Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: Βοήθεια για συναγερμό

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βγαζω/βγαζουμε αχνα....

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Δηλαδή????
    Κάντε μου καμία πρόταση για μέχρι 5 ζώνες έψαξα αλλά το έχω κάψει λίγο στο ψάξιμο είναι λίγο πολύπλοκα τελικά

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή????
    Κάντε μου καμία πρόταση για μέχρι 5 ζώνες έψαξα αλλά το έχω κάψει λίγο στο ψάξιμο είναι λίγο πολύπλοκα τελικά

    Φιλε μου γεια σου.Σιγουρα το θεμα δεν ειναι τοσο απλο αλλα ουτε και πολυπλοκο(Παντος δεν ειναι PLUG AND PLAY οπως πολλα sites τυπου x-shop το παρουσιαζουν,απλα και μονο για να πουλησουν).
    Εδω υπαρχουν πολλα παιδια που εχουν εγκαταστηση ποικιλα συστηματα και πιστευω μπωρουν να βοηθησουν .
    Βεβαια οσοι χρηστες αλλες τοσες και γνωμες.Για καποιον ειναι ''καλο'' το Α για καποιον αλλο το Β κοκ...
    Εγω θα σου πρωτηνα αν θες να βαλεις κατι που λογικα θα το ηθελες ''εχτες'' ,να αποτανθης σε ντοπιους εγκαταστατες για να εχεις και καποια υποστηριξη μετα την εγκατασταση,να κανεις φυσικα ερευνα αγορας,και τελικα να κανεις τη δουλεια σου γρηγορα και σωστα με λογικο κοστος..
    Επισης να εχεις υποψιν σου πως ο επιδοξος ΔΕΝ περιμενη,και οτι ενας απροστατευτος χωρος εχει 99% πιθανοτητες παραβιασης απο εναν προστατευμενο,
    ετσι λοιπον αν εχεις ενδηξεις οτι υπαρχη προβλημα τοτε μην χρονοτρυβης γιατη πιθανον στο φιναλε να σου κοστιση περισοτερο αυτη η καθυστερηση.

    Φιλικα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Φίλε μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.
    Αλλά νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος στο τι ζητώ ανοίγοντας αυτό το topic. Ζήτησα την γνώμη και την εμπορία κάποιον που έχουν ασχοληθεί.
    Στο τι χρειάζομαι και αν έχουν να μου προτείνουν κάτι λόγο εμπορίας
    Πίστεψε με έχω της γνώσεις να το εγκαταστήσω και θα το κάνω όπως τα κάνω 20 χρόνια τώρα.
    Δεν είναι κακό να μιλάς με ανθρώπους που γνωρίζουν έτσι ώστε να αποκτάς γνώσεις μέσο της ενδεχόμενος καθημερινής τριβής τους

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Καλημερα
    Καλος ειναι .Φτηνος και καλος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.
    Αλλά νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος στο τι ζητώ ανοίγοντας αυτό το topic. Ζήτησα την γνώμη και την εμπορία κάποιον που έχουν ασχοληθεί.
    Στο τι χρειάζομαι και αν έχουν να μου προτείνουν κάτι λόγο εμπορίας
    Πίστεψε με έχω της γνώσεις να το εγκαταστήσω και θα το κάνω όπως τα κάνω 20 χρόνια τώρα.
    Δεν είναι κακό να μιλάς με ανθρώπους που γνωρίζουν έτσι ώστε να αποκτάς γνώσεις μέσο της ενδεχόμενος καθημερινής τριβής τους
    αφου το θετεις εσι θα σου απαντησω για τον RP208CN μιας και τον ξερω καλα σαν συστημα...
    ειναι ο καλυτερος συναγερμος απο τους κινεζικους που κυκλοφορουν αλλα δεν εχει καμια σχεση με τους υπολοιπους της αγορας...δεν διαθετει ισχυρα ρευματα ωστε να λειτουργησουν αρκετες συσκευες απο το κεντρο..εχει 0.5 Aux που σε περιοριζει...εχεις 8 ρανταρ να τροφοδοτησεις και αργοτερα μπορει να βαλεις και καποιο beams οποτε τι θα κανεις?? το θεμα δεν ειναι να κανεις μια αγορα αλλα να εχει και διαρκεια χωρις προβληματα...σιγουρα το οικονομικο ειναι ενας σοβαρος παραγοντας αλλα καμια φορα η ταλαιπωρια που τραβας απο δυσλειτουργιες του συναγερμου δεν πληρωνεται...επειδη λες οτι θα λειτουργει συνεχως ο συναγερμος με μικρα διαλειματα που θα εισαι μεσα και επειδη ισως να μην μπορεις να εισαι εκει καθε μερα να τον ελεγχεις παρε τουλαχιστον ενα καλο κεντρο και εστω τα περιφεριακα κινεζικα...η αποθηκη σου εχει τηλ γραμμη η θα βαλεις καποιο gsm ??
    στα πλαισια λοιπον των συζητησεων ενος φορουμ και ανταλαγης αποψεων εγω θα σου προτεινω τον sigma apollo 8/16 ο οποιος θα σε καλυψει και με το παραπανω και εχει και ελληνικο μενου και πολυ κατανοητες οδηγιες και θα σε βοηθησει πολυ...
    υπαρχουν βεβαια και αλλοι συναγερμοι καλυτεροι και πιο ακριβοι αλλα εσυ εισαι αυτος που θα παρεις την τελικη αποφαση
    (αν τελικα αγορασεις τον roiscok μπορεις να τον βρεις και πιο θφηνα απο το link που δειχνεις)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stinger : 22-05-12 στις 09:59

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.
    Αλλά νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος στο τι ζητώ ανοίγοντας αυτό το topic. Ζήτησα την γνώμη και την εμπορία κάποιον που έχουν ασχοληθεί.
    Στο τι χρειάζομαι και αν έχουν να μου προτείνουν κάτι λόγο εμπορίας
    Πίστεψε με έχω της γνώσεις να το εγκαταστήσω και θα το κάνω όπως τα κάνω 20 χρόνια τώρα.
    Δεν είναι κακό να μιλάς με ανθρώπους που γνωρίζουν έτσι ώστε να αποκτάς γνώσεις μέσο της ενδεχόμενος καθημερινής τριβής τους
    Οκ,καταλαβα.Λοιπον η προταση μου ειναι :

    Μαγνητικές επαφές ALEPH DC 1561
    Ραντάρ OPTEX EX35T
    Καλώδιο Τουλαχιστον επικασσιτερομενο.
    Σειρήνα και μπαταρία CROW BS1
    Κεντρική μονάδα και μπαταρία CADDX NX 8LXTR-EUR( 8/16 Ζωνες με επεκτασεις φτανει της 4 8. )
    Πληκτρολόγια CADDX NX 1348 ICON
    Mπαταριες BOSCH 1.3 για σειρηνα και 7,2 για το κεντρο.Επισης αν θες μεγαλητερη αυτονομια μπωρεις να βαλεις στο κεντρο εως 18Αh,ειναι το μονο κεντρο που την ''αντεχει".
    Aν θες και GSM τοτε Dualtech TS100 H CADDX NX7002(απολυτα συμβατο με τον πινακα ΝΧ)

    Το πακετο αυτο δεν ειναι και το φτηνοτερο της αγορας,αλλα ειναι σιγουρα απο τα καλυτερα της αγορας με πραγματικη εγγυηση και αριστη τεχνικη υποστηριξη.

    Φιλικα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Χαίρομαι τώρα το έχω καλύτερα οπότε κοιτώ για κάτι Άλο πόντος ευχαριστώ !!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια με προγραμματισμό σε συναγερμό Sigma Z-3E
    By pontium in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-21, 20:24
  2. βοήθεια με κωδικό τεχνικού σε συναγερμό AVS
    By sil_unique in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-17, 09:39
  3. πρόταση για συναγερμό!!!
    By jean in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-15, 22:41
  4. Αισθητήριο για συναγερμό
    By savnik in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-08, 22:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας