Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 69

Θέμα: Συμμετρικό Τροφοδοτικό

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως προειπα,αφ΄ενος ειμαι 7 εξαμηνο και δεν εχω παρει πτυχιακη ακομα,και αφ'ετερου δεν εχω ασχολιθει ποτε με ενισχυτες,αλλα με αλλους κλαδους της ηλεκτρονικης.τωρα αρχισα να ασχολουμαι με ενισχυτες,γιαυτο και ρωταω.
    Συνεχίζεις εεεε; Ποιοι ήτανε αυτοί οι κλάδοι της ηλεκτρονικής με τους οποίους έχεις ασχοληθεί και δεν σε έφεραν σε επαφή με τροφοδοτικά, θα μας πεις; Γιατί νομίζω ότι για να ζητήσεις τροφοδοτικό άνοιξες το θέμα, ή κάνω λάθος;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φίλε μου πραγματικά γελάω με όλη τη συνέχεια προφανώς δεν ήταν θέμα τεστοστερόνης αλλά οιστρογόνων και δεν έπιασε και το ξεκατίνιασμα συνεχίζεται αλλά ας το συνεχίσει μόνος του!
    Αλήθεια, με τον Νίκο είσαστε μόνο φίλοι;

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Μέλος
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    ΛΑΜΙΑ
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Δηλαδη τι να σου πω τωρα ρε φιλε?οτι ξεφτιλιζεσαι μονος σου?Οτι πετας λαμακιες?τι απο ολα? Επειδη δεν μπορεις να απαντησεις (ασχετο που δεν σου ζητησε κανεις τη γνωμη σου) προσβαλλεις τον οποιονδηποτε? Συνχαρητηρια λοιπον εδειξες το ποσο εξυπνος εισαι,ΜΠΡΑΒΟ! Τωρα ολοι οσοι διαβαζουν το θεμα θελουν να σου μοιασουν!Φοβερο παραδειγμα!Α και παρεπιπτωντως,δεν νομιζω πως η "επαφη με τα τροφοδοτικα" σχετιζεται με "την κατασκευη τροφοδοτικων". Δεν θα απαντησω τιποτα αλλο,Ευχαριστω ολους τους υπολοιπους,και θα σβησω το θεμα σε λιγο.Να εισαι καλα φιλε Φιλιππε τουλαχιστον με εκανες και γελασα τοσες μερες που ασχολουμαι,αφου δεν ειπες και τιποτα επικοδομιτικο ως ηλεκτρονικαρα που εισαι.Να εισαι καλα! Καλο μεσημερι στους υπολοιπους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Δραμα/Λαμια
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, με τον Νίκο είσαστε μόνο φίλοι;
    Πολύ θα θελες να ακούσεις κάτι παραπάνω αλλά μην εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια

    Καλά στα λέει ο Nick πραγματικά ρεζιλεύεσαι εκτός του οτι δεν έπιασες καν το θέμα και σε όλο το ποστ λες ότι σου έρχεται στο μυαλό! Αλλά δε πειράζει σε κάθε σπίτι ενας στραβός λένε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Mousikantis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    NickGreek (23-04-12)

  6. #35
    Banned
    Όνομα
    -nikos-
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    hlektronika gr.
    Μηνύματα
    1.782

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λενε οτι οι αντρες ηρεμουν στην θεα του γυναικειου μπουστου, γιατι το μυαλο τους ειναι προγραμματισμενο να συγκεντρωνεται στο ..μπουστο, αφηνοντας τα υπολοιπα στο background.
    Συνημμένο Αρχείο 32001

    το background υπαρχει !!!!
    jenerator3ea.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη τι να σου πω τωρα ρε φιλε?οτι ξεφτιλιζεσαι μονος σου?Οτι πετας λαμακιες?τι απο ολα?
    Σου έδωσα ποτέ την εντύπωση ότι με νοιάζει τι θα πεις; Οπότε πες ό,τι θες, το ίδιο μου κάνει, όπως επίσης φαντάζομαι και στους άλλους εδώ μέσα (εκτός βέβαια από τον Μουσικάντη φίλο σου).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη δεν μπορεις να απαντησεις
    Φυσικά και δεν μπορώ να απαντήσω. Άλλωστε πού να ξέρω εγώ από τροφοδοτικά; Μήπως έφτιαξα ποτέ κανένα; Βλέπεις στη σχολή που πήγα δεν μας μάθανε!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    (ασχετο που δεν σου ζητησε κανεις τη γνωμη σου)
    Τι να κάνουμε φίλε μου, έτσι είναι τα φόρουμς, όποιος θέλει, γράφει...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνχαρητηρια λοιπον εδειξες το ποσο εξυπνος εισαι,ΜΠΡΑΒΟ!
    Ευχαριστώ!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα ολοι οσοι διαβαζουν το θεμα θελουν να σου μοιασουν!
    Μπα, ξέρω 2 που δεν θέλουν! Διότι πολύ απλά δεν τους ενδιαφέρουν τα ηλεκτρονικά, αλλά η κτήση του πτυχίου!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α και παρεπιπτωντως,δεν νομιζω πως η "επαφη με τα τροφοδοτικα" σχετιζεται με "την κατασκευη τροφοδοτικων".
    Α, τώρα κατάλαβα, νόμιζα ότι λέγοντας "επαφή με τα τροφοδοτικά", εννοούσες "ενασχόληση με τα τροφοδοτικά"! Δεν είχα καταλάβει ότι λέγοντας "επαφή" εννοούσες ότι κάπου - κάποτε απλώς ακούμπησες κάποια τροφοδοτικά! Όντως αυτό δεν έχει καμία σχέση με την κατασκευή τροφοδοτικών!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα απαντησω τιποτα αλλο,
    Όχι, θέλω να απαντήσεις σε 2 ερωτήσεις που δεν μου λύθηκαν διαβάζοντας το θέμα:
    1) Τον ενισχυτή της πτυχιακής σου τον σχεδίασες εσύ; (και αν ναι, δείξε μας το σχέδιο), και
    2) Με τι είδους ηλεκτρονικά ασχολείσαι εσύ και ο φίλος τόσα χρόνια ώστε ποτέ δεν συναντήσατε ένα τροφοδοτικό αποτελούμενο από μετασχηματιστή - γέφυρα - πυκνωτή;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω ολους τους υπολοιπους
    Καλοσύνη σου...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    και θα σβησω το θεμα σε λιγο.
    Δυστυχώς δεν μπορείς να το κάνεις μια και δεν είσαι διαχειριστής, αλλά και αν το έκανες δεν θα βάλουμε και τα κλάματα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να εισαι καλα φιλε Φιλιππε
    Ευχαριστώ!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    τουλαχιστον με εκανες και γελασα τοσες μερες που ασχολουμαι
    ...ήταν αμοιβαίο!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου δεν ειπες και τιποτα επικοδομιτικο ως ηλεκτρονικαρα που εισαι.
    Ναι, το συνηθίζω να το κάνω αυτό, είναι η αλήθεια...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να εισαι καλα!
    Εντάξει, το ξαναείπαμε, ευχαριστώ!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο μεσημερι στους υπολοιπους.
    Και από μένα επίσης.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FILMAN : 23-04-12 στις 14:10

  8. #37
    Μέλος
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    ΛΑΜΙΑ
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Χαχαχα βλεπω πως μαλλον δεν διαβαζεις σωστα αυτα που λεω η τουλαχιστον δεν τα εξηγω εγω σωστα.Οι απαντησεις υπαρχουν ηδη σε προηγουμενες μου απαντησεις στο ποστ που μιλαμε. πχ :

    λες: Όχι, θέλω να απαντήσεις σε 2 ερωτήσεις που δεν μου λύθηκαν διαβάζοντας το θέμα:1) Τον ενισχυτή της πτυχιακής σου τον σχεδίασες εσύ; (και αν ναι, δείξε μας το σχέδιο), και
    2) Με τι είδους ηλεκτρονικά ασχολείσαι εσύ και ο φίλος τόσα χρόνια ώστε ποτέ δεν συναντήσατε ένα τροφοδοτικό αποτελούμενο από μετασχηματιστή - γέφυρα - πυκνωτή;

    και αν διαβαζες λιγο παραπανω θα εβλεπες:

    1)Οπως προειπα,αφ΄ενος ειμαι 7 εξαμηνο και δεν εχω παρει πτυχιακη ακομα,και αφ'ετερου δεν εχω ασχολιθει ποτε με ενισχυτες,αλλα με αλλους κλαδους της ηλεκτρονικης.τωρα αρχισα να ασχολουμαι με ενισχυτες
    2)σε εταιρια ειδικευομενη σε ηλεκτρονικα αντλιων πρατηριων

    Υπαρχουν λιιιιγο πιο πισω αυτα.

    Και επειδη οπως βλεπω παρερμηνευεις αυτα που λεω,επαναλαμβανω λοιπον : Δεν ειπα ΠΟΤΕ οτι δεν ξαναειδα στη χωη μου τροφοδοτικο η οτι δεν επισκευασα κανενα, ειπα οτι δεν επιχειρησα ΠΟΤΕ να ΦΤΙΑΞΩ ενα τροφοδοτικο εξαρχης απο μονος μου.

    Αν εχεις αλλες αποριες ευχαριστως να στις λυσω,Οπως και δεν μπαινω καν στη διαδικασια να απαντησω στις σαχλαμαρες του τυπου οτι με ενδιαφερει η κτιση του πτυχιου χωρις να ξερω τιποτα κτλ κτλ.

    Ελπιζω τωρα να εγινα καταννοητος και να μην παρερμηνευτω παλι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Οποιος γνωριζει ας μιλησει - οι υπολοιποι ας σιωπουν.

    Καθε βοηθεια και αποψη δεκτη - οχι οι προσβολες ομως.

    Βοηθαμε αλληλους!

  9. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ θα θελες να ακούσεις κάτι παραπάνω αλλά μην εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια
    Εννοούσα μήπως είσαστε τίποτα αδέρφια, ξαδέρφια, κ.τ.λ., μα πού πήγε το κατεστραμμένο μυαλό σου;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά στα λέει ο Nick πραγματικά ρεζιλεύεσαι
    Τι να κάνουμε, ας τον ακούσουμε, Νick είναι αυτός... Βρε νούμερο, εγώ ρεζιλεύομαι ή εσείς που θέλετε να πάρετε πτυχίο και δεν ξέρετε να συνδέσετε ένα μετασχηματιστή, μια γέφυρα, και 1 - 2 πυκνωτές για να βγει ένα τροφοδοτικό τελικού ενισχυτή;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτός του οτι δεν έπιασες καν το θέμα και σε όλο το ποστ λες ότι σου έρχεται στο μυαλό!
    Μα φυσικά πού να το πιάσω το θέμα! Άλλωστε είναι τόσο υψηλού (τεχνικώς) επιπέδου που καταντάει δυσνόητο για τους μη μυημένους! Τουλάχιστον όπως παραδέχεσαι έχω μυαλό! Πάλι καλά δηλαδή!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mousikantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά δε πειράζει σε κάθε σπίτι ενας στραβός λένε.
    Ε, κάτι θα ξέρουν. Στο δικό σου ποιον έχετε;

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #39
    Μέλος
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    ΛΑΜΙΑ
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοούσα μήπως είσαστε τίποτα αδέρφια, ξαδέρφια, κ.τ.λ., μα πού πήγε το κατεστραμμένο μυαλό σου;

    Τι να κάνουμε, ας τον ακούσουμε, Νick είναι αυτός... Βρε νούμερο, εγώ ρεζιλεύομαι ή εσείς που θέλετε να πάρετε πτυχίο και δεν ξέρετε να συνδέσετε ένα μετασχηματιστή, μια γέφυρα, και 1 - 2 πυκνωτές για να βγει ένα τροφοδοτικό τελικού ενισχυτή;

    Μα φυσικά πού να το πιάσω το θέμα! Άλλωστε είναι τόσο υψηλού (τεχνικώς) επιπέδου που καταντάει δυσνόητο για τους μη μυημένους! Τουλάχιστον όπως παραδέχεσαι έχω μυαλό! Πάλι καλά δηλαδή!

    Ε, κάτι θα ξέρουν. Στο δικό σου ποιον έχετε;
    Αγνοωντας οοολα τα προηγουμενα,αγω να ρωτησω κατι..Ποιος σου ειπε εσενα οτι δεν ξερουμε να συνδεσουμε ενα τροφοδοτικο τελικου ενισχυτη? Γιατι απο οσο θυμαμαι,εγω ενα κυκλωμα ζητησα επειδη το χρειαζομουν,και λογω του οτι ηταν ακριβα τα υλικα και πολλα τα αμπερ,ηθελα ενα σωστο κυκλωμα.κυκλωμα ζητησα εξ αρχης,οχι πως να το υλοποιησω. Μη παρερμηνευεις αυτα που λεω φιλε και τα κανεις οπως θες εσυ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Οποιος γνωριζει ας μιλησει - οι υπολοιποι ας σιωπουν.

    Καθε βοηθεια και αποψη δεκτη - οχι οι προσβολες ομως.

    Βοηθαμε αλληλους!

  11. #40
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Όντως μπερδεύτηκα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα βλεπω πως μαλλον δεν διαβαζεις σωστα αυτα που λεω η τουλαχιστον δεν τα εξηγω εγω σωστα.Οι απαντησεις υπαρχουν ηδη σε προηγουμενες μου απαντησεις στο ποστ που μιλαμε. πχ :

    λες: Όχι, θέλω να απαντήσεις σε 2 ερωτήσεις που δεν μου λύθηκαν διαβάζοντας το θέμα:1) Τον ενισχυτή της πτυχιακής σου τον σχεδίασες εσύ; (και αν ναι, δείξε μας το σχέδιο), και
    2) Με τι είδους ηλεκτρονικά ασχολείσαι εσύ και ο φίλος τόσα χρόνια ώστε ποτέ δεν συναντήσατε ένα τροφοδοτικό αποτελούμενο από μετασχηματιστή - γέφυρα - πυκνωτή;

    και αν διαβαζες λιγο παραπανω θα εβλεπες:

    1)Οπως προειπα,αφ΄ενος ειμαι 7 εξαμηνο και δεν εχω παρει πτυχιακη ακομα,και αφ'ετερου δεν εχω ασχολιθει ποτε με ενισχυτες,αλλα με αλλους κλαδους της ηλεκτρονικης.τωρα αρχισα να ασχολουμαι με ενισχυτες
    2)σε εταιρια ειδικευομενη σε ηλεκτρονικα αντλιων πρατηριων

    Υπαρχουν λιιιιγο πιο πισω αυτα.

    Και επειδη οπως βλεπω παρερμηνευεις αυτα που λεω,επαναλαμβανω λοιπον : Δεν ειπα ΠΟΤΕ οτι δεν ξαναειδα στη χωη μου τροφοδοτικο η οτι δεν επισκευασα κανενα, ειπα οτι δεν επιχειρησα ΠΟΤΕ να ΦΤΙΑΞΩ ενα τροφοδοτικο εξαρχης απο μονος μου.

    Αν εχεις αλλες αποριες ευχαριστως να στις λυσω,Οπως και δεν μπαινω καν στη διαδικασια να απαντησω στις σαχλαμαρες του τυπου οτι με ενδιαφερει η κτιση του πτυχιου χωρις να ξερω τιποτα κτλ κτλ.

    Ελπιζω τωρα να εγινα καταννοητος και να μην παρερμηνευτω παλι.
    Τελικά όντως δεν πήρες εσύ πτυχιακή τον ενισχυτή αλλά κάποιος φίλος σου ο οποίος όπως αποδεικνύεται από το #9 είναι ο ...Μουσικάντης! Εσύ απλώς είπες να του φτιάξεις το τροφοδοτικό, καθώς αυτός ξέρει να σχεδιάζει ενισχυτές, όχι όμως και τροφοδοτικά!

    Τελικά άδικα σε αποπήρα... Σε μπέρδεψα με τον φίλο σου...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συμμετρικό τροφοδοτικό
    By mtzag in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-16, 22:05
  2. Συμμετρικό τροφοδοτικό 1,2 - 30 volt. / 3A
    By thomasdriver in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 19:08
  3. Απλό συμμετρικό τροφοδοτικό
    By VirusX2 in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-15, 21:20
  4. Συμμετρικό Τροφοδοτικό σε ΜΗ Συμμετρικό
    By AlexandrosManson in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-11, 12:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας