Σελίδα 12 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 2 10 11 12 13 14 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 151

Θέμα: Σχεδια για Πομπους και Δεκτες ΑΜ και FM.

  1. #111
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    ΗΛΙΑ ....ΛΥΠΑΜΑΙ.......... το ποστ αυτο δεν θα σου ειναι ευχαριστο

    Θα μιλησω και θα πω αυτο που αισθανομαι ,πραγματικα ομως λυπαμαι που γραφω αυτα τα πραγματα
    ΦΙΛΕ ...πριν αρχισειςνα αναρτησεις καποιο θεμα, θα επρεπε πρωτα να κοιταξεις το τι υπαρχει σε αυτο και πως λειτουργει
    Eμεις προσαρμοζομαστε στο καθε φορουμ και οχι το φορουμ σε εμας

    Τα περισσοτερα απο αυτα υπαρχουν στα αρχεια ,πραγμα που το επισημανε ο <<τρελος επιστημονας >>και εσυ δεν απαντησες

    Το να δειχνουμε ενα σχεδιο που ηδη υπαρχει δεν ειναι προσφορα

    ΕΑΝ ηθελες να προσφερεις το κατι διαφορετικο ,εκτος απο την εικονα που τοσο σε απασχολει, θα μπορουσες να πεις δυο λογια για το πως λειτουργει ,εαν εχεις να προτεινεις καποια βελτιωση καθως και δυο παρατηρησεις.
    ΕΠΙΣΗΣ να πω οτι στον καθε συμμετεχοντα ,οφειλεις και μια απαντηση ,εαν θες να εισαι σωστος

    Να βαζεις ενα σχεδιο ραδιοφωνου και μια εικονα του τι αραγε προσφερει; Ολοι εχουν προσβαση σε αυτα και ο καθενας μπορει,να προσθεσει χιλιαδες
    Να διχνεις ενα σχεδιο με τις 2* 807
    post 62 που ειναι παραλληλα και ο αλλος να τις χρηζει push-pull ,να μην σχολιαζεται απο κανεναν και εσυ ,πουεισαι υπευθυνος για το τι γραφεται στο θεμα σου ,να επικροτης οτι υπαρχουν λαθη στο σχεδιο και οχι στον παρατηρησαντα( ποστ 79-80)

    Στο αλλο σου θεμα με τα CB/UHF
    Πες μου σε παρακαλω τι ενοια εχει μια εικονα και ενα σκετο σχεδιο; Δινεις καποια αλλη πληροφορια ,κατι απο λειτουργικοτητα η βλαβες.Μπορει καποιος να βασιστει σε αυτο να το υλοποιησει

    Και οι συναιχεις διαμαρτηριες σου προς του διαχειριστες τι σκοπο εχουν;και γιατι εμεις που αναρτουμε μια εικονα στα ποστ σου πρεπει να ακολουθουμε οτι εσυ θες και οπως θες

    Τελος δεν σε υποχρεωσε καποιος να βγαζεις τα ματια σου ,οπως λες με τις επεξεργασιες,και εκτος αυτου ανοιξες και εκτο θεμα να το συζηταμε πραγμα, που το ιδιο ειναι και το δευτερο σου θεμα που εχεις ανοιξει
    ((Ηλεκτρονικο Στεκι των Παλιων Φιλων Μεσαιατζηδων απο εκεινη την εποχη.

    Σκεψου οτι ηδοι ,εχει αρχισει και γινεται μπαχαλο ,πως λοιπον καποιος θα βρει την ωραια σου εικονα οταν την αναζητησει;θα πρεπει να ψαχνει ολη την μερα ;; Εκτος του οτι δεν θα ξερει τι υπαρχει
    Στο τελος ολα θα χαθουν μεσα στο ιδιο σου το θεμα

    TΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ,
    Οσες σφραγιδες και να βαλεις δεν γινεται δικο σου,εχουν ολα παιχτει χιλιαδες φορες
    Αρχαιολογια ...και το μονο που ισως χρειαζοταν ,ηταν να λεμε δυο λογια για καταλαβουν οι νεοτεροι
    Εαν τωρα θελεις πραγματικα να προσφερεις, ολα αυτα βαλτα στα ΑΡΧΕΙΑ και εδω σχολιαζουμε




    Λυπαμαι
    εγινα πολυ κακος ,αλλα ισως αυτη η παρατηρηση να ειναι και ενας λογος να συναιχισουμε καλλυτερα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη p.gabr : 15-07-12 στις 22:44

  2. #112
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή ELEKTRO ELCO O ΓΝΩΣΤΟΣ...

    Τι μπορεί να πει κανείς για το εν λόγω linear... η φάτσα του η ιστορία του... Εδώ κάποιος Ιταλός το μετατρέπει για ενδεχόμενη εκπομπή... στους 144 mhz. Το εν λόγω linear κυκλοφόρησε τουλάχιστον σε δύο εκδόσεις... ασημί και μαύρο...
    H ανοδική τάση είνα περίπου 4,6 kv


















    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη radioamateur : 16-07-12 στις 00:37
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  3. #113
    Μέλος Το avatar του χρήστη itta-vitta
    Εγγραφή
    Sep 2005
    Μηνύματα
    1.481

    Προεπιλογή

    Η πιο ωραία φωτογραφία είναι η τελευταία.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #114
    Μέλος Το avatar του χρήστη hlsat
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p.gabr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΗΛΙΑ ....ΛΥΠΑΜΑΙ.......... το ποστ αυτο δεν θα σου ειναι ευχαριστο

    Θα μιλησω και θα πω αυτο που αισθανομαι ,πραγματικα ομως λυπαμαι που γραφω αυτα τα πραγματα
    ΦΙΛΕ ...πριν αρχισειςνα αναρτησεις καποιο θεμα, θα επρεπε πρωτα να κοιταξεις το τι υπαρχει σε αυτο και πως λειτουργει
    Eμεις προσαρμοζομαστε στο καθε φορουμ και οχι το φορουμ σε εμας

    Τα περισσοτερα απο αυτα υπαρχουν στα αρχεια ,πραγμα που το επισημανε ο <<τρελος επιστημονας >>και εσυ δεν απαντησες

    Το να δειχνουμε ενα σχεδιο που ηδη υπαρχει δεν ειναι προσφορα

    ΕΑΝ ηθελες να προσφερεις το κατι διαφορετικο ,εκτος απο την εικονα που τοσο σε απασχολει, θα μπορουσες να πεις δυο λογια για το πως λειτουργει ,εαν εχεις να προτεινεις καποια βελτιωση καθως και δυο παρατηρησεις.
    ΕΠΙΣΗΣ να πω οτι στον καθε συμμετεχοντα ,οφειλεις και μια απαντηση ,εαν θες να εισαι σωστος

    Να βαζεις ενα σχεδιο ραδιοφωνου και μια εικονα του τι αραγε προσφερει; Ολοι εχουν προσβαση σε αυτα και ο καθενας μπορει,να προσθεσει χιλιαδες
    Να διχνεις ενα σχεδιο με τις 2* 807
    post 62 που ειναι παραλληλα και ο αλλος να τις χρηζει push-pull ,να μην σχολιαζεται απο κανεναν και εσυ ,πουεισαι υπευθυνος για το τι γραφεται στο θεμα σου ,να επικροτης οτι υπαρχουν λαθη στο σχεδιο και οχι στον παρατηρησαντα( ποστ 79-80)

    Στο αλλο σου θεμα με τα CB/UHF
    Πες μου σε παρακαλω τι ενοια εχει μια εικονα και ενα σκετο σχεδιο; Δινεις καποια αλλη πληροφορια ,κατι απο λειτουργικοτητα η βλαβες.Μπορει καποιος να βασιστει σε αυτο να το υλοποιησει

    Και οι συναιχεις διαμαρτηριες σου προς του διαχειριστες τι σκοπο εχουν;και γιατι εμεις που αναρτουμε μια εικονα στα ποστ σου πρεπει να ακολουθουμε οτι εσυ θες και οπως θες

    Τελος δεν σε υποχρεωσε καποιος να βγαζεις τα ματια σου ,οπως λες με τις επεξεργασιες,και εκτος αυτου ανοιξες και εκτο θεμα να το συζηταμε πραγμα, που το ιδιο ειναι και το δευτερο σου θεμα που εχεις ανοιξει
    ((Ηλεκτρονικο Στεκι των Παλιων Φιλων Μεσαιατζηδων απο εκεινη την εποχη.

    Σκεψου οτι ηδοι ,εχει αρχισει και γινεται μπαχαλο ,πως λοιπον καποιος θα βρει την ωραια σου εικονα οταν την αναζητησει;θα πρεπει να ψαχνει ολη την μερα ;; Εκτος του οτι δεν θα ξερει τι υπαρχει
    Στο τελος ολα θα χαθουν μεσα στο ιδιο σου το θεμα

    TΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ,
    Οσες σφραγιδες και να βαλεις δεν γινεται δικο σου,εχουν ολα παιχτει χιλιαδες φορες
    Αρχαιολογια ...και το μονο που ισως χρειαζοταν ,ηταν να λεμε δυο λογια για καταλαβουν οι νεοτεροι
    Εαν τωρα θελεις πραγματικα να προσφερεις, ολα αυτα βαλτα στα ΑΡΧΕΙΑ και εδω σχολιαζουμε




    Λυπαμαι
    εγινα πολυ κακος ,αλλα ισως αυτη η παρατηρηση να ειναι και ενας λογος να συναιχισουμε καλλυτερα
    Παναγιωτη θα σου δωσω μια απαντηση που δεν την συνηθηζω και μαλιστα σε ηπια μορφη μιας και με κοντραρης στο τελος οταν κλεινω.
    1) Εαν τα σχεδια μου εχουν δημοσιευθη απο αλλους γιατι οι διαχειριστες ποσταραν τα Pdf μου ευχαριστωντας για την εργασια μου ενα το κρατουμενο.
    2) Οσα ειδα απο τα δημοσιευμενα σας σχεδια η αρθρα δυστυχος δεν εχουν την ποιοτητα των δικων μου.
    3)Αν θα βρης πουθενα τα σχεδια που εχουν σκαναριστη και επεξεργαστη απο εμενα οχι αυτα που επεξεργαστηκα απο αλλους χαιρετα με.
    4) Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια λενε στο χωριο μου.
    5)Τα σχεδια απο συσκευες οπως ειναι τα σχεδια απο CB VHF και αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζονται ειδικες επεξηγησεις διοτι ειναι εταιρειων και οχι ερασιτεχνικες κατασκευες οποτε το ποσταρισμα ειναι για αυτους που θελουν να κανουν μια επισκευη μια μετατροπη και οχι κατασκευη.
    6) Πρεπει να μαθης να σεβεσαι την εργασια του αλλου και αυτος ειναι ο λογος των υπογεγραμμενων μου σχεδιων και αρθρων.
    7) Αν λοιπον θεωρεις οτι ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα γιατι δεν στρωνεις τον κοτσο σου να φτιαξεις και εσυ αυτα τα πραγματα με τις δικες σου υπογραφες.
    Σιγα και μην σου δημοσιευαν σχεδια απο επαγγελματικα μηχανηματα οπως κανω εγω.
    9) Αυτα θα πρεπει να κρατηθουν ως κορη οφθαλμου διοτι δεν βρισκονται αν νομιζης οτι θα βρης σχεδιο ραδιοφωνου του Ηφαιστου Telefunken κ.λ.π
    10) Φτανει να μην συνεχισω αλλο γιατι μου σκοτησες τα νεφρα για αυτο αντε και κουρεψου και μην με παρακολουθης ΕΝΤΑΞΗ.

    Και ξεχασα και κατι τελευταιο.
    Δωσε στον γκουγκλε το hlsat σχεδια φωτο και αρθρα για να μαθεις πως φτιαχνωνται.
    Θα θελης πολλες και ατελειωτες ωρες για να διαβασεις αυτα που θα σου εμφανιση στο ονομα μου.
    ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hlsat : 16-07-12 στις 01:35
    Ηλιας - Hlsat - Ραδιο Santana - Αθηναιος.
    Ηλεκτρονικος - Μοντελιστης.

  5. #115
    Μέλος Το avatar του χρήστη MitsoulasFm
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Καστορια
    Μηνύματα
    505

    Προεπιλογή

    Hλια μου καλα τα λες εσυ σεβασμος στη εργασηα του αλλου

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #116
    Μέλος Το avatar του χρήστη itta-vitta
    Εγγραφή
    Sep 2005
    Μηνύματα
    1.481

    Προεπιλογή

    Μπορεί κάποια από τα σχέδια του hlsat, να έχουν δημοσιευθεί παλαιότερα από άλλους χρήστες. Κι άλλοι ανεβάζουν και ξανανεβάζουν τα ίδια. Δεν ξέρουμε τι θέλει να ανεβάσει, γιατί αυτά που θέλει να ανεβάσει, μπορεί να μην έχουν ξαναδημοσιευτεί. Πιστέυω ότι υπάρχουν πολλοί που θα ήθελαν να δουν τα σχέδια του hlsat. Ένας απ' αυτούς είμαι κι εγώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον itta-vitta για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    p.gabr (16-07-12)

  8. #117
    Μέλος Το avatar του χρήστη crown
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    764

    Προεπιλογή

    Kαι εγω θαθελα να τα δω,φιλε Πανναγιωτη μη χαλαs το θεμα ασε τον ανθρωπο να το ολοκληρωσει λιγο υπομονη δεν κανει κακο

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον crown για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    p.gabr (16-07-12)

  10. #118
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1EDG
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.095

    Προεπιλογή

    Ηλία είσαι υπερβολικός.Του Παναγιώτη (και το έχει αποδείξει) του αρέσει η ανάλυση του σχεδίου για το πως δουλεύει η τάδε αντίσταση,γιατί μπαίνει ο πυκνωτής εκεί κτλπ.Αυτό που λέει είναι ότι καλό το σχεδιο και to pdf αλλά γράψε και μια κουβεντούλα για το πως δουλεύει.Αν εσυ θέλεις να κάνεις μια συλλογή από σχέδια απλά πές το.Σχόλια του στυλ "Οσα ειδα απο τα δημοσιευμενα σας σχεδια η αρθρα δυστυχος δεν εχουν την ποιοτητα των δικων μου","αντε και κουρεψου και μην με παρακολουθης ΕΝΤΑΞΗ." είναι υπερβολικά και αγενέστατα.Ειδικά όταν δεν ξέρεις τον άλλον.Και είναι κρίμα γιατί πρέπει να είσαι παλιός στον χώρο και πρέπει να δείχνουμε στους μικρότερους και νεότερους όχι μόνο τις γνώσεις μας αλλά και τους σωστούς τρόπους μας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον SV1EDG για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    A--15 (16-07-12), Nightkeeper (16-07-12), p.gabr (16-07-12)

  12. #119
    Μέλος Το avatar του χρήστη A--15
    Όνομα
    Κὠστας
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Πειραιευς
    Μηνύματα
    95

    Προεπιλογή

    καλημερα σας
    Θεωρω οτι το να εισαι μετριοφρων ειναι αρετη. Ετσι, και αν ειναι να δωσεις κατι σε καπιον το κανεις απλοχερα, το δινεις χωρις να περιμενεις, οθτε αρνητικα, ουτε θετικα σχολια. Το κανεις μεσα απο την καρδια σου. Ετσι απλα. παρακολουθω το φορουν αρκετα χρονια πριν απο τη εγγραφη μου , και θεωρω οτι οι συντονιστες κανουν καταπλικτηκη δουλεια. Συμφωνισω με τον SV1EDG......
    ενα ακομα περισσοτερο, οταν εισαι παλιος στον χωρο, και θες να περασεις κατι που θα μεινει και για τους καινουργιους. Προσωπικα ειμουν......... δεν ειμαι στον χωρο αυτον , αλλα το παθος ειναι παθος.
    Ηλια , τα παραπονα σου μπορει να ειναι κατανοητα, και παραδεχομενα, αλλα θα μπορουσαν να εκφραστουν με αλλο τροπο, και με τον απολιτο σεβασμο που αρμοζη σε αυτον τον υπεροχο χωρο , αλλα και για τους εκλεκτους του φορουμ αυτου.
    σας ευχαριστω.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Το να μεγαλὠνεις....εἰναι υποχρεωτικὀ............το να ωριμἀζεις.....εἰναι προαιρετικὀ

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον A--15 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    p.gabr (16-07-12)

  14. #120
    Μέλος Το avatar του χρήστη A--15
    Όνομα
    Κὠστας
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Πειραιευς
    Μηνύματα
    95

    Προεπιλογή ΕΛ 84

    εχει λιγο, το θεμα μπερδευτει. και ετσι για να ανοιξω ενα ασφαλιστικο, και να εκτονωθει η ενταση, σας παραθετω ενα αυτοταλαντοτο, που θελω πολυ να το φτιαξω. ειναι απο αλλο φορουμ, και απλως το ανεβαζω. ειναι αρκετα ενδιαφερον, και πραγματικα θα ηθελα απελπισμενα την γνωμη σας. ευχαριστω 704!!! για του νεους θα ειναι μια καλη αρχη.10W ΣΧΗΜΑΤΙΚΟ.pngel84pcb.pngPOWER.JPGΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΥΛΙΚΩ&#925.JPG

    0 Not allowed! Not allowed!
    Το να μεγαλὠνεις....εἰναι υποχρεωτικὀ............το να ωριμἀζεις.....εἰναι προαιρετικὀ

  15. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον A--15 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    αθικτον (05-08-12), p.gabr (16-07-12)

Σελίδα 12 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 2 10 11 12 13 14 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 11:06
  2. Σχεδια για Πομποδεκτες CB και VHF.
    By hlsat in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 18:20
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 11:36
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-12, 14:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας