Σελίδα 22 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 12 20 21 22 23 24 32 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 220 από 422

Θέμα: Σύλληψη Ευρωπαίου ραδιοερασιτέχνη ως κατασκόπου

  1. #211
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.742

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironda19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος

    .....................

    Η σωστή τοποθέτηση είναι μόνιμος ή προσωρινός όχι ημιμόνιμος . Άντε θα ξεχάσουμε και τα Ελληνικά μας και έπειτα έχουμε και το θράσος να απορούμε http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=62568 Δεν φταίω εγώ ….. εσύ είσαι ο πρώτος διδάξας .
    Προσωρινός κάτοικος είναι αυτός που διαμένει προσωρινά σε κάποιο μέρος, μέχρι να μείνει κάπου αλλού.
    Αυτός που περνά ένα μέρος κάθε χρόνου - πχ την καλοκαιρινή περίοδο - σε έναν τόπο δεν είναι προσωρινός κάτοικος αυτού του τόπου.

    Δηλαδή εγώ δεν είμαι προσωρινός κάτοικος του εξοχικού μου. Διαμένω όμως προσωρινά σε ένα φίλο μέχρι να μετακομίσω.

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #212
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Άρτα - Κως
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωρινός κάτοικος είναι αυτός που διαμένει προσωρινά σε κάποιο μέρος, μέχρι να μείνει κάπου αλλού.
    Αυτός που περνά ένα μέρος κάθε χρόνου - πχ την καλοκαιρινή περίοδο - σε έναν τόπο δεν είναι προσωρινός κάτοικος αυτού του τόπου.

    Δηλαδή εγώ δεν είμαι προσωρινός κάτοικος του εξοχικού μου. Διαμένω όμως προσωρινά σε ένα φίλο μέχρι να μετακομίσω.
    Αντώνη είσαι μόνιμος κάτοικος π.χ Νέου Ηρακλείου και προσωρινός κάτοικος π.χ. Λούτσας (το εξοχικό σου). Ή είσαι μόνιμος κάτοικος Ελλάδος και προσωρινός κάτοικος Γαλλίας (όταν διαμένεις π.χ. 4 μήνες και θα επιστρέψεις Ελλάδα).
    Κάτι άλλο .
    Μπορείς να μου προσδιορίσεις για πόσο χρονικό διάστημα χρησιμοποιείς τον όρο Ημιμόνιμος και για πόσο χρονικό διάστημα προσωρινός ?

    Ημι-: δηλώνει το μισό .¨Άρα το ημι μόνιμος ../…….
    (http://vprassas.blogspot.gr/2011/01/blog-post_4980.html ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΕ ΑΧΩΡΙΣΤΑ ΜΟΡΙΑ)


    Προσωρινός = ¨που από τη φύση του έχει περιορισμένη διάρκεια ¨
    Ημιμόνιμος = πρόκειται για αδόκιμη «λεξιματική» κατασκευή

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ironda19 : 06-08-13 στις 11:44

  3. #213
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Οι αψιμαχίες έχουν το μεγάλύτερο ενδιαφέρον
    Όλοι το παρακολουθούν ,ασχέτως συμμετοχης
    Μου αρέσουν αυτα

    Έπιασε τις 16.000!!!!!! Ουαουυυυυυ

    4 Not allowed! Not allowed!

  4. #214
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Cool Πράκτορες και εισπράκτορες

    Το γνωστό μπλόγκ δημοσιεύει και νεότερες ειδήσεις για το θέμα: Εντοπίσθηκε ο χειριστής του γερμανού πράκτορα, ονομάζεται Μουσταφά και ζει στην Μαρμαρίδα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #215
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironda19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΙΟ ΚΑΤΩ




    Είναι αυτονόητο ότι ουδείς ΣΟΒΑΡΟΣ άνθρωπος προβαίνει σε αναρτήσεις ευαίσθητων θεμάτων Δημόσια ,……εν αντιθέσει με εσένα . Ουδείς ΣΟΒΑΡΟΣ άνθρωπος χρησιμοποιεί ευαίσθητα θέματα για να αυτοπροβληθεί και να καμαρώνει σαν κοκοράκι……... εν αντιθέσει με ΄σενα . Δεν είναι όλοι ίδιοι με ΄σένα .Αλλά τι σχέση μπορεί να έχει ο πρωταγωνιστής ενός τσίρκου με την Σοβαρότητα .

    Πάντως με χαροποιεί το γεγονός ότι γράφεις πιο πεζά και άφησες πίσω το ηλίθιο στυλ που έγραφες.

    Τέλος



    Η σωστή τοποθέτηση είναι μόνιμος ή προσωρινός όχι ημιμόνιμος . Άντε θα ξεχάσουμε και τα Ελληνικά μας[FONT="] και έπειτα έχουμε και το θράσος να απορούμε[/FONT][FONT="] http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=62568 [/FONT] [FONT="]Δεν φταίω εγώ ….. εσύ είσαι ο πρώτος διδάξας [/FONT][FONT="][/FONT].

    [FONT="] [/FONT]








    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironda19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντώνη είσαι μόνιμος κάτοικος π.χ Νέου Ηρακλείου και προσωρινός κάτοικος π.χ. Λούτσας (το εξοχικό σου). Ή είσαι μόνιμος κάτοικος Ελλάδος και προσωρινός κάτοικος Γαλλίας (όταν διαμένεις π.χ. 4 μήνες και θα επιστρέψεις Ελλάδα).
    Κάτι άλλο .
    Μπορείς να μου προσδιορίσεις για πόσο χρονικό διάστημα χρησιμοποιείς τον όρο Ημιμόνιμος και για πόσο χρονικό διάστημα προσωρινός ?

    [FONT="]Ημι-: δηλώνει το μισό .¨Άρα το ημι μόνιμος ../…….[/FONT][FONT="] [/FONT]
    (http://vprassas.blogspot.gr/2011/01/blog-post_4980.html ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΕ ΑΧΩΡΙΣΤΑ ΜΟΡΙΑ)


    Προσωρινός = ¨που από τη φύση του έχει περιορισμένη διάρκεια ¨
    Αγαπητέ Watsonίδη!!! Για το ημιμόνιμος... καλό θα είναι να αναλογιστείς το τι δυνατότητες παρέχει η Ελληνική γλώσσα... πριν αρχίσεις τις όποιες κενολογίες του τι εστί ορθόν ή μη!

    Αλήθεια εσύ ευφυέστατε που το ημιμόνιμος το θεωρείς ανυπόστατον, θα προσδιόριζες ποιό διάστημα ως προσωρινό ή μόνιμο αποκλειστικά αν κάποιος παρέμενε επί 182 ημέρες στην Ελλάδα και 183 στην Γερμανία ή και αντιστρόφως αν προτιμάς! Όταν δηλαδή διαμένεις 6 μήνες Γαλλία και 6 μήνες Ελλάδα τι συμβαίνει στο παράδειγμά σου? Είσαι τελικά μόνιμος και στις δύο χώρες, πιθανός κατ' εσέ ως διχασμένη προσωπικότητα... ή θα είσαι 'προσωρινός' και στις δύο!
    Η έννοια "προσωρινός" δεν είναι το αντίθετον του μονίμου! Το ΜΗ ΜΟΝΙΜΟΣ είναι! Και οι διαβαθμίσεις αυτού περιλαμβανουν και το ΗΜΙΣΥ ΜΟΝΙΜΟΣ > ΗΜΙΜΟΝΙΜΟΣ! Στα ποντιακάν αγαπητέ Watsonίδη ισχύει ίσως άλλο!

    Για το τι ανάφερα που αφού αρχικά τα χλεύασες ως "κινηματογραφικές προβολές" και τώρα επιχειρείς να την "πεις", θα σε ενημερώσω ότι σαφέστατα κανένας ΣΟΒΑΡΟΣ δεν θα έγραφε ότι γνωρίζει 5/6 κρυφών στοιχείων από την δικαιοσύνη μάλιστα, μιάς πολύ πρόσφατης επιχείρησης που εξελίχθηκε και σε ΦΙΑΣΚΟ τελικά! Και δεν ήμουν εγώ αυτός εδώ, αλλά μπορώ να σου υπενθυμίσω πότε & ποιός το έγραψε, αν έχεις και Αλτζχάϊμερ εκτός άλλων!!!
    Όσα ανάφερα ΑΝ δεν ξέρεις να διαβάζεις Ελληνικά, που μάλλον ισχύει αφού δεν δέχεσαι το ΗΜΙ-ΜΟΝΙΜΟΣ ως λογική Ελληνική έννοια σύνθετης λέξεως, αφορούν πρακτέα προ 25+ ετών!!!
    Είναι ΙΣΤΟΡΙΑ πιά... όπως και η γνώση που δημοσίως υπάρχει για πχ την Μάτα Χάρι σου!!!
    Το μόνο προσωρινό εδώ που τείνει ως μόνιμο λόγο αδράνειας είναι η επιμονή σου να αποφύγεις να μας πεις τα 5/6 σου!!!

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  6. #216
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Άρτα - Κως
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Χαχαχαχαχαχαχα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια εσύ ευφυέστατε που το ημιμόνιμος το θεωρείς ανυπόστατον, θα προσδιόριζες ποιό διάστημα ως προσωρινό ή μόνιμο …………..

    Όσα ανάφερα ΑΝ δεν ξέρεις να διαβάζεις Ελληνικά, που μάλλον ισχύει αφού δεν δέχεσαι το ΗΜΙ-ΜΟΝΙΜΟΣ ως λογική Ελληνική έννοια σύνθετης λέξεως, αφορούν πρακτέα προ 25+ ετών!!!
    Βρε ……. να μην σε χαρακτηρίσω αυτό που έγραψα ………………………..μπορείς να μου προσδιορίσεις για πόσο χρονικό διάστημα χρησιμοποιείς τον όρο Ημιμόνιμος και για πόσο χρονικό διάστημα προσωρινός ?............................. το έγραψα διότι ο Αντώνης μου προσδιόρισε ότι τότε χρησιμοποιείς τον όρο ημιμόνιμος και εκεί μόνιμος για να του αποδείξω ότι κάνει λάθος ΔΕΝ μπορείς φυσικά να το προσδιορίσεις και το σωστό είναι μόνιμος ή προσωρινός ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΑΚΟΜΗ διάνοια .

    Ωραία τότε χρησιμοποίησε τον όρο ημιμόνιμος ….. και θα γελάνε μαζί σου και τα σαλιγκάρια .χαχαχαχαχαχα

    Προσωρινός = ¨που από τη φύση του έχει περιορισμένη διάρκεια ¨
    Ημιμόνιμος = πρόκειται για αδόκιμη «λεξιματική» κατασκευή

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #217
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Δε θα μάθω ποτέ τελικά τι κατασκοπευτικό εξοπλισμό κατάσχεσε η ασφάλεια από τον (ημιμόνιμο, ή προσωρινό κάτοικο ξενοδοχείου) γερμανό.
    Έχω τεράστια περιέργεια, θα με βοηθήσει κανείς?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #218
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Άρτα - Κως
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Φίλε Γιώργο srf(αν μου επιτρέπεις τον όρο) ας το λήξουμε εδώ , αρκετά τράβηξε και εγώ πρώτος θα ζητήσω ΣΥΓΝΩΜΗ για όποιον χαρακτηρισμό σου απηύθυνα. Και ειλικρινά θα χαρώ αν τύχει σε κάποιο θέμα , σε κάποια ανάρτησή σου, να σε βοηθήσω ή το αντίθετο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ironda19 : 06-08-13 στις 12:48

  9. #219
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Άρτα - Κως
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiwrgosTH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα μάθω ποτέ τελικά τι κατασκοπευτικό εξοπλισμό κατάσχεσε η ασφάλεια από τον (ημιμόνιμο, ή προσωρινό κάτοικο ξενοδοχείου) γερμανό.
    Έχω τεράστια περιέργεια, θα με βοηθήσει κανείς?
    Την έδωσες μόνος σου την απάντηση .Δεν θα μάθεις ποτέ τι είχε ή τι δεν είχε

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #220
    Μέλος Το avatar του χρήστη chris73
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    370

    Προεπιλογή


    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 22 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 12 20 21 22 23 24 32 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-16, 13:17
  2. Άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 14:23
  3. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By darthtony in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-11, 18:46
  4. Ραδιοερασιτέχνες?
    By dimitris_p20 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 17:46
  5. Αδεια ραδιοερασιτέχνη
    By Katerina in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 17:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας