Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: ADSL modem χάνει το user_id/pwd

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή ADSL modem χάνει το user_id/pwd

    Συνάδελφοι έχω ένα ADSL modem της HUAWEI το οποίο μου παρουσιάζει το εξής: κάποιες φορές (όχι πάντα) χάνει τα user id και password στις ακόλουθες δύο περιπτώσεις: 1. σβήσιμο τροφοδοσίας από το πολύπριζο ασφαλείας στο οποίο είναι συνδεδεμένο το τροφοδοτικό του, 2. πάτημα του πλευρικού διακόπτη για ενεργοποίηση ή απενεργοποιήση του wifi. Επίσης παρατηρώ πως κάποιες φορές δεν θυμάται την προηγούμενη κατάσταση σε σχέση με το wifi δηλ. αν το είχα απενεργοποιήσει και στη συνέχεια κλέισω το modem (έστω και όχι από το πολύπριζο αλλά το διακόπτη on/off στο πλάι) μπορεί να επανέρθει με το wifi ενεργοποιημένο στι επόμενο άνοιγμα του modem!

    Έχει κάποια μπαταρία για τη μνήμη? Έτσι κάθε φορά που το ανοίγω δεν ξέρω σε κατάσταση θα βρίσκεται. Το μόνο καλό είναι πως θυμάμαι πλεον τους εργοστασιακούς κωδικούς πρόσβασης από τις πολλές φορές που χρειάζεται να τους εισάγω.

    Δεν ξέρω αν είναι σωστό να το δώσω βλάβη για αντικατάσταση, Προς το παρόν διερευνώ ο τι μπορεί να φταίει!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    πετρος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    188

    Προεπιλογή

    δωστο πισω
    ειναι εντελος παραλογο για οποιονδηποτε λογο εκτος αν το επιλεξεις εσυ να χανετε το ΙΔ . προφανος εχει καποια θεματακια το κομματι σου .

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Dino
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Trikala
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Πιστεύω ότι έχει πρόβλημα σαν συσκευή και καλό είναι πριν σου συστήσω να την επιστρέψεις, να βρείς το ανάλογο firmware από τη σελίδα του κατασκευαστή για το μοντέλο σου και να κάνεις αναβάθμιση.
    Αν τα προβλήματα επιμένουν, στείλε το πίσω.
    Τα modem δεν έχουν μπαταρία για μνήμη, τα δεδομένα αποθηκεύονται σε eeprom τσιπάκι, το οποίο στην περίπτωση σου
    μάλλον είναι προβληματικό, πιθανώς όχι από το εργοστάσιο αλλά μάλλον προβλήματα τροφοδοσίας.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-15, 10:16
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-13, 10:19
  3. adsl
    By Periergos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-12, 10:56
  4. Σύνδεση 2 modem adsl με απλό τηλεφωνικό καλώδιο
    By trazor in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-12, 00:38
  5. Ραδιο cd χάνει τις ρυθμίσεις
    By kontras in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-10, 21:54

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας