Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Βοήθεια με πώληση στο ebay

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη ts0gl1s
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    katerini
    Μηνύματα
    485

    Προεπιλογή Βοήθεια με πώληση στο ebay

    Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα πώληση στο ebay πως δηλώνουμε δημοπρασία και να δηλώσω ποσό εκκίνησης και χρόνος δημοπρασίας πάνω από 1 εβδομάδα λέω τα μεταφορικά να τα έχω μέσα στην τιμή κάθε βοήθεια δεκτή

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.779

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ts0gl1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα πώληση στο ebay πως δηλώνουμε δημοπρασία και να δηλώσω ποσό εκκίνησης και χρόνος δημοπρασίας πάνω από 1 εβδομάδα λέω τα μεταφορικά να τα έχω μέσα στην τιμή κάθε βοήθεια δεκτή
    Apo ebay δεν εχω κανει πωληση ποτε.απο οσα ξερω ομως ειναι.δηλωνεις αρχικη τιμη .δηλωνεις οτι θες δημοπρασια με πονταρισμα +5€ ή οσο θες.δηλαδη απο 100-105-110 κλπ.μερες δημοπρασιας.Μετα επιλεγεις αν ειναι μονο για ελλαδα-ευρωπη -παγκοσμια.βαζεις και διαφορετικα μεταφορικα εννοειται,αλλιως βαλε τα μονο ελλαδα και να ειναι μεσα στην τιμη.καπως ετσι θα ειναι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη kotsos___
    Όνομα
    Kώστας
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    629

    Προεπιλογή

    Αμα πατήσεις sell σε βγάζει στην φόρμα, και εκεί υπάρχουν όλα αναλυτικά.. τα μεταφορικά είναι ένα πρόβλημα, γιατί σου έχει ξεχωριστά μόνο για usa ή worldwide.. εγώ βάζω τα μεταφορικά που με καλύπτουν για αμερική, και άμα το πάρει κάποιος απο ελλάδα του κάνω έκπτωση οταν του στελνω invoise..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Παει αρκετος καιρος απο την τελευταια μου πωληση, οποτε δεν θα σταθω στο διαδικαστικο, που απ' οτι ειδα το καλυψαν τα παιδια παραπανω.

    Θελω απλα να σταθω λιγο στο θεμα των μεταφορικων και στο αν θα το στελνεις worldwide ή localy.
    Κατ' αρχας πιστευω ακραδαντα οτι δεν πρεπει να θεαεις περιορισμους στον τοπο αποστολης.
    Ουτως ή αλλως, τα μεταφορικα τα πληρωνει ο αγοραστης.
    Ειναι βλακεια να περιοριστεις στην ταπεινη Ελληνικη αγορα.

    Επισης πιστευω οτι πρεπει να κανεις μια καλη ερευνα αγορας, σχετικα με το ποσο χρεωνει η καθε μεταφορικη για το συγκεκριμενο δεμα και να το αναφερεις αυτο στην περιγραφη, μαζι με τις διαστασεις και το βαρος του.
    Καλο θα ειναι επισης να δωσεις στον αγοραστη την επιλογη της ασφαλισης.
    Ξαναλεω οτι ενω ολα αυτα επιβαρυνουν τον αγοραστη, δειχνουν οτι ενδιαφερεσαι να τον εξυπηρετησεις.

    Εγω εχω απορριψει πολλα πραγματα που ηθελα κατα καιρους ν' αγορασω απο ebay, μονο και μονο γιατι ο πωλητης ειχε πεταξει μια ξερη περιγραφη και τιποτα αλλο.

    Κανε το προιον σου δελεαστικο, δινοντας επιλογες στους υποψηφιους αγοραστες σου. Στο μελλον, αν χρειαστει να πουλησεις και κατι αλλο, θα σε θυμουνται.

    Επισης ανεβασε πολλες και καλες φωτογραφιες. Να δει ο αλλος τι παιρνει.
    Δωστου υλικο να καθεται να το χαζευει. Δεν εχει σημασια αν μπορει να βρει φωτογραφιες απο το site του κατασκευαστη, ο αγοραστης θελει να δει φωτογραφιες αυτου που προκειται ν' αγορασει. Αυτου που πουλας εσυ.
    Στην τελικη, ποθουμε αυτο που βλεπουμε...

    Καλη επιτυχια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον bchris για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Phatt (28-04-12)

Παρόμοια Θέματα

  1. Πώληση στο ΕΒΑΥ
    By manos_3 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-14, 17:27
  2. Πώληση στο Ricardo
    By robotakias in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-13, 22:01
  3. Πώληση Αντικειμενων μέσω EBAY.com
    By agis68 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-13, 12:26
  4. Βοήθεια με ενισχυτή ήχου απο ebay
    By motifnick in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-12, 18:18
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-10, 17:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας