Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 99

Θέμα: ειστε υπερ ή κατα της διακοπης αναλογικης εκπομπης;;

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και μιά πληροφορία... του ΓΙΑΤΙ η ΤΡΟΪΚΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ στην ψηφιακή ΤΒ, που προσωπικά ΔΕΝ θέλω να πιστέψω, ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΑ ΧΕΙΛΗ!
    Αν ισχύει... τότε μιλάμε ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!! Μπροστά του η ΜΗΖΕΝΣ είναι απλά επιπέδου κουβέρ στον λογαριασμό 9.500.000.000 ενός τραπεζιού με αστακούς!!!
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!
    Για πες details!!
    Ξέρω ότι είναι απαίτηση να αδειάσουν τα ψηλά κανάλια για να πουληθούν οι συχνότητες σε εταιρείες τηλεπικοινωνιών (LTE, κλπ).
    Είναι η ιστορία "ψηφιακό μέρισμα" αν έχετε ακουστά. Τα φράγκα για τέτοιες άδειες είναι κάποιες εκατοντάδες εκατομμύρια.

    Επί της ερώτησης του topic πάντως, είμαι υπέρ του ψηφιακού - μόνο και μόνο για τεχνολογικούς λόγους (ναί, είμαι psycho-tech!!! ).
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να τα γυρίσουν συνδρομητικά, καθώς δεν θα βλέπει κανένας τηλεόραση και το σύστημα την χρειάζεται για να αποχαυνώνει τον κόσμο.
    Μακάρι δηλαδή μπας και ησυχάσουμε από το σαβουροκούτι, αλλά για τον λόγο που προανέφερα, δεν το νομίζω...
    Ο έλεγχος θα πηγαίνει σύννεφο πάντως, καθώς με τον ισχύοντα νόμο ο πάροχος δικτύου (λ.χ. digea) λύνει και δένει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το πρόβλημα ήταν ο κορεσμός της μπάντας θα γινόταν μετάβαση μόνο στις περιοχές με τα πολλά κανάλια και όχι σε όλη την επικράτεια!
    Αν δεν κάνω λάθος είναι ευρωπαϊκή επιταγή να καταργηθούν παντού τα αναλογικά κανάλια κάτι που με κάνει να πιστεύω οτι απλά η ΜΑΝΤΑΜ ΜΕΡΚΕΛ θέλει για άλλη μια φορά να πουλήσει αδιαφορόντας αν έχουμε να πληρώσουμε για νέες τηλεοράσεις αποκωδικοποιητές κλπ... και μην μου πείτε οτι η τηλεόραση ειναι κινέζικη... γιατί πίσω από όλα αυτά υπάρχουν εταιρείες που σχεδιάζουν τσιπ πατεντάρουν αλγόριθμους κλπ... και φυσικά το γερμανικό ινστιτούτο franhoufer είναι στα ποιο ενεργά ινστιτούτα ανάπτυξης αλγορίθμων συμπίεσης εικόνας και βίντεο.
    Αλλήθεια υπολογίστηκε και αν ναι γιατί δεν δόθηκε στη δημοσιότητα πόσο θα είναι το κόστος για το κοινό που θα χρειαστεί να αλλάξει δέκτες ή να προσθέσει αποκωδικοποιητές? Πόσο θα είναι η εξαγωγή συναλάγματος σε μια χώρα που ασφηχτιά?
    Πιστεύει κανένας ότι θα απελευθερόνοταν συχνότητες σε κορεσμένες περιοχές και δεν θα γινόταν κατάληψη (αυθαίρετη) την επόμενη στιγμή?
    Δεν έχω δει κανένα σημείο κοντα σε κατοικημένες περιοχές που να μην είναι κορεσμένη η μπαντα.
    Το κόστος τώρα δεν είναι ιδιαίτερα ψηλό αν υπολογίσουμε ότι απαιτείται κεραιοσύστημα πολύ πιο απλό (όσο ακριβό κεραιοσύστημα και να έβαζες στη Βουλιαγμένη π.χ. αλλά και σε πολλές άλλες περιοχές της χώρας τα είδωλα και οι παρεμβολές δεν έφευγαν).

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    το θέμα είναι ότι στο αναλογικό, μπορεί να έβλεπες χιόνια λες και είσαι στον παρνασσό, να άκουγες λες και έχεις πιάσει κίνα, αλλά κάτι καταλάβαινες.

    με τα κομμένα καρέ του ψηφιακού @@ θα καταλαβαίνεις...

    θα ήταν μάγκες αν χρησιμοποιούσαν την ιδέα του vorbis που αν από τα 1000 bit του πακέτου σου έρθουν 100 σωστά, άκουγες στο 10% της ποιότητας.

    τέλος, δεν νομίζω ότι αλλάζουν οι κεραίες και τόσο, πάλι αναλογικό σήμα εκπέμπεται

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος Φυσικός Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέμα είναι ότι στο αναλογικό, μπορεί να έβλεπες χιόνια λες και είσαι στον παρνασσό, να άκουγες λες και έχεις πιάσει κίνα, αλλά κάτι καταλάβαινες.

    με τα κομμένα καρέ του ψηφιακού @@ θα καταλαβαίνεις...

    θα ήταν μάγκες αν χρησιμοποιούσαν την ιδέα του vorbis που αν από τα 1000 bit του πακέτου σου έρθουν 100 σωστά, άκουγες στο 10% της ποιότητας.

    τέλος, δεν νομίζω ότι αλλάζουν οι κεραίες και τόσο, πάλι αναλογικό σήμα εκπέμπεται

    Γιώργο προβλέπω να γίνετε της κακομοίρας απο "ΕΙΔΙΚΟΥΣ" στην ψηφιακή TV. Πόσα γερόντια (και οχι μονο) θα τα σκάσουν πάλι για "ψηφικές" και καλά κεραίες...

    Θυμάμαι όταν το τηλεοπτικό σήμα είχε αλάξει από ασπρόμαυρο σε εγχρωμο... (Ναί, τοσο μεγάλος είμαι ).
    Είχε γίνει ΠΑΝΙΚΟΣ... Ολοι οι ΕΙΔΙΚΟΙ κεραιολόγοι (!!!) χτυπιώντουσαν οτι πρέπει να αλαχτεί η απρόμαυρη κεραία TV (!!!) μέ έγχρωμη !!!....

    Κάτσε να δείς.. Θα έχει πολύ γέλιο...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύει κανένας ότι θα απελευθερόνοταν συχνότητες σε κορεσμένες περιοχές και δεν θα γινόταν κατάληψη (αυθαίρετη) την επόμενη στιγμή?
    Δεν έχω δει κανένα σημείο κοντα σε κατοικημένες περιοχές που να μην είναι κορεσμένη η μπαντα.
    Το κόστος τώρα δεν είναι ιδιαίτερα ψηλό αν υπολογίσουμε ότι απαιτείται κεραιοσύστημα πολύ πιο απλό (όσο ακριβό κεραιοσύστημα και να έβαζες στη Βουλιαγμένη π.χ. αλλά και σε πολλές άλλες περιοχές της χώρας τα είδωλα και οι παρεμβολές δεν έφευγαν).

    Εξαρτάται... Στην Αργυρούπολη που μένω -και θεωρείτε εξίσου δύσκολη περιοχή, χωρίς οπτική επαφή σε αναμεταδότες- εχώ φτιάξει την εγκατάσταση της κεραίας μου σωστά (και ΦΤΗΝΑ) και βλέπω ολα τα αναλογικα κανάλια χωρίς προβλήματα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sigmacom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες details!!Ξέρω ότι είναι απαίτηση να αδειάσουν τα ψηλά κανάλια για να πουληθούν οι συχνότητες σε εταιρείες τηλεπικοινωνιών (LTE, κλπ).
    Είναι η ιστορία "ψηφιακό μέρισμα" αν έχετε ακουστά. Τα φράγκα για τέτοιες άδειες είναι κάποιες εκατοντάδες εκατομμύρια.

    Επί της ερώτησης του topic πάντως, είμαι υπέρ του ψηφιακού - μόνο και μόνο για τεχνολογικούς λόγους (ναί, είμαι psycho-tech!!! ).
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να τα γυρίσουν συνδρομητικά, καθώς δεν θα βλέπει κανένας τηλεόραση και το σύστημα την χρειάζεται για να αποχαυνώνει τον κόσμο.
    Μακάρι δηλαδή μπας και ησυχάσουμε από το σαβουροκούτι, αλλά για τον λόγο που προανέφερα, δεν το νομίζω...
    Ο έλεγχος θα πηγαίνει σύννεφο πάντως, καθώς με τον ισχύοντα νόμο ο πάροχος δικτύου (λ.χ. digea) λύνει και δένει.
    9.500.000.000 !!! sigmacom αγαπητέ φίλε, για ψάξε λίγο αν ποτέ υπήρξε "επιδότηση" και σε ποιούς με ένα τέτοιο συνολικό ποσό, για την "μετάβαση στην ψηφιακή ΤΒ"... !!! ϊσως εκπλαγείτε όσοι το ψάξετε!!! ΑΝ υπήρξε... και, για παράδειγμα - ΥΠΟΘΕΣΗ ΛΕΩ, αυτά έχουν καταβληθεί αλλά ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ και αναλυτικός λογαριασμός ΔΕΝ έχει δοθεί ποτέ μέχρι σήμερα... και κάποιοι τα¨"αναζητούν τα ορφανά" και απαιτούν τα καταβληθέντα ή τα αποτελέσματα και τον "τελικό αναλυτικό λογαριασμό" στο φαγοπότι... λες να υπάρχει πρόβλημα ή όχι? Μήπως αν αυτά είναι χρεωμένα μεν, αλλά αν δεν έχουν πραγματοποιηθεί τα απαιτούμενα στο σύνολό τους είναι προς επιστροφή εμφανιζόμενα, συνιστούν τελικώς ΕΛΛΕΙΜΜΑ αφού ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στα ταμεία πλέον?

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    9.500.000.000 !!! sigmacom αγαπητέ φίλε, για ψάξε λίγο αν ποτέ υπήρξε "επιδότηση" και σε ποιούς με ένα τέτοιο συνολικό ποσό, για την "μετάβαση στην ψηφιακή ΤΒ"... !!! ϊσως εκπλαγείτε όσοι το ψάξετε!!! ΑΝ υπήρξε... και, για παράδειγμα - ΥΠΟΘΕΣΗ ΛΕΩ, αυτά έχουν καταβληθεί αλλά ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ και αναλυτικός λογαριασμός ΔΕΝ έχει δοθεί ποτέ μέχρι σήμερα... και κάποιοι τα¨"αναζητούν τα ορφανά" και απαιτούν τα καταβληθέντα ή τα αποτελέσματα και τον "τελικό αναλυτικό λογαριασμό" στο φαγοπότι... λες να υπάρχει πρόβλημα ή όχι? Μήπως αν αυτά είναι χρεωμένα μεν, αλλά αν δεν έχουν πραγματοποιηθεί τα απαιτούμενα στο σύνολό τους είναι προς επιστροφή εμφανιζόμενα, συνιστούν τελικώς ΕΛΛΕΙΜΜΑ αφού ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στα ταμεία πλέον?
    Εχεις κανένα link να δουμε ??
    Εχει ενδιαφέρον αυτο που λές. Παρ 'ολο που είμαι ΚΑΤΑ των διαφόρων σεναρίων συνομωσίας.......

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Είχα μάθει ότι είχε γίνει ολόκληρη ιστορία (εκκινούμενης από Digea μεριά), προκειμένου να επιδοτηθεί από το κράτος η ψηφιακή μετάβαση.

    Το επιχείρημα βασιζόταν νομίζω στο γεγονός ότι θα μπαίναμε σε δικαστικές περιπέτειες και πρόστιμα για το Ελληνικό κράτος από την Ευρωπαϊκή ένωση εάν δεν επιτύγχανε τις ημερολογιακές προθεσμίες κατάργησης του αναλογικού. Η Digea ως αναμενόταν δέχθηκε πιέσεις να φτιάξει γρήγορα δίκτυο παντού (συνεπώς έκτακτες επενδύσεις), και είπε -λογικό κατ' εμέ- ότι "εμείς κάναμε budget για ΧΨ δίκτυο. Αν το κράτος θέλει κάτι παραπάνω, να συνδράμει οικονομικά για να τα πετύχουμε". Το συνολικό κουστούμι δεν ξέρω πόσο ήτανε.

    Αν δεν κάνω λάθος είχε αποτυπωθεί και σε Νόμο, ότι τα κανάλια που έκαναν μεταξύ τους κοινοπραξία και συνέτασσαν εταιρεία-πάροχο, δικαιούταν επιδότησης που αφορούσε τα συστήματα εκπομπής. Όσα κανάλια κατέφευγαν σε άλλο - υφιστάμενο πάροχο, δεν δικαιούταν της επιδότησης αυτής. Νομίζω αρκετοί αξιοποίησαν αυτή την επιδότηση.
    Δεν ξέρω καθόλου τι παίχτηκε αντίστοιχα σε επίπεδο αποκωδικοποιητών, δηλαδή αν υπήρχε πρόβλεψη ή/και επιδότηση για τον σκοπό αυτό, και τι τελικά έγινε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον sigmacom για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (06-07-12)

  10. #29
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.949

    Προεπιλογή

    Το έχω γράψει και θα το ξαναγράψω μέχρι να διαψευστώ: πρόκειται απλώς για "κομπίνες" δηλαδή κερδοσκοπικά επιχειρηματικά σχέδια όπως ανέφεραν οι προλαλήσαντες. Καμμία σχέση με επιθυμία για πρόοδο, βελτίωση της ποιότητας κλπ. Αν κάτι τέτοιο προοδευτικό τελικά λάβει χώρα, θα είναι παραπροϊόν της στρατηγικής και όχι βασικός σκοπός.
    Τα λεφτά, τα λεφτά τα εκατομμύρια,
    τα λεφτά, τα λεφτά, τα μπικικίνια,
    (που λέει και το τραγούδι, αφιερωμένο εξαιρετικά, από το ράδιο-φαταούλα σε όλους τους ντίτζιταλ χαϊτεκάδες)

    http://www.youtube.com/watch?v=EuQ9O...eature=related

    0 Not allowed! Not allowed!
    Είμαι αυτό που κάθε στιγμή γίνομαι.

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Τρελός Επιστήμονας για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (06-07-12)

  12. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SW1JRT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις κανένα link να δουμε ??
    Εχει ενδιαφέρον αυτο που λές. Παρ 'ολο που είμαι ΚΑΤΑ των διαφόρων σεναρίων συνομωσίας.......
    Όπως προείπα, είναι μια πληροφορία... ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΩΣ ΑΛΗΘΗ, απλά την αναφέρω γιατί ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ μου έκανε όντως τεράστια εντύπωση!!!Η πληροφορία (ή έστω αν θέλεις, η συγκεκριμένη αναφορά) προήλθε από αρκετά αξιόπιστη πηγή... που τυχαία σε συζήτησή μας επί της επικείμενης αλλαγής και του ραγδαίου φαινομένου της με απαίτηση της "τρόικας" είπε ότι δεν χρειάζεται να απορούμε όταν έχουν πέσει τόσα λεφτά και έχουν "εξαφανιστεί" χωρίς αντίκρυσμα!!! Αν όντως βρω συγκεκριμένες αναφορές να είσαι σίγουρος ότι θα τις αναφέρω προσθέτωντας ότι τότε πλέον θα το πιστεύω κιόλας! Επί του παρόντος λοιπόν ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ καθ' ότι (όπως και εσύ ίσως) το θεωρώ ολίγον υπερβολικό σενάριο!!! Αλλά το αναφέρω γιατί μπορεί όντως να ισχύει, και η τελική επιβεβαίωση ίσως να έρθει από άλλον, που ίσως βρει πηγή!!! Ή τελικά να διαψευστεί ως όπως λες σενάριο "συνομωσίας" ή αερολογίας επίσης!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-13, 08:49
  2. rele διακοπης της τασης σε ηλεκτρικη κουζινα
    By karkaletsi in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-13, 10:52
  3. windows 7 υπερ και κατα ??
    By -nikos- in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-12, 11:00
  4. Διαφορα ψηφιακης με αναλογικης κεραιας
    By aser in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-12, 17:13
  5. Ειστε ετοιμοι για την αναλογικη εποχη ????
    By lazarost in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-10, 18:47

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας