Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: marketing χολ βοήθεια

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Xronis
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Argiroupoli
    Μηνύματα
    143

    Προεπιλογή marketing χολ βοήθεια

    για σας παιδιά μόλις έπιασα δουλειά σε marketing αίτησις hol κάνω σε σπίτια με κουστούμι είμαι φυσικά η εταιρία είναι πρώτη στην ελλάδα marketing
    το θέμα είναι να κανεις αίτησις λες ένα τροπάρι ένα σύστημα το θέμα είναι ότι το λέω το τροπάρι αυτό αλλα δε μπορώ να ψήσω τον κόσμο αίτησις η άλλοι συνεργάτες κάνουν αυτό μου τι σπάει και δε μπορώ να καταλάβω
    τι φταίει και είμαι 4 μέρες έξω μονο 2 αίτησις έχω κάνει κανονικά το μίνιμουμ είναι 2 ανά μέρα άρα 8 στις 4 μέρα
    σκέφτομαι να κάτσω καμια βδομάδα να δω αν θα κάνω ξανά αίτησις η αλλιώς φεύγω
    ωράριο 9-12 practice στo γραφείο 12.30-3.30 στα σπίτια και 5.00-8.30 στα σπίτια άρα 6.5 ώρες δουλειά μονο τα λεφτά έινai ότι 2 αϊτήsis την ημερα x 6 μέρες μέχρι και το σάββατο το μηνα κάνουν 1000 euro καθαρά
    αλλα μου είναι λίγο δύσκολο να κάνω 2 αίτησις την ημερα καμια λύση κανεις ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.010

    Προεπιλογή

    ναι. αλλαξε δουλεια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον xsterg για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (16-05-12)

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη takisegio
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    εχεις "μπει" στο κυνηγι των αιτησεων για να απολαβεις χρηματα.σκεψου οτι ο κοσμος με το ζορι βγαζει περα την οικογενεια του -οποτε αυτο το αφηνει σε δευτερη μοιρα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Καλη αρχη κατ' αρχας...

    Να σου πω τι πιστευω. Στην πωληση, δεν παιζει ρολο το προιον. Αυτο που παιζει ρολο ειναι να πιστευει ο πωλητης στο προιον.
    Εσυ εχεις HOL σπιτι? Πιστευεις οτι ειναι καλο προιον?

    Με αλλα λογια, οταν λες στον πελατη, να γινει συνδρομητης της HOL, πιστετυεις οτι πραγματικα θα οφεληθει, ή οτι τον κοροιδευεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον bchris για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (16-05-12)

  7. #5
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Γειά σου Χρόνη ...

    ... δεν γνωρίζω αν με θυμάσαι ή οχι ακόμα (είμαι ο Γρηγόρης, ... συγκέντρωση κάποιων μελών του Hlektronika στην Αθήνα,
    πρίν περίπου 3 χρόνια), ... μου είχε κάνει εντύπωση πως δεν "άκουγες" αυτά που σου λέγαν. Δεν εννοώ βέβαια οτι έχεις θέμα
    ακοής, οχι βέβαια απλά δεν είχες την ικανότητα να παρακολουθήσεις/"ακολουθήσεις" την συζήτηση που έκανες με τον φίλο
    μας Sakis.

    Τώρα αυτό γιατί το λεω ?. Οχι βέβαια για να το βγάλω στη επιφάνεια, και να συζητήσουμε αυτό, ή να σε προσβάλω, γιατί ο
    καθένας μας έχει τις καλές ή τις κακές του μέρες, που μπορεί να σε "πέτυχα" στις κακές σου, αλλά για να το σκεφτείς εσύ
    αν πράγματι είναι έτσι
    ή οχι. Και δεν μιλάω για τότε, αλλά για τώρα με τους "πελάτες" σου. Μήπως ισχύει ακόμα το ίδιο ?.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... το θέμα είναι ότι το λέω το τροπάρι αυτό αλλα δε μπορώ να ψήσω τον κόσμο ...
    Επίσης κάτι πολύ κακό, είναι και αυτό που σου είπε ο Χρήστος. Πως θα τον κερδίσεις τον πελάτη όταν "φωνάζεις" με τον
    τρόπος σου, "μην κάνεις την αίτηση". Έτσι όπως το λες, φαίνεται οτι το λες σαν ποίημα. Αυτό μεταφράζεται στον πελάτη

    σαν παπαγαλισμός η ημιμάθεια σε αυτό που "πουλάς".



    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  8. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    παρ'οτι πράγματι ο κόσμος τα φέρνει δύσκολα βόλτα μπροστά σε εναν καλό πωλητή και ο πιο δύσπιστος αγοράζει παγο ενω εχει ψυγείο!!! Θέλω να πω οτι το να εισαι πωλητής στο δρόμο θελει ταλέντο. Αμα λες ότι " λεω το παραμύθι" αμέσως μου δίνεις να καταλάβω οτι λες "να πανε να γαμηθουνε οι πωλήσεις εγώ τα φράγκα θελω" Την εχω κανει αυτή τη δουλειά για αλλο προιον πολυ πιο άσχετο και εβγαλα καλά λεφτά. Οχι γιατί ελεγα παραμύθι ή ποιημα ή κασέτα αλλά γιατί το υποστήριζα μεχρι τελους ακομη και οταν ο πελάτης μου απαντούσε: ξερεις εχω κατι αναλογο κλπ....και του απαντουσα ετοιμοπόλεμος ναι αλλά δεν εχεις αυτό που πουλάω αρα δεν ξερεις οτι ξερω εγώ! και αμεσως υπέγραφε.....Σκοπός ειναι να πας στον πελάτη στην αρχή τον χαλαρώνεις με διαφορα χαζά απο τα οποία ο καλός πωλήτης εξάγει συμπεράσματα κατα ποσο ευκολα ή δυσκολα θα πουλήσει ένα προίον Χ. Πιανεις κουβεντα για διαφορα να τον χαλαρωσεις δεν τον αρχινας μολις σε μπαζει στο σπιτι του με το μπιρι μπιρι γιατι θα σε διώξει....θελει μαεστρία....δεν ειναι κατι φοβερό....απλά σκέψου το


    φιλικά

    Καλή τυχη

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  9. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    καλύτερα να βρεις μία σοβαρή δουλειά
    μια φορά που χτύπησαν τη πόρτα και μου είπαν οτι έχουν περάσει οπτικές στη γειτονιά μου (ψέματα-ήταν πολύ πριν απο το vdsl) και οτι θέλουν να μου πουν για τις νέες ταχύτητες....
    στην αρχή νόμιζα οτι ήταν κάποιοι κλέφτες αποκλείεται να λένε τόσα ψέματα λέω... μετά έμαθα οτι ήταν η hol, τους περιμένω να μου το ξαναπούν να κατέβω κάτω να τους αρχίσω στα @#$!@#$

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλύτερα να βρεις μία σοβαρή δουλειά
    μια φορά που χτύπησαν τη πόρτα και μου είπαν οτι έχουν περάσει οπτικές στη γειτονιά μου (ψέματα-ήταν πολύ πριν απο το vdsl) και οτι θέλουν να μου πουν για τις νέες ταχύτητες....
    στην αρχή νόμιζα οτι ήταν κάποιοι κλέφτες αποκλείεται να λένε τόσα ψέματα λέω... μετά έμαθα οτι ήταν η hol, τους περιμένω να μου το ξαναπούν να κατέβω κάτω να τους αρχίσω στα @#$!@#$
    διαφωνώ φίλε οι πωλήσεις ειναι ολόκληρη επιστήμη!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  11. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Xronis
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Argiroupoli
    Μηνύματα
    143

    Προεπιλογή

    τελικά σήμερα έφυγα από τι δουλειά αυτή δεν έκανα sales ( αίτησις )

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. βοήθεια σε κατασκευή ενισχυτή.. (αρκετή βοήθεια :D )
    By snapster in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-12, 15:53
  2. βοήθεια
    By johnny56k in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-11, 12:35
  3. Βοήθεια
    By Ηλιας Α in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-09, 12:26

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας