Σελίδα 9 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11 19 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 266

Θέμα: ενέργεια απο το κενό...energy from the vacuum

  1. #81
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες θα συνέβαινε όταν είχανε μία αποθηκευμένη πίεση η οποία θα εκτονωνόταν σταδιακά.
    Η πίεση της ατμόσφαιρας είναι τόσο μεγάλη όσο και η ατμόσφαιρα και δεν εκτονώνετε απλώς αναπληρώνετε στον σωλήνα. ε??? χαχαχα
    Αυτό κάνει την διαφορά.
    Δεν σταματάει μέχρι να πάει στον προορισμό της.
    Η πίεση των 10 bar εκτονώνετε η ατμοσφαιρική του 1 bar ποτέ.
    ναι μονο που ξερεις για να μην μπερδευομαστε θεωρουμε την αυτοσφαιρικη πιεση μηδεν (ολα τα μανομετρα δειχνουν μηδεν οταν ειναι στην ατμοσφαιρικη πιεση... αρα οταν λεμε 1bar η 10bar η -1bar εννοουμε 1bar μεγαλητερη πιεση απο την ατμοσφαιρικη η 10bar μεγαλητερη πιεση απο την ατμοσφαιρικη

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  2. #82
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα αυτά που λες.
    ωραια... πες μου εσυ την σειρα που εκτελεις στο σχεδιο σου...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  3. #83
    Μέλος Το avatar του χρήστη duomax03
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    226

    Προεπιλογή

    Το «Αεικίνητο» είναι μια αρκετά παλιά ιστορία που έχει αποδειχθεί πλάνη. Η πρώτος αεικίνητος μηχανισμός αναφέρθηκε από τον Ιταλό Καθηγητή Johannes Taisnierus τον 16 αιώνα. Αυτός πίστευε ότι ο μαγνητισμός θα ήταν η λύση στο πρόβλημα της ακατάπαυστης κίνησης.

    Εδώ μπορείτε να δείτε την ιδέα του



    Το πείραμα έδειξε ότι κάτι τέτοιο δεν μπορούσε να συμβεί. Ο μαγνήτης, ο οποίος υπερνικώντας τη βαρυτική έλξη θα ανέβαζε τη σφαίρα στην κορυφή , δεν θα την ελευθέρωνε όταν αυτή είχε ανέβει πάλι στο κεκλιμένο επίπεδο.

    Εκατοντάδες εφευρέτες προσπάθησαν να κατασκευάσουν αεικίνητα, ανάμεσά τους και οι πατέρες της ελεύθερης ενέργειας Randell Mills, Viktor Schauberger, John R.R. Searl, Thomas Henry Moray και σε κάθε περίπτωση χωρίς αποτέλεσμα, καθώς πάντα υπήρχε κάποις κρυμμένος συσσωρευτής ενέργειας υπενθυμίζοντας στους αιθεροβάμονες (ή απατεώνες ) εφευρέτες τον «2ο νόμο της θερμοδυναμικής»

    Ακόμα και το καμάρι των Eλβετικών Άλπεων , ο μηχανισμός της Thesta Distatica δεν ερευνήθηκε ποτέ από τους επιστήμονες γιατί πολύ απλά δεν άφηναν οι κάτοικοι της Methernith να γίνει κάτι τέτοιο. Κατά τα άλλα, οι ίδιοι υποστήριζαν ότι το χωριό τους ήταν ενεργειακά αυτόνομο και προμηθευόταν ενέργεια από την γεννήτρια ελεύθερης ενέργειας Thesta Distatica.






    0 Not allowed! Not allowed!
    duomax3

    Boobies Rule!!!

  4. #84
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dhmhtrhs Oikonomou
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    πουθενα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά. Η διαδικασία επαναλαμβάνετε. Είναι θέμα μηχανικό το οποίο έχω λύσει.
    δεν εχεις λυσει τπτ, το λαθος που κανεις ειναι οτι εχεις πιστεψει πως θα κατασκευασεις κατι που δεν θα εχει απωλειες πραγμα αδυνατον.

    και για πες μου πως ακριβως θα κινητε ο αερας μεσα στον σωληνα; με κινητηρα και φτερωτη να φανταστω;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dhmhtrhs Oikonomou : 07-03-12 στις 01:12

  5. #85
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά μη ψαρώνετε και φυσικά καταλαβαίνει ότι κάτι τέτοιο δεν γίνετε για όνομα του θεού απλά τώρα τον έχει πιάσει το πείσμα του.1) αν πίστευε ότι κάτι τέτοιο θα δούλευε να είστε σίγουροι ότι δεν θα το συζητούσε με εμάς θα φοβόταν να μη του το κλέψουμε. προφανώς δεν τον νεάζει γιατί δεν παίζει κάτι τέτοιο 2)αν ησε μακρός σε ηλικία θα καταλάβαινα τα σηνεσθηματα ενθουσιασμού σου για μια ενδεχόμενη ανακάλυψη
    3)άντε πες ότι πιστεύεις πως κάτι τέτοιο δουλεύει Ισσέ τόσο αφελής και το συζητάς δημόσια???

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #86
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    εγω πιστευω πως ειναι τοσο αφελεις που πιστευουν οτι μπορουν να λυσουν το ενεργειακο προβλημα του πλανητη με σκεψεις σαν και αυτες και γνωσεις δημοτικου..

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  7. #87
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Αποκλείετε για πλάκα το κάνει για να περάσει την ώρα του εκτός και αν πηγαίνει δημοτικό τότε έχω άπλα να τον συγχαρώ για τους προβληματισμούς του

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #88
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dhmhtrhs Oikonomou Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχεις λυσει τπτ, το λαθος που κανεις ειναι οτι εχεις πιστεψει πως θα κατασκευασεις κατι που δεν θα εχει απωλειες πραγμα αδυνατον.

    και για πες μου πως ακριβως θα κινητε ο αερας μεσα στον σωληνα; με κινητηρα και φτερωτη να φανταστω;
    Απώλειες έχουν όλα τα μηχανήματα λόγο τριβής.... ακόμη και τα Α.Τ.Μ ...και το δικό μου.
    Όχι δεν έχει φτερωτές....δουλεύει όπως η βολίδα του αεροβόλου....δεν μπορώ να πω περισσότερα.
    Να σας πω τι πιστεύω και το έχω καταθέσει για πατέντα πριν λίγες μέρες.
    Το αυτοκίνητο χρησιμοποιεί το καύσιμο το οποίο του δίνει ενέργεια.
    Εγώ χρησιμοποιώ τον αέρα ο οποίος μου δίνει ενέργεια.
    Έχω για βενζινάδικο τον ουρανό με τα άστρα.
    Δεν είναι αεικίνητο......απλώς άλλαξα βενζινάδικο.
    Αεικίνητο υπάρχει και λέγετε ανεμογεννήτρια.....ξεκολλήστε επιτέλους από αυτά που μάθατε και αποδείξετε στον κόσμο τι σημαίνει Έλληνας.
    Όλους αυτούς που είναι κολλημένοι στην πεπατημένη, τους θεωρώ τουλάχιστον αδρανεί στοιχεία.
    Δεν βλέπετε που έχει φθάσει η Ελλάδα???

    Χωρίς καινοτομία και πατέντες πως θα πάμε μπροστά?
    Με τα έτοιμα της τράπεζας...ή τον κομουνισμό...

    Όσο για τις γραμματικές γνώσεις που επικαλείστε θα σας πω τι πιστεύω.
    Εφευρέτης δεν είναι ο επιστήμονας.....εφευρέτης είναι αυτός ( ακόμα και του δημοτικού ) που βλέπει προβλήματα εκεί που οι άλλοι δεν βλέπουν, και βρίσκει τις λύσεις να τα απαλείψει.
    Γενικά εφευρέτης στην Ελλάδα είναι ο τρελός του χωριού....και έξυπνος αυτός που τα τσεπώνει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 07-03-12 στις 12:27

  9. #89
    Μέλος Το avatar του χρήστη fmav
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ..
    Μηνύματα
    313

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Γενικά εφευρέτης στην Ελλάδα είναι ο τρελός του χωριού....
    Εσύ είσαι εφευρέτης;

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #90
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    12.004

    Προεπιλογή

    Καταρχήν να ζητήσω συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπε ότι δεν γίνετε αλλά δεν κατάφερε ποτέ να μας εξηγήσει το γιατί, το μόνο που είχε πει είναι ότι είναι αντίθετο με την αρχή διατήρησης της ανεργίας τρέχα γύρευε τι καταλάβαμε παιδιά γυμνασίου αλλά και τι καθηγητές είχαμε εεε???
    Είναι πολύ απλό: Το μοτεράκι του 1W δεν μπορεί να περιστρέψει τη γεννήτρια των 1000W... Ούτε αποδόσεις, ούτε τίποτα. Ακόμη και αν γυρνάει από πριν, μόλις συζευχθεί μηχανικά με τη γεννήτρια, αντί να γυρίσει το μοτεράκι τη γεννήτρια, η γεννήτρια θα ακινητοποιήσει το μοτεράκι. Είναι εξωφρενικά απλό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αθικτον Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε (παλια) ειχαμε διαφωνησει για ενα παλμοτροφοδοτικο.
    Ουσιαστικα,εσυ ειχες δικιο τοτε κι'οχι εγω...
    Επρεπε να δειξω σεβασμο στο προσωπο σου,στην τεχνικη σου καταρτιση.
    Επρεπε,γιατι ειδα οτι στο τελος ησουν δικαιος.
    Ηταν λαθος μου και το παραδεχομαι...
    Ελπιζω να δεχτεις την ειλικρινη μου συγνωμη για το ατοπιμα μου φιλε φιλιππε.
    φιλικα,Γιωργος.
    Πότε ήτανε αυτό; Νομίζω μου το έχεις ξαναπεί. Πραγματικά δεν το θυμάμαι. Ούτε και βλέπω το λόγο να ζητάς συγγνώμη. Πάντως ξέρεις ποιο είναι το κακό με σένα; Είσαι τόσο ευγενικός που ακόμα και όταν πεις καμιά χοντράδα δεν μπορώ να σε μαλώσω έτσι όπως θα ήθελα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα την κάνουμε ατμοσφαιρική πίεση, μετά η ατμοσφαιρική πίεση θα κινήσει μια φτερωτή με γεννήτρια, η οποία θα είναι συνδεδεμένη με μία ωμική αντίσταση η οποία θα θερμαίνει έναν θερμομονωτικό θάλαμο που θα περιέχει μαντέμι.
    Το μαντέμι αν θερμανθεί πάνω από 100 βαθμούς, εξατμίζει το νερό το οποίο κυκλοφορεί περιμετρικά γύρω του μέσα από μία σωλήνα.
    Ο ατμός που δημιουργεί κινεί φτερωτή με γεννήτρια και πάνε περίπατο οι μπαταρίες.
    Πάλι έχασες. Ο συλλογισμός σου αυτός μπάζει από παντού. Εγώ θα σου πω μόνο για το λέβητα. Ακόμα και τέλεια να είναι η θερμομόνωση, όταν η θερμότητα που παρέχει η αντίσταση είναι μικρότερη από τη θερμότητα που βγαίνει από το λέβητα λόγω του ατμού ο οποίος εξέρχεται θερμός (και ο οποίος για να επιστρέψει στον λέβητα ως νερό πρέπει να ψυχθεί, ήτοι να αποβάλλει θερμότητα στο περιβάλλον - οπότε για ποια θερμομόνωση μιλάμε -), η θερμοκρασία του λέβητα θα πέφτει ολοένα ωσότου εξισωθεί με αυτή του περιβάλλοντος. Να θυμίσω εδώ ότι σε θερμοκρασία περιβάλλοντος το νερό είναι υγρό και όχι ατμός!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποθήκευση πεπιεσμένου αέρα μπορεί να γίνει και με 10 στροφές, και είναι σαν μπαταρία.
    Η αντίσταση ζεσταίνει και με 12 βολτ και με 500
    Ο ατμός κινεί τα πάντα υπό πίεση.
    Επίτηδες ξεχνάς κάποια πράγματα ή σου ξεφεύγουν;

    Ναι, μπορείς να αποθηκεύσεις πεπιεσμένο αέρα με 10 στροφές. Ξέρεις τι θα χρειαστείς; Ένα συμπιστή μεγάλου κυβισμού. Το μεγάλο εμβαδόν του πιστονιού εκτεθειμένο στην πίεση θέλει μεγαλύτερη δύναμη για να κινηθεί από ένα άλλο μικρότερο πιστόνι εκτεθειμένο στην ίδια πίεση. Πού θα βρεις αυτή την παραπανίσια δύναμη; Από κει που θα την πάρεις θα μπορούσες να πάρεις λιγότερη δύναμη και να δώσεις περισσότερες στροφές.

    Η αντίσταση ζεσταίνει με πολλές τάσεις. Ο θερμοσίφωνας στο σπίτι σου με 220V σου ζεσταίνει το νερό σε 20 λεπτά. Με 110V θα σου το ζεστάνει σε 1ώρα. Με 12V δεν θα σου το ζεστάνει ποτέ. Γιατί; Γιατί η θερμότητα που θα εκλύει τότε η αντίσταση θα είναι τόσο λίγη που θα βγαίνει αμέσως προς το περιβάλλον...

    Ο ατμός βεβαίως κινεί τα πάτα υπό πίεση. Μόνο που αν τελειώσει δεν κινεί τίποτα. Για να τον χρησιμοποιήσεις λοιπόν θα πρέπει να φτιάξεις την ανάλογη ποσότητα. Για να φτιάξεις λοιπόν δύο χύτρες ατμού δυστυχώς θα κάψεις το διπλάσιο ρεύμα από ότι αν φτιάξεις μία...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι δύσκολη η αποδοχή μιας καινοτόμου πρότασης γιατί είναι εδραιωμένη η πεποίθηση ότι οι μέχρι
    τώρα χρησιμοποιούμενες πρακτικές είναι αλάνθαστες.
    Η πεποίθηση είναι ένα κόλπο του νου για να καταπιέσει την αμφιβολία.
    Η αμφιβολία είναι κάτι φυσικό, είναι δώρο της φύσης, μας βάζει -όμως- σε μπελάδες διότι είναι ένα
    σπαθί που κόβει όλες τις πεποιθήσεις κι αυτό είναι επικίνδυνο.

    Αν επιθυμούμε την πρόοδο και την εξέλιξη, πρέπει να εγκαταλείψουμε τις μεθόδους του παρελθόντος.
    Αν και το παρελθόν δεν υπάρχει πια, εξακολουθεί να παρεμβαίνει.
    Συνεχίζουμε να κρίνουμε σύμφωνα με αυτό και απορρίπτουμε ελαφρά τη καρδία οτιδήποτε νέο.

    Αντίληψη σημαίνει να έχεις λιγότερη λογική, να έχεις περισσότερη διαίσθηση.
    Η σκέψη είναι πολύ παραπλανητική διαδικασία.
    Μας κάνει να νιώθουμε πως μπορούμε να κάνουμε σπουδαία πράγματα.
    Πολλοί άνθρωποι έχουν αφιερώσει μεγάλο μέρος της ζωή τους για κάτι ανέφικτο
    (για ένα πουκάμισο αδειανό όπως λέει και ο ποιητής).

    Οι μεγάλοι επιστήμονες και οι καθηγητές εκφράζονται με ευφράδεια για να εντυπωσιάσουν τους ανθρώπους.
    Μπορεί να μη ξέρουν τίποτα, μπορεί να μην είναι σοφοί, μπορεί να μην είναι καν ευφυείς, ένα όμως είναι βέβαιο.
    Ξέρουν πως να παίζουν με τις λέξεις και να κερδίζουν τον σεβασμό (ο οποίος διαπλέκεται με το χρήμα και την εξουσία).

    Ένας άνθρωπος με ιδέες -που έχουν την αντήχηση της αλήθειας- τρομάζει αυτούς που είναι
    ξετρελαμένοι με τον έλεγχο.
    Επιβάλλεται -όμως- να συνεχίζει απτόητος καθότι αξία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός.
    Τελικά θα συζητάμε τεχνικά η φιλοσοφικά; Γιατί το ένα έχει να κάνει με την πραγματικότητα και το άλλο με τη φαντασία. Για να ξέρω δηλαδή...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΣΤΕΛΙΟΣ Ε Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί διαστρεβλώνουμε τα πάντα εν αγνοία μας; Γιατί πέφτει ο ρελές μας σε κάθε τι που ωφελεί τον Άνθρωπο, τον ίδιο μας τον εαυτό; Γιατί καθυστερούμε πια την εξέλιξη μας; Γιατί κρατάμε με άγκυρα πίσω ανθρώπους που θέλουν να μάθουν και να εργαστούν για το κοινό όφελος του Ανθρώπου; Γιατί δεν βλέπουμε μέσα μας τι μας ωφέλει ώς σύνολο ώς κοινωνία ανθρώπων; Ο σοφός μας δείχνει με το δάχτυλο το φεγγάρι και εμείς βλέπουμε ακόμα το δάχτυλο!
    Δεν κρατάμε κανένα. 1+1 κάνει 2. Κάποιοι αποφάσισαν ότι δεν τους αρέσει αυτό, απλώς επειδή οι υπόλοιποι τους είπαν πως έτσι έχουν τα πράγματα. Έτσι, αρχίζουν να ψάχνονται για το αν κάνει 3, 4, 5, 9000, 546738, κ.λ.π. Ψάξτε όσο θέλετε. Οι αριθμοί δεν τελειώνουν ποτέ. Το ίδιο και οι ιδέες σας! Καμιά που να δουλεύει όμως δεν μας δείξατε! Ενώ όλες οι συσκευές που χρησιμοποιείτε στην καθημερινή σας ζωή φτιάχτηκαν ακριβώς με εκείνες τις θεωρίες που δεν σας αρέσουν, και όμως δουλεύουν! Τελικά το αεικίνητο δεν φτιάχτηκε επειδή το πολεμάει το κατεστημένο της επιστήμης; Φτιάξτε ένα και δείξτε το! Μέχρι στιγμής η μόνη απόδειξη για την δυνατότητα κατασκευής του είναι η εξής: "Δεν μπορεί να μην γίνεται"! Καμιά κατασκευή όμως δεν βλέπουμε!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Γκέρικε εκτέλεσε το 1645 μπροστά στον αυτοκράτορα ένα εντυπωσιακό πείραμα, αφήνοντας άλογα να διαχωρήσουν δύο μεταλλικά ημισφαίρια, τα οποία σχημάτιζαν μια αεροστεγή σφαίρα, από την οποία είχε αφαιρεθεί ο αέρας. Η ατμοσφαιρική πίεση ήταν τόσο μεγάλη ώστε δεν επέτρεπε στα άλογα να διαχωρίσουν τα ημισφαίρια. Τα ημισφαίρια αυτά ονομάστηκαν Μαγδεμβούργια, επειδή ο Γκέρικε ήταν δήμαρχος της πόλης του Magdenburg.
    Αυτή η σφαίρα που βρήκε αυτήν την ενέργεια?
    Από το βάρος της ατμόσφαιρας.
    Πόση ενέργεια κατανάλωσε με την αντλία ώστε τα άλογα να μην μπορούν να την ξεκολλήσουν?
    Όχι βέβαια από το βάρος της ατμόσφαιρας, αλλά από τον αέρα που αφαίρεσε από μέσα της η αντλία. Η πίεση της ατμόσφαιρας υπήρχε και πριν την αφαίρεση του αέρα της σφαίρας. Αλλά τότε δεν εμπόδιζε τα άλογα να διαχωρίσουν τα ημισφαίρια. Η αντλία για να πάρει τον αέρα υπό χαμηλή πίεση μέσα από τη σφαίρα και να τον βγάλει στο περιβάλλον υπό υψηλή πίεση, χρειάστηκε ενέργεια. Αν ίση με αυτή την ενέργεια είχε αποθηκευθεί π.χ. σε ένα ελατήριο, αυτό θα μπορούσε να τραβήξει τα τοιχώματα της σφαίρας και να τα διαχωρίσει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν απάντησε στην ερώτηση που λέει.
    Αν έχουμε 500 φτερωτές ή πέντε χιλιάδες φτερωτές μέσα στον σωλήνα θα ενεργοποιηθούν όλες το ίδιο με τα ίδια κυβικά κενού ναι ή όχι.
    Αν ναι τότε έχουμε πολύ περισσότερη ενέργεια από αυτή που καταναλώσαμε για την δημιουργία του κενού.
    Όπως τα άλογα που δεν μπορούν να αναμετρηθούν με το βάρος της ατμόσφαιρας.
    Όπως το νερό που δεν πέφτει από τον σωλήνα όταν έχουμε κλείσει το ένα στόμιό του.
    Όχι. Τα άλογα μπορούν να αναμετρηθούν με την πίεση του αέρα. Απλώς ήταν λίγα τα άλογα. Επίσης το νερό δεν πέφτει αν το έχουμε μέσα σε ένα ποτήρι. Στη μια περίπτωση είναι κλεισμένο από πάνω στην άλλη από κάτω. Δεν παράγει ενέργεια σε καμιά περίπτωση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου θυμίζετε το michanikos.gr που έγραφα σαν Γιαννης-ιος και μετά από 250000 επισκέψεις, και 3000 απαντήσεις στο θέμα που είχα ανοίξει για το αντισεισμικό, όλοι ήταν αντίθετοι, και τα αποτελέσματα των πειραμάτων έδειξαν ότι είχα δίκαιο σε αυτά που έλεγα.

    Τώρα εγώ τι να πω σε όλους αυτούς τους μηχανικούς?
    Επ' αυτού δεν ξέρω να πω κάτι. Δεν έχω τέτοιες γνώσεις, και να πω την αλήθεια δεν διάβασα το κείμενο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την πίεση δεν την σταματά τίποτα που θα είναι ποιο αδύναμο από αυτήν
    Οπότε η αντλία που βγάζει έξω τον αέρα πόση δύναμη πρέπει να έχει, αφού για να κάνει τη δουλειά της πρέπει να υπερνικήσει αυτήν ακριβώς την πίεση;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απώλειες έχουν όλα τα μηχανήματα λόγο τριβής.... ακόμη και τα Α.Τ.Μ ...και το δικό μου.
    Όχι δεν έχει φτερωτές....δουλεύει όπως η βολίδα του αεροβόλου....δεν μπορώ να πω περισσότερα.
    Να σας πω τι πιστεύω και το έχω καταθέσει για πατέντα πριν λίγες μέρες.
    Το αυτοκίνητο χρησιμοποιεί το καύσιμο το οποίο του δίνει ενέργεια.
    Εγώ χρησιμοποιώ τον αέρα ο οποίος μου δίνει ενέργεια.
    Έχω για βενζινάδικο τον ουρανό με τα άστρα.
    Δεν είναι αεικίνητο......απλώς άλλαξα βενζινάδικο.
    Αεικίνητο υπάρχει και λέγετε ανεμογεννήτρια.....ξεκολλήστε επιτέλους από αυτά που μάθατε και αποδείξετε στον κόσμο τι σημαίνει Έλληνας.
    Όλους αυτούς που είναι κολλημένοι στην πεπατημένη, τους θεωρώ τουλάχιστον αδρανεί στοιχεία.
    Δεν βλέπετε που έχει φθάσει η Ελλάδα???

    Χωρίς καινοτομία και πατέντες πως θα πάμε μπροστά?
    Με τα έτοιμα της τράπεζας...ή τον κομουνισμό...

    Όσο για τις γραμματικές γνώσεις που επικαλείστε θα σας πω τι πιστεύω.
    Εφευρέτης δεν είναι ο επιστήμονας.....εφευρέτης είναι αυτός ( ακόμα και του δημοτικού ) που βλέπει προβλήματα εκεί που οι άλλοι δεν βλέπουν, και βρίσκει τις λύσεις να τα απαλείψει.
    Γενικά εφευρέτης στην Ελλάδα είναι ο τρελός του χωριού....και έξυπνος αυτός που τα τσεπώνει.
    Κι εγώ τώρα θα κατοχυρώσω μια ευρεσιτεχνία. Η κατασκευή μου είναι πολύ πρωτοποριακή. "Φούξια σταθεροποιημένο τροφοδοτικό 5V, 0.5Α"! Είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας και που κανένας δεν σκέφτηκε ποτέ να φτιάξει κάτι τέτοιο. Είμαι και ο πρώτος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FILMAN για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Nemmesis (07-03-12)

Σελίδα 9 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11 19 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-14, 08:56
  2. VACUUM
    By μποζονιο in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-13, 13:40
  3. smd vacuum
    By mtzag in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-13, 10:02
  4. Vacuum Tubes
    By thrashkots in forum Ηλεκτρονικά Κυκλώματα στο Διαδίκτυο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-12, 21:00
  5. Κενό ασφαλείας στον flash player
    By alani1984 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-08, 14:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας