Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιον πίνακα

Ψήφισαν
84. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Siemens Sintony 60

    14 16,67%
  • Crow Runner 8/16

    9 10,71%
  • Sigma Apollo

    37 44,05%
  • Bosch CC880

    4 4,76%
  • Paradox SP 5500

    20 23,81%
Σελίδα 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13 14 15 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 160

Θέμα: Μπήκαν δεύτερη φορά στο εξοχικό (Πρόταση για πίνακα)

  1. #121
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα,

    ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.

    Η προσφορά με τον Texecom είναι πολύ καλή, με δύο αρνητικά:
    (-) Επικοινώνησα με τον πωλητή και δεν είναι κάποια εταιρία, είναι ελεύθερος επαγγελματίας που εισάγει τα συστήματα κατ'ευθείαν από Texecom Αγγλίας. Αυτό, σημαίνει πως θα έχω μηδενική υποστήριξη από την ελληνικά Texecom. Παρ' όλ' αυτά, μου είπε ότι σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος, καλύπτει την πρώτη αντικατάσταση.
    (-) Δε βρίσκω Voice Module στην ελληνική αγορά πουθενά. Τουλάχιστον στα online καταστήματα. Αν έχετε κάποιο υπ' όψιν, παρακαλώ ενημερώστε.

    :]

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #122
    Μέλος
    Όνομα
    βασιλης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    χαλκιδικη
    Μηνύματα
    48

    Προεπιλογή

    φιλε γεια σου εγω τα δουλευω χρονια τα texecom και μπορω να σε πω την εισαγωγικη και αθηνα και θεσ/νικη αλλα μαλλον σε βολευει η αθηνα ενας ειναι ο εισαγωγεας και ειναι επισημος αντιπροσωπος
    οσο για τον τηλ θα σε που εκει τη βαζουμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #123
    Μέλος
    Όνομα
    βασιλης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    χαλκιδικη
    Μηνύματα
    48

    Προεπιλογή

    κατα αρχην συνφωνω με τα παραπανω που ειπατε.το πακετο που εβαλε ο stinger ειναι οντως πολυ καλη τιμη και δεν ξερω τη παιζεται.γιατι?γιατι εγω το κιτ premier 4-12 πληκτρολογιο lcd αλλα το μικρο μια σειρηνα εξωτερικη και 2 ρανταρ τα περνω απευθειας απο τον εισαγωγεα με τρελη εκπτωση λογο χρονιας συνεργασιας απο το 1994 το περνω 160 ευρω αλλα τωρα δεν εχω τον καταλογο να δω εαν ειναι συν το φπα.τωρα ενας αλλος που δεν ειναι αντιπποσωπος ενα το εχει τετοια τιμη δεν ξερω τι να πω και αυριο θα το ελενξω.
    απο βεαμς εαν εννοεις αυτα εγω περνω απο την ιδια εταιρια μια μαρκα που το ιδιο εργοστασιο φτιαχνει και για την εταιρια aleth

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #124
    Μέλος Το avatar του χρήστη σεατ
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-κιλκις
    Μηνύματα
    181

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από laskos systems Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα αρχην συνφωνω με τα παραπανω που ειπατε.το πακετο που εβαλε ο stinger ειναι οντως πολυ καλη τιμη και δεν ξερω τη παιζεται.γιατι?γιατι εγω το κιτ premier 4-12 πληκτρολογιο lcd αλλα το μικρο μια σειρηνα εξωτερικη και 2 ρανταρ τα περνω απευθειας απο τον εισαγωγεα με τρελη εκπτωση λογο χρονιας συνεργασιας απο το 1994 το περνω 160 ευρω αλλα τωρα δεν εχω τον καταλογο να δω εαν ειναι συν το φπα.τωρα ενας αλλος που δεν ειναι αντιπποσωπος ενα το εχει τετοια τιμη δεν ξερω τι να πω και αυριο θα το ελενξω.
    απο βεαμς εαν εννοεις αυτα εγω περνω απο την ιδια εταιρια μια μαρκα που το ιδιο εργοστασιο φτιαχνει και για την εταιρια aleth
    πες καμια τιμη απο τα λεηζερ; και μαρκα .τα δικα μου εινε REALSAFE BMD-60.jpgDSC02937.jpgDSC02934.jpgΒαλε καμια φωτο να δω πως εινε οι φακοι απο μεσα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη σεατ : 07-03-12 στις 02:03

  5. #125
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    η προσφορα που βρηκα και εβαλα πιο πανω ειναι πολυ καλη οντως. την εχει βαλει πανω απο τρεις μηνες...εγω επικοινωνησα με αυτο το μαγαζι και μου ειπε ο ανθρωπος οτι εισαγει μονος του και γιαυτο πουλαει και σε καλη τιμη και παρεχει και υποστηριξη σε καποια πραγματα...περιμενω το πασχα που θα παω θεσσαλονικη και θα παω απο το μαγαζι να τον δω απο κοντα...το μονο αρνητικο για εμενα στην ολη περιπτωση ειναι οτι δεν υποστηριζει ελληνικο μενου και οδηγιες και αυτο περιοριζει τον χρηστη...εγω ξερω αγγλικα που θα τον τοποθετησω αλλα αν ο χρηστης δεν εχει καμια εξοικειωση τοτε ειναι προβλημα....οπως και να εχει εχω σκοπο να αγορασω την προσφορα εφ οσον τα συζητησω και τον δω απο κοντα.
    οσο για τα beams με τα BMD στο μονο που δεν εμεινα ευχαριστημενος ειναι οτι ειχα καποιους ψευδοσυναγερμους καα την ανατολη του ηλιου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #126
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stinger Εμφάνιση μηνυμάτων
    η προσφορα που βρηκα και εβαλα πιο πανω ειναι πολυ καλη οντως. την εχει βαλει πανω απο τρεις μηνες...εγω επικοινωνησα με αυτο το μαγαζι και μου ειπε ο ανθρωπος οτι εισαγει μονος του και γιαυτο πουλαει και σε καλη τιμη και παρεχει και υποστηριξη σε καποια πραγματα...περιμενω το πασχα που θα παω θεσσαλονικη και θα παω απο το μαγαζι να τον δω απο κοντα...το μονο αρνητικο για εμενα στην ολη περιπτωση ειναι οτι δεν υποστηριζει ελληνικο μενου και οδηγιες και αυτο περιοριζει τον χρηστη...εγω ξερω αγγλικα που θα τον τοποθετησω αλλα αν ο χρηστης δεν εχει καμια εξοικειωση τοτε ειναι προβλημα....οπως και να εχει εχω σκοπο να αγορασω την προσφορα εφ οσον τα συζητησω και τον δω απο κοντα.
    οσο για τα beams με τα BMD στο μονο που δεν εμεινα ευχαριστημενος ειναι οτι ειχα καποιους ψευδοσυναγερμους καα την ανατολη του ηλιου.
    Καλησπέρα,

    περιμένω απάντησή σου όταν επικοινωνήσεις με τον πωλητή (εγώ δεν κατάφερα να τον βρω τηλεφωνικώς και δε βρήκα λοιπά στοιχεία επικοινωνίας), καθώς με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η συγκεκριμένη προσφορά και θα με ενδιέφερε ακόμα παραπάνω να μου δώσει και τιμή για δεύτερο πληκτρολόγιο και άλλη σειρήνα.

    Για beams έχω καταλήξει σίγουρα σε μπαριέρες BMD-20 ή BMD-50 (έχουν ίδια τιμή, οπότε BMD-50).

    Όσον αφορά στο κομμάτι της επικοινωνίας και του τηλεχειρισμού, με αφορμή το δημοσίευμα αυτού του χρήστη, άρχισα να σκέφτομαι αυτό το <τα_κάνω_όλα_και_συμφέρω> Gateway που θα το χρησιμοποιήσω για 1) τηλεχειρισμό εξ αποστάσεως σε περίπτωση συναγερμού 2) τηλεχειρισμό τοπικό για όπλιση αφόπλιση. Ούτως ή άλλως, ο Texecom μου δημιουργούσε πρόβλημα, καθώς δεν έβρισκα Voice Module στην ελληνική αγορά και αυτό που βγάζει η Texecom δεν κάνει αναγγελία ζώνης.

    Άραγε να υπάρχουν παρόμοια GSM Gateways, τα οποία θα μεταφράζουν το Contact ID;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #127
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    επειδη θα παω θεσ/νικη το πασχα θα εχω την δυνατοτητα να περασω απο το μαγαζι γιατι θελω να τον ρωτησω καποια πραγματα απο κοντα και να τον δω τον συναγερμο...αν θελεις αναγγελια ζωνης κτλ θα παρεις εναν συναγερμο sigma και τελειωσες....
    τωρα οσον αφορα τα BMD 150 beams απο τα οσα που ειχα παρει ενα ζευγαρι προχθες βγηκε off ο δεκτης και αυτο το καταλαβα τυχαια διοτι περασα απο μπροστα και δεν εδινε συναγερμο..περιοδικα καλο ειναι να τσεκαρονται στην καλη λειτουργια τους..

    εγω παντως ειμαι υπερ του sigma διοτι συνδιαζει ευχρηστια και αξιοπιστια ...αν ειχα να επιλεξω στα ιδια χρηματα εναν texecom κι ενα sigma τοτε τον sigma θα επαιρνα...χωρις να υποτιμω τον αλλο φυσικα. τωρα στα 170 ευρω να παιρνεις κοπλε εναν συναγερμο (και με δωρεαν μεταφορικα) ειναι οντως καλο και γιαυτο ολα τα κοιταμε

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stinger : 12-03-12 στις 20:30

  8. #128
    Μέλος Το avatar του χρήστη σεατ
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-κιλκις
    Μηνύματα
    181

    Προεπιλογή

    τι εγινε τελικα stinger με τον βεριτας ηρθες σαλλονικα; androut τελικα τι εβαλες πες να μαθουμε;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #129
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη NickVanEsther
    Όνομα
    Νικόλας
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω καν κατα πόσο θα σε βοηθήσει, στην εποχή μας ούτε τρομάζουν ούτε τίποτα, μην σου πω θέλουν και να πιαστούν, τα τους βάλουν μέσα, να τρώνε για μια εβδομάδα τζάμπα γιατί δεν έχουν μια.
    Εγώ προτείνω τον πρώτο από αυτούς που διάλεξες, επειδή δεν τους ξέρω τους άλλους (οπότε μην λάβεις υπόψιν πολύ τη γνώμη μου!), και επειδή σου στέλνει sms όταν γίνει κάτι! :Ρ Αν και τι μπορείς να κάνεις με το sms, μέχρι να πας στο εξοχικό, θα έχουν φύγει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    “The scientists of today think deeply instead of clearly. One must be sane to think clearly, but one can think deeply and be quite insane.”
    > Nikola Tesla

  10. #130
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα.

    Τον περασμένο καιρό (και ακόμα θα τολμούσα να πω) τα οικονομικά πήγαν κατά διαόλου και δε μπορούσα να διαθέσω ούτε αυτά τα 400-500+€.

    Από σύστημα έχω καταλήξει στον Sigma με LCD πληκτρολόγιο, 2 εσωτερικές σειρήνες, 2 εξωτερικές, 6 μπάρες υπερύθρων, 4 ανιχνευτές κίνησης και 10 περίπου επαφές.
    Όταν, με το καλό, τα αγοράσω (ευελπιστώ να συμβεί το συντομότερο αυτό) θα σας κρατήσω ενήμερους σχετικά με τις εξελίξεις και θα ανεβάσω και φωτογραφίες.


    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13 14 15 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεύτερη μπαταρία στο παπί;
    By innova in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-16, 01:00
  2. Ψυγείο σε εξοχικό - πτώση ρελέ
    By audakias in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-14, 11:05
  3. 200σάρισα για δεύτερη
    By patent61 in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-12, 11:35
  4. Αναβάθμιση αυτόνομου φ/β συστήματος σε εξοχικό
    By Telisss in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-11, 20:15
  5. Αυτονομο συστημα Φ/Β στο εξοχικο...του κουμπαρου
    By dalai in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-11, 23:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας