Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 64

Θέμα: Κατασκευη λαμπατου προενισχυτου με την ECL86 απο ΕΛΕΚΤΟΡ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή Κατασκευη λαμπατου προενισχυτου με την ECL86 απο ΕΛΕΚΤΟΡ

    Ειναι η κατασκευη προενισχυτη η γνωστη απο το ελεκτορ που την κατασκευασα για να αδηγησω τον τελικο μου ,οριστε μερικες φωτογραφιες.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0940.JPG Εμφανίσεις:  621 Μέγεθος:  98,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0939.JPG Εμφανίσεις:  589 Μέγεθος:  89,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0938.JPG Εμφανίσεις:  680 Μέγεθος:  94,7 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gRooV : 07-02-12 στις 21:25

  2. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον Nikos Anagnostou για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    billtsig (07-02-12), Neuraxia (07-02-12)

  3. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    μερικες ακομα απο την κατασκευη του,ηθελα βεβαια να ειναι το ιδιο στυλ με τον τελικο και για αυτο τον εκανα στα ιδια προτυπα.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0945.JPG Εμφανίσεις:  314 Μέγεθος:  80,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0944.JPG Εμφανίσεις:  309 Μέγεθος:  72,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0941.JPG Εμφανίσεις:  281 Μέγεθος:  99,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0943.JPG Εμφανίσεις:  304 Μέγεθος:  96,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0942.JPG Εμφανίσεις:  279 Μέγεθος:  106,1 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    για να μην ειναι ολο τρυπες επανω στην βαση εβαλα ενα δευτερο αλουμινιο και τα στηριξα ολα εκει με αυτον τον τροπο φαινονται μονο οι τεσσερεις τρυπες που το στηριζουν.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0950.JPG Εμφανίσεις:  264 Μέγεθος:  61,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0947.JPG Εμφανίσεις:  346 Μέγεθος:  112,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0948.JPG Εμφανίσεις:  284 Μέγεθος:  81,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0949.JPG Εμφανίσεις:  289 Μέγεθος:  66,7 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    βεβαια μου λοιπουν ακομα τα γραμματα δεν εχω βαλει αλλα ειναι στην πορεια να μπουν και αυτα με την σειρα τους,καθως μου λειπει και ενα διακοπτακη ακομα του τριμερ λογω λαθους δικου μου.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0962.JPG Εμφανίσεις:  305 Μέγεθος:  98,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0959.JPG Εμφανίσεις:  260 Μέγεθος:  102,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0953.JPG Εμφανίσεις:  308 Μέγεθος:  95,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0952.JPG Εμφανίσεις:  261 Μέγεθος:  71,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0951.JPG Εμφανίσεις:  247 Μέγεθος:  83,3 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    μπροστα εχει γινει η φατσα με σιδερο που ειναι επινικελλωμενο και χωμενο μεσα στο ξυλλο να φαινεται ομορφο οπως και η πισω οψη,μερικες φωτογραφιες απο την πισω οψη.Εχει βαφτει με μαυρη λακκα γυαλιστερη οπως και ο τελικος για να δενουν αυτα τα δυο μαζι,σημειωτεο οτι το βαψιμο το εκανα εγω εξολοκληρου.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0957.JPG Εμφανίσεις:  182 Μέγεθος:  71,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0956.JPG Εμφανίσεις:  171 Μέγεθος:  67,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0955.JPG Εμφανίσεις:  182 Μέγεθος:  86,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_0954.JPG Εμφανίσεις:  182 Μέγεθος:  92,6 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    μονο ενα προβλημα εχω βασικα το οτι δεν εχω ενταση απο τον προενισυτη,οπως λεει το κειμενο εαν αλλαξω την R4,R5 την πρωτη την κατεβασω σε ισχυ και την δευτερη την ανεβασω θα μεγαλωση η ισχυ της.Ετσι εκανα μικρυνα την r4 απο 33kohm στα 10kohm και δεν ειδα διαφορα,ανεβασα την R5 απο 2,2kohm στα 10kohm και παλλι τιποτα τι αλλο μπορω να κανω φταιει το οτι ειναι μεταχυρισμενες?και ισως πεσμενες?καμια ιδεα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη spirakos
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    2.285

    Προεπιλογή

    Οχι ρε φιλε, τι πηγες και εκανες εκει..γ@μησε? Το κουτι ειναι ονειρο....ζω, μη με ξυπνατε
    Αν ειναι το κυκλωμα που νομιζω το ειχα και γω καποτε κατα νου αλλα...αλλα..
    Ανεβασε το σχεδιο να δουμε και το προβλημα σου

    0 Not allowed! Not allowed!
    Την αμφισβήτηση τη δεχόμαστε σαν προσβολή στην ανθρωπιά μας

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε φιλε, τι πηγες και εκανες εκει..γ@μησε? Το κουτι ειναι ονειρο....ζω, μη με ξυπνατε
    Αν ειναι το κυκλωμα που νομιζω το ειχα και γω καποτε κατα νου αλλα...αλλα..
    Ανεβασε το σχεδιο να δουμε και το προβλημα σου
    σε ευχαριστο φιλε σπυρο για τα καλλα σου λογια ,το κυκλωμα δεν το εχω σε αυτον τον υπολογιστη(λαπτοπ) ευκαιρο αλλα στον υπολογιστη της δουλεια μου και εχω αδεια αλλα θα το παρω και θα το ανεβασω,παρακληση εαν το εχει καποιος εαν κανει τον κοπο,ευχαριστο.................................ομο ρφαντρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη ikaros1978
    Όνομα
    Βαγγελης
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.983

    Προεπιλογή

    Mπραβο Νικολα! δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο του τελειου απο σενα! Πολλα συγχαρητηρια! Φαινονται οι ανθρωποι με μερακι και ορεξη!

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΥ PROJECTS
    ''Θέλειν εστί δύνασθαι''

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Hulk
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αχαρναί
    Μηνύματα
    951

    Προεπιλογή

    Τελειοοοοοο!!!! φοβερη δουλεια Νικο!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παρουσιαση κατασκευη Λαμπατου Προενισχυτη 6N1 P με μπασα πριμα
    By mastoras in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-13, 23:04
  2. Κατασκευη λαμπατου ενισχυτου 2χ50watt απο ΕΛΕΚΤΟΡ
    By Nikos Anagnostou in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-12, 19:15
  3. Κατασκευη λαμπατου ενισχυτη απο ελεκτορ αξιζει
    By Nikos Anagnostou in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-11, 19:03
  4. Κατασκευη λαμπατου προενισχυτη
    By johnakos25 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-11, 12:43
  5. κατασκευη λαμπατου απο το ELEKTOR
    By crown in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-10, 17:51

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας