Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: κατασκευη κλωσσομηχανης

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    υπαρχει στην αγορα καποιο ειδος υγρομετρου το οποιο οταν πεση η υγρασια να βαζει σε λειτουργαι π.χ μια λαμπα για να εξατμηστη το νερο μεχρη να φταση στα επιπεδα που χρειαζεται κατι σαν θερμοστατης αλλα για υγρασια και κατι αλλο πως μπορω να μειωσω την ταχυτητα στα fun λογικα μειωνοντας το ρευμα πως το πετυχαινω αυτο ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη briko
    Όνομα
    briko
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αλεξανδρουπολη
    Μηνύματα
    793


    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

  3. #13
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    φιλιππος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας θα ηθελα μια βοηθεια για την κατασκευη κλωσσομηχανης οποιος γνωριζει καλα το θεμα
    γεια σου! ειμαι επαγγελματιας κατασκευαστης κλωσσομηχανων απο το 1990, πες μου για ποσα αυγα θελεις και θα σου πω ολα τα μυστικα ωστε να την κατασκευασης τελεια. παντως να ξερεις οτι δεν ειναι και τοσο απλα τα πραγματα οπως λενε μερικοι....παιρνεις ενα κουτι.....κλπ σου στελνω μερικες φοτο απο κατασκευες μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΣ
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    αφου εισαι επαγγελματιας του χωρου μηπως διαθετεις πλαστικες θηκες αυγων κοτας?
    ειμαστε και κοντα

    συγγνωμη για το spam

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχεις Όλυμπε θεούς, μήτε λεβέντες η Όσσα, ραγιάδες έχεις, μάνα Γη, σκυφτούς για το χαράτσι,
    κούφιοι κι οκνοί καταφρονούν την θεία τραχιά σου γλώσσα, των Ευρωπαίων περίγελα και των αρχαίων παλιάτσοι!
    Κωστής Παλαμάς

  5. #15
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    φιλιππος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakic Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου εισαι επαγγελματιας του χωρου μηπως διαθετεις πλαστικες θηκες αυγων κοτας?
    ειμαστε και κοντα

    συγγνωμη για το spam
    δυστηχως οχι διοτι τις κατασκευαζω μονος μου και ειναι μεταλικες, μπορεις να βρης ομως τα παντα που αφορουν μηχανες στον Κτηνιατρικο κυκλο το τηλ. ειναι 2106047907

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΣ
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    τους ρωτησα και δεν εχουν ετοιμοπαραδοτες

    μεταλλικες για αυγα κοτας εχεις?
    χωριτικότητα και τιμη μπορεις να μου πεις?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχεις Όλυμπε θεούς, μήτε λεβέντες η Όσσα, ραγιάδες έχεις, μάνα Γη, σκυφτούς για το χαράτσι,
    κούφιοι κι οκνοί καταφρονούν την θεία τραχιά σου γλώσσα, των Ευρωπαίων περίγελα και των αρχαίων παλιάτσοι!
    Κωστής Παλαμάς

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    Γεια σας και πάλι είχα ένα μικρό πρόβλημα με το PC και δεν μπόρεσα να μπώ εδώ και λίγες μέρες .
    Βάσικα τελείωσα την κλωσσόμηχανη και περιμένω αποτελέσματα λίγο με την υγρασία μπορεί να έχω θέμα αλλά θα δείξη στην πορεία (θα σας πώ τα αποτελέσματα καλά κακά οτάν τα μάθω και εγώ ), αυτο που θα ήθελα να ρoτίσω υπάρχει κάποιο έτοιμο κύκλωμα στην αγορά (υγρομέτρου) το οποίο να δουλέυει οπώς και ο θερμοστάτης ?
    Το πρόβλημα με το γύρισμα των αυγών το έλυσα με ενα μοτερ σουβλας και ένα ψηφιακό timer switch

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΣ
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    υπαρχει αυτο http://www.pet-eshop.gr/product_info...roducts_id=924

    αλλα απο την εμπειρια μου σου λεω οτι δεν ειναι απαριατητο

    μπορεις να ρυθμιζεις την υγρασια με μερικα μπολ με νερο τα οποια θα χρειαζονται γεμισμα αν 2-3 μερες
    και μερικες μερες πριν να σκασουν τα αυγα θα προσθετεις 1 μπολ ακομα ωστε να ανεβαινει η υγρασια στο 65% περιπου

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχεις Όλυμπε θεούς, μήτε λεβέντες η Όσσα, ραγιάδες έχεις, μάνα Γη, σκυφτούς για το χαράτσι,
    κούφιοι κι οκνοί καταφρονούν την θεία τραχιά σου γλώσσα, των Ευρωπαίων περίγελα και των αρχαίων παλιάτσοι!
    Κωστής Παλαμάς

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    Έτσι το έχω προς το παρών λίγο ακριβό το σύστημα της υγρασίας που μου είπες καλύτερα μπολάκια και ο Θεός βοηθός .
    Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία . Και κάτι ακόμη το γύρισμα τον αυγών 2 φορές την μέρα το έχω και ο χρόνος που γυρνάνε είναι στα 3 λεπτά σωστά είναι ? (εννοείτε σε πολύ χαμηλές στροφές )

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη briko
    Όνομα
    briko
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αλεξανδρουπολη
    Μηνύματα
    793

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sky Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο χρόνος που γυρνάνε είναι στα 3 λεπτά σωστά είναι ? (εννοείτε σε πολύ χαμηλές στροφές )
    όταν ζητάς πληροφορίες πρέπει να διαβάζεις αυτά που σου γράφουν (post no 10)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από briko Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.hlektronika.gr/forum/atta...8&d=1299423161
    εδω υπάρχουν όλες οι απαντήσεις για θερμοκρασία υγρασία.
    λίγο παραπάνω θερμοκρασία σημαίνει ότι τα αυγά θα εκκολάψουν σε λιγότερες ημέρες ενώ αντίθετα εκκολάπτοντε αργότερα αν έχουμε χαμηλότερη θερμοκρασία .
    με την υγρασία αν έχουμε περισσότερη πνίγονται μέσα στο αυγό με λιγότερο ξεραίνετε το αυγό.
    το πως θα κάνεις την θερμοκρασία είναι δικό σου θέμα -εγώ την κάνω με 2 λάμπες 60 W .
    το γύρισμα γίνετε 3 φορές τουλάχιστον την ημέρα κατά 180 μοίρες όχι να γυρνάμε τα αυγά μέχρι να τα κάνουμε ομελέτα!
    οι ανεμιστήρες δεν παθαίνουν τίποτε γιατί υπάρχει θερμοκρασία περίπου 37 βαθμούς.
    Οι ανεμιστήρες δεν πρέπει να φυσούν πάνω στα αυγά οπότε πρέπει να είναι σε μια απόσταση 30 40 πόντους από πάνω τους.



    http://www.hlektronika.gr/forum/show...=47860&page=12

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-15, 15:56
  2. υλικα και οργανα κλωσσομηχανης
    By takis1976 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-14, 21:22
  3. Κατασκευη κλωσσομηχανής
    By kwstasym in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 21:54
  4. Κατασκευη κλωσσομηχανής
    By Diogenis29 in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-12, 23:26
  5. συναγερμος μηχανης
    By johny7 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-12, 01:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας