Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Αναμεταδότης κινητής τηλεφωνίας

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή Αναμεταδότης κινητής τηλεφωνίας

    Φίλοι φίλες της κοινότητας γειά σας έχει δοκιμάσει κανένας αυτούς τους αναμεταδότες κάνουν τίποτα? έχω ένα πελάτη που έχει πρόβλημα στο εξοχικό του επίσης δεν έχει σταθερό τηλέφωνο και κατ' επέκταση ούτε και διαδίκτυο εξυπηρετείται απο 3G κινητής οριακά.

    Ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Φίλε σε αυτό το site μεγάλη πολλοί ενισχυτές σήματος κινητής. Σου παραθέτω το link για να δεις μόνος σου τι σου ταιριάζει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Βάλε έναν κινέζικο της plantron.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    πως την έπαθες εσύ και απάντησες καθυστερημένα σε ποστ? ή μήπως κρύβετε κάτι πονηρό εκ μέρους σου μιας και πέσανε πολλές ερωτήσεις γενικά για αναμεταδότες σήμερα? όχι για πώληση βρε(αμέσως να με παρεξηγήσεις) αλλά για να υπάρχει και ακόμα μία απάντηση πάνω στο θέμα σε περίπτωση αναζήτησης(σε κάλυψα τυχερούλη).

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    - Kατ΄ αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση Κώστα αν και πολύ καθυστερυμένα χθές ήμουν στο σπίτι του πελάτη με φώναξε για άλλο πρόβλημα δεν δούλευε η μεμβράνη του θερμαινόμενου πιάτου που του έχω εγκαταστήσει παρατήρησα λίγη βελτίωση στη λήψη κόκκινη και μπλέ εταιρεία - όπως λές κι΄ εσύ βέβαια λόγω χιονιού δεν κατέβηκα στο υπόγειο και στο πίσω μέρος του σπιτιού να έχω ένα κάπως πιο ξεκάθαρο συμπέρασμα, ήμουν όμως μόνος ένα κινητό δίγραμμο ενώ τις προηγούμενες φορές γύρω στα 10 - 15 άτομα λές να παίζει ρόλο αυτό.

    -Για διαδίκτυο είχε εγκαταστήσει αυτό http://www.tooway.gr/ και είχε πρόβλημα με το χιόνι μια ερώτηση άσχετη με το θέμα άν εγκαταστήσω προσαρμόσω το το lnb αυτού στο θερμαινόμενο κάτοπτρο που του έχω εγκαταστήσει στις 9 μοίρες ανατολικά έιναι ο δορυφόρος παροχέας του tooway υπάρχει περίπτωση να γίνει λήψη και του hot bird παράκεντρα ή θα έχει πρόβλημα πρόβλημα παρεμβολών από την εκπομπή θέλει να δουλεύουν και τα δύο ταυτόχρονα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    Καλησπερα τεχνικα γινεται να δεισ και τισ 13 μοιρες ομως τα LNB αυτα που ειναι και για Ιντερνετ ειναι μεγαλα και δεν θα μπορεις να φερεις και τους δυο δορυφορους , καλυτερα βαλε μονο του τον hot bird . Σε ποια περιοχη ειναι ο πελατης σου ?? και αν ειναι γρηγορο το ιντερνετ που εχει ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    FM 664

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    Το lnb θα το προσαρμόσω ναι μεν είναι μεγάλο το εκπομπής αλλά ,εχει μακρύ λαιμό και με ένα πολύ λεπτό παράκεντρο δίπλα για hot bird η λήψη γίνεται το πρόβλημα είναι οι παρεμβολές απο την εκπομπή
    ο πελάτης μένει κάπου στο Παρνασσό εκει δεν έχει καν γραμμές σταθερής τηλεφωνιάς

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    εσυ θελεις μονο ληψη απο hot bird??
    εαν Ναι λογικα δεν θα εχεις γιατι η εκπομπη στις 9 μοιρες γινεται στην ΚΑ μπαντα , δεν το εχω δοκιμασει !! αλλα ειναι καλη η ερωτηση σου
    Επισης μου ηρθε στο μυαλο το πακετο της Nova που εχει ιντερνετ τηλεφωνια και τηλεοραση και ειναι μια χαρα για ριξε μια ματια να δεις δεν το εχω εγκαταστησει εγω αλλα συναδελφος και παει καλα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris k : 09-02-14 στις 00:50
    FM 664

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    -Eυχαριστώ aris k το πακέτο της nova που τα έχει όλα μαζί προυποθέτει και την ύπαρξη γραμμής σταθερής σταθερής τηλεφωνίας πρίν βάλει το too way για internet είχε μέσω κινητής αλλά είχε το modem router στο υπόγειο και δεν έπιανε καλά του είχα προτείνει να πάρει ένα που να παιρνει εξωτερική κεραία και να βάλουμε μια κατευθυντική αλλά οπως φαίνεται οι εγκαταστατες των τηλεφωνικών του πρότειναν το δορυφορικό χωρίς να υπολογίσουν το πρόβλημα με το χιόνι, τώρα με τη πρώτη ευκαιρία αν ξαναπάω θα δοκιμάσω όπως είναι το πιάτο του too way με αυτο
    https://www.cosmomarket.gr/index.php...at_id=00581041 το lnb να δω στη πράξη και αν έχει καλώς αρχίζοουν τα δύσκολα προσαρμογή στο θερμαινόμενο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    οχι δεν χρειαζεται σταθερη γραμμη τα εχεις ολα απο τον δορυφορο , το παραδειγμα στο ανεφερα ποιο πολυ για να δεις οτι ολα μαζι δουλευουν με ενα πιατο , εγω θα ρωτουσα στην θεση σου τον τροπο λειτουργειας την forthnet http://www.forthnet.gr/ServicesBaske...aspx?a_id=6952

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris k : 10-02-14 στις 00:45
    FM 664

Παρόμοια Θέματα

  1. Παρεμβολές από κεραία κινητής τηλεφωνίας
    By jasonp in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-19, 15:33
  2. Επέκταση δικτύου κινητής τηλεφωνίας
    By tigiakou in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-17, 11:16
  3. Συχνότητες κινητής τηλεφωνίας
    By her in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-15, 14:30
  4. Συμβατότητα modem-router με stick κινητής τηλεφωνίας.
    By nnikos1 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-13, 04:12
  5. Είναι κεραία κινητής τηλεφωνίας?
    By taben in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-09, 00:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας