Σελίδα 18 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 8 16 17 18 19 20 28 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 180 από 422

Θέμα: Σύλληψη Ευρωπαίου ραδιοερασιτέχνη ως κατασκόπου

  1. #171
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    λες και έχουν ανάγκη να μας παρακολουθούν οι Γερμανοί. με ένα τηλεφώνημα τούς τα δίνει η ίδια η κυβέρνηση μας.
    Το έχεις αντιληφθεί λάθος! Όταν η κυβέρνησή μας θέλει να μάθει κάτι για εδώ... τηλεφωνάει στην Γερμανία ΜΠΑΣ και της το πούνε!

    3 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  2. #172
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    έχεις δίκιο δεν το είχα σκεφτει έτσι

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #173
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Άρτα - Κως
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από περίπου ένα έτος αγαπητέ μου Watson βρήκες εσύ φαίνεται τα 5/6 της υπόθεσης αυτης και ως το παραπαίδι των Σέρλοκ Χόλμ μας που έκαναν την ιστορικότερη ΦΙΑΣΚΟ επιχείρηση "κατασκοπείας" έρχεσαι να μας την πεις?
    Αγαπητέ watson... μην είσαι τόσο βέβαιος ότι τα συμπεράσματά μου είναι ορμώμενα ίσως λόγο μονόπλευρης & κατ' εσέ εσφαλμένης πληροφόρησης!
    Αγαπητέ Watson... καλό θα είναι προ της έρευνάς σου να ερευνήσεις επίσης τους Ελληνικούς νόμους περί ραδιερασιτεχνισμού, τις Ελληνικές διατάξεις και τις ευρωπαίκές οδηγίες που η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΩΣ ΝΟΜΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ, και τις ΑΜΟΙΒΑΙΕΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ δικαιωμάτων χρήσεως ραδιοερασιτεχνικού εξοπλισμού, εντος των ορίων της Ε.Ε. της οποίας ΑΓΑΠΗΤΕ WATSON η Ελλάς ακόμα ΚΑΙ σήμερα υφίσταται ως ΠΛΗΡΕΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ!

    Αγαπητέ Watson... αφού τα όποια ευρήματά σου σε οδηγούν σε τόσο ενθουσιώδη υποννόηση ότι ΕΣΥ γνωρίζεις το μόνο ΑΛΗΘΕΣ παρασκήνιο... και αυτό ανακάμπτει πρύμνα τις όποιες χαρακτηρίζουσες ως φιασκόνειδος εκφράσεις έθεσα... δεν μένει παρά ως ο ΜΕΓΑΣ ΠΑΡΑ- ερευνητής να μας φωτίσεις στο τι συνέβη αλήθεια εκεί εκείνο το σκοτεινό, υγρό, και φεγγαρόλειπο βράδυ... που κουρνιάζαν και οι κουκουβάγιες με τον τρομακτικό ήχο του Γερμανικού κατασκοπευτικού χειριστηρίου, και ανατριχιάζαν τα κουνελάκια σε κάθε παύλα του ειδικά, εκεί στο θαλασσοδαρμένο μέρος με την αμμούδα της κεραιοκολάσεως, κάπου στην μακρινή μας Κω...

    Τελικά το αίσχος συνεχίζεται... όταν περιμένουμε από κάθε watson & Σερ-ΛΟΚ να μας σώσει και να μας επαναφέρει στην αλήθεια, και είναι πραγματικά όνειδος... ως... Έλληνες το να μην μπορούμε ακόμα να ξεχωρίσουμε το τι είναι η ανοησία, η αμάθεια, η πρόφαση, η λογική & η αλήθεια!!!
    Δεν προέβηκα σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Εντούτοις προτιμώ τον όρο που μου προσδίδεις ως Watson από το να είμαι ανεγκέφαλος κακεντρεχής .Επίσης ξέρω να σιωπώ και ειδικά Δημόσια ως μη γνώστης κάποιου θέματος. Αναρτάς ειρωνικά γελοιογραφήματα των οποίων προσδίδεις λογοτεχνική μορφή σχετικά με τον χρόνου και τις συνθήκες κ.λ.π . την ημέρα του συμβάντος. Τώρα το πώς λέγεται αυτός που με γελοιότατο τρόπο και πράξεις προσπαθεί να κερδίσει τις εντυπώσεις και να κάνει τους συνανθρώπους του να γελάσουν και να ευθυμήσουν , το αφήνω στην κρίση των μελών.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ watson... μην είσαι τόσο βέβαιος ότι τα συμπεράσματά μου είναι ορμώμενα ίσως λόγο μονόπλευρης & κατ' εσέ εσφαλμένης πληροφόρησης!
    Και γιατί από το να μου κάνεις μαθήματα με υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς δεν προβαίνεις σε ανάρτηση αυτής της ΔΗΘΕΝ πληροφόρησης. Κουραφέξαλα έχεις . Απλά είδες μια ανάρτηση τσαντίστηκες και κατέβασες ότι κατέβασες , αυτή είναι η αλήθεια και δεν έχεις το σθένος να γράψεις ότι , ναι ρε αδερφέ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ τσαντίστηκα, αλλά είσαι τόσο ισχυρογνώμων που ακόμη και τώρα ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις και ότι έχεις πληροφόρηση και χαρακτηρίζεις ως είρωνας συμφορμίτες σου. Α ξέχασα ότι ως μέγας ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ μπορείς και κρινεις και συσκευές εξ αποστάσεως για το τι ρόλο παίζουνε .ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο Watson

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #174
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironda19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ξέχασα ότι ως μέγας ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ μπορείς και κρινεις και συσκευές εξ αποστάσεως για το τι ρόλο παίζουνε
    Βαγγέλη στο είπα και πριν. σου εύχομαι μην μάθεις ποτέ πώς φτιάχνονται οι δικογραφίες και πως μπορούν να χαρακτηριστούν μηχανήματα με λίγο έντεχνο και πλούσιο λεξιλόγιο.
    δύστυχος δεν μπορώ να σου πω περισσότερα αλλά μην επιμένεις.
    δεν έχεις βρεθεί σε καταστάσεις και δεν έχεις δει να χαρακτηρίζονται αντικείμενα να αποκρύπτονται αλήθειες μόνο και μόνο για να δικαιολογηθούν κινήσεις και ευρήματα. θα χαλάσεις την καρδιά σου άδικα και δεν υπάρχει λόγος.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #175
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Άρτα - Κως
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαγγέλη στο είπα και πριν. σου εύχομαι μην μάθεις ποτέ πώς φτιάχνονται οι δικογραφίες και πως μπορούν να χαρακτηριστούν μηχανήματα με λίγο έντεχνο και πλούσιο λεξιλόγιο.
    δύστυχος δεν μπορώ να σου πω περισσότερα αλλά μην επιμένεις.
    δεν έχεις βρεθεί σε καταστάσεις και δεν έχεις δει να χαρακτηρίζονται αντικείμενα να αποκρύπτονται αλήθειες μόνο και μόνο για να δικαιολογηθούν κινήσεις και ευρήματα. θα χαλάσεις την καρδιά σου άδικα και δεν υπάρχει λόγος.
    Τα δέχομαι φίλε Γιάννη τα παραπάνω αλλά βρε φίλε μου διερωτώμαι . Αν θα ερχόταν κάποια αρχή να ελέγξει την άδειά σου , εσύ θα προσπαθούσες να καταστρέψεις το μηχάνημα και θα προσπαθούσες να αυτοκτονήσεις? ΓΙΑΤΙ ? Δεν όλα, λίγο περίεργα ? Όλα απλές συμπτώσεις είναι ? Σύμπτωση είναι σύμφωνα με δημοσιεύματα ότι αυτός ο άνθρωπος ήταν προϊστάμενος του Υπουργείου Εσωτερικών της Γερμανίας και επικεφαλής στον τομέα αντικατασκοπείας Τμήμα IV. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ .Ας μην βγάζουμε βεβιασμένα συμπεράσματα γνωρίζοντας μόνο τα μισά.


    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #176
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    να ξέρεις κάτι ακομα. τα δημοσιεύματα (κοινός οι δημοσιογραφεί)παίρνουν πληροφορίες σύμφωνα με κονε και συνεννοήσεις.(και σε αυτό πίστεψέ με πάλι)
    και βγαίνει πάρα έξω όπως γράφτηκε η δικογραφία και καμιά φορά βάζουν κι λίγη σάλτσα(σασπενσ αίμα φλέμα κλπ) παραπάνω. χωρίς έρευνες και στοιχεία.
    υπάρχει μεγάλη βρώμα από πίσω άστο σου λέωωωωωωωω

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    A--15 (03-08-13)

  8. #177
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    καλαμαρια
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    πω πω .... τζι ες εμ ιντερσεπτορ

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #178
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.741

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironda19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    « ….Στην υπόθεση εμπλέκεται ένας 75χρονος Γερμανός, ο οποίος διέμενε σε ξενοδοχείο στην περιοχή Μαστιχάρι της Κω. Ο πρώην προϊστάμενος του Υπουργείου Εσωτερικών της Γερμανίας και επικεφαλής στον τομέα αντικατασκοπείας συνελήφθη στη 01.00….»
    Τα συμπεράσματα δικά σας.
    Και πάλι σας ζητώ συγνώμη αν παραφέρθηκα
    Όταν τελείωσε ο ψυχρός πόλεμος, ο ηλικιωμένος Γερμανός (Ανατολικός ή Δυτικός; ) ήταν 50 ετών. Ήταν μία εποχή που ειδικά στη μία από τις δύο Γερμανίες όλος ο κόσμος είτε δούλευε στον τομέα (αντι)κατασκοπείας, είτε δούλευε επικουρικά για αυτόν.
    Και ανακαλύπτουμε κατάσκοπο στο πρόσωπο ενός ανθρώπου επειδή κάποτε δούλεψε εκεί! Δηλαδή όσοι εργάστηκαν στην ΕΥΠ θα είναι εφ' όρου ζωής κατάσκοποι;

    Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε σήμερα. έγινε η δίκη, οι πλευρές παρουσίασαν τις απόψεις τους και το θέμα έκλεισε.

    Και η ιστορία συνεχίζεται, η γειτόνισσά μου ανησυχεί πως οι κεραίες μου γεμίζουν με ραδιενέργεια το χωράφι της .... (είναι αλήθεια)

    2 Not allowed! Not allowed!

  10. #179
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    η γειτόνισσά μου ανησυχεί πως οι κεραίες μου γεμίζουν με ραδιενέργεια το χωράφι της .... (είναι αλήθεια)
    γιατί ? είδε τα ραπανάκια της να λάμπουν το βράδυ?
    καλά μην νομίζεις εγώ μια κάθετη έβαλα και κόντεψε να γίνει πορεία διαμαρτυρίας γιατί νόμιζαν κάποιοι και επέμεναν ότι έβαλα κινητής.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  11. #180
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironda19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν προέβηκα σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Εντούτοις προτιμώ τον όρο που μου προσδίδεις ως Watson από το να είμαι ανεγκέφαλος κακεντρεχής . Επίσης ξέρω να σιωπώ και ειδικά Δημόσια ως μη γνώστης κάποιου θέματος. Αναρτάς ειρωνικά γελοιογραφήματα των οποίων προσδίδεις λογοτεχνική μορφή σχετικά με τον χρόνου και τις συνθήκες κ.λ.π . την ημέρα του συμβάντος. Τώρα το πώς λέγεται αυτός που με γελοιότατο τρόπο και πράξεις προσπαθεί να κερδίσει τις εντυπώσεις και να κάνει τους συνανθρώπους του να γελάσουν και να ευθυμήσουν , το αφήνω στην κρίση των μελών.
    Και γιατί από το να μου κάνεις μαθήματα με υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς δεν προβαίνεις σε ανάρτηση αυτής της ΔΗΘΕΝ πληροφόρησης. Κουραφέξαλα έχεις . Απλά είδες μια ανάρτηση τσαντίστηκες και κατέβασες ότι κατέβασες , αυτή είναι η αλήθεια και δεν έχεις το σθένος να γράψεις ότι , ναι ρε αδερφέ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ τσαντίστηκα, αλλά είσαι τόσο ισχυρογνώμων που ακόμη και τώρα ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις και ότι έχεις πληροφόρηση και χαρακτηρίζεις ως είρωνας συμφορμίτες σου. Α ξέχασα ότι ως μέγας ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ μπορείς και κρινεις και συσκευές εξ αποστάσεως για το τι ρόλο παίζουνε .ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο Watson
    Αγαπητέ Watson! Σαφώς όταν έχεις παντελή άγνοια τόσο τεχνικών όσο και νομικών θεμάτων όπως είναι πασηφανέστατο από τα γραφόμενά σου, λογικά εξακολουθείς & να πιστεύεις ότι υπάρχει το "έγκλημα" και θα βρεις ΕΣΥ τον εγκληματία!
    Αγαπητέ Watson... το σίγουρο είναι ότι δεν έχεις ΠΟΤΕ δει πραγματικό "πράκτορα" στην ζωή σου! Το πιθανότερο είναι να έχεις διαβάσει καμμιά ιστορία με την Μάτα Χάρι... και να πιστεύεις ότι όπου υπάρχει χορός υπάρχει και κατάσκοπος!
    Αγαπητέ Watson... εσύ & οι φίλοι σου οι ΣερΛΟΚ μας ούτε καν να διαχωρήσουν μηχανήματα δεν γνωρίζουν! Σε αντίθεση με τις "γνώσεις"¨σας υπάρχει το γεγονός ότι κάποιος είχε ΝΟΜΙΜΟ δικαίωμα να έχει & να χειρίζεται μηχανήματα... που εσείς θεωρείτε "κατασκοπευτικά" ! Αν πιστεύεις ότι επειδή είσαι ο Watson εσύ, ή όποιος ΣέρΛΟΚ σου, θα εφαρμόζεται η μη, τον νόμο κατά το δοκούν... τότε καλό είναι να κοιτάξεις στον καθρέπτη σου μιά φορά για να αναγνωρίσεις τον μεγαλύτερο εγκληματία που θα δεις στην ζωή σου! Αν παραβαίνεις τον νόμο για να συλλάβεις έναν καθ' υποψίαν παραβάτη του είσαι τελικά δις χειρότερος αυτού!
    Και ναι, αγαπητέ Watson, τυγχάνει να γνωρίζω και να μπορώ να κρίνω το τι εστί ασυρματική συσκευή, αν αυτή έχει χρήση νόμιμη, ή μη, αν δικαιολογείται από τις άδειες που έχει κάποιος, και επίσης γνωρίζω το τι εστί όντως πράκτορας!!! Επίσης τυγχάνει να γνωρίζω ότι όταν είναι εν γνώση σου κάποιος επαγγελματίας σε έναν τέτοιο κλάδο... και έρχεται στην χώρα σου... για διακοπές (ή ότι άλλο κατ' εσέ) έχεις δυνατότητα να τον χειριστείς με διάφορους τρόπους ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ, και όχι να οργανώσεις την πιό ανοργάνωτη και γελοιοδέστατη επιχείρηση στα χρονικά τέτοιων θεμάτων τουλάχιστον στην Ευρώπη! Παλάιότερα υπήρξαν "δάσκαλοι" που βρέθηκαν μέσα στο ποτάμι της Ξάνθης... να "τιτιβίζουν" αλλά ποτέ δεν άκουσες τι έγινε με αυτούς! Βέβαια ίσως απλά ήταν πιό σοβαροί τελικά οι "κυνηγοί πουλιών" τότε!!! Άλλοι ήταν ελεγκτές εισιτηρίων τρένων... και κατεβάζαν διακριτικά "κόσμο" και εν κινηση, όταν τον εντοπίζαν! Εδώ τον αφήναν να πάει όπου ήθελε... και οργανώσαν την επιχείρηση "καταιγίδα της... Κω" για να πιάσουν τον "007" τους ? Αλλά έστω ότι ήταν ο 007 ! Και έστω ότι μνε την επιχείρησή τους τον κατέλαβαν επι το κατασκοπευτικόν του έργον! Έστω δηλαδή ότι έχεις δίκιο...
    Αλήθεια ΔΕΝ είναι ΞΕΦΤΥΛΑ, & ΟΝΕΙΔΟΣ για εμάς ως κράτος να έχουμε όπως λες μιά τέτοια επιτυχία και μερικές ημέρες αν όχι ώρες μετά να τον αθωώνουμε παμψηφεί... αφήνωντάς τον φύγει ελεύθερος βαρών και ως λευκή περιστερά? Αυτό και μόνο δεν μας κάνει τον περίγελο διεθνώς επί τέτοιων θεμάτων, αφού και ο επόμενος αύριο θα λέει "άντε και με έπιασαν, το πολύ πολύ να με ταίσουν κιόλας δωρεάν ένα γεύμα πριν φύγω ελεύθερος και καθαρός" ? Αν είμαστε τόσο υπόδουλοι ώστε να πιάνουμε "πράκτορες' και να τους αφήνουμε γιατί τρέμουμε ΤΙ αλήθεια, τους ξένους αφέντες μας μήπως (?), τότε αυτό και μόνο δεν είναι δις πιό ονειδέστερον και αθλιέστερον τελικώς?
    Το πόσο σπουδαίος πράκτωρ ήταν είναι εμφανέστατο! Και το πόσο γελίοι ήταν οι "διώκτες" του επίσης!
    Το πως & αν γνωρίζει κάποιος το τι και το γιατί... απλά δεν θα στα αναφέρει ποτέ σε ένα φόρουμ... Άλλωστε ως ο περισπούδαστος Watson, θα έπρεπε να το γνωρίζεις ήδη χωρίς να σου πω εγώ τίποτα!!! Τουλάχιστον οι Serlok που γνωρίζω εγώ ξέρουν τα πάντα πριν από εσένα για εσένα!!! Α... και οι πράκτορες πιά, δεν πάνε κάπου ως διεθνώς δηλωμένοι πλέον τμηματάρχες της Χ κατασκοπείας για να κάνουν μαγκιές των παιδικών τους χρόνων... και με τα πεπαλαιωμένα μέσα τους, με Μορς! Εκτός και αγαπητέ Watson εσύ ακόμα δεν έμαθες τίποτα πέραν των Μορς ως μέσο επικονωνείας! Κια είσαι ακόμα με τον νόμο του 1920 που χαρακτήριζε κατάσκοπον όποιον κατείχε έστω 1 κρύσταλλον ηλεκτρικής ταλαντώσεως!!!

    Ένα παράδειγμα παλαιότερης 'κοπής" ήταν... ένας τύπος μιάς διεθνούς ΜΚΟ ενός μεγάλου κράτους... που πήγαινε πάντα τυχαία παρέα με κάτι αθώες αποστολές είτε εκκλησιαστικές είτε ιατρικής βοήθειας... είτε ... (?) ! Και τα απλούστερα μηχανήματα που είχε, εμφανιστήκαν στο διεθνές εμπόριο (και μειωμένα σε δυνατότητες) 2.5 έτη αργότερα!!! Απλά όταν & αν χαλούσαν πεταγόταν αεροπορικώς αυθημερόν όπου του έλεγαν... καθόταν από πάνω καθ' όλη την διάρκεια επισκευής τους, με τα σχέδια που έφερνε μαζί του ο ίδιος... και αν χρειαζόταν ανταλλακτικά, αυτά έφταναν σε λιγότερο από 12 ώρες τελωνειακά αδήλωτα (C.D) υπηρεσιακά, ότι και να ήταν!
    Το μόνο που δεν θα σου έκανε εντύπωση σε αυτόν, ήταν τα όποια μηχανήματα είχε! Α! Και δεν είχε άδεια ραδιοερασιτέχνη! Απλά "χειριστής" ως εθελοντής ήταν δηλωμένος!!!

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 03-08-13 στις 18:04
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 18 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 8 16 17 18 19 20 28 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-16, 14:17
  2. Άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 15:23
  3. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By darthtony in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-11, 19:46
  4. Ραδιοερασιτέχνες?
    By dimitris_p20 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:46
  5. Αδεια ραδιοερασιτέχνη
    By Katerina in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 18:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας