Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 155

Θέμα: Πολλά ηχεία σε ένα ενισχυτή!!!

  1. #131
    Μέλος Το avatar του χρήστη spiroscfu
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    4.652

    Προεπιλογή

    μου αρέσει να βλέπω ελληνικες προσπάθειες πρωτοτυπίας, αλλά όπως έχω ξαναπεί κάτι δεν μου κάθετε καλά

    πχ. απο το site του κατασκευαστή http://www.multispeakersystem.com/#home

    Το κάθε κανάλι έχει 4 εξόδους παράλληλα συνδεδεμένες. Στην κάθε έξοδο μπορείτε να συνδέσετε όσα ηχεία χρειάζεστε σε παράλληλη η εν σειρά σύνδεση, συνολικής ωμικής αντίστασης κοντά στα 0 ohm. Σύνδεση speakon 1+,1-
    ωραία ας πούμε πως βρήκε κάποια πατέντα η οποια να μπορεί να φτάσει την έξοδο κοντα στα 0ohm (για την παραλληλη σύνδεση),
    στην εν σειρά πως θα ανεβάσει την τάση εξόδου ένα παθητικό σύστημα ?? για να επιτύχει το παρακάτω

    Για μέγιστη απόδοση των ηχείων εάν συνδέσουμε σε ένα κανάλι 20 ηχεία των 100 watt (20Χ100=2000 watt) θα πρέπει ο ενισχυτής σας να έχει απόδοση 2000 watt ανά κανάλι.
    ακόμη σε ποια προστασία του ενισχυτή αναφέρεται αφού όπως αναφέρει πέφτει κοντά στα 0οhm (1 με 2 μετρα καλώδιο είναι αρκετο για την προστασία του ενισχυτή)
    Η συσκευή δεν προσφέρει καμία επιπλέον προστασία πέραν αυτών που έχει ο ενισχυτής και τα ηχεία. Αυτό που προσφέρει είναι η δυνατότητα να κατεβαίνει πάρα πολύ η ωμική αντίσταση του όλου συστήματος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #132
    Μέλος Το avatar του χρήστη d.antonis
    Όνομα
    ΑΝΤΩΝΗΣ
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Λακωνια
    Μηνύματα
    437

    Προεπιλογή

    Πιθανον σε χαμηλες εντασεις ανακοινωσεων μουσικη συνοδειας σε εμπορικα κεντρα π.χ. να δουλευει. Σε κλαμπ ομως που παει η τσιτα κι ερχεται δε νομιζω να εχει εφαρμογη..... Δειχνει να παει να αντικαταστησει τα 100βολτικα συστηματα? Ισως.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #133
    Μέλος
    Όνομα
    Nίκος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    786

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από d.antonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανον σε χαμηλες εντασεις ανακοινωσεων μουσικη συνοδειας σε εμπορικα κεντρα π.χ. να δουλευει. Σε κλαμπ ομως που παει η τσιτα κι ερχεται δε νομιζω να εχει εφαρμογη..... Δειχνει να παει να αντικαταστησει τα 100βολτικα συστηματα? Ισως.
    και εκεί θέλεις ένταση όχι σαν το club βέβαια αλλά και πάλι χρειάζεται
    εγώ για μούφα το κόβω όπως και οι περισσότεροι
    επίσης προσωπικά έχω εμπειρία με 100v και με τον άνθρωπο που δουλεύω είναι ψαγμένος θα είχε βρεi αυτή την καστασκευή και δεν θα δούλευε τα 100v

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ninolas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xsterg (15-06-14)

  5. #134
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.008

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ninolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εκεί θέλεις ένταση όχι σαν το club βέβαια αλλά και πάλι χρειάζεται
    εγώ για μούφα το κόβω όπως και οι περισσότεροι
    επίσης προσωπικά έχω εμπειρία με 100v και με τον άνθρωπο που δουλεύω είναι ψαγμένος θα είχε βρεi αυτή την καστασκευή και δεν θα δούλευε τα 100v
    πες τα βρε νικολα. ειμαι κοντα στον ελληνα κατασκευαστη, και τον στηριζω. απο την αλλη ειναι εντελως αντιθετος με οποιον παει να περασει κατι που δεν δουλευει οπως το προδιαγραφει σαν πρωτοποριακο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #135
    Μέλος
    Όνομα
    Nίκος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    786

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xsterg Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες τα βρε νικολα. ειμαι κοντα στον ελληνα κατασκευαστη, και τον στηριζω. απο την αλλη ειναι εντελως αντιθετος με οποιον παει να περασει κατι που δεν δουλευει οπως το προδιαγραφει σαν πρωτοποριακο.
    συμφωνώ μαζί σου !!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #136
    Μέλος Το avatar του χρήστη p_stama
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή

    Απο την συνεντευξη του

    " aLive: Ζούμε στην εποχή των ‘αντιγράφων’ ειδικά στο audio. Πόσο εύκολο είναι να αντιγραφεί η συσκευή από έναν επίδοξο ανταγωνιστή;

    Το σύστημα είναι προστατευμένο και είναι πολύ δύσκολο να αντιγραφεί. Έξ’ άλλου, υπάρχει και η καταχώρηση της πατέντας που διασφαλίζει κατά μεγάλο ποσοστό τα πνευματικά δικαιώματα του συστήματος. "

    Μην παιρνεις ορκο !! . Κατσε να πεσει στα χερια κανενος κινεζου και θα δουμε εαν αντιγραφετε ή οχι.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #137
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    Εγω σε γενικες γραμμες συμφωνω με ολους οσους μιλησαν παραπανω .... Μην ξεχναμε οτι ο κατασκευαστης αυτος """κατι εχει"" στα χερια του αν μη τι αλλο δεν ειναι ασχετος ... Θα ελεγα να κοψουμε τα αρνητικα σχολια χωρις τεκμηριωση και να περιμενουμε το επομενο βημα τους αν και ειμαι σιγουρος οτι θα περει χρονο .

    Γενικα το πραγμα αυτο τσουλαει αργα οποτε ας αφησουμε να δουμε

    Φιλικα
    Σακης Πετροπουλος

    1 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  9. #138
    Μέλος
    Όνομα
    γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    καστορια
    Μηνύματα
    338

    Προεπιλογή

    ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΑΤΕΝΤΑ!!!!!!!!!

    Εγω χωρις καν να βαλω τετοια spliter ,φορτωσα σε εναν BRYSTON 4B, δεκαεννεα (19) ηχεια !!!!!....με διαφορετικες ισχεις και αντιστασεις..
    Και τα ΣΗΚΩΣΕ!!!!!(το ενα πανω στ'αλλο!!!).....τα εβαλα οριζοντια γιατι καθετα επεφταν!!!!!

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #139
    Μέλος
    Όνομα
    Nίκος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    786

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnnkast Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΑΤΕΝΤΑ!!!!!!!!!

    Εγω χωρις καν να βαλω τετοια spliter ,φορτωσα σε εναν BRYSTON 4B, δεκαεννεα (19) ηχεια !!!!!....με διαφορετικες ισχεις και αντιστασεις..
    Και τα ΣΗΚΩΣΕ!!!!!(το ενα πανω στ'αλλο!!!).....τα εβαλα οριζοντια γιατι καθετα επεφταν!!!!!
    ναι όμως είναι ένας πάρα πολύ καλός και δυνατός ενισχυτής!!!!
    έχει και τα κατάλληλα ρεύματα και τις κατάλληλες ψύκτρες !!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #140
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    ουτε φωτογραφιες απο τον ενισχυτη ουτε specification του ενισχυτη οτε μια παρουσιαση...και οταν τον πηγε στο μαγαζι του σακη δεν τον αφησε να το ανοιξει το μηχανιμα...και ο αντωνης αφαντος...κλασικες ελληνικες πατεντες τυπου η εξυπνη συτα pretty bra economyzer και αλλες ελληνικες μουφες...αν θες αντωνη πραγματικα να προμοταρεις σωστα το προιον πρεπει να το παρουσιασεις στο ευρη κοινο...τι φοβαστε?μηπως με μια φωτο απτο μηχανιμα θα σας κλεψουμετην πατεντα?η μηπως ειναι πατεντα τυπου βαγγελη στην βλαχοπουλου?...φιλικα μπαμπης

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πως ταιριάζω ηχεία με ενισχυτή
    By bobmastoras in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-15, 19:27
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-14, 16:54
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-11, 11:50
  4. Ερώτηση για ενισχυτή + ηχεία
    By makatas in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-10, 21:44
  5. Ηχεία για τον ενισχυτή 2χ22 Watt
    By Panoss in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-07, 13:58

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας