Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 77 από 77

Θέμα: Έσβησε το λινκ του ALTER στην Μαγνησία ....

  1. #71
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαινεται οτι εχεις περασει τα ορια της ανοησιας κρυβεσαι πισω απο ενα υπολογιστη
    και κατακρινεις καποιον που δεν το ξερεις, απορω με ξερεις και απο χτες.
    Σε πιστεύω ότι έχεις την δυνατότητα να ξέρεις πότε τα πέρασα, ως μακράν προπορευόμενος εμού!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  2. #72
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    ... η πλειοψηφία εδώ είναι είτε μαθητές - σπουδαστές που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους, είτε δουλεύουν στην Κουμουνδούρου, η στο λαόσπιτο, αν και εκεί τελευταία και απολύσεις γίνονται και μειώσεις μισθών!!!
    ...τα γνωστά και μη δημοσιοκομματόσκυλα, οπότε θα παίρνουν παρπάνω αυτοί από τους άλλους και δεν βρίσκουν λόγο να φωνάζουν στην τελική!!!

    Απαντας με ευκολια και κρινεις ανθρωπους χωρις να τους ξερεις και προσπαθεις να επιβαλεις
    τη γνωμη σου και σε αλλους ελεος πια με τους ξερολες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #73
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... η πλειοψηφία εδώ είναι είτε μαθητές - σπουδαστές που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους, είτε δουλεύουν στην Κουμουνδούρου, η στο λαόσπιτο, αν και εκεί τελευταία και απολύσεις γίνονται και μειώσεις μισθών!!!
    ...τα γνωστά και μη δημοσιοκομματόσκυλα, οπότε θα παίρνουν παρπάνω αυτοί από τους άλλους και δεν βρίσκουν λόγο να φωνάζουν στην τελική!!!

    Απαντας με ευκολια και κρινεις ανθρωπους χωρις να τους ξερεις και προσπαθεις να επιβαλεις
    τη γνωμη σου και σε αλλους ελεος πια με τους ξερολες.

    Με το συμπαθειο κιολας, αλλα δεν νομιζω ο SRF να μπορει να κατηγορηθει ως ξερολας.
    Απεναντιας, εσυ ερωτηθεις, πολλακις, σχετικα με το επαγγελμα σου, απεφυγες να δωσεις μια ξεκαθαρη απαντηση.

    Αν προσθεσεις σ' αυτο τις δηλωσεις σου περι επαναστασης εναντια στον εργοδοτη, ανοιγεις τον δρομο για καθε ειδους εικασιες...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον bchris για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (19-02-12)

  5. #74
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το συμπαθειο κιολας, αλλα δεν νομιζω ο SRF να μπορει να κατηγορηθει ως ξερολας.
    Απεναντιας, εσυ ερωτηθεις, πολλακις, σχετικα με το επαγγελμα σου, απεφυγες να δωσεις μια ξεκαθαρη απαντηση.

    Αν προσθεσεις σ' αυτο τις δηλωσεις σου περι επαναστασης εναντια στον εργοδοτη, ανοιγεις τον δρομο για καθε ειδους εικασιες...
    Δεν εγραψα περι επαναστασης το πιο ευκολο ειναι να διαστρεβλωνεις αυτα που γραφω,
    οι βολεμενοι τους συστηματος συνεχιζουν να υποστηριζουν τα τσιρακια τους.

    Αξιοκρατεια χαθηκε η λεξη αντι να υποστηριζουμε οτι ολη πρεπει να εχουν τα ιδια δικαιωματα
    υποστηριζουμε αυτους που ειναι υψηλομισθει και τεμπεληδες με για σας λοιπον.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #75
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εγραψα περι επαναστασης το πιο ευκολο ειναι να διαστρεβλωνεις αυτα που γραφω,
    οι βολεμενοι τους συστηματος συνεχιζουν να υποστηριζουν τα τσιρακια τους.

    Αξιοκρατεια χαθηκε η λεξη αντι να υποστηριζουμε οτι ολη πρεπει να εχουν τα ιδια δικαιωματα
    υποστηριζουμε αυτους που ειναι υψηλομισθει και τεμπεληδες με για σας λοιπον.
    "οι βολεμενοι τους συστηματος..."
    Συγγνωμη βρε Παυλο, αλλα ειναι το λιγοτερο "γραφικα" αυτα που γραφεις...

    Ακου να δεις λοιπον πως εχουν τα πραγματα για εναν "βολεμενο" οπως λες.
    Εργαζομαι σε μια ιδιωτικη επιχειρηση και περυσι τον Αυγουστο ο εργοδοτης μου αποφασισε να κανει σε μια μεριδα των υπαλληλων του (μεταξυ τους κι εγω), μειωση μισθου της ταξης του 23%.
    Να σημειωσω οτι απο τον μισθο αυτο ζουν 3 ανθρωποι (εγω, η γυναικα μου και ο 5χρονος γιος μου).
    Εν τω μεταξυ κι αλλες μειωσεις (εμμεσες), χαρατσια κλπ εχουν ελθει και παρελθει απο τοτε...

    Αξιοκρατεια δεν σημαινει και μισθολογικη ισοπεδωση. Εσενα σου φαινεται σωστο δηλαδη να εχει ενας μισθωτος με 15 χρονια προυπηρεσια τις ιδιες αποδοχες με καποιον ανειδικευτο?

    Και μια συμβουλη:
    Εγω, οταν γραφω κατι, μετα καθομαι πιο πισω και το ξαναδιαβαζω. Προσπαθω να αποστασιοποιηθω.
    Να δω το κειμενο σαν να το εχει γραψει καποιος αλλος.

    Πολλες φορες το ξαναγραφω/διορθωνω. Αλλες φορες παλι το σβηνω τελειως και σιωπω.

    Θα σου προτεινα να ακολουθησεις την ιδια τακτικη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #76
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εγραψα περι επαναστασης το πιο ευκολο ειναι να διαστρεβλωνεις αυτα που γραφω,
    οι βολεμενοι τους συστηματος συνεχιζουν να υποστηριζουν τα τσιρακια τους.

    Αξιοκρατεια χαθηκε η λεξη αντι να υποστηριζουμε οτι ολη πρεπει να εχουν τα ιδια δικαιωματα
    υποστηριζουμε αυτους που ειναι υψηλομισθει και τεμπεληδες με για σας λοιπον.
    Ακόμα αποφεύγεις σαν τον Παναή από τα Μέγαρα... να αναφέρεις το τι επαγγέλεσαι!!!
    Τα δικαιώματα αποκτώνται... δεν μοιράζωνται ως αντίδωρο μετά της θείας κοινωνίας!!!
    Και όχι ΔΕΝ είμαστε ούτε όλοι ίδιοι, ούτε όλοι ίσοι ως προς τα μισθολογικά δικαιώματα, και το εισόδημα! Μπορείς να εξακολουθείς να συντηρείς την άποψη σου αυτή... είναι δικαίωμα σου... αλλά καλό είναι στην ζωή να ξέρουμε την πραγματικότητα για να μην ζούμε ουτοπικά, παραβλέποντας εσκεμμένα ότι τόσο η ΕΣΣΔ όσο και η Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας έχουν καταρρεύσει προ πολλού... για μπορούσες να πας να ζήσεις το ονειρικο σου ισοπεδωτικό δικαίωμα!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντας με ευκολια και κρινεις ανθρωπους χωρις να τους ξερεις και προσπαθεις να επιβαλεις
    τη γνωμη σου και σε αλλους
    ελεος πια με τους ξερολες.

    Λες για εμένα... αλλά εσύ πιστεύεις ότι είναι θέσφατο ότι όποιος είναι υψηλόμισθος... στην ουσία όποιος είναι με υψηλότερο μισθό ή εισόδημα από εσένα & μόνο εννοείς... είναι και δεδομένα και αναμφίβολα τεμπέλης & βολεμένος κατ' εσέ!!! Μπράβο σου! Αποδεικνύεις ο ίδιος το πως θα καθορίζεις όταν μπορέσεις (ίσως κάποτε, που το αντεύχομαι) την μέθοδο των προϋποθέσεων αξιοκρατικής αξιολόγησης όλων των άλλων, πλην εαυτόν βεβαίως!
    Πόσο άδικος ήμουν... όταν έγραψα περί Κουμουνδούρου & λαόσπιτο!!! Πραγματικά πόσο σε αδίκησα!!! Ειλικρινά συγγνώμη!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 20-02-12 στις 12:35
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  8. #77
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    Eλευθερος επαγγελματιας ειμαι και αφεντικο της δουλειας μου απο 15 χρ. εχω δουλεψει οικοδομη,σερβιτορος,επιπλαδικο,και
    τελευταια και καλυτερη τοποθετηση κουζινων ετοιμον ιταλικον και μην νομιζεται οτι περνω λιγα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-13, 15:49
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-11, 11:31
  3. αυξηση χρονου αναψε-σβησε
    By tasos1926 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-10, 15:48
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-09, 16:49
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-08, 21:57

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας