Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 34

Θέμα: Πρόταση προς διαχείριση κ admin

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Cool Πρόταση προς διαχείριση κ admin

    Πρόταση για αναβάθμιση της ιστοσελίδας.

    Αυτή είναι μια ιδέα που έχω και προτείνω για εφαρμογή, που μπορεί να επιφέρει στην ιστοσελίδα και στους φορείς της
    α> βελτίωση του περιβάλλοντος
    β> βελτίωση της επισκεψιμότητας
    γ> επιπλέον δυνατότητες σε μέλη
    δ> οικονομικά οφέλη για τους φορείς της ιστοσελίδας
    ε> οικονομικά οφέλη για τα μέλη

    Η ιδέα αυτή μου ήρθε όταν διαπίστωσα την ανάγκη από πολλά μέλη που θέλουν ένα διαφορετικό περιβάλλον προβολής έργων/αυτοπροβολής/διαφήμισης.

    Βλέποντας (α) το χρήσιμο χαρακτηριστικό που έχουν κάποιες ιστοσελίδες προβολής βίντεο να έχουν τα σχόλια χρηστών απενεργοποιημένα,
    αλλά και (β) τις προσπάθειες που κάνουν κάποιοι μέσω πμ να έχουν αυτοπροβολή και πελατεία/έσοδα από πωλήσεις ηλ. έργων τους,
    προτείνω για σκέψη/εφαρμογή το παρακάτω μέτρο για 5 λόγους που προανέφερα.

    Δηλαδή
    Στην ενότητα παρουσίαση κατασκευών να υπάρχει δυνατότητα από το μέλος που παρουσιάζει το θέμα του με δυνατότητα να είναι τα σχόλια χρηστών απενεργοποιημένα,
    δυνατότητα να μπορεί οποιαδήποτε στιγμή ο δημιουργός του θέματος να μπορεί να κάνει edit/delete της παρουσίασης του,
    και να επιτραπεί η αυτοπροβολή/διαφήμιση σε αυτή την συγκεκριμένη ενότητα.
    Ακόμα να μην υπάρχει χαρακτηρισμός όπως αστέρια αξιολόγησης.

    Για την χορηγία τέτοιων θεμάτων σε μέλη θα προηγείται μια αίτηση των ενδιαφερομένων όπου θα αναφέρουν τους σκοπούς της παρουσίασης και θα δίνεται άδεια κλειστού θέματος προς αγορά.
    Η αγορά κλειστού θέματος θα είναι μια φορά για πάντοτε όσο η ιστοσελίδα θα υπάρχει κ λειτουργεί.

    Βέβαια θα μπορούν και πρέπει να το κάνουν οι διαχειριστές, να ελέγχουν όπως κάνουν και με τα άλλα θέματα το περιεχόμενο.

    Η αγορά κλειστού θέματος θα κοστίζει αρχικά φθηνά για τον πρώτο χρόνο λειτουργίας.
    Έτσι θα συγκεντρωθεί ένα ποσό, έσοδα από πωλήσεις άδειες θεμάτων πολύ γρήγορα αφού αρκετοί εφευρέτες θα σπεύσουν να αγοράσουν μια άδεια θέματος φθηνότερα από ότι εάν την αγοράσουν αργότερα.

    Το ποσό που θα συγκεντρωθεί ή μέρος του ποσού θα μπορούσε να χρηματοδοτήσει χορηγίες της ιστοσελίδας όπως πρωτοχρονιάτικα δώρα, καλοκαιρινά δώρα σε μέλη,
    όπως διακοπές ημερών που θα προσφέρουν οι διαφημιζόμενες εταιρείες κλπ.

    Γι αυτήν την πρόταση θα ήθελα μια απάντηση κατά πόσο είναι εφικτή ή εάν έχει κάποια κολλήματα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  2. #2
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Εγώ νόμισα είναι το νέο προγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ .


    Λοιπόν Σπύρο. Η σελίδα μας, έχει δείξει μέχρι τώρα, οτι το χρηματικό κέρδος, δεν υπάρχει στο "λεξιλόγιό" της.
    Τουλάχιστον άμεσα. Τώρα κάτι Google, ... λεπτομέρειες. Σε κάνα χρόνο όμως μπορεί και να υπάρχει, δεν ξέρουμε,
    μέχρι τότε, μπορεί να μην έχουμε να φάμε ...


    Αν κάποιος θέλει να πουλήσει την κατασκευή του, την βάζει στις Αγγελίες. Αν νομίζει οτι μπορεί να ανταπεξέλθει
    σε τυπικό εμπόριο (με τον νόμο τι έχει κάνει, είναι άλλο δικό του θέμα), την βάζει στο Προσφορές Καταστημάτων,
    με την ανάλογη προσφορά. Απλά πράγματα.

    Αυτό που λες για άδεια κλειστού θέματος, είναι μια ιδέα, αλλά απορώ πως την σκέφτηκες σε αυτό το Forum.
    Έχεις δει πολλά θέματα εδώ που να λειτουργούν υπο προϋποθέσεις ή άδειες?. Μήπως μπερδεύτηκες, και "πήγαινε"
    όλο αυτό, σε άλλο Forum?.
    Συγνώμη που σου τα γράφω έτσι, αλλά ψάχνω να δω τι σκεφτόσουν εκείνη την ώρα.

    Η αγορά κλειστού θέματος θα κοστίζει αρχικά φθηνά για τον πρώτο χρόνο λειτουργίας. Έτσι θα συγκεντρωθεί ένα ποσό,
    έσοδα από πωλήσεις άδειες θεμάτων πολύ γρήγορα αφού αρκετοί εφευρέτες θα σπεύσουν να αγοράσουν μια άδεια
    θέματος φθηνότερα από ότι εάν την αγοράσουν αργότερα.
    Αν έγραφες ας πούμε να μπεί ένα eShop στην σελίδα, και να πουλάει μπλουζάκια, κούπες κτλ αναμνηστικά,
    πάλι δεν συμφωνώ, αλλά Οκ, είναι το τυπικό, και το κάνουν πολλά site.

    Το ποσό που θα συγκεντρωθεί ή μέρος του ποσού θα μπορούσε να χρηματοδοτήσει χορηγίες της ιστοσελίδας όπως
    πρωτοχρονιάτικα δώρα, καλοκαιρινά δώρα σε μέλη,
    όπως διακοπές ημερών που θα προσφέρουν οι διαφημιζόμενες
    εταιρείες κλπ.


    Που το πας που το φέρνεις στις δωρεάν διακοπές. Το έχεις πεί εξάλλου και εδώ.
    Και τέλος πόσο λογικό θα σου
    ακουγόταν αν τελικά σου λέγαν:

    Παράδειγμα: Για να έχουν πρόσβαση τα μέλη της ιστοσελίδας μας, στο Παρουσίαση Κατασκευών, θα πρέπει να
    προκαταβάλουν το ποσό των 50€ ετησίως (ή 5 € μηνιαίως), προκειμένου να έχουν άδεια παρακολούθησης
    της συγκεκριμένης ενότητας.
    Θα σου άρεσε?, ... γιατί με αυτό που λες, είναι το ίδιο.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------


    Να υποθέσω οτι ήθελες να γράψεις κάτι άλλο, ή ήθελες να αφήσεις να εννοηθεί κάτι άλλο, και δεν το κατάλαβα
    εγώ καλά?.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 04-06-12 στις 22:33
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη taxideytis
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    περιφερόμενος
    Μηνύματα
    483

    Προεπιλογή

    κάτι τέτοιο πχ...

    http://www.instructables.com/

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Η πρόταση μου είναι αυτό ακριβώς που παρουσιάζει ο Κωνσταντίνος.

    Η ανάγκη για μια τέτοια κατηγορία παρουσιάσεων είναι που με έκανε να προτείνω τα παραπάνω.

    Πρόβλημα μου είναι πως δεν μπορώ να παρουσιάσω κατασκευή με τον τρόπο που θέλω.
    Το να ανοίξω ένα θέμα και να μπαίνουν όλοι να γράφουν ότι τους κατέβει διότι δεν έχουν επίπεδο ή καλό σκοπό,
    το δοκίμασα, δεν μου αρέσει, δεν θα το κάνω.

    Θα ήθελα να είχα ένα κλειστό θέμα όπου να μπορώ να επέμβω στο περιεχόμενο του όποτε θέλω και να μην μπορεί άλλος να μπει να σχολιάσει εκτός του δημιουργού.
    Την ανάγκη μου δεν την καλύπτει η ιστοσελίδα.
    Ακόμα θα ήθελα να διαφημίζω τον εαυτό μου, την εταιρεία μου ή το προϊόν μου εκεί και αυτό να είναι επιτρεπτό.

    Η πρόταση μου όπως την έγραψα παραπάνω είναι λογική κ πλήρης.

    Και με αυτά τα blog αυτής της ιστοσελίδας τι γίνεται;
    http://www.hlektronika.gr/forum/blog.php

    Πατάω
    Recent Entries, Most Popular, Best Blogs
    (There are no recent entries to display.)
    Find more…

    Τίποτα δεν βλέπω τίποτα. Λειτουργούν τα blog και πως;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Διακρίσεις και θέματα που δυσφημούν κόμματα στην ιστοσελίδα hlektronika με ανοχή των συντονιστών.

    Στην ιστοσελίδα hlektronika συμβαίνει να μην ενδιαφέρεται κανείς συντονιστής να διαγράψει θέματα που σκοπό έχουν την δυσφήμιση του ΣΥ.ΡΙΖ.Α
    Είναι γεγονός ότι αφήνουν οι συντονιστές να εξελίσσεται προπαγάνδα σε θέματα της γενικής συζήτησης όπου οι κανονισμοί δεν επιτρέπουν πολιτικό/κομματικό περιεχόμενο.
    http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=64156

    Και παρότι έχω βάλει πολλαπλά μηνύματα με σκοπό να διορθωθεί η διάκριση και να διαγραφούν τα προσβλητικά θέματα, κανείς δεν ενδιαφέρεται;
    Μέχρι πότε; Αναρωτιέμαι για πόσες μέρες ακόμα θα βλέπουν τα μηνύματα μου και θα κλείνουν τα μάτια.

    Και σκέφτομαι αφού εδώ κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν να δημοσιεύσω το παραπάνω κείμενο αλλού.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον spyropap για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    jami (13-06-12)

  7. #6
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη gRooV
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Dec 2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    σκοπός μας είναι να φαίνονται τα μηνύματα αυτά μέχρι τις εκλογές, μετά θα τα διαγράψουμε! πλάκα μας κάνεις Σπύρο?
    έχεις γράψει ένα σωρό πολιτικά μηνύματα, είχες πολιτικές αντιπαραθέσεις με άλλα μέλη και μέχρι χθες είχες πολιτικά σχόλια ακόμα και στην υπογραφή σου και τώρα ανακάλυψες ότι δεν επιτρέπεται πολιτική συζήτηση στο φόρουμ μας?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και πεζούς χαρακτήρες!

  8. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον gRooV για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (17-06-12), picdev (10-06-12)

  9. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Διαπίστωσα πως γίνονται διακρίσεις.
    Σβήνουν θέματα δικά μου και άλλων ενώ αφήνουν θέματα που παραπληροφορούν και συκοφαντούν.

    Όπως έσβησαν δικά μου θέματα με πολιτικό/κομματικό περιεχόμενο να κάνουν το ίδιο και για τα άλλα θέματα. Αυτό είναι δίκαιο.

    Δεν είναι αστείο η ιστοσελίδα να έχει διαφημιστικά banner του ΣΥ.ΡΙΖ.Α την στιγμή που κάποιοι το συκοφαντούν σε θέματα με ανοχή των συντονιστών.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  10. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    εγώ λέω να διαγράφεται επιτόπου οποιοδήποτε σχόλιο ασχολείται με πολιτική.

    Δεν βλέπω τον λόγο, δηλαδή...

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Γιώργος Φυσικός για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    jami (13-06-12)

  12. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyropap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αστείο η ιστοσελίδα να έχει διαφημιστικά banner του ΣΥ.ΡΙΖ.Α την στιγμή που κάποιοι το συκοφαντούν σε θέματα με ανοχή των συντονιστών.
    ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ & ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ!!!
    Το έχουν υμνήσει τόσα και τόσα ποιήματα ΣΠΟΥΔΑΙΩΝ ΛΟΓΙΩΝ που θα έπρεπε να έχεις διαβάσει... πριν ασχοληθείς με ποίηση!!!
    Καλησπέρα, πέρα ως πέρα!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον SRF για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (17-06-12)

  14. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    σρφ, ο σπιροπαπ ισχυρίζεται ότι του σβήνουν τα δικά του σχόλια ενώ αφήνουν αντίθετες απόψεις ελεύθερες.

    Ή κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω ότι είναι σαλταρισμένος, κάτι συνέβη και ενοχλήθηκε ο άνθρωπος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Διαχείριση φοτοβολταικων
    By black arrow in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-16, 11:08
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-15, 22:55
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-09, 17:51
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-07, 03:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας