Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 31 από 31

Θέμα: συνδεση δυο Υ/Η

  1. #31
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Makis
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Athens, Κολωνός
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή Εδω

    Θέλω να συνδέσω δύο λάπτοπ ένα HP και ένα πιο παλιό, Lenovo. Στο πρώτο έχω και την τελευταία έκδοση του Ubuntu. Πήρα λοιπόν ένα απλό καλώδιο ethernet, μετά είδα πως έπρεπε να είναι cross-over, έκανα κάτι αλλαγές στα καλωδιάκια μέσα του και δεν δούλεψε. Αλλά δεν έφταιγε το καλώδιο γιατί και ένα άλλο κανονικό ctrossover που πήρα (2,5€ πεταμένα που μάλιστα δυσκολεύτηκα να το βρω γιατί όλοι τώρα χρησιμοποιούν ruter ) πάλι δεν δούλεψε. Έψαξα λιγάκι στον θαυμαστό κόσμο του internet και κάπου έλεγε να δοκιμάσω να βάλω με ένα DVD ένα live Ubuntu για να δω άν συνδέεται έτσι καθόσον το Ubuntu μανούλα στις διασυνδέσεις. Και αν δεν πιάνει και αυτό να το πάω σε ένα καλό τεχνικό. Εκεί είμαι τώρα. Να το πάω ή έχει κανείς καμιά ιδέα τι να κάνω. Υπόψιν οτι ήδη συνδέονται με wifi hotspot και το connectify αλλά σαν ψείρας θέλω να το λύσω και αυτό να δω τι φταίει. Ευχαριστώ. (Βρίσκει το καλώδιο αλλά βγάζει μήνυμα "can not identify nettwork"). Γιατί εδώ στην Αθήνα οι τεχνικοί καλοί μεν και επαγγελματίες, πανάκριβοι δε. Και μεις τεχνικοί είμαστε αν και όχι επαγελματίες. Έκανα και άλλα γιατροσόφια πχ να επαναγκαταστήσω τους driver αλλά δεν πέτυχε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜακηςΠ : 24-04-18 στις 23:02 Αιτία: Διόρθωση

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνδεση δυο σειρηνων σε εναν πινακα
    By kokoblue in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-16, 00:51
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-15, 12:27
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-14, 19:11
  4. ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΔΥΟ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΠΟΛΥΜΕΤΡΩΝ
    By marder in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-13, 21:26
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-07, 22:08

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας