Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: πρόβλημα με ηχεία

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Panοs
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Πυργος ηλειας
    Μηνύματα
    1.561

    Προεπιλογή πρόβλημα με ηχεία

    μου εδωσαν κατι ηχεία sansui clasiqque s1000 και το ενα γουφερ εχει μια τρύπα στην ανάρτηση(ειναι χτυπημενο)τι μπορω να βάλω εκει στην τρύπα ωστε να μην σκηστει το μεγάφωνο?τα γουφερ ειναι με μαλακή αναρτηση.......

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    αν σου προτείνω να αλλάξεις και τα 2 woofer με καινούρια, γιατί αυτά απ'ότι φαίνεται έχουν λυώσει, θα με κυνηγήσεις; (αν κρίνεις ότι αξίζει, που δεν νομίζω ότι αξίζει)

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Μπορεις να τα επισκευασεις. Στην Αθηνα υπαρχει ο Πανταζοπουλος και ο Γουσετης στην Καλλιθεα (προσωπικα δεν γνωριζω αλλους). Θα σου αλλαξουν το spider και τα λαστιχα αν χρειαζεται. Προϋποθεση ειναι να αξιζουν τα ηχεια να συντηρηθουν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Αν μπορεις να βρεις μαυρη κολλα για λαστιχα ειναι η ιδανικη λυση εννοειται η τρυπα να ειναι μικρη.Επισης μια μαυρη σιλικονη καπως καλυπτει τη ζημια.Υπαρχει ειδικη κολλα (boostic adhesive?) αλλα που να τη βρεις....Αν ομως η ζημια ειναι μεγαλη και αξιζει το κοπο επισκευη ή αλλαγη μεγαφωνων.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Panοs
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Πυργος ηλειας
    Μηνύματα
    1.561

    Προεπιλογή

    παιδιά 1000000000000000000000000+ συγνώμη τώρα ειδα τισ απαντήσεις σασ........ τελικά εβαλα λίγη logo στην ανάρτηση εκει που ηταν η τρύπα και δεν εχω κανένα πρόβλημα(μέχρι ώρας)...απο οτι βλέπω ομωσ η ανάρτηση δεν ειναι λάστιχο οπωσ κάποια αλλα μεγάφωνα τησ πλάκας που ειχα και σκίστηκαν μολισ έπαιξαν μιση ωρα μπασα...η ανάρτηση νομίζω οτι ειναι απο κάποιο υλικό σαν πανί η κάτι παρομιο δεν ξερω ακριβώς....γιωργο δεν θελω να αλλάξω woofer γιατί ειναι καλα (βγάζουν αρκετά δυνατο και σφιχτό μπασο)και παίζουν και ωραία...αν διαλυθούν αναγκαστικά θα τα αλλάξω...αλεξανδρε ρώτησα σε ενα μαγαζί ποσο θα στοιχίσει να μου τα φτιάξουν αλλά μου είπαν μια αρκετά υψηλή τιμή και δεν με συμφέρει....(ενω βρει 2 woofer τησ koda με μπόλικα db σχετικά φτηνα.....σακη απο οτι φαινετε η logo κανει δουλεια...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Panοs
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Πυργος ηλειας
    Μηνύματα
    1.561

    Προεπιλογή

    καλησπέρα ηλεκτρονικοί
    οπωσ αναφερω και ποιο πανω εχω τα εξεισ ηχεια sansui clasique s1000...εχω παρατηρησει ομωσ οτι αν ανοιξεισ αρκετα δυνατα την ενταση δεν ακουγονται τα woofer και ακουγονται μονο τα tweeter...ενω τρεμουν τα παντα απο τα μπασσα στα αυτια μου φτανουν μονο οι υψηλεσ συχνοτητεσ ενο ποιο χαμηλα ειναι ολα μια χαρα..τι μπορει να φταιει?τα ηχεια δεν εχουν crossover παρα μονο δυο πυκνωτεσ απο οτι ειδα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    τα αυτιά σου. δεν κάνω πλάκα. όχι ότι έχουν πρόβλημα, αλλά από μια ένταση και πάνω αντιλαμβάνεσαι τις ψηλές μόνο (ή "περισσότερο", πες).

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη moustakias
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Μάλλον τα έχεις συνδέσει με διαφορά φάσης. Τα + και τα - δηλαδή σε ένα από τα δύο ηχεία είναι ανάποδα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Panοs
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Πυργος ηλειας
    Μηνύματα
    1.561

    Προεπιλογή

    [QUOTE=Γιώργος Φυσικός;543854]τα αυτιά σου. δεν κάνω πλάκα. όχι ότι έχουν πρόβλημα, αλλά από μια ένταση και πάνω αντιλαμβάνεσαι τις ψηλές μόνο (ή "περισσότερο", πες).[/QUOTE οχι ρε γιvργo με αλλα ηχεια 600watt rms που είχαμε κανει παρτυ δεν ειχα τετοιο προωβλημα.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Panοs
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Πυργος ηλειας
    Μηνύματα
    1.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moustakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον τα έχεις συνδέσει με διαφορά φάσης. Τα + και τα - δηλαδή σε ένα από τα δύο ηχεία είναι ανάποδα.
    νικο αυτο συμβαίνει και στα δυο ηχεια οχι μονο στο ενα.....μηπωσ θελουν crossover...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ηχεία...
    By Warrax in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 21:35
  2. Πρόβλημα με ηχεία αυτοκινήτου
    By an0nymouS in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-15, 22:55
  3. Πρόβλημα με αρχεία
    By kostis_74 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-13, 09:51
  4. Πρόβλημα με avi αρχεία.
    By Lykos1986 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-06, 03:43
  5. Πρόβλημα με αρχεία avi
    By jakektm in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-06, 19:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας