Σελίδα 8 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 18 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 198

Θέμα: ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

  1. #71
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    +1
    Επειδη εχει ο αλλος πτυχιο ΤΕΙ/ΑΕΙ/Πολυτεχνειου, σε αυτη την χωρα τουλαχιστον, δεν παει να πει αυτοματως οτι το αξιζει και ακομα κι αν εχει θεωρητικα γνωσεις μπορει σε πρακτικα ζητηματα να ειναι παντελως ασχετος.

    Γνωριζω αποφοιτο πολυτεχνειου ΗΜ/ΜΥ που σε μια χουφτα εξαρτηματα δεν ηξερε ποια ειναι τα τρανζιστορ και ποια οι πυκνωτες... και δυστυχως δεν ειναι τοσο εξαιρεση οσο θα περιμενε κανεις...

    4 Not allowed! Not allowed!

  2. #72
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Δηλαδή με πτυχίο ηλεκτρονικού απο ΕΠΑΛ δεν εχω δικαίωμα ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  3. #73
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Εσυ ξερεις.εναν.εγω καμια δεκαρια,οι υπολοιποι καμια εκατοστη.καθε χρονο ομως βγαινουν 100 πτυχιουχοι.ολοι ειναι αχρηστοι?
    Και αν ειναι για αυτο το λογο κανανε την αδεια αυτη?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #74
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί να μην είναι?
    Έχω δει άπειρες περιπτώσεις που οι ΤΕΙτζήδες είναι ΣΤΟΚΟΙ. Μην κοιτάς μόνο εδώ μέσα που έχει κόσμο που ψάχνεται. Έχω δει ζημιές από "μηχανικούς" και οικονομικές και φυσικές.
    Tι είναι αυτά που λες για τους ΤΕΙτζήδες, πάρτο πίσω όσο είναι νωρίς!
    Εσύ τι είσαι αν επιτρέπεται ? Εγώ πάντως είμαι ΤΕΙτζής.

    Πάντως ρε παλικάρια δεν έχετε βαρεθεί αυτή τη κουβέντα? μπορεί να υπάρχει και ηλεκτρολόγος που να ξέρει να βάζει σωστά συναγερμούς και ηλεκτρονικός που να κάνει τσαπατσουλιές.
    Σιγά μην κοιτάξει ο άλλος το πτυχίο σου για να του βάλεις συναγερμό.
    10 βασικά ηλεκτρονικά να ξέρεις και να διαβάσεις τον οδηγό του george vita, είσαι έτοιμος πιστεύω να ξεκινήσεις τη δουλειά, όλα τα άλλα έρχονται μέσα απο τη δουλειά και την εμπειρία

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picdev : 07-06-13 στις 19:41

  5. #75
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Ναι Άκη. Δεν είναι όλοι όπως λέμε, αλλά γίνεται λίγο πανικός έξω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #76
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    απο τη μικρή εργασιακή εμπειρία που έχω , βλέπω ότι υπάρχει ένας γενικός πανικός έξω και μάλιστα σε πολύ σοβαρές δουλειές και αξίας πολλών ευρώ, αλλά αυτό έχει να κάνει πιο πολύ με το GREEK παρά με το πτυχίο , έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας σαν ζιμπάμπουε που είμαστε.

    Τώρα αν έχεις δει στόκους τειτζίδες, μπορεί να μην φταίνε αυτοί αλλά τα αφεντικά τους, που τους ρίχνουν στις δουλειές με 0 εκπαίδευση λες και ειναι γεννημένοι για να τα ξέρουν όλα

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #77
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Προσωπικα δεν ασχολουμαι με συστηματα ασφαλειας κτλ αλλα θεωρω οτι ο καθενας πρεπει να εχει τα δικα του ξεχωριστα πεδια οπως οριζονται αυτα απο τα επαγγελματικα δικαιωματα που συνοδευουν το πτυχιο του.

    Οπως δεν μπορω εγω να παω να κανω μια ηλεκτρολογικη εγκατασταση σε ενα σπιτι και να υπογραψω οτι ειναι ολα οκ θεωρω λογικο οτι κι ο ηλεκτρολογος πρεπει να περιοριστει βαση νομου στα δικα του χωραφια κι οχι επειδη εχει κοψει η οικοδομη απλωνομαστε σε οτι φτανουμε...



    Οσον αφορα το "εγω ξερω εναν, εσυ 100, τι ποσοστο του συνολου ειναι αυτοι;" και το ποιος ξερει ή οχι να κανει την δουλεια του εκει βρισκεται ενα αλλο θεμα οσον αφορα τις δουλειες και τα κριτηρια με τα οποια επιλεγει ενας εργοδοτης.

    Δεν εννοει κανεις οτι αποφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΕΜΠ = αχρηστος αλλα οτι δεν ισχυει το αντιθετο, "αυτος εχει αποφοιτησει απο το Χ ιδρυμα αρα ειναι γαματος και τα ξερει ολα". Θα πρεπει ο καθε εργοδοτης να κρινει ατομικα τον καθενα κι οχι με βαση γενικευσεις.

    Βεβαια οι περισσοτεροι εργοδοτες δεν ξερουν καν τι θελουν ακριβως απο εναν υποψηφιο και πολλοι διαλεγουν χωρις καν προσωπικη συνεντευξη...

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasosmos : 07-06-13 στις 20:28

  8. #78
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    χαααα εγώ είμαι τυχερός και θα σας πάρω όλες τις δουλειές, καθώς έχω και πτυχίο(τελ) ηλεκτρολόγου και ηλεκτρονικού(τελ νυχτερινό άρα αυτό παει στο βράδυ πήρα το δίπλωμα)) και τεχνικού υπολογιστών και δικτύων(τεε νυχτερινό άρα μια από τα ίδια). πωωωωωωωωωωω θα χεστώ στο τάλιρο(απορώ γιατί δεν εχω μια στην τσέπη)

    να τους πούμε να κανουν τον νόμο ότι απαγορεύετε να ασχολούνται και ο καθένας για την πάρτη του αν δεν έχει πτυχίο μπας και μας δώσουν τις δουλειές?. οπότε μην ξαναδώσετε απάντηση πουθενά μπας και μας φέξει κάνα γιουροτάλιρο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #79
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Εγώ εχω πτυχίο ηλεκτρονικού ΕΠΑ.Λ. και πτυχίο ηλεκτρολόγου ΕΠΑ.Σ.(Ο.Α.Ε.Δ.)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  10. #80
    Μέλος
    Όνομα
    ..
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    246

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί να μην είναι?
    Έχω δει άπειρες περιπτώσεις που οι ΤΕΙτζήδες είναι ΣΤΟΚΟΙ. Μην κοιτάς μόνο εδώ μέσα που έχει κόσμο που ψάχνεται. Έχω δει ζημιές από "μηχανικούς" και οικονομικές και φυσικές.
    Εγω μιλησα για αποφοιτους επαλ επας. Αμα δεις τι υλη κανουν θα καταλαβεις οτι η συγκριση με τους τειτζηδες ειναι παντελως ατοπη. Προφανως και τα τει δεν βγαζουν επιστημονες αλλα το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορει να εχουν παραπανω δικαιωματα ατομα τα οποια δεν εχουν κανενα ακαδημαικο υποβαθρο. Βεβαια αν υπαρχουν καποιοι που ενστερνιζονται την αποψη του τασου οτι ενας ημμυ ειναι ασχετος επειδη δεν ξερει πως ειναι μορφολογικα/εξωτερικα ησυσκευασια καθε τρανζιστορ ενω ξερει την λειτουργια του, τοτε εχουμε προβλημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 8 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 18 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εμπορευμα συστηματων ασφαλειας σε μαγαζι
    By kokoblue in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-13, 12:28
  2. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-12, 00:42
  3. πιστοποιηση τεχνικου συστηματων ασφαλειας
    By stinger in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-12, 17:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας