Σελίδα 5 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 15 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 422

Θέμα: Σύλληψη Ευρωπαίου ραδιοερασιτέχνη ως κατασκόπου

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από χαμραδιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην ανησυχητε δεν προκειται να κανει τιποτα ο Σκοπιανος τελικα ηταν μια προβοκατσια για να δουν ποσο γρηγορα θα τον εντοπιζαν ειναι γνωστη τακτηκη για το στησημο ραδιοεπικοινωνιας σε περιοχες που ενδιαφερει τη Γερμανια. Δεν ειναι παλαβος για να πηγαινει στην ρουαντα, πληρωνεται γιαυτο.
    Αγαπητέ ζαμπονοράδιε (γιατί για άλλη ερμηνεία δεν σε "κόβω" να δύνασαι) έχει τύχει στην ζωή μου να γνωρίσω ανθρώπους που βρίσκονταν ΠΑΝΤΑ σε μέρη (χώρες) που λίγο καιρό μετά υπήρξαν "θέματα" και "επιθεματα" διαφόρων τύπων! Και ναι ήταν επίσης οι κατ'εσέ ζαμπονοράδιοι! Ναι όντως υπάρχουν ΤΕΤΟΙΟΙ, ή να το πω ορθά ΥΠΗΡΞΑΝ τουλάχιστον μέχρι και το 1994 που ξέρω προσωπικά!
    Όμως... το να βλέπεις μιά κεραία και κάποιον να χειρίζεται ασύρματο ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΘΙΣΤΑ αυτόματα & ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟ!!! Πρέπει να το ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ότι είναι και λειτουργούσε ως τέτοιος, για να τον κατηγορείς δημοσίως και να τον συλλάβεις & δικάσεις βάση αυτής της κατηγορίας!!! Αλλοιώς πάμε στον αυθαιρετοπαραλογισμό που δίνει το δικαίωμα στον καθένα να πει, ως ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ότι επειδή εσένα σε είδε προχτές να εναγκαλίζεσαι ένα άνδρα (τον αδελφό σου ίσως ή "κολλητό" φίλο σου, αλλά δεν το ξέρει εκ προοιμίου) ότι είσαι αδελφή κουνάμενη και ξεφωνημένη!!! Ή ως παράδειγμα επίσης, επειδή σε είδαν να μπαίνεις σε μιά τράπεζα σε συλλαμβάνουν ως κλέπτη, επειδή, κατά αυτούς ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ, θα μπορούσες να έμπαινες για να την κλέψεις!
    Ναι δεν είναι παλαβός σαφέστατα να πάει στην Ρουάντα! Άλλωστε όποιος πάει στην Ρουάντα στην Τυνησία, στην Συρία, στις νήσους του Σολωμόντος, στην Πάρνηθα, στην Χασιά, στην Ακρόπολη, στην Καλλιθέα, στην πλατεία του Αγ Γεωργίου στην Κυψέλη, και οπουδήποτε αλλού εκτός της οικίας του αποκλείεται να το κάνει για την τρέλλα του χόμπυ του ΚΑΙ επειδή μπορεί, και γίνεται αυτόματα ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ επειδή εσύ έτσι όρισες στο ζαμπονοραδιομυαλό σου!!! Φνατάζομαι ότι ούτε φορητό ασύρματο δεν έχεις, γιατί τι να το κάνεις, αφού αν τολμήσεις και βγεις εκτός οικίας σου με αυτό θα π΄ρεπει να σε πληρώνουν άλλοι, και να κατασκόπεύεις όσο ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΟΥ, ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ & ΜΕΤΑΦΟΡΟΡΙΚΑ!!!

    ΑΝ λοιπόν είχαν ενδείξεις ότι είναι κατάσκοπος... ΘΑ ΤΟΝ ΕΔΕΝΑΝ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΣΑΦΕΣΤΑΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, με χρήση και των ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΝΗΣΟΥ, με καταγραφή ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΟΠΕΥΤΙΚΩΝ ΔΡΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ & ΣΥΝΟΜΙΛΙΩΝ, ή μετάδοσης πληροφοριών "εθνικού ενδιαφέροντος" και μετά ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑΝ ΑΠΛΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ με αναβολή δίκης!!!
    Για αυτό πριν χαρακτηρίσεις ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ τον οιονδήποτε για "πράκτορα" - "κατάσκοπο" - "προβοκάτορα" ή ότι άλλο σου έρχεται ανά δευτερόλεπτο, μάθε να βρίσκεις στοιχέια & αποδείξεις που να σε σοβαροποιούν για τους χαρακτηρισμούς που θα πεις!!! Διαφορετικά οι χαρακτηρισμοί σου είναι γελοιοδέστατοι, αίολοι, και βέβαια εξ 'αυτών αυτομάτως και ο εκφράζων αυτούς επίσης!!!

    Να συμπληρώσω, ότι και "επισήμως" πράκτορας να είναι (ήταν καλύτερα, καθ' ότι συνταξιούχος τώρα) ακόμα, αυτό ΔΕΝ συνεπάγεται ότι ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!

    Αλλοιώς όλοι "πράκτορες" είμαστε εν δυνάμει, ακόμα και οι χωρίς άδεια ραδιοερασιτέχνη, και κατά το δοκούν κάθε βλαχόμπατσου, στρατόκαυλου, αυθαιρετούντος!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 01-06-12 στις 12:53
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  2. #42
    Banned
    Όνομα
    Κυριάκος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    1.586

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο στρατός κάνει κουμάντο στα στρατόπεδά του. Έξω από αυτά κουμάντο κάνουν η ατομικές ελευθερίες, οι εθνικοί και οι διεθνείς νόμοι και κανείς άλλος. Και αν κάποιος υπάλληλος οποιασδήποτε στρατιωτικής, αστυνομικής ή νομικής υπηρεσίας δεν γνωρίζει ή δεν σέβεται αυτούς τους νόμους τότε ή παράνομος είναι, ή άχρηστος, ή και τα δύο.
    Αμα θες να διαμαρτυρηθείς, μπορείς να επισκεφτείς ένα κατά τόπους τμήμα Ασφαλείας, και να πεις κατάφατσα στο διοικητή του τις απόψεις σου.

    Θέλω να πιστεύω ότι θα δείξει μεγάλη κατανόηση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε το χαμπάρι !! Η Ελλαδα έχει κάποιες περιοχές ως ζώνες υψηλού κινδύνου περί αμυντικής πολιτικής.
    Εκεί ο στρατός κάνει κουμάντο.



    Έχω δυο περτικαλί και ένα γκρι σε πουκάμισο.
    Το επόμενο που χρειάζομαι είναι μια ακριβή κολόνια.



    http://www.oneman.gr/keimena/style/d...cle1477143.ece
    Επέτρεψέ μου ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ πολύ καλά τι εστί περιοχή 'υψηλόύ κινδύνου' όπως την αποκαλείς... έχωντας υπηρετήσει 2 χρόνια στον Εβρο... και κάτω από το ανάχωμα!!!
    Επέτρεψέ μου ταυτοχρόνως να ξέρω να διαχωρίζω την ηλιθιότητα των "στρατόκαυλων" και "βλαχόμπατσων" που από την ξερή στο καφενείο τους αποφασίσαν να παίξουν το παιχνίδι του, βρες τον 007!!!
    Ο στρατός κάνει κουμάντο, εντός στρατοπέδων ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ!!! Στις ζώνες αυτές! Αλήθεια μήπως υπηρέτησες στην Αεροπορία?

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  4. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    Απο τη στιγμή που συνελήφθη για κάποιο λόγω είναι αρμόδια τα δικαστήρια για να αποφασίσουν αν είναι αθώος ή όχι. Πιθανότατα να μην είναι κατάσκοπος αλλά πως να πάρω σε θέση χωρίς να έχω γνώση της νομοθεσίας και της δικογραφίας? Πχ μπορεί να μην είναι κατάσκοπος όμως είναι νόμιμες οι εκπομπές του? και αν ναι μήπως θα έπρεπε να έχει να επιδυκνυεί τις άδειες που κατέχει για να εκπέμπει? Αν είμασταν στη Γερμανία θα μπορούσαμε να σηκώσουμε χωρίς να ρωτήσουμε κανέναν μια κεραία και να εκπέμπουμε? Και αν ο νόμος είναι βλακώδης γιατί ο σύλογος των ελλήνων ραδιοερασυτεχνών δεν έχει κάνει ενέργειες να τον καταργήσει? Μήπως τελικά έχει λόγο ύπαρξης και φυσικά πρέπει να τιρούνται οι νόμοι.

    Αυτό που με πείραξε περισσότερο είναι οτι ένας άνθρωπος, που μεθάει και δεν ξέρει τι κάνει και μπορεί να θέσει τη ζωή του σε κίνδυνο και εν δυνάμη μπορεί να θέσει με την ανευθυνότητά του σε κίνδυνο και τις ζωές άλλων, (απόγονος των γερμανών που αιματοκήλισαν την Ευρώπη) απειλεί την Ελλάδα... και εμείς το ζώα τον αφήνουμε να επιστρέψει στην πατρίδα του πριν δικαστεί...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί ο στρατός κάνει κουμάντο.
    Με αφορμή την τοποθέτηση του φίλου μας του Κυριάκου ας δούμε τι ισχύει σε όλη την επικράτεια για όσους δεν γνωρίζουν τους νόμους περί ραδιοερασιτεχνισμού. Μεταφέρω από τη σελίδα της ΕΕΡ http://www.raag.org/displayITM1.asp?ITMID=11&LANG=EN

    Licensed radio amateurs coming from countries - members of CEPT


    Radio amateurs, citizens of a country - member or the Conference of Europe for Post-offices and Telecommunications (CEPT) - who possess a valid radio amateur license, which brings written evidence that it is issued according to the constitution T/R 61-01 of CEPT, have the right to operate their amateur radio stations as "portable" and "mobile" ( not a fixed station ) while their visit in Greece without having to issue a Greek license for up to three (3) months. The operation is according to the category of their radio amateur licenses. These "mobile" or "portable" stations can be powered from main power on the temporary place of stay (hotels, guest rooms etc). Foreign radio amateurs can operate a fixed station as well, same regulations as the local ham radio operators apply.
    If the radio amateur stays in country beyond three months a "Greek" license has to be granded!


    If stay is extended beyond 6 months it has to be declared at the Ministry of Transport and Communications and a special permit must be granted. If a radio amateur, citizen of a CEPT country, wishes to stay permanently in Greece it may be using his amateur radio station only if a "special Greek radio amateur license" from the Ministry of Communications is granted. His call will be of SV0-XXX type.




    What stands for amateurs, citizens of CEPT counties also stands for those amateurs coming from countries that have signed the CEPT T/R 61.01. The Ministry of Communications keeps and publishes a list of all applicable countries.

    Οι γερμανικές άδειες λοιπόν εμπίπτουν στην παραπάνω νομοθεσία.

    Και επειδή και εγώ υπηρέτησα σε μέρος που είναι ακριτικό λίγο πιο πέρα από το νησί του συμβάντος θα σας διαβεβαιώσω πως ο στρατός έκανε κουμάντο ως την μεταπολίτευση. Δεν έχουμε χούντα στρατιωτικών για να κάνει κουμάντο ο στρατός και ας είναι έντονη η παρουσία του στα δρώμενα των τοπικών κοινωνιών. Αλλο το ένα και άλλο το άλλο. Οι νόμοι του κράτους ισχύουν παντού.

    Το "λάθος" που έκανε ο άνθρωπος κατά την ταπεινή μου άποψη είναι που δεν ενημέρωσε πιθανόν το οικείο αστυνομικό τμήμα ή τον ραδιοερασιτεχνικό σύλλογο δωδ/σου για το ότι σκόπευε να πραγματοποιήσει το χόμπυ του χωρίς αυτό να σημαίνει πως ΘΑ έπρεπε. Ισως να νόμιζε πως βρίσκεται σε ευρωπαική χώρα όπου όλα λειτουργούν ρολόι.

    Παρακαλώ τους διαχειριστές - συντονιστές να πάρουν θέση.
    Αν κάποιος έχει αποδείξεις πως κάποιοι ραδιοερασιτέχνες κάνουν κατασκοπεία ή παράνομες ενέργειες σχετικές νομίζω πως αρμόδιος είναι πλέον ο εισαγγελέας αλλά ας προσπαθήσουμε εδώ να μην αμαυρώνουμε πρόσωπα περισσότερο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aeonios : 01-06-12 στις 12:34

  6. 4 μέλη ευχαρίστησαν τον aeonios για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    bchris (01-06-12), lcharal (01-06-12), SRF (01-06-12), sv1ayb (01-06-12)

  7. #46
    Μέλος
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα θες να διαμαρτυρηθείς, μπορείς να επισκεφτείς ένα κατά τόπους τμήμα Ασφαλείας, και να πεις κατάφατσα στο διοικητή του τις απόψεις σου.
    Θέλω να πιστεύω ότι θα δείξει μεγάλη κατανόηση.
    Δεν έχω να πω τίποτα στον οποιοδήποτε διοικητή που δεν έφταιξε σε τίποτα. Αλλά πίστεψέ με, όποτε χρειαστεί δικαίως και νομίμως να πω την άποψή μου σε οποιονδήποτε, την έχω χ3σμένη την κατανόησή του. Σε χώρα "οίκο ανοχής" μπορεί να ζούμε, αλλά την χούντα πάνε 40 χρόνια που την χώσαμε στο χρονοντούλαπο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #47
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Top Secret:

    Αποκλειστικό video από την έφοδο και έρευνα της αστυνομίας στο δωμάτιο του 75χρονου:



    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  9. #48
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Και άλλο ένα αποκλειστικό video για το πως καταστράφηκαν οι ασύρματοι κατά την είσοδο των σωμάτων ασφαλείας στο ξενοδοχείο.


    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #49
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Αγαπητε Γιωργη (SRF)
    Ο κυριος αυτος, ζητησε αδεια ή εμημερωσε το ξενοδοχειο οτι θα βαλει μια κεραια στον χωρο του ?
    Οχι βεβαια πως αυτο αλλαζει τα πραγματα, αλλά τι να κανουμε εδω ειναι ellada ......

    Τελος παντων, και τι επαθε ?
    Μια νεα εμπειρια ....
    θα το ξεπερασει ....

    ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ

    αχχαχαχαχαχαχχααααα

    (sorry, αλλά προσφατως, μαζεψαν εναν "δικο" μου, να εκπεμπει με την φοβερη ισχυ των 7 watt. )

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #50
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aeonios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή την τοποθέτηση του φίλου μας του Κυριάκου ας δούμε τι ισχύει σε όλη την επικράτεια για όσους δεν γνωρίζουν τους νόμους περί ραδιοερασιτεχνισμού. Μεταφέρω από τη σελίδα της ΕΕΡ http://www.raag.org/displayITM1.asp?ITMID=11&LANG=EN

    Licensed radio amateurs coming from countries - members of CEPT


    Radio amateurs, citizens of a country - member or the Conference of Europe for Post-offices and Telecommunications (CEPT) - who possess a valid radio amateur license, which brings written evidence that it is issued according to the constitution T/R 61-01 of CEPT, have the right to operate their amateur radio stations as "portable" and "mobile" ( not a fixed station ) while their visit in Greece without having to issue a Greek license for up to three (3) months. The operation is according to the category of their radio amateur licenses. These "mobile" or "portable" stations can be powered from main power on the temporary place of stay (hotels, guest rooms etc). Foreign radio amateurs can operate a fixed station as well, same regulations as the local ham radio operators apply.
    If the radio amateur stays in country beyond three months a "Greek" license has to be granded!


    If stay is extended beyond 6 months it has to be declared at the Ministry of Transport and Communications and a special permit must be granted. If a radio amateur, citizen of a CEPT country, wishes to stay permanently in Greece it may be using his amateur radio station only if a "special Greek radio amateur license" from the Ministry of Communications is granted. His call will be of SV0-XXX type.




    What stands for amateurs, citizens of CEPT counties also stands for those amateurs coming from countries that have signed the CEPT T/R 61.01. The Ministry of Communications keeps and publishes a list of all applicable countries.

    Οι γερμανικές άδειες λοιπόν εμπίπτουν στην παραπάνω νομοθεσία.

    Και επειδή και εγώ υπηρέτησα σε μέρος που είναι ακριτικό λίγο πιο πέρα από το νησί του συμβάντος θα σας διαβεβαιώσω πως ο στρατός έκανε κουμάντο ως την μεταπολίτευση. Δεν έχουμε χούντα στρατιωτικών για να κάνει κουμάντο ο στρατός και ας είναι έντονη η παρουσία του στα δρώμενα των τοπικών κοινωνιών. Αλλο το ένα και άλλο το άλλο. Οι νόμοι του κράτους ισχύουν παντού.

    Το "λάθος" που έκανε ο άνθρωπος κατά την ταπεινή μου άποψη είναι που δεν ενημέρωσε πιθανόν το οικείο αστυνομικό τμήμα ή τον ραδιοερασιτεχνικό σύλλογο δωδ/σου για το ότι σκόπευε να πραγματοποιήσει το χόμπυ του χωρίς αυτό να σημαίνει πως ΘΑ έπρεπε. Ισως να νόμιζε πως βρίσκεται σε ευρωπαική χώρα όπου όλα λειτουργούν ρολόι.



    Αν κάποιος έχει αποδείξεις πως κάποιοι ραδιοερασιτέχνες κάνουν κατασκοπεία ή παράνομες ενέργειες σχετικές νομίζω πως αρμόδιος είναι πλέον ο εισαγγελέας αλλά ας προσπαθήσουμε εδώ να μην αμαυρώνουμε πρόσωπα περισσότερο.
    Εκτός της ορθότητος των παραπάνω, να συμπληρώσω 'οτι η υπογραφή σου είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ στην προκειμένη περίπτωση, ως απολύτως εύστοχη απάντηση σε όλα όσα γράφουν άλλοι για "πράκτορες" ΠΡΟ-ΠΟ ή ταξιδίων!!!

    Αγαπούλες ελάτε να με πιάσετε έχω και εγώ κατασκοπικό σταθμό ασύρματης ραδιοτηλεγραφίας με άδεια Ραδιοερασιτέχνη και έχω ΚΑΙ χειριστήριο morse ΚΑΙ το καλοκαίρι στα μπαράκια πίνω αλκοόλ!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 5 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 15 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-16, 13:17
  2. Άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 14:23
  3. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By darthtony in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-11, 18:46
  4. Ραδιοερασιτέχνες?
    By dimitris_p20 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 17:46
  5. Αδεια ραδιοερασιτέχνη
    By Katerina in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 17:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας