβαψε αλλά είχε αρχίσει να ξεβάφει απο τη στιγμή που ήταν στο διάλυμα! Πείτε μου να ξέρω μη χαλάω και πλακέτες τσάμπα!

    Η έκθεση της πλακέτας στο φως γίνεται με μια λαμπα οικονομίας σε αυτοσχέδιο θάλαμο καθετη και 6 εκατοστά πάνω απο τη πλακέτα! Ο χρόνος πιστεύω δε παίζει ρόλο γιατί στην αρχή το κύκλωμα φάνηκε μια χαρά απλά γρήγορα άρχισε να "σβήνει"

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    γειά σου φίλε μου, την πλακέτα θα την βάλεις στο τουμποφλό και θα τη βγάλεις αμέσως! μόλις δεις διαδρόμους έγινε!
    στο φως, αν απο τη διαφάνεια σου δεν περνάει τίποτα πίσω απο το μελάνι και 2 μέρες να το αφήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά σιγουρέψου οτι έχεις βάλει 2-3 αντίγραφα το ένα πάνω στο άλλο τουλάχιστον! βάλε ακόμα λιγότερο τουμποφλό, αναλόγως πόσο παλιά είναι η πλακέτα και τι μάρκα μπορεί να συμπεριφερθεί διαφορετικά! επίσης όταν το βουτήξεις στο τουμποφλό μην έχεις φώτα αναμμένα πάνω απο τη λεκάνη! αν θες κόψε ένα μικρό κομματάκι πλακέτας, τύπωσε διαφάνεια εντελώς μαύρη, βάλτην κάτω απο το φως εντελώς σκεπασμένη και ανά 2 λεπτά μετακινείς τη διαφάνεια απο λίγο ώστε να εκτίθεται όλο και περισσότερη πλακέτα και σημαδεύεις πάνω στην πλακέτα. μετά το εμφανίζεις και θα βρεις ποιος είναι ο ιδανικός χρόνος για την πλακέτα σου! σε κάθε περίπτωση, μέχρι να αποχαλκώσεις εντελώς, η πλακέτα πρέπει να φάει όσο λιγότερο φως γίνεται!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που καταλαβαίνουν τον δυαδικό κώδικα και αυτοί που δεν τον καταλαβαίνουν

  9. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Αρα δεν επρεπε να την αφησω καθόλου στο tuboflo! εγω την εκανα αόρατη στο τελος χαχααχχα! Όλα τα υπόλοιπα τα τήρησα κατά γράμμα! Δηλαδή άμα την βαφτίσω και εμφανιστούν κανονικά οι δρόμοι μετά με το νερό που θα ξεπλυνω δε θα ξεβάψει ε;

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    ναι και στο ξέπλυμα μη την τρίψεις...μην την ακουμπήσεις καν! αλήθεια δοκίμασες να αποχαλκώσεις αυτή που "χαλασες" ? μπορεί να αποχαλκωθεί σωστά και ας μη φαίνονται διάδρομοι τώρα....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που καταλαβαίνουν τον δυαδικό κώδικα και αυτοί που δεν τον καταλαβαίνουν

  11. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Βεβαια και δοκίμασα! Απέκτησα ένα υπέροχο μονωτικό υλικό άμα χρειαστώ χαχαχαχαχα

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-13, 18:36
  2. η πρωτη μου φωτοευαίσθητη
    By snapster in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-12, 01:46
  3. η πρωτη μου κατασκευη
    By kinderdl in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-12, 22:35
  4. To πρωτο μου πανελ (15w 18v) και η πρωτη μου απορια
    By makis129 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-11, 17:49
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-08, 01:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας