Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: Κλωσσομηχανη VIP :P

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Manthosvf
    Όνομα
    Μανθος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλα
    Μηνύματα
    330

    Wink Κλωσσομηχανη VIP :P

    Σας παρουσιαζω τιν πρωτη μου κλωσσομηχανη με αυτοματο γύρισμα θα το βαλο να γυρνανε μετα 2 μερες τα αβγα ετσι μου ειπαν και ανα 12 ωρες και θερμοκρασια 38,2 μου ειπαν για να μην βγουν με αρρώστιες τα πουλια αυτα μου τα ειπε ενα εμπειρος που εχουμε εδω κοντα που βγαζει πολλα κεφαλια το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εβαλα καλο ξυλο μετα που βγουν θα παρο ενα ψυγειακι και θα μεταφέρω εκει τα υλικα
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_4942.jpg Εμφανίσεις:  2479 Μέγεθος:  141,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_4943.jpg Εμφανίσεις:  2440 Μέγεθος:  143,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_4945.jpg Εμφανίσεις:  2479 Μέγεθος:  138,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_4946.jpg Εμφανίσεις:  3927 Μέγεθος:  144,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_4947.jpg Εμφανίσεις:  2254 Μέγεθος:  125,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  IMG_4948.jpg Εμφανίσεις:  3071 Μέγεθος:  134,7 KB  


    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gRooV : 04-04-12 στις 22:33

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Manthosvf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Bobiras (04-04-12)

  3. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη katsigiannis
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    128

    Προεπιλογή

    Συνγχαριτηρια, καλη κατασκευη αντε και με το καλο ..Με τρελαινουν οι πατεντες που εχεις κανει.Παντα μου αρεσαν αυτα

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Bobiras
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    349

    Προεπιλογή

    οραια VIP μανθο μπραβο για πες τωρα παιζει ρολο η αποστασει της λαμπας απο τα αυγα?? α ναι ποση αποστασει πρεπει να εχουν?? και ποσο σου κοστησε για να φτιαξω για ενα φιλλο. ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Manthosvf
    Όνομα
    Μανθος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλα
    Μηνύματα
    330

    Προεπιλογή

    ευχαρηστω λογικα θα παιζει ρολο η αποσταση απο τα αβγα δεν ξερω και εγω παρα πολλα αν και ειναι 60βαττ η λαμπες ειναι γυρο 14-15cm και εγω δοκιμες κανο τωρα περιμενο να βγουν σε 20 μερουλες για τον πατερα μ τιν εκανα ο θερμοστατης 35ευρο εχει ακριβεια μεχρη 0,1% εγω το εχω σε 0,4 σχεδον μισο βαθμο αποκληση για να μην αναβουν συνεχεια η λαμπες 10 ευρω τα ξυλα μου τα μονταρε ενας φιλος 10 ευρω το πολυμπριζο με τα 2 ανεμηστηρακια και τα 2 ρελε και τον χρονοδιακοπτη 10 ευρω το μοτερ του γιαλοκαθαριστηρα το τζαμι μου το εδωσε ετσι ο τζαμας τον εταξα 2 κοτοπουλα :P το εκανα και διπλο ειναι κενουριο μου ειπε σαν φιμε δεν περνα η θερμοκρασια και οντος ετσι ειναι τους μετασχηματιστές και τα σύρματα και τα καλωδια τα ειχα και τα ντουη.. α και 2 ευρω η λαμπες 5ευρο το υγρασιομετρο 1,20 το παξιμαδι με τιν βεργα πασο και 20 τα πετρελεα :P 93 ευρω οmg τα εδεινα λιγα λιγα και δεν τα υπολογιζα και ειχα και δικους μου υλικα τσπ πιστεύω να βγάλω πουλια

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Manthosvf : 05-04-12 στις 03:40

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Manthosvf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Bobiras (04-04-12)

  7. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Bobiras
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    349

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΝΘΟΣ1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαρηστω λογικα θα παιζει ρολο η αποσταση απο τα αβγα δεν ξερω και εγω παρα πολλα αν και ειναι 60βαττ η λαμπες ειναι γυρο 14-15cm και εγω δοκιμες κανο τωρα περιμενο να βγουν σε 20 μερουλες για τον πατερα μ τιν εκανα ο θερμοστατης 35ευρο εχει ακριβεια μεχρη 0,1% εγω το εχω σε 0,4 σχεδον μισο βαθμο αποκληση για να μην αναβουν συνεχεια η λαμπες 10 ευρο τα ξυλα μου τα μονταρε ενας φιλος 10 ευρο το πολυμπριζο με τα 2 ανεμηστηρακια και τα 2 ρελε και τον χρονοδιακοπτη 10 ευρο το μοτερ του γιαλοκαθαριστηρα το τζαμι μου το εδωσε ετσι ο τζαμας τον εταξα 2 κοτοπουλα :P το εκανα και διπλο ειναι κενουριο μου ειπε σαν φιμε δεν περνα η θερμοκρασια και οντος ετσει ειναι τους μετασχιματιστες και τα σηρματα και τα καλωδια τα ειχα και τα ντουη.. α και 2 ευρο η λαμπες 5ευρο το υγρασιομετρο 1,20 το παξιμαδι με τιν βεργα πασο και 20 τα πετρελεα :P 93 ευρο οmg τα εδεινα λιγα λιγα και δεν τα υπολογιζα και ειχα και δικους μου υλικα τσπ πιστεύω να βγάλω πουλια
    οχι καμια ομελετα... γτ σκεφτομουνα να βαλω της λαμπες που εχουν σε θερμοθαλαμο τις κοκκινες

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Manthosvf
    Όνομα
    Μανθος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλα
    Μηνύματα
    330

    Προεπιλογή

    και ομελετα τρώμε δεν πιραζει δεν στις συνιστώ εκεινες τις λαμπες γιατι θα ανεβαζει αποτομα θερμοκρασια και δεν κανει απο οτι ξερω βέβαια μερική νομίζω πως βαζουν εγω παντος δεν το διακινδύνευσα επειδη ειναι μικρή 40χ50 με 35 βαθος εδω με αυτες ανεβαζει γρηγορα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη tzitzikas
    Όνομα
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    2.285

    Προεπιλογή

    αντε να δουμε σε 21 μερες τι θα βγει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Ελασσώνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    37,7 πρεπη να εινε η θερμοκρασια για την εχεις 38,2 και το θερμομετρο εινε αξιοπιστο

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #9
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    pol
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Αυτο που ειναι στην φωτογραφια νουμερο 5 κατω απο το τζαμι τι ειναι??Που βγαινουν δυο καλωδια...Μηπως ειναι οι αισθητηρες του θερμοστατη?

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Manthosvf
    Όνομα
    Μανθος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλα
    Μηνύματα
    330

    Προεπιλογή

    λεω στην περιγραφη γιατι το εχω στους 38 και οσο για το θερμομετρο θα σε γελάσω απο τα jumbo .. εκεινο στην πορτα ειναι αντισταση αυτοκόλλητη τιν ειχα και τιν εβαλα ... τι να σας πω περιμενο αποτελεσματα σε 18 μερες

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. χειροποιητη κλωσσομηχανη
    By Kostas Dimopoulos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 13:50
  2. κλωσσομηχανη προβλημα
    By pipis01 in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-12, 22:33
  3. αλλη μια κλωσσομηχανη...
    By mikrh in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-12, 10:22
  4. κλωσσομηχανη
    By Michalis Eva in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-11, 14:22
  5. Η κλωσσομηχανη μου
    By apextos100 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-10, 00:27

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας