Σελίδα 2 από 43 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 422

Θέμα: Σύλληψη Ευρωπαίου ραδιοερασιτέχνη ως κατασκόπου

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Ετσι ΜΠΡΑΒΟ, μ αρεσει πολυ αυτο !!!!!!

    Αν ημουν κι εγω στην Γερμανια, κι εβγαζα μια κεραια στο ξενοδοχειο κι αρχιζα τα DX ...
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕ ΜΑΖΕΥΑΝ & ΜΕΤΑ, ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ, ΙΣΩΣ, ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ.

    ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ - ΤΩΡΑ Κ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΑ ......

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. 4 μέλη ευχαρίστησαν τον Γιώργος 231 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    KOKAR (31-05-12), moutoulos (31-05-12), Phatt (31-05-12), xrhstos1978 (02-08-14)

  3. #12
    Banned
    Όνομα
    Κυριάκος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    1.586

    Προεπιλογή

    Εντάξει όποιος δεν γνωρίζει ότι η χώρα έχει σύνταγμα που απαγορεύει τις εκπομπές, τότε είπα μια πρωτοτυπία.

    ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΛΑ !!
    Μαγκιές με Τούρκους βατραχανθρώπους στο Αιγαίο, που ενδεχομένως τους προσκαλεί ο καημενούλης ο ερασιτέχνης του εξωτερικού στην Χίο.
    Εγω δεν γουστάρω..

    Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά, έτσι είναι το θέμα, και ναι είναι Εθνικής ασφάλειας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #13
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2004
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    Ειμαι και εγω ραδιοερασιτεχνης ενεργος εδω και πολλα χρονια , αυτο που δεν καταλαβα στα προηγουμενα ειναι
    ποτε προλαβε να κανει αποπειρα να απαγχονιστει και ποιος τον ''εδωσε'' . Σε ολους εμας τους παλιους που γνωριζουν καποια πραγματα και εχουν τραβηξει αρκετα μου κανουν εντυπωση αυτα που διαβαζω.. Πολυ περιεργα... Κατι βρωμαει στην υποθεση. Μηπως τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο φαινονται ??? Μηπως ο τυπος εκανε παρανομη εκπομπη , μιλωντας παντα για εκτος μπαντας ??? Μηπως παρενοχλησε ''λαθος συχνοτητες'' ?? Την τελικη αληθεια θα την ακουσουμε στη συνεχεια ..

    Οτι ειμαστε χιλια χρονια πισω σε οτι εχει σχεση με τη Ραδιοερασιτεχνικη Νομοθεσια αυτο ειναι σιγουρο, ενα βημα μπροστα 10 πισω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #14
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2004
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    συμφωνω οπολυτα ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #15
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2004
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει όποιος δεν γνωρίζει ότι η χώρα έχει σύνταγμα που απαγορεύει τις εκπομπές, τότε είπα μια πρωτοτυπία.

    ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΛΑ !!
    Μαγκιές με Τούρκους βατραχανθρώπους στο Αιγαίο, που ενδεχομένως τους προσκαλεί ο καημενούλης ο ερασιτέχνης του εξωτερικού στην Χίο.
    Εγω δεν γουστάρω..

    Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά, έτσι είναι το θέμα, και ναι είναι Εθνικής ασφάλειας.

    συμφωνω απολυτα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    511

    Προεπιλογή

    Πολυ άσχημη εικονα ..λυπαμαι για το μήνυμα που περασε με την πραξη αυτη εκτος συνορων..λες και ο άνθρωπος δεν ειχε την αδεια μαζι του ...ηξερε κανεις τους αραγε τι σημαίνει ραδιοερασιτέχνης..Οταν καλεσουν ομως τα ευρωπαικα δικαστηρια να δωσουν εξηγησεις ..ηθελα νά ημουν σε μια ακρη να τους καμαρωνα..ποσο καλα γνωριζεται τους νόμους...ακομα και τις διακρατικες συμφωνιες που εχουν υπογραφει..Ακομα και την διαταξη του υπουργειου συγκοινωνιων-μεταφορων-τηλεφωνιας-κ τηλεγραφιας δεν μπηκαν στο κοπο να διαβασουν...Τωρα που θα τους την στειλουν μεταφρασμένη..οι φιλοι τους τι θα πουν...τα σημαδια απο τις χειροπαιδες στα χερια του συναδέλφου,,ηταν ενα χαστούκι στα προσωπα μας...συγνωμη sv9

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Notios38 : 01-06-12 στις 00:21

  8. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    το αστείο είναι οτι το κράτος μας πιστεύει οτι ενας κατάσκοπος εν έτη 2012 θα είναι με κεραίες στα μπαλκόνια την στιγμή που με το Internet θα μπορεί να έχει ήχο και εικόνα τέλεια
    και από την αλλη τον τυπακο που αγνοώντας την τοπική νομοθεσία , οσο στραβή και να είναι άπλωσε κεραίες και άρχισε εκπομπές
    το οτι μπορεί να ειχε την άδεια μαζι του δεν νομίζω οτι λέει κάτι αυτό, στην Γερμανία η σε οποιαδήποτε αλλη χώρα θα ηταν ανεχτώ αυτό ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KOKAR Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αστείο είναι οτι το κράτος μας πιστεύει οτι ενας κατάσκοπος εν έτη 2012 θα είναι με κεραίες στα μπαλκόνια την στιγμή που με το Internet θα μπορεί να έχει ήχο και εικόνα τέλεια
    και από την αλλη τον τυπακο που αγνοώντας την τοπική νομοθεσία , οσο στραβή και να είναι άπλωσε κεραίες και άρχισε εκπομπές
    το οτι μπορεί να ειχε την άδεια μαζι του δεν νομίζω οτι λέει κάτι αυτό, στην Γερμανία η σε οποιαδήποτε αλλη χώρα θα ηταν ανεχτώ αυτό ?
    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΜΙΛΑΣ .......
    ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΚΟΥΚΟΥΛΑ, ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΜΠΙ ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει όποιος δεν γνωρίζει ότι η χώρα έχει σύνταγμα που απαγορεύει τις εκπομπές, τότε είπα μια πρωτοτυπία.

    ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΛΑ !!
    Μαγκιές με Τούρκους βατραχανθρώπους στο Αιγαίο, που ενδεχομένως τους προσκαλεί ο καημενούλης ο ερασιτέχνης του εξωτερικού στην Χίο.
    Εγω δεν γουστάρω..

    Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά, έτσι είναι το θέμα, και ναι είναι Εθνικής ασφάλειας.
    εισαι ετη μπροστα τι να λεμε τωρα....


    μπορουσαν να πανε μερα και να τον πηγαινανε χωρις χειροπεδες ο ανθρωπος ειναι καποιας ηλικιας και να ηθελε να το σκασει δυσκολο το βλεπω.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Δαμιανός
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    339

    Προεπιλογή

    Πριν κάποια χρόνια είχε συλληφθεί, για κατασκοπεία, μια ομάδα 15άχρονων (άγγλων νομίζω) επειδή άκουγαν συνομιλίες και φωτογράφιζαν αεροπλάνα (πολιτικά)!

    Ένας κατάσκοπος ή … γενικά ανθέλληνας, που θέλει να καλέσει τους ξένους φίλους του, μπορεί να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο (ναι, έχει εφευρεθεί και ασύρματο τέτοιο)! Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιεί "παράξενα" μηχανήματα και να στήνει κεραίες; Για να γίνεται στόχος; Μάλλον για να δίνει "τροφή" στους … "στόκους"!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 43 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-16, 13:17
  2. Άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 14:23
  3. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By darthtony in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-11, 18:46
  4. Ραδιοερασιτέχνες?
    By dimitris_p20 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 17:46
  5. Αδεια ραδιοερασιτέχνη
    By Katerina in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 17:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας