Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 69

Θέμα: Συμμετρικό Τροφοδοτικό

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Φυσικά και σε παρεξηγώ φίλε μου και είπα και πριν δεν εισαι σε θέση να ξέρεις τι γνωρίζω, ξέρω πολύ καλά να κατασκευάζω τροφοδοτικό και δεν είναι η πρώτη φορά, ο νικος απλά ήθελε και δικιά του εφαρμογή για αυτό ρώτησε, εγώ ξέρω πολύ καλά τι θα κατασκευάσω. Το τι θεωρείς απάραδεκτο και το τι όχι πολύ σεβαστό αλλά δε σε ρώτησε κανείς στο συγκεκριμένο θέμα νομίζω, και άσκοπα βγαίνουμε out of topic.

    Μεγαλώσαμε σε μία εποχή που φροντίσατε όλοι εσείς "οι αρκετά μεγάλοι" να μεγαλώσουμε και δεν θέλω να αρχίσω κι εγώ να λέω τι θεωρώ απαράδεκτο και τι όχι. Ευχαριστώ για την βοήθεια σου αλλά δε τη χρειάζομαι γιατί όπως είπες και μόνος σου δεν βλέπεις να ρωτάω, συνεπώς δεν έχω και απορίες ότι έχω διαβάσει το κατάλαβα στα τόσα χρόνια έκανα μία ερώτηση αν θέλεις να σου αναλύσω και σου αρέσει να μετράμε τα ποστ μας...

    Για να κλείσω λοιπόν περί βοήθειας ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φάτο αγαπητέ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη kentar
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Μηνύματα
    696

    Προεπιλογή

    Παλικάρια όσο δεν βάζετε το κεφάλι κάτω να ''ξεστραβωθείτε'' πάνω στο αντικείμενο των σπουδών σας και απλά ρίχνετε το ανάθεμα στο συστημα Παιδείας και στους ''μεγάλους''
    χωρίς ίχνος αυτοκριτικής θα μείνετε πάντα ανεπαρκείς.Ειδικά στις μέρες μας που υπάρχει ο ''ωκεανός πληροφορίας'' που λέγεται Διαδικτυο δεν δικαιούστε ''δια να ομιλείτε''.
    Αυτό που απορρέει απο τα λεγόμενα σας είναι : - Ελα ρε τελειώνετε εκεί πέρα να παραδώσουμε την πτυχιακή και δεν πα'να γ@@@@τε μετά όλοι .
    Το εργάκι αυτό το έχουμε δεί πολλές φορές σ άυτό το forum και αυτό δείχνει παγιωμένη ''άρρωστη'' αντίληψη .

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Δεν ειπε κανεις οτι δεν υπαρχουν και αχρηστοι που το σπουδαζουν και αντε να τελειωνουμε αλλα μη τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι παιδιά έτσι; κανεις να μην ομιλεί αν δεν γνωρίζει εγώ αυτό λέω

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.904

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnnkast Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Εγω διερωτωμαι:

    ....Ο "φιλος" σου εχει φτασει μεχρι το πτυχιο ηλεκτρονικης .....και δεν ξερει να σχεδιασει ενα απλο συμμετρικο τροφοδοτικο;;;;;



    Εν πασει περιπτωσει.....δες αυτο:....http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=58667
    σωστή ερώτηση !!!!!

    υ.γ
    αν ποτέ σου χαλάσει κάτι τότε καλύτερα να το πετάξεις κατευθείαν παρά να το δώσεις στον φίλο σου να στο επισκευάσει !

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  5. #15
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και σε παρεξηγώ φίλε μου και είπα και πριν δεν εισαι σε θέση να ξέρεις τι γνωρίζω, ξέρω πολύ καλά να κατασκευάζω τροφοδοτικό και δεν είναι η πρώτη φορά, ο νικος απλά ήθελε και δικιά του εφαρμογή για αυτό ρώτησε, εγώ ξέρω πολύ καλά τι θα κατασκευάσω. Το τι θεωρείς απάραδεκτο και το τι όχι πολύ σεβαστό αλλά δε σε ρώτησε κανείς στο συγκεκριμένο θέμα νομίζω, και άσκοπα βγαίνουμε out of topic.

    Μεγαλώσαμε σε μία εποχή που φροντίσατε όλοι εσείς "οι αρκετά μεγάλοι" να μεγαλώσουμε και δεν θέλω να αρχίσω κι εγώ να λέω τι θεωρώ απαράδεκτο και τι όχι. Ευχαριστώ για την βοήθεια σου αλλά δε τη χρειάζομαι γιατί όπως είπες και μόνος σου δεν βλέπεις να ρωτάω, συνεπώς δεν έχω και απορίες ότι έχω διαβάσει το κατάλαβα στα τόσα χρόνια έκανα μία ερώτηση αν θέλεις να σου αναλύσω και σου αρέσει να μετράμε τα ποστ μας...

    Για να κλείσω λοιπόν περί βοήθειας ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φάτο αγαπητέ
    Δεν έχω λόγια ...
    Να'σαι καλά

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    12.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εισαι σε θέση να ξέρεις τι γνωρίζω, ξέρω πολύ καλά να κατασκευάζω τροφοδοτικό και δεν είναι η πρώτη φορά
    Τότε φιλαράκο γιατί δεν φτιάχνεις το τροφοδοτικό που θέλει ο φίλος σου παρά κάθεσαι και γράφεις μηνύματα; Ή γιατί ζήτησε ο φίλος σου βοήθεια από το φόρουμ, ξέχασε ότι έχει εσένα; Αλλά βέβαια, φταίει το σύστημα. Δεν έχουμε τώρα και λεφτά να πάρουμε κολλητήρι... Αλλά δεν πειράζει, άλλωστε δεν μας το ζητήσανε στη σχολή, δεν θα χρειάζεται φαίνεται... Βέβαια για να παίρνουμε κάθε μέρα 2-3 καφέδες στη σχολή (διότι ως γνωστόν εκεί πάμε για καφέ και χαβαλέ, όχι για μάθημα) έχουμε λεφτά, και για να παίρνουμε καινούριο κινητό κάθε 2-3 βδομάδες γιατί το άλλο πάλιωσε, πάλι έχουμε λεφτά. Μόνο για να πάρουμε καμιά αντίσταση δεν έχουμε λεφτά.

    Σου κακοφάνηκε κιόλας που σου τη λένε...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Το διευκρίνισα τόσες πολλές φορές που πραγματικά δε βλέπω το λόγο να το ξανα εξηγήσω ουτε σε σενα κοκαρ ουτε σε σενα φιλμαν και ντρεπομαι πραγματικά για την συμπεριφορά σας δεν θα προσθέσω τίποτα παραπάνω στο συγκεκριμένο ποστ γιατί πολύ απλά δεν γράφτηκα εδώ ούτε για να μαλώνω ούτε για να κρίνω όπως κάνετε εσείς, γεια χαρά!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    ΛΑΜΙΑ
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Aχ απο που να ξεκινησω ρε παιδια..τι ειναι αυτα εδω που γραφετε? Νομιζεις φιλε Φιλιππε πως μπορεις να κρινεις την οικονομικη κατασταση του καθενος?Η εσυ φιλε Κωστα να πετας τετοιες ειρωνιες μη γνωριζοντας ποιος ειναι ο αλλος?Τι επαγγελματισμος του κ...λου ειναι αυτος ρε παιδια? Και εν πασει περιπτωσει το θεμα ηταν το τροφοδοτικο,οχι ποιος ξερει να κανει τι.Πραγματικα,οταν βρηκα το site απο τον μουσικαντη,χαρηκα παρα πολυ οταν ειδα πως ολοι ειναι προθυμοι να συνεργαστουν κ να βοηθησουν νεους που γουσταρουν την δουλεια. Τωρα βλεπω πως πολλοι απο σας κρινετε τους παντες κ τα παντα.Κριμα για εσας. Και δεν λεω κριμα για μενα η κριμα για τον μουσικαντη διοτι εμεις,ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο,θα φτιαξουμε οτι ειναι να φτιαξουμε,και θα κανουμε οτι ειναι να κανουμε.Πραγματικα λυπαμαι για ορισμενους που νομιζουν πως τα ξερουν ολα,πετανε ειρωνιες χωρις να ξερουν ο αλλος που ζει,αν εχει λεφτα, αν εχει να παρει ενα κομματι ψωμι για να βαλει να παρει και ενα γαμ....νο κολλητιρι.Δηλαδη στο ονομα της δηθεν "μαγκιας" και του " ε γ ω τα ξερω ολα" ισοπεδωνουμε τα παντα.Ακομα και την ανθρωπια μας.Και καταλγουμε να προσβαλουμε τους παντες,γιατι ε μ ε ι ς τα ξερουμε οοολα.Λυπαμαι παρα πολυ και σας τα λεω με αγαπη αυτα.Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν,αν και εσεις με ολο αυτο το πραγμα που κανετε στο θεμα αυτο,προσβαλλετε εμενα.Θελω να ξαναευχαριστησω τα παιδια που με βοηθανε συνεχως,οπως και εδω στο θεμα,και να παρακαλεσω να μη ξαναπροσβαλλετε καποιον σε δικο μου θεμα.αν δεν εχετε κατι ουσιαστικο να πειτε,να μην γραφετε. Σας ευχαριστω και παλι παιδια.Με αγαπη,


    Νικος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    ΛΑΜΙΑ
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε δεν θα έπρεπε να βγαίνει κανένας απο κεί με γνώσεις ..., είναι καταδικασμένοι όλοι ...

    Τι λέτε βρε παιδιά, απο τους άλλου (καθηγητές) περιμένετε να σας μάθουν?. Δεν γίνεται
    τίποτα
    αν δεν ασχοληθεί/ενδιαφερθεί ο καθένας απο μόνος του. Δεν φταίνε πάντα οι άλλοι.

    Σέβομαι απόλυτα αυτό που λες, και σε πιστεύω οτι μου λες αλήθεια. Δεν λέει όμως κάτι
    αυτό ..., γιατί απο μόνο σου δεν πήρες ποτέ ένα κιτ να φτιάξεις/συναρμολογήσεις. Αν
    δηλαδή δεν θα σου δίναν ποτέ "πλακέτα", θα αποφοιτούσες και δεν θα ήξερες τι είναι ?.

    Υπάρχουν πολλά παιδιά που δεν έχουν σπουδάσει καν τα "ηλεκτρονικά", παρόλα αυτά
    οι γνώσεις τους είναι 10πλάσιες απο κάποιους που έχουν σπουδάσει/αποφοιτήσει απο
    τον συγκεκριμένο κλάδο. Και δεν κάναν ποτέ "εργαστήρια". Μόνο διάβασμα και πρακτική
    στο σπίτι.

    Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για κάποιον "ηλεκτρονικό" να μην ξέρει να φτιάξει ένα απλό τροφοδοτικό.

    Είναι το ίδιο σαν σε "σχολή οδήγησης", ο μαθητής να μην ξέρει να βάλει "μπροστά" το αμάξι.
    Αρχάριος δηλαδή ...

    Συγνώμη που είμαι απότομος, αλλά είμαι αρκετά μεγάλος για να ακούω δικαιολογίες ...

    Θα δεχόμουν να πούμε απλώς:
    "είμαι αρχάριος και θέλω να μάθω",

    παρά:
    "είμαι σχεδόν τελειόφοιτος και δεν με μάθανε".

    Ο Νίκος είναι ένα μήνα εδώ και έχει ενδιαφερθεί να ρωτήσει και να μάθει (>20 ποστ). Εσύ
    Mousikantis
    είσαι εδώ 4 χρόνια, όσο σπουδάζεις περίπου, αλλά δεν έχεις ρωτήσει σχεδόν ποτέ τίποτα (8 ποστ).
    Δεν σε κρίνω ασφαλώς, και δεν μου πέφτει λόγος, απλά στέκομαι σε αυτό που σου είπα και παραπάνω.
    Αν δεν ασχοληθούμε μόνοι μας ..., δεν ...


    Τέλος πάντων καλοπροαίρετα τα λεω, μη με παρεξηγήσεις. Βοήθεια υπάρχει πάντως ...
    .
    Και κατι ακομα φιλε Γρηγορη,ο Μουσικαντης και εγω ασχολουμαστε χρονια με τα ηλεκτρονικα,διαβαζοντας μονοι μας.Νομιζω πως συμφωνεις οτι δεν παιρνεις την ιδια γνωση απο ενα βιβλιο που μισοκαταλαβαινεις,και απο ενα ανθρωπο που σου μοιραζει γνωση και εμπειρια σωστα?Στη θεση σου δεν θα ειχα τοσες απαιτησεις..Εν πασει περιπτωσει επειδη σε εκτιμω και δεν θελω να σε προσβαλλω καθολου,εχουμε κανει μπολικες κατασκευες,αλλα οχι τοσες αξιολογες ωστε να ανεβουν εδω.Συν οτι ειμαστε της λογικης του οτι αν δεν παιδεψεις το μυαλο σου μονος σου,δεν εχει καποιο νοημα να στα δινουν μασημενα ολα.Γιαυτο και ο Μουσικαντης δεν ρωταγε πολλα,αλλα οτι χρειαζοταν.Δεν τον δικαιολογω,(αλλωστε δεν εκανε κατι κακο),απλα αποκαθιστω την αληθεια.Και ξαναλεω και παλι,πως δεν εχω καμια ορεξη να προσβαλλω κανεναν,και μιλαω με αγαπη και οχι κριτικη.Φιλε Γρηγορη σε ευχαριστω και παλι για ολα.Με αγαπη,

    Νικος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Λενε οτι οι αντρες ηρεμουν στην θεα του γυναικειου μπουστου, γιατι το μυαλο τους ειναι προγραμματισμενο να συγκεντρωνεται στο ..μπουστο, αφηνοντας τα υπολοιπα στο background.
    9K0S0U4ESA_SophieReadeAdamC2012Calendar4.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον bchris για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Hulk (21-04-12), moutoulos (20-04-12)

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συμμετρικό τροφοδοτικό
    By mtzag in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-16, 22:05
  2. Συμμετρικό τροφοδοτικό 1,2 - 30 volt. / 3A
    By thomasdriver in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 19:08
  3. Απλό συμμετρικό τροφοδοτικό
    By VirusX2 in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-15, 21:20
  4. Συμμετρικό Τροφοδοτικό σε ΜΗ Συμμετρικό
    By AlexandrosManson in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-11, 12:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας