Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 47

Θέμα: Πως να ακολουθησεις το επαγγελμα του ηλεκτρονικου

  1. #11
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.948

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τον προηγούμενο και προσθέτω ότι το καλύτερο είναι να κάνεις τις πιο καλές σπουδές που μπορείς. Να επιλέξεις καλή σχολή, να αποφοιτήσεις και μετά... ότι ήθελε προκύψει!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Είμαι αυτό που κάθε στιγμή γίνομαι.

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    solinas:
    γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω εκτος απο το να περασω σε καποιο τει??
    ΚΥΡΙΑΚΟΣ:
    Μπορείς να πιεις καφέ στην παραλία και να λες το φλιτζάνι.
    Μερικοι ξεκινησαν έτσι, και σημερα λενε και τα ζώδια.
    Νιώθω λιγο βλάκας που δεν καταλαβα το νόημα της απαντησης αλλα και εκνευρισμένος γιατι ενώ το παλληκαρακι έχει τις δικες του σταδιοδρομικες αγωνιες, ο φιλος Κυριακος του λεει τα πλεον ασυναρτητα. Δεν εχω σκοπο να αρχισω κανεναν καυγα αλλα ψαχνω να βρω το αστειο και δεν το βλεπω πουθενα (αν υπαρχει τελικα).
    Παντως, αγαπητε Κυριακο, επειδη ειχα σχηματισει μια σχετικα σοβαρη γνωμη για σενα, δε περιμενα τετοια λογια σε εναν 18χρονο που ρωταει γεματος ανησυχια για το γ@μημεν0 το μέλλον του. Πως το λενε ρε γμτ, με ξενερωσες!
    Στη θεση σου , διαβαζοντας τις απαντησεις των αλλων μελών θα ντρεπομουν και θα επανόρθωνα με όποιο τροπο. Ειλικρινα, ακομα ψαχνω να βρω το αστείο..

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλοι θέλουν να πάνε στον παράδεισο, αλλά κανείς δε θέλει να πεθάνει..

  3. #13
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Solinas
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panayiotis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    solinas:
    ΚΥΡΙΑΚΟΣ:

    Νιώθω λιγο βλάκας που δεν καταλαβα το νόημα της απαντησης αλλα και εκνευρισμένος γιατι ενώ το παλληκαρακι έχει τις δικες του σταδιοδρομικες αγωνιες, ο φιλος Κυριακος του λεει τα πλεον ασυναρτητα. Δεν εχω σκοπο να αρχισω κανεναν καυγα αλλα ψαχνω να βρω το αστειο και δεν το βλεπω πουθενα (αν υπαρχει τελικα).
    Παντως, αγαπητε Κυριακο, επειδη ειχα σχηματισει μια σχετικα σοβαρη γνωμη για σενα, δε περιμενα τετοια λογια σε εναν 18χρονο που ρωταει γεματος ανησυχια για το γ@μημεν0 το μέλλον του. Πως το λενε ρε γμτ, με ξενερωσες!
    Στη θεση σου , διαβαζοντας τις απαντησεις των αλλων μελών θα ντρεπομουν και θα επανόρθωνα με όποιο τροπο. Ειλικρινα, ακομα ψαχνω να βρω το αστείο..
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΚΑΛΟΣΥΝΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΙΕΚ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΙΕΚ Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Αν μπορεις (και αντεχεις οικονομικα) να μπεις σε ΤΕΙ (ακομα κιαν δεν ειναι ηλεκτρονικου τομεα αλλα παραπλησιου), μη σκεφτεσαι κατι αλλο. Σου το εγραψε και καποιο μελος ακομα στην αρχη, αλλα , σε καθε περιπτωση, με πτυχιο τριτοβαθμιας μπορεις να κανεις παπαδες. Τα υπολοιπα τα σκεφτεσαι μόνο αν δεν γινεται να μπεις σε ΤΕΙ.
    Αντε και καλη τυχη ρε μικρε ... (και σε σενα και στη γενια σου).

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλοι θέλουν να πάνε στον παράδεισο, αλλά κανείς δε θέλει να πεθάνει..

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον panayiotis1 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    patent61 (04-04-12)

  6. #15
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Solinas
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panayiotis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορεις (και αντεχεις οικονομικα) να μπεις σε ΤΕΙ (ακομα κιαν δεν ειναι ηλεκτρονικου τομεα αλλα παραπλησιου), μη σκεφτεσαι κατι αλλο. Σου το εγραψε και καποιο μελος ακομα στην αρχη, αλλα , σε καθε περιπτωση, με πτυχιο τριτοβαθμιας μπορεις να κανεις παπαδες. Τα υπολοιπα τα σκεφτεσαι μόνο αν δεν γινεται να μπεις σε ΤΕΙ.
    Αντε και καλη τυχη ρε μικρε ... (και σε σενα και στη γενια σου).
    ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ! ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΑΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΙΕΚ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΙ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΙΕΚ ΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Απλώς να ξέρεις, Αφενώς στα τεί θα μάθεις πολλά αλλά αν δεν ασχοληθείς σοβαρά και δεν είσαι αρκετά κολόφαρδος πτυχίο στα 4 χρόνια δεν παίρνεις (Εγώ σπούδασα Α.Τ.Ε.Ι πληροφορικής Λαμίας ) και στο εξάμηνο που είμαι ένας πήρε πτυχίο. Εγώ τώρα τελειώνω δύο μαθήματα μου μένουνε (είμαι +1 χρόνο από τα κανονικά 4) και από ότι φένεται θα ασχοληθώ με embedd systems. Αν και δεν βλέπω μέλλον στην ελλάδα , ίδωμεν εγώ είμαι σέμι αισιόδοξος :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #17
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Solinas
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deithomen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλώς να ξέρεις, Αφενώς στα τεί θα μάθεις πολλά αλλά αν δεν ασχοληθείς σοβαρά και δεν είσαι αρκετά κολόφαρδος πτυχίο στα 4 χρόνια δεν παίρνεις (Εγώ σπούδασα Α.Τ.Ε.Ι πληροφορικής Λαμίας ) και στο εξάμηνο που είμαι ένας πήρε πτυχίο. Εγώ τώρα τελειώνω δύο μαθήματα μου μένουνε (είμαι +1 χρόνο από τα κανονικά 4) και από ότι φένεται θα ασχοληθώ με embedd systems. Αν και δεν βλέπω μέλλον στην ελλάδα , ίδωμεν εγώ είμαι σέμι αισιόδοξος :P
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΙΕΚ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΑ.. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΣΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΤΟ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ "ΤΡΕΜΩ" ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Για τα αντικείμενα εργασιών που προανάφερες ένα απλό ΙΕΚ ή Τεχνικό λύκειο (2 ετών, αφού έχεις τελειώσει λύκειο ήδη) είναι υπεραρκετό για να πάρεις άδεια ραδιοτεχνίτη και να είσαι απόλυτα νόμιμος!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον SRF για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (04-04-12)

  11. #19
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Γιώργο (Solinas) Αν μπορείς μη γράφεις με κεφαλαία γιατί φαίνεται σαν να φωνάζεις.

    Παναγιώτη μήπως έλειπες αρκετά από το forum?

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Παναγιώτη μήπως έλειπες αρκετά από το forum?
    Κατι ειχα μυριστει (βρωμαγε δηλαδη) αλλα τι να σου πω ρε Κωστα, πιστευω στη δυναμικη των ανθρωπων και στην αλλαγη των συμπεριφορων , των αντιδρασεων και των επιλογων. Ξερω και γω; ας ειμαι εγω λαθος..

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλοι θέλουν να πάνε στον παράδεισο, αλλά κανείς δε θέλει να πεθάνει..

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-20, 21:02
  2. πως μετραμε τα Α του τροφοδοτικου
    By Panakats8 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-15, 23:45
  3. Πως λειτουργουν οι πυρηνες του Η/Υ??
    By Leonardo in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-15, 23:27
  4. Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-13, 19:31
  5. το επαγγελμα του ηλεκτρονικου στην επαρχια?
    By deep-blue-sea in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-10, 11:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας