Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 44

Θέμα: LIDL-Φορτιστής μπαταρίας αυτοκινήτου

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη asterixx25
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    235

    Προεπιλογή LIDL-Φορτιστής μπαταρίας αυτοκινήτου

    Παιδιά, το Σαββατο αν δεν κάνω λάθος έχει προσφορά το Lidl, φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου σε πολύ καλή τιμή.
    Τον έχει πάρεις κανένας να μας πει την γνώμη του? Αξίζει ή είναι για πέταμα?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOUN
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    2.996

    Προεπιλογή

    Hλια εχω εναν ακριβως ιδιο που δουλεψε καμμια δεκαρια φορες και ..πεθανε.αναβει μονο το standby led και δεν κανει τιποτα αλλο.Δεν μπορεσα να βγαλω ακρη τι εχει..
    Παντως οταν δουλευε ηταν πολυ καλος απ'οτι μου λενε..

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη icman
    Όνομα
    κωνσταντινος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    εγω ειχα παρει απο τα λιντλ οχι αυτον,εναν αλλο..μαρκας einhell και ειναι αθανατος..εδω και ποσα χρονια μετα απο τουλαχιστον 25 γεμισματα..και συνεχιζει..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη panos_panopoulos
    Όνομα
    Panagiotis
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Μηνύματα
    793

    Προεπιλογή

    Το συγκεκριμένο τον είχα πάρει παλιότερα για τον αδερφό μου για να φορτίζει τη μπαταρία της γεννήτριας που έχει. Πριν το δώσω το δοκίμασα να γράψω ένα δύο πράγματα για αυτόν. Φορτίζει μπαταρίες 6 και 12 βόλτ και αναγνωρίζει την ονομαστική τάση των μπαταριών (έτσι λέει αμ δε) και ξεκινάει. 'Οταν η μπαταρία είναι τελείως άδεια πάπαλα δε διαβάζει τάση και δε ξεκινάει μένει σε stby. Δοκίμασα να φορτίσω μια 12 βολτη μπαταρία απο συναγερμό ξέροντας οτι είναι παλιά την είδε και την φόρτιζε για 6 βολτ και όταν γέμιζε αντί να ανέβει στα 12 έκλεινε. Μπορούσα να πάω με την απόδειξη να το γυρίσω πίσω αλλά ο αδερφός μου το αποδέχτηκε.
    Αυτή είναι η μόνη ένσταση μου για το μηχάνημα το ότι δεν μπορείς χειροκίνητα να επιλέξεις τάση μεταξύ 6 και 12 βόλτ και οταν βάλεις άδεια μπαταρία δεν κάνει τίποτα.
    Κατα τα άλλα φορτίζει τη μπαταρία σε 3 διαφορετικές στρατηγικές (διαφορετική τάση) και η φορτιση γίνεται με παλμούς.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOUN
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    2.996

    Προεπιλογή

    Eμενα παντως με εχει σκασει,δεν βγαινει απο standby με τιποτα.Ανεβαζω φωτο σε αλλο θεμα απο ενα ολοκληρωμενο που εχει που δεν μπορω ναβρω με τιποτα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    ειναι το αλλο σαββατο η προσφορα ελεγα να παρω ctek για να συντηρώ την μπαταρια της μηχανής το χειμώνα αλλα με 20ευρο λεω να δοκιμάσω την τύχη μου στο lidl...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Killo_Watt Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι το αλλο σαββατο η προσφορα ελεγα να παρω ctek για να συντηρώ την μπαταρια της μηχανής το χειμώνα αλλα με 20ευρο λεω να δοκιμάσω την τύχη μου στο lidl...
    Ψαξε σε bosch η black & decker καποια απο τις 2 εχει.40€

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    994

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_panopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο τον είχα πάρει παλιότερα για τον αδερφό μου για να φορτίζει τη μπαταρία της γεννήτριας που έχει. Πριν το δώσω το δοκίμασα να γράψω ένα δύο πράγματα για αυτόν. Φορτίζει μπαταρίες 6 και 12 βόλτ και αναγνωρίζει την ονομαστική τάση των μπαταριών (έτσι λέει αμ δε) και ξεκινάει. 'Οταν η μπαταρία είναι τελείως άδεια πάπαλα δε διαβάζει τάση και δε ξεκινάει μένει σε stby. Δοκίμασα να φορτίσω μια 12 βολτη μπαταρία απο συναγερμό ξέροντας οτι είναι παλιά την είδε και την φόρτιζε για 6 βολτ και όταν γέμιζε αντί να ανέβει στα 12 έκλεινε. Μπορούσα να πάω με την απόδειξη να το γυρίσω πίσω αλλά ο αδερφός μου το αποδέχτηκε.
    Αυτή είναι η μόνη ένσταση μου για το μηχάνημα το ότι δεν μπορείς χειροκίνητα να επιλέξεις τάση μεταξύ 6 και 12 βόλτ και οταν βάλεις άδεια μπαταρία δεν κάνει τίποτα.
    Κατα τα άλλα φορτίζει τη μπαταρία σε 3 διαφορετικές στρατηγικές (διαφορετική τάση) και η φορτιση γίνεται με παλμούς.
    Να χαρώ κάτι τέτοιους φορτιστές....άμα δεν έχεις σωστό εξοπλισμό, δεν κάνεις τπτ. Καλύτεροι σίγουρα οι φορτιστές που ξέρουμε κι ας είναι τεράστιοι και μετά βλέπουμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη weather1967
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papas00zas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να χαρώ κάτι τέτοιους φορτιστές....άμα δεν έχεις σωστό εξοπλισμό, δεν κάνεις τπτ. Καλύτεροι σίγουρα οι φορτιστές που ξέρουμε κι ας είναι τεράστιοι και μετά βλέπουμε
    Eλα ντέ,καλοι οι αυτοματοι αλλα γιά μισοάδειες μπαταριες,αν μια μπαταρία ειναι άδεια ,τιποτα,καλά πού τό ανέφερε ο φίλος Παναγιώτης.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.010

    Προεπιλογή

    βρε παιδια ηλεκτρονικοι ειμαστε οι περισσοτεροι εδω μεσα. εναν φορτιστη της προκοπης δεν μπορουμε να φτιαξουμε? ειναι και η χαρα της κατασκευης αλλωστε. εγω εχω εναν φορτιστη εδω και 15 χρονια. ειναι κατασκευη απο ελεκτορ. ειναι ειδικα για μπαταριες μολυβδου και ειναι με επεξεργαστη. μιλαμε για αθανατο μηχανημα. εκτος απο εμενα τον χρησιμοποιουν (σπανια) και μερικοι φιλοι. προσωπικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο αυτον παρα το αυξημενο κοστος της κατασκευης. κοστος υλικων σε σημερινες τιμες περιπου 50-60€. θεωρω οτι τετοιας ποιοτητας φορτιστη δεν μπορει να βρει καποιος στο εμποριο.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φορτιστής αυτοκινήτου LIDL ερώτηση:
    By SeAfasia in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-21, 05:32
  2. Φορτιστής Μπαταρίας Αυτοκινήτου LIDL
    By Garfield in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-17, 00:43
  3. Φορτιστής μπαταρίας αυτοκινήτου
    By radiofonias in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-16, 11:57
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-15, 19:47
  5. Φορτιστής Μπαταρίας
    By ioannistsi in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 16:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is εκτός λειτουργίας
  • HTML: εκτός λειτουργίας