Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 49

Θέμα: www.howtofixit.gr

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή www.howtofixit.gr

    Όπως αναγράφεται και στον τίτλο, ο λόγος αυτού του θέματος, ο διαχωρισμός των επισκευών σε άλλο forum. Θα μπορούσε η ΟΔ να μας εξηγήσει τον σκοπό αυτού του διαχωρισμού; Προσωπικά δεν μου άρεσε. Αν έγινε για λόγους τακτοποίησης θα μπορούσε πολύ απλά να γίνει μια αναδιάταξη στο forum του Hlektronika, με προσθήκη subforums.
    Νομίζω ότι θα προκαλέσει σε πολλά μέλη σύγχυση η εν λόγω κίνηση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Δεν μου αρέσει η ιδέα ούτε εμένα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη gRooV
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Dec 2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Επειδή η κατηγορία των επισκευών έχει αρκετή ροή μηνυμάτων σε καθημερινό επίπεδο σκέφτηκα να την μεταφέρω σε νέα σελίδα όπου θα γίνεται αποκλειστική συζήτηση για τις επισκευές. Σκοπός της νέας σελίδας είναι αναπτύξουμε όλες τις κατηγορίες προιόντων ακόμα και εκτός ηλεκτρικών/ηλεκτρονικών. Τα μηνύματα όλων των επισκευών έχουν παραμείνει και κατηγοριοποιούνται συνεχώς με προσθήκη κατηγοριών και υποκατηγοριών όπως επίσης και οι χρήστες που έχουν εγγραφεί στο hlektronika μέχρι 20/6/12. Προσωπικά πιστεύω ότι κατά την ολοκλήρωση των εργασιών οι εντυπωσεις θα είναι θετικες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και πεζούς χαρακτήρες!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον gRooV για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Hary Dee (16-09-12)

  5. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    2.902

    Προεπιλογή

    Ούτε σε εμένα άρεσε. Θα έχει λιγότερο κόσμο όπως είπα και στο chat. Εκεί θα μπαίνει πλέον όποιος θέλει να βοηθηθεί και λίγοι απο αυτούς που θέλουν να βοηθήσουν(γιατί περισσότεροι βοηθούσαν τυχαία βλέποντας τυχαία κάποιο θέμα ή κάποια λέξη κλειδί στην αναζήτηση στα μηνύματα της ημέρας πχ.) Δε λέω ότι δεν μπορούμε να μπούμε και εκεί για να δούμε ότι βλέπαμε και εδώ, αλλά είναι αλλιώς να τα έχεις όλα μαζεμένα και τακτοποιημένα και αλλιώς να μπαίνεις εδώ κάποια πράγματα και αλλού για κάτι άλλο. Αν είναι έτσι να κάνετε ξεχωριστή σελίδα για κάθε κατηγορία!
    Νομίζω η επισκευή είναι πολύ σημαντικό πράγμα και έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, υποβαθμίζεται η σελίδα(hlektronika).
    Δε νομίζω να υπάρξουν κάποιοι που να τους αρέσει η αλλαγή. Αν υπάρξουν θα είναι πολύ λίγοι...

    Όλα αυτά είναι γνώμη μου. Δε λέω κάτι κακό. Λέω μόνο πως το βλέπω όλο το πράμα. Δε θέλω να στραβώσει κανείς απο σας και να με βάλετε στην μπούκα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Λυπαμαι αλλα θα συμφωνησω και εγω με τον Νικο. Ειναι λιγο δυσχρηστο, οταν εισαι στη δουλεια να παρακολουθεις δυο διαφορετικα φορουμ. Οση δουλεια και αν εχεις κανεις μια ανανεωση και βλεπεις τα νεα μηνυματα. Το να παρακολουθεις και τις δυο σελιδες, απαιτει χρονο που καμια φορα δεν υπαρχει. Λογικα καποια μελη θα κανουν την φυσικη επιλογη καποιου φορουμ που τους "ταιριαζει" περισσοτερο και το hlektronika θα "χασει" σε ποιοτητα.
    ΠΡΟΤΑΣΗ:
    Δεν ξερω αν γινεται, αλλα μηπως υπαρχει η δυνατοτητα να δημιουργηθει μια σελιδα "ΝΕΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ" που να εμφανιζει τα threads ΚΑΙ των δυο φορουμ, ετσι ωστε να διευκολυνεται η παρακολουθηση τους?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Προσωπικά το φόρουμ είναι πηγή γνώσης για εμένα. Διαβάζω για να μάθω, μέσω των ερωτήσεων και των απαντήσεων, και όταν δεν γνωρίζω κάτι, τότε ρωτάω εγώ.
    Αν το φόρουμ διαχωριστεί τότε θα αναγκαστώ να διαλέξω ποιο θα παρακολουθώ καθημερινά και ποιο ποτέ ή το πολύ πολύ σπανίως.
    Κατά κάποιο τρόπο επίσης δεν βλέπω ποιο το όφελος...το πιασάρικο domain name ίσως σας φέρει λίγη παραπάνω κίνηση αλλά θα έχετε 2 μέτωπα ανοιχτά χωρίς λόγο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    821

    Προεπιλογή

    Όπως γράφω και στο chat,μερικά ποστ από κάποια θέματα,κατά την μεταφορά τους στην καινούργια σελίδα, έχουν διαγραφεί.Είναι φυσιολογικό ;
    Παρεπιμπτόντως και εγώ νομίζω ότι ,με την καινούργια σελίδα ,δεν θα είναι τόσο πρακτικό ,να παρακολουθεί κανείς ( και να βοηθά εφόσον μπορεί ),τα διάφορα θέματα των επισκευών,από όσο εύκολο ήταν, όταν η κατηγορία αυτή ( επισκευές ), υπήρχε σε μια σελίδα, μαζί με όλες τις άλλες κατηγορίες θεμάτων.
    Είναι σαν να μπαίνει κανείς, σε κάποιο άλλο forum που είναι άσχετο με το hlektronika .
    Μπορεί να κάνω και λάθος.
    Η άποψή μου φιλικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Αν ξαναγυρίσουν όπως ήταν και να γίνεται redirect το howtofixit.gr καρφωτά προς την συγκεκριμένη ενότητα στο hlektronika.gr, δεν εξυπηρετεί αμφότερους?

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    -1 και απο εμένα

    επισης να προσθέσω οτι οι περσσότεροι ΔΕΝ ασχολουνται ΜΟΝΟ με το hlektronika.gr ... και ήδη ο χρόνος των περισσοτέρων ειναι ποιο πολύτιμος και απο το χρυσάφι ..

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. http://www.tiramola.com/
    By radioamateur in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-21, 03:34
  2. pll www.pira.cz πρόβλημα
    By Mr NO Radio in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-17, 02:46
  3. howtofixit και donate
    By kougianos in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 19:53
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-13, 17:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας