Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 97

Θέμα: Δυσκολιες επαγγελματος/περιεργοι πελατες..

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανη,θα προτημουσα να διωξω αυτον τον κακομαθημενο κακο πελατη που στο κατω κατω δεν προκειται να αφησει και ευρω και να κανω την δουλεια που αρεσει.Αφεντικου μου ειμαι εγω και κανενας αλλος.
    Εγω παντως ειμαι υπαλληλος και μαλλον θα ειμαι για παντα!
    Τα λεφτα για την εργασια μου μου τα δινει το αφεντικο μου!
    Οταν λεω οτι για εσενα αφεντικο ειναι οι πελατες σου ενοω ακριβως αυτο.
    Οτι για την εργασια σου σε πληρονουν αυτοι!
    Ημουν σε μια φαση της ζωης μου απογοητευμενος με την εργασια μου και δεν το σκεφτηκα καθολου!
    Αλλαξα σελιδα και τωρα ειμαι καλυτερα απο πριν!
    Τουλαχιστον οταν γυρναω σπιτι ειμαι ενταξει και δεν σκεφτομαι μαλακιες....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη spiroscfu
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    4.652

    Προεπιλογή

    Φάνη δεν είναι έτσι ακριβώς, αφεντικά έχουν μόνο οι σκύλοι εσύ πχ. έχεις εργοδότη,
    αν όμως δεν είχες και δεν μπορούσες να βρεις, μπορεί να έκανες τον εαυτό σου εργοδότη.


    Ε τότε θα άλλαζες γνώμη και αυτό γιατί θα έβλεπες τα πράγματα από μια άλλη σκοπιά,
    εκτός από όλες τις σκοτούρες που έχουμε χαράτσια-έκτατες εισφορές-φόροι-νοίκια-τεβε .................................................. .................................................. ..................... έχουμε και τους πελάτες να σου φέρνουν μια συσκευή και να σου λένε έχει χαλάσει αυτό "άλλαξε το" (γιατί το διάβασε στο internet ή του το είπε κάποιος άλλος) και πόσο θα μου πάρεις "αν δεν έχει βγάλει είδη το κοστολόγιο από μόνος του".


    Υγ.
    Α!! και σίγα μωρέ μια λάμπα ήταν γιατί τόσα λεφτά, έχω βαρεθεί να ακούω για λάμπες (τουλάχιστον να υπήρχαν ακόμη), άντε να του εξηγήσεις ότι οι λάμπες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ μόνο η οθόνη "αν είναι crt".

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον spiroscfu για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    button (18-03-12), jimk (26-03-12), SRF (18-03-12)

  4. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiroscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φάνη δεν είναι έτσι ακριβώς, αφεντικά έχουν μόνο οι σκύλοι εσύ πχ. έχεις εργοδότη,
    αν όμως δεν είχες και δεν μπορούσες να βρεις, μπορεί να έκανες τον εαυτό σου εργοδότη.


    Ε τότε θα άλλαζες γνώμη και αυτό γιατί θα έβλεπες τα πράγματα από μια άλλη σκοπιά,
    εκτός από όλες τις σκοτούρες που έχουμε χαράτσια-έκτατες εισφορές-φόροι-νοίκια-τεβε .................................................. .................................................. ..................... έχουμε και τους πελάτες να σου φέρνουν μια συσκευή και να σου λένε έχει χαλάσει αυτό "άλλαξε το" (γιατί το διάβασε στο internet ή του το είπε κάποιος άλλος) και πόσο θα μου πάρεις "αν δεν έχει βγάλει είδη το κοστολόγιο από μόνος του".


    Υγ.
    Α!! και σίγα μωρέ μια λάμπα ήταν γιατί τόσα λεφτά, έχω βαρεθεί να ακούω για λάμπες (τουλάχιστον να υπήρχαν ακόμη), άντε να του εξηγήσεις ότι οι λάμπες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ μόνο η οθόνη "αν είναι crt".
    Σε οτι ειπες Σπυρο δεν διαφωνω πουθενα.........
    Σε ολα εχεις δικιο.........
    Ο ορισμος που εδωσα για τον εργοδοτη που λες εσυ παλι δεν ειναι τυχαιος.........
    Αφεντικο ειναι αυτος που σε πληρωνει και οταν γελαει το κανει για να σου δειξει τα δοντια του.......
    Επισης μονο τυχαια δεν ανεφερα την λεξη δουλεια αντι εργασια.......
    Το θεμα ειναι οτι η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι θλιβερη..............
    Το θεμα ειναι οτι η ζωη ειναι μεγαλη,μην την κανεις καρναβαλι..........


    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον katmadas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Phatt (17-03-12)

  6. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Και κατι τελευταιο που ξεχασα να το πω.......
    Τα σκυλια μερικες φορες ειναι πιο ανθρωποι απο τα αφεντικα.........
    Τα σκυλια σε βλεπουν σαν φιλο τους......
    Σε αγαπανε χωρις μεγαλα ανταλαγματα......
    Εγω το σκυλο μου τον βλεπω σαν φιλο........Δεν ειμαι το αφεντικο του.........
    Το ιδιο νομιζω κανει και αυτος......
    Αφεντικα εχουν οι ανθρωποι γιατι αυτοι τους δημιουργησαν.......

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον katmadas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    icman (20-03-12)

  8. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    Φίλοι γειά σας πολύ ωραίο το θέμα που ανοίξατε δουλεύω σε κατάστημα λιανικής ηλεκτρονικών και ηλεκτρικών ειδών το τι έχω ακούσει δε λέγεται ο Ελληναράς τα ερμηνεύει όλα με το συμφερον του πηγαίνεις μια τηλεόραση δεν έχει καλή κεραία και σου τη λένε "πουλάτε σκάρτα" άσε με το service θέλουν αλλαγή και ας του έχουν βγάλει τα μάτια, πρέπει να έχεις πραγματικά μεγάλο στομάχι.
    Θυμάμαι κάποτε είχα πάει μια ακριβή τηλεόραση σε ένα τριόροφο και είχε μπροστά πολυκατοικία μία απο τα ίδια χαλασμενα σκάρτα δεν πληρώνω κ.λ.π. είχα στο αυτοκίνητο ένα καμια δεκαριά ιστους σφηνωτούς 1.5 μ. και κεραίες έβαλα 5-6 κομάτια τη κεραία και πείστηκε ότι έφταιγε το μυαλό του και όχι η τηλεόραση τελικά κεραία δεν έβαλα γιατί δεν τα βρήκαμε στα χρήματα του έιχα ζητήσει περιπου 90.000 δρχ για να δώσω σήμα σε όλη την οικοδομή και του φάνηκαν πολλά ασχέτως αν για τηλεόραση είχε δώσει αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες δραχμές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη spiroscfu
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    4.652

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katmadas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφεντικα εχουν οι ανθρωποι γιατι αυτοι τους δημιουργησαν.......
    Συμφωνώ απόλυτα Φάνη αλλά στην παράθεση θα διαφωνήσω, αυτό που γίνεται ιδιαίτερα στην εποχή μας είναι "κέρδος κέρδος κέρδος χωρίς τύψεις και φυσικά χωρίς προκαταλήψεις",
    στο χέρι μας λοιπόν είναι εμείς (που είμαστε λίγο νεότερη) να το αλλάξουμε, μήπως και καλυτερέψει αυτή η γ@@@@@νη η Ελλάδα.


    Υγ.
    Τα έχουν κάνει "φυσικά με την δική μας ανέχεια και βοήθεια" ΣΚΑΤΑ!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον spiroscfu για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    katmadas (18-03-12)

  11. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    994

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnnkast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι!!!.....Εμαθε ο "Ελληναρας" να κανει μνημοσυνα με ξενα κολλυβα

    ...Δανειο για: μουρατο αμαξι-Τηλεοραση "χαϊ ντιφινισιον"-"χομ θιατερ"-γ@@ματο κινητο....

    Αναθεμα κι αν ξερει να αξιοποιει το 20-30% των δυνατοτητων τους....ΟΜΩΣ καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι, οταν εξηγει στους αλλους "ασχετους" τις δυνατοτητες -που αποστηθησε απο τα προσπεκτους και περιοδικα...

    ...κι οταν του χαλασουν;;;;......αλοιμονο στους "μαστορους" και τις αντιπροσωπειες....Ουρλιαζει κι οδυρεται σαν "θιγμενος καταναλωτης" ...απειλει με μηνυσεις..."γραμματα" σε "ανωτερους" και στα "κεντρικα"...

    ..Κι οταν "Δικαιωθει" (παντα εις βαρος καποιου ταλαιπορου τεχνικου που χαραμησε εργατοωρες γιατι:..."ο πελατης εχει παντα δικιο"..).....Τοτε:...Ξανα καμαρωνει κι αφηγειται παλι στους "ασχετους" με τι "μαγκια" καταφερε και τους τουμπαρε και την "εβγαλε τσαμπα":...."ΚΑΙ μου το αλλαξανε με καινουριο-ΚΑΙ μου ζητησανε συγνωμη-ΚΑΙ κρατησα ολα τα παρελκομενα,αφου τους το πηγα "ξεβρακωτο"-ΚΑΙ μου βαλανε καινουριο καπακι-περιβλημα γιατι το αλλο το ειχα κατα-γρατσουνισει!!!...ΚΑΙ...ΚΑΙ...ΚΑΙ

    κι οταν η Τραπεζα του στελνει τη λυπητερη το παιζει "φτωχαδακι"


    Υ.Γ:....τα χειροτερα...επονται αγαπητοι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -nikos- Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβασα ολες τις απαντισεις και
    δεν ειδα καμια σχετικη με μπαταξηδες [κακοπληρωτες]
    θα προσθεσω και εγω κατι σαν επαγγελματιας 17χρονια τωρα.

    η μεγαλητερη τεχνη που ακομα και πολλοι καλοι τεχνιτες δεν την γνωριζουν
    ειναι η τεχνη του ΟΧΙ !!! και δεν ενωω το να πεις οχι αλλα πως θα το πεις.

    Μεγαλη τεχνη ειναι και το πως ''χτιζεις'' την πελατια σου,
    εκει δεν υπαρχουν κανωνες και ενχειριδια,,,,ο καθε ενας εχει τον τροπο του
    και με μερικους δεν θα τεριαξουν ποτε τα χνωτα σας ενω αντιθετα καποιοι θα σας στιριξουν
    και θα σας εκτιμησουν.

    και φυσικα το τιμονι,,,, η επιχειρηση ειναι πρωτα δικη σας και μετα του καθε δευτερου-εως-τελευτεου.
    @ nikos Αυτό ακριβώς. Ο πελάτης ΔΕΝ έχει ΠΑΝΤΑ δίκιο. Ούτε φταίει σε κάτι ο τεχνικός να ακούει τον εξάψαλμο. Στην τελική αν ο πελάτης είναι μαλ...., καό του κεφαλιού του. Κάποτε είχα δει σε ένα μαγαζί ένα δεκάλογο που έλεγε που ΔΕΝ έχει ο πελάτης δίκιο, αλλά δε τον θυμάμαι....και τα έλεγε με αστείο τρόπο.
    @ johnnkast
    Γιάννη, να προσθέσω και κάτι άλλο: Το ότι δουλεύει ΑΛΛΟΣ κάποιες φορές για να πάρει ο επιδειξίας τη πιο καινούρια γαι γ@μ@τη συσκευή. Το πιο αστείο είναι όπως τόνισες ότι δεν ξέρουν και να τις χειρίζονται σωστά. Και μετά, δώσ'του τα μπινελίκια.
    Εγώ μπορεί να μη δουλεύω ακόμη, αλλά έχω δει αρκετά.
    σ.σ. το τελευταίο είναι όλα τα λεφτά, αλλά έχει και ένα δίδαγμα: ΜΗΝ παίρνεις δάνειο, αν ΔΕΝ μπορείς να το ξεπληρώσεις....πολλά στεγαστικά πήγανε για Mercedes.
    Όπως και πολλοί πήραν διάφορα τζιπ, αλλά όταν τους ρωτάς<<στο χώμα το πας ρε μεγάλε;>> η απάντηση είναι <<εεε, όχι, φοβάμαι μην το χαλάσω>> Αρα το παίρνουν μόνο για μόστρα. Θέα από ψηλά.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Papas00zas : 18-03-12 στις 03:08 Αιτία: Στιγμιαία φλασιά

  12. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    O ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ ΟΤΑΝ:
    . ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ
    . ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ
    . ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΝ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΟΥ
    . ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ
    . ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΟΜΟΝΗ
    . ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑ
    . ΔΕΝ ΖΗΤΑ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ

    ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ

    ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΕΤΡΗΤΑ!!!!!


    Καλα αυτο το τελευταιο μην το παρετε "τοις μετρητοις"

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  13. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον Phatt για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    -nikos- (19-03-12), katmadas (18-03-12)

  14. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    994

    Προεπιλογή

    @ Phatt
    Nαι, κάτι τέτοιο ήταν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  15. #30
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Πολλές οι περιπτώσεις και ακομα περισσότερα τα παρατράγουδα. έχω πάει σε γραφείο που μετά από 20 τηλεφωνήματα πως ήρθε η συντέλεια του κόσμου και έγινε βλάβη και δεν έχουν ρεύμα και .και και και τελικά δεν δουλεύει το φωτοτυπικό και καίγονται και το είδε και η μια γραμματέα και η άλλη και ακομα η κομπιουτερου(ο θεός να την κάνει) πήγα από του διαόλου την μάννα να δω τη έγινε στο ρεύμα(κάποιος έκλεισε μια ασφάλεια και την ξανά σήκωσε) για να δω γιατί δεν δούλευε το μηχάνημα(γενικό πόρισμα δεν είχε ρεύμα)αποτέλεσμα πήγα μόνο και μόνο για να πατήσω τοkoympiiiiiiiiiiiiiiii.jpg.
    5 εκατοστά το ρημάδι μια δεν σκέφτηκε να το πατήσει? εγο που έφυγα και παράτησα δουλειά στην μέση μου βγάλαν την πίστη και μου έριξαν την ευθύνη του προβλήματος έπρεπε η δεν έπρεπε να τις χρεώσω?

    Σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε δεν έχει ρεύμα το τάδε στο σπίτι και ευγενικά ρωτάς <<έπεσε καμιά ασφάλεια? ρίξε μια ματιά στον πίνακα>> <<όχι δεν έχει πέσει καμία. είμαι μπροστά και όλες είναι επάνω>> και πας και βλέπεις ότι σε έναν πίνακα 30Χ40 με 5 ασφάλειες όλες και όλες η μια είναι κάτω.
    πόσο ξύλο δίνεις που σου την λένε ότι θέλεις και λεφτά που σήκωσες μια ασφάλεια ή πάτησες ένα κουμπί?
    Δεν μιλάω να πάω σε μια γιαγιά που δεν έχει στον ήλιο μύρα και δεν θα πάρω λεφτά σκασίλα μου αλλά στον μ@λ@κ@ που επειδή δεν πήρα της γιαγιάς θέλει και αυτός τσάμπα.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΧΑΖΑ ;)
    By street in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 19:55
  2. Eναρξη επαγγελματος
    By antonis in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-14, 20:54
  3. Αδεια ασκησεως επαγγελματος.
    By BILLYG in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 20:42
  4. Αδεια εξασκησεως επαγγελματος
    By Porfy in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 20:36
  5. ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ
    By giannis nx in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-11, 22:30

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας